Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 1006 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 47, 48, 49, 50, 51  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 10, 11:58
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: hajduböszörmény
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 11, 12:52 
Köszi a biztatást.Valoszinü holnap vásárolok 1párt.Még ugy láttam fiatalok.Biztosan lesz sok kérdés,de ugy látom találtam egy jó társaságot aminek én is tagja szeretnék lenni


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 11, 11:55 
Szia Péter,

Üdvözlünk körünkben.
A rizspinty alapvetően egy szívós, igénytelen faj. Kezdőknek nyugodtan ajánlható.
Ajánlom figyelmedbe a Rizspinty és a Zebrapinty fajleírásokat. Az utóbbiban rengeteg hasznos információt találsz.
Sok sikert hozzá.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 10, 11:58
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: hajduböszörmény
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 10, 12:16 
Üdvözletem a tisztelt rizspintybarátoknak.Lehet megmosolyogják,hogy mit is akarok itt.Még soha nem volt madaram.Egy régi ötlet most felébredt bennünk a párommal.Pintyeket akarunk a házhoz!Nem tudom miért de ezek a vadszínű kis rizspintyek valahogy megfogták a szememet.Amatőr+kezdő madártartónak javasolható ez a faj,vagy valami egyszerübbel próbálkozzak először.Köszi a válaszokat,egy leendő madárbarát


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 9, 9:22 
Szia Lajos!
Most megint van egy kis időm idenézni. Biztos emlékszel még arra,amikor beszéltünk a fekete fejü rizspinty mutációról, mondtam hogy nagyon érdekelne. Nos valószínü, hogy majd ősszel ki tudok jutni a hugomhoz angliába és körül tudok nézni odakint pinty ügyben. Mondtam neki, hogy nézzen olyan tenyésztőket akik feketefejűt és barna rizspintyet tartanak-tenyésztenek. Ha sikerül fel lelni ilyen tenyésztőt, akkor a konzulátuson keresztül megkérdezem hogyan lehetne hivatalosan behoznom őket. Talán még kanárikat is megpróbálok majd keresni.-glostit és rollert-
Üdv Tangara.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 9, 6:37 
Szia Gyula!
Remélem minél hamarabb végezni fogunk a kastély munkáival, mert a szalagoknak kéne befejeznem a kalitot, ami 1m x 0.70m x 0.50m-es lesz. Tehát ezt gondoltam egy párnak, a többit egyenlőre két másik hasonló, de egy kicsit kisebb kalitban szeretném elhelyezni. Evvel egyidőben zajlik az autón a műszaki zöldkártya+ lakatolás. Ennek tetejében még a jogsimon is megkell újítani az orvosit mert lejárt. De azért alakulnak a dolgok!!
Üdv Tangara.


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 7, 11:28 
Szia Tangara!

Egyértelmű, hogy idekukkantok... :wink: Nagyon örülök, hogy jössz a minősítőre, akkor biztosan megbeszélted Lajossal a gyűrűkkel kapcsolatos kérdésedet. Szerintem jó lelkes kis csapat jön itt össze Karcagon, lesz miről beszélgetni azt hiszem.
A szalagoknak pedig mondtam, hogy jössz értük, már nagyon várnak. :D
Üdv.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 6, 21:21 
Üdvözlet Gyula!
/ ha idekukkantasz /
Érdeklődtem Lajosnál a szeptemberi minősítőről és mondtam neki, hogy feltétlen szeretnék ott lenni nálatok! Próbálok vinni fiatal rizspintyeket, hátha összejön valami. Addig is madárbráti üdv! / Persze előbb még utazok le a szalagosokért!! /
Üdv Tangara.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 30, 8:45 
Szia Padda !

Teljesen eltüntél, indítani kellene a rizses versenykiírást, mi a véleményed ?
Hely időpont van. Kategóriákban, és dijjazásban kel minél elöbb l egyeztetnünk.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 20, 0:36 
Szia Guvat!
Köszi a segítséget!
Pont ilyen szemei vannak a drágának, de olyan rajzolatos mint a középső madár azon a képen ahol hárman vannak. Sajnos képeim csak a telefonomon vannak a madarakról-- azon tudom megmutatni a kollégáimnak--, de szerintem ezek közel sem olyan profik, mint amik itt láthatóak. De ha egy kicsit megtollasodok, akkor első dolgom lesz venni egy digitális gépet és talán majd azzal sikerül.
Üdv Tgr.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 19, 9:47 
Ígen valószínűleg erről van szó !

Tangara, ha van képed róluk tedd fől a topikba.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 19, 9:01 
ilyen?:
Kép

Kép

Kép

forrás:vogelforen.de


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 19, 8:36 
Szia Tangara !

A tojód valószínüleg Izabell változat, annak ugyanis a szeme színe albinósan pirosas, halványpiros gyűrűvel a szem körűl.
Lehet őket pároztatni, a szaporulat nagy valószínüséggel 1oo% Izabell lesz.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 18, 23:37 
Szia Lajos!

Köszönöm az információt. Volna ehhez a témához kapcsolódó másik kérdés. Mivel néztem szabad tojót-ami term. fahéj- de annak olyan a szeme, mintha piros lenne. Mit javasolsz, így mehetne?


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 18, 21:29 
Szia Guvat !

A rizs monogám, párválasztás után együtt maradnak, egészen az életük végéig, de kalitkázva szétválaszthatók.
Egy pár rizsnek 1 légköbméter hely szükséges, az újraköltésnél már ekkora helyen civakodás van a szülők és a fiatalok között. Tehát legjobb az önálósodás után leválasztani őket. Életkorukat már Tangara leírta, 4 év után már nem igazán jók a költésben.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 18, 21:20 
Szia Tangara !

A fehér toll a vadszínben hiba, versenyeztetni nem érdemes, mivel kizárják.
Továbbtenyésztésre nem alkalmas. Ne rakd össze a fahéj himmel az sokkal értékesebb, ha nincs bene színhiba inkább vegyél hozzá fahéj tojót, csak nagyon nézd meg, hogy az se legyen fehér tollazatú sehol. Itt a fórumon PADDÁnak vannak fahéj rizsei. Keresd meg.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 18, 20:23 
Szevasztok!

Az én tapasztalataim alapján- jó tartással- átlagosan 6-7 év. Persze ez attól is függ, hogy mikortól, hányszor lett tenyésztésbe fogva a madár.

Lajos, az előbb megnéztem a röpiben azt a párat amiről már írtam neked-- vadszinű tojó+ fahéj hím-- és láttam, hogy a tojónak mindkét első karevezője fehér szinű. Ha ez hiba akkor ne engedjem, hogy párba álljanak?
Egyébként ez lesz nekik az első, mivel tavalyiak. Szerinted mit csinálhatok?


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 18, 13:19 
Hi!
A csapatban szaporodásról jut eszembe:
egy 3mx2m-es alapterületű, 2m magas kerti volerben, hány pár fér el?
pontosabban hány pár tartható-szaporítható biztonságosan, úgy hogy a fiatalok is velük maradnának?

és hogy érted hogy "több éven át" együtt maradnak? nem életük végéig?
egyálalán hány évig él egy rizspinty?


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 18, 9:36 
Szia !

Jó madarak. András az egyesületünk tagja, jól ismerem, megbízhatsz benne. Én is veszek tőle fiatalokat vérfrissítésre. Ősszel már lesznek gyűrűs madarai neki is. A Tieidre viszont tegyél majd nyitott gyűrűket a meg különböztetés végett. Csapatban is szaporodnak, ha egyszer kiválasztják a párjukat az melett maradnak több éven át.
A vadszínben a fehér toll hiba kivéve a pofafoltot. Erre majd figyelj, ha szaporodik.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 18, 9:24 
Szia Lajos!

Nem titok, ezért itt válaszolok. Hajdú Andrástól hoztam a madarakat, Szarvasról. Nem gyűrűsek, a tenyésztő szerint nem testvérek. Nem foglalkozik tervszerű tenyésztéssel, 4 tenyészpárjától most kb. 40 fiatalja volt, jó részük még nem felnőttkori tollazatban. Olyan madarakat választottam ki, amelyek szemre egyöntetű, tiszta színezetűek. A vedlést most fejezték be, kb. 5 hónaposak lehetnek. Most egy helyen vannak mind a négyen. Terveim szerint decemberig együtt is maradnának, aztán kerülnek páronként külön helyre.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára waxbill 2007 ápr. 18, 18:53-kor.

 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 18, 8:57 
Szia Waxbill !

Igen ez így van, sőt ha igazán jó fészekaljat akarsz akkor inkább a december végi - Jan. eleji időszakra készítsd fel a madaraidat párzásra. Októberben viszont kitárgyaljuk ennek a módszerét. Addig is a kérdéseim.
Gyűrűsek e ? Remélem nem testvérpárat kaptál, és kitől vetted? Ezekre e-mailban is válaszolhatsz. A továbbiakban is írd le a tapasztalataidat, mivel az "egyke" rizspár nem mindig fogadja el a felkínált madarat párnak. Leghelyesebb lenne több egyedet egy csapatban tartani és majd kiválasztják a megfelelő párt maguknak. Így gyorsabban és biztossabban
alakul ki a tenyészeted.

_________________
üdvözlettel : -el-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára eszterolajos 2007 ápr. 18, 9:38-kor.

 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1006 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 47, 48, 49, 50, 51  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 13:20
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO