Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 480 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 máj. 13, 9:34 
Mennyi lágyeleséget kapnak jelenleg?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 26, 21:34
Hozzászólások: 266
Valódi név: Bertók Gábor
   
Hozzászólás 2013 máj. 12, 21:28 
Lipót Péter írta:
Sziasztok! Légyszíves valaki hozzáértő segítsen nekem mert amikor benéztem az oduba majdnem elkapott a sírógörcs.. A 6 pici Ékesem már teljesen ki volt tollasodva, amikor ma benéztem az oduba mind a 6-nak nem volt toll a hátán.. Nem tudom mire véljem. A madarak alatt madárhomok és Duval Vita mineral is van így nem tudom arra vélni, hogy valami ásványi anyag hiány miatt megtépte volna őket a tojó.. A madarak költés előtt le lettek kezelve frontline-al ahogy az oduk is, így nem hinném, hogy valami élősködő lenne! Ha valakinek volt már ilyen tapasztalata kérem segítsen!! Előre is Köszönöm!!

Szerintem a sok lágyeleségtől a tojó bepörgött és már állna neki újra költeni, ezért zavarná ki a kicsiket az oduból... Hogy mi a teendő azt nem tudom... egy ötlet: vedd vissza a lágyeleség mennyiségét, annyiram, hogy a kicsiknek jusson, de a szülőknek már nem... esetleg egy másik odu... de várj megvalakit, aki ért is hozzájuk...

_________________
Minnél jobban megismerem az embereket, annál jobban szeretem az állatokat...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 17, 19:29
Hozzászólások: 285
Tartózkodási hely: Nyáregyháza
   
Hozzászólás 2013 máj. 12, 20:39 
Sziasztok! Légyszíves valaki hozzáértő segítsen nekem mert amikor benéztem az oduba majdnem elkapott a sírógörcs.. A 6 pici Ékesem már teljesen ki volt tollasodva, amikor ma benéztem az oduba mind a 6-nak nem volt toll a hátán.. Nem tudom mire véljem. A madarak alatt madárhomok és Duval Vita mineral is van így nem tudom arra vélni, hogy valami ásványi anyag hiány miatt megtépte volna őket a tojó.. A madarak költés előtt le lettek kezelve frontline-al ahogy az oduk is, így nem hinném, hogy valami élősködő lenne! Ha valakinek volt már ilyen tapasztalata kérem segítsen!! Előre is Köszönöm!!
Kép

_________________
Vadászüdvözlettel : Lipót Péter
H26-022

http://lipimadar.5mp.eu
http://gyorimadaraszok.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2013 máj. 11, 13:06 
A madaraim a mai naptól egy papagájfanatikus madárházában folytatják pályafutásukat. Kicsit sajnálom, de tudom, hogy nála jobb életük lesz, mint nálam a szobában egy kalitkában. :) :(

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 20:53
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
   
Hozzászólás 2013 máj. 5, 12:15 
Szia!

A madarad tuti tojó.
Biztosra megmondható a fejforma,a szem és csőr közötti tollszegény terület,az opalin tojók szárnyán kiterjedtebb piros szín és az összbenyomás alapján.
A fiataloknál lehet néha "határeset"... :)

_________________
Kurunczi Gábor

www.neophema.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2012 márc. 23, 9:30
Hozzászólások: 7
Valódi név: Auer Zoltán
   
Hozzászólás 2013 máj. 5, 11:47 
Sziasztok!

Tapasztalt ékespapagáj tartó segítségét kérném!
A képeken látható madár milyen nemű, és ezeknél a színmutációknál, mi alapján lehet a nemeket megkülönböztetni.
Hímnek vettem, de többször láttam már az odúban. Elképzelhető, hogy tojó?
Meg lehet 100%-ra mondani a neműket az opalin madaraknak?

Köszönettel, Zoli


Csatolmányok:
DSC04366.jpg
DSC04366.jpg [ 181.19 KiB | Megtekintve 6251 alkalommal. ]
DSC04360.jpg
DSC04360.jpg [ 188.65 KiB | Megtekintve 6251 alkalommal. ]
DSC04356.jpg
DSC04356.jpg [ 154.59 KiB | Megtekintve 6251 alkalommal. ]
DSC04351.jpg
DSC04351.jpg [ 158.32 KiB | Megtekintve 6251 alkalommal. ]
 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2013 ápr. 18, 21:47 
Aha, köszi, akkor tehát mondjuk 2 hétig minden nap lágyeleség, külön ketrecben egymás mellett, vagy inkább ne lássák egymást?

Sanyi: költési időszakban azt olkvastam, hogy az ékes hím goromba ehet eléggé, erről tapasztalatom nincsen még.

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2011 máj. 12, 20:07
Hozzászólások: 83
Tartózkodási hely: Szekszárd
Valódi név: Viszmeg Zalán
   
Hozzászólás 2013 ápr. 18, 20:33 
Pulipinty írta:
Rég jártam erre, nem is láttam a képet a kicsikről, de szépek!!!

Nálunk megint van 1 db tojás, 1 hét elteltével megnéztem és tök üres.
Én most már tényleg nem tudom mit csináljak velük, mert ha kapnak lágykaját, akkor a hím felpörög és üldözi a nőstényt, aki menekül előle, és ordít közben, pedig a hím hozzá sem ér. Nem áll meg neki és így megint üres a tojás, ami amúgy is csak 1 db. Ha nem adok lágykaját, akkor meg nem történik semmi se. Ha kevés lágykaját adok 2 naponta akkor se történik semmi se.
Nincs több ötletem, hogy mit lehet kezdeni ezzel, mert akármit csinálok velük az csak nem jó. Nem lehet az sem, hogy két hím, mert hát ott a tojás, két tojó sem lehet, mert a hím sosem megy be kotlani. Szóval biztosan 1:1 az arány.


És ha külön raknád őket és úgy készítenéd fel őket? És amikor mindkettő kellően beindult, akkor rakod őket össze?


 
Offline
Csatlakozott: 2013 feb. 12, 17:36
Hozzászólások: 8
   
Hozzászólás 2013 ápr. 18, 16:48 
Üdv. Mindenkinek!
Egy kérdésem lenne:
Egy pár ékes papagájt és pár Bourk papagájt szeretnék egy szobai volierbe együtt tartani, melynek mérete 2*1*0,5m.
Összerakhatom őket,nem fogják egymást zavarni mondjuk költési időszakban?
Van esetleg valakinek tapasztalata hasonló összeengedéssel kapcsolatban?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2013 ápr. 18, 13:01 
Rég jártam erre, nem is láttam a képet a kicsikről, de szépek!!!

Nálunk megint van 1 db tojás, 1 hét elteltével megnéztem és tök üres.
Én most már tényleg nem tudom mit csináljak velük, mert ha kapnak lágykaját, akkor a hím felpörög és üldözi a nőstényt, aki menekül előle, és ordít közben, pedig a hím hozzá sem ér. Nem áll meg neki és így megint üres a tojás, ami amúgy is csak 1 db. Ha nem adok lágykaját, akkor meg nem történik semmi se. Ha kevés lágykaját adok 2 naponta akkor se történik semmi se.
Nincs több ötletem, hogy mit lehet kezdeni ezzel, mert akármit csinálok velük az csak nem jó. Nem lehet az sem, hogy két hím, mert hát ott a tojás, két tojó sem lehet, mert a hím sosem megy be kotlani. Szóval biztosan 1:1 az arány.

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2013 ápr. 3, 23:10 
Csak úgy :mrgreen:
Kép

Kép

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2013 márc. 7, 16:53 
Igen, sajna én is így gyanítottam, hogy nem eléggé véreresek. Hát nem tudom akkor hol lehet a hiba, de akkor most kapnak egy 2 hét pihenőt, aztán utána ismét kapnak lágyat, meg majd még 1 hét múlva odút, ez jó lesz így vajon? És akkor tényleg nem lehet ellenőrizni a dolgokat, mert ez ilyen otthagyós papagáj? :(

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 márc. 7, 11:16 
A 10 és a 6 napos tojásokban már nemcsak jól kellene látszani az ereknek, de szinte "átlátszatlannak" kellene már lennie (leginkább a 10 naposnak). Szóval elég jó esély van rá, hogy ezek a tojglik üresek.


Kép

(Persze nem mindig látszik ilyen szépen az átvilágított tojásban, de valami hasonlót kellene látnod ha a tojásban elkezdődött "valami" fejlődni).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2013 márc. 7, 10:56 
Na tegnap meg akartam lámpázni a tojásokat, (kemény 2 darab...) erre a tojó kirepült a fészekből, ki a fürdőszobába, onnan a nagyszobába, ott elkaptam, de azóta nem ül vissza a tojásokra. Estére behajtottuk az odúba és egy papírlappal elzártam, de reggel elvettem a papírt, ez meg kijött és esze ágában sincs visszamenni. A tojások közül az egyik 10 a másik 6 napos, de nem láttam benne komolyabb vérér hálózatot, nem tudom mennyi vérér kéne hogy látszódjon? Majdnem üresek, csak egy kis pirosas rész van benne. De amúgy mindegy is, mert nem ül rá vissza a tojó. Eszembe nem jutott volna, hogy ez ilyen idióta madárfaj. Ez általános, vagy csak én fogtam ki egy ilyen példányt?

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2013 feb. 25, 16:38 
Sálláláááá megvan az első tojáska! :D Jó nagy ahhoz képest, hogy milyen kicsi madár?!

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 19, 18:12
Hozzászólások: 226
   
Hozzászólás 2013 feb. 20, 13:43 
Hali!
2012-es tojó sárga.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 29, 20:24
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Zomba (Tolna m.)
Valódi név: Szűcs Zoltán
   
Hozzászólás 2013 feb. 20, 10:52 
Sziasztok!
Van valakinek jelenleg eladó ékese? Esetleg Monorra is.

_________________
szz02


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2013 feb. 18, 13:11 
Na most az az újabb fejlemény, hogy a csajszi reggel mindig bent ül, meg néha máskor is, és sztem nemsoká lesz tojgli !:D Most mindenféle kaját lefeleztem, minden 2.-3. napon kapnak lágyat és csak keveset és csak minden másnap kapnak szotyit amúgy csak hullámos keveréket.

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2013 feb. 15, 23:26 
Köszi a válaszokat! :)
Nem, nem a hang miatt zavar, bár már kezdett idegesítővé válni, ugyanis ők a hálószobában vannak elszállásolva. :) Hanem azért zavar, mert egész este kb 5 perces szünetekkel ment a cirkusz (és így nyilván egész nap is mikor nem vagyunk itthon) és én is hallottam, hogy az ékesek vadak lehetnek, és nem hiányzik az, hogy a hím megölje véletlenül a tojót, vagy megsebesítse, vagy szétstresszelje magát és megbetegedjen és kampó... na lényeg, hogy "szárazkenyéren és vízen" tartom most őket, a hullámos keveréket kapják, amiben nincsen szotyi se semmi csak köles meg zab. A lágykaját is megvontam, így helyreállt a rend. Most majd 1 héten 1-2szer adok lágyat és minden 2-3. napon a középpapagáj keverékből, a többi napokon meg a hullámos keveréket. Nem akarom, hogy bajuk legyen.

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2013 feb. 15, 23:26 
Köszi a válaszokat! :)
Nem, nem a hang miatt zavar, bár már kezdett idegesítővé válni, ugyanis ők a hálószobában vannak elszállásolva. :) Hanem azért zavar, mert egész este kb 5 perces szünetekkel ment a cirkusz (és így nyilván egész nap is mikor nem vagyunk itthon) és én is hallottam, hogy az ékesek vadak lehetnek, és nem hiányzik az, hogy a hím megölje véletlenül a tojót, vagy megsebesítse, vagy szétstresszelje magát és megbetegedjen és kampó... na lényeg, hogy "szárazkenyéren és vízen" tartom most őket, a hullámos keveréket kapják, amiben nincsen szotyi se semmi csak köles meg zab. A lágykaját is megvontam, így helyreállt a rend. Most majd 1 héten 1-2szer adok lágyat és minden 2-3. napon a középpapagáj keverékből, a többi napokon meg a hullámos keveréket. Nem akarom, hogy bajuk legyen.

_________________
*** Pulipinty ***


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 480 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 22:32
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO