Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 41 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2016 jan. 14, 19:01 
Hát ez elég szegényes táplálék, ettől nem kellene túlpörögniük, de azért a madzagot tedd be nekik, hátha segít.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 máj. 9, 10:38
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Zalalövő
Valódi név: Kovács Gyula
   
Hozzászólás 2016 jan. 14, 18:54 
Vörös és sárga köles,fürtös kölets.Hetente 1 szer reszelt alma,sárgarépa.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2016 jan. 10, 10:24 
Mit esznek a madaraid? Nem lehet, hogy fel vannak pörögve és annak ellenére, hogy nemenként vannak fészekanyagot gyűjtenek?
Érdemes lenne betenni nekik felakasztva egy kis köteg, összekötött madzagot, hogy azt tépkedjék. Lényeg, hogy a madzag szálak csak pár centisek legyenek, nehogy a madarak bele tudjanak tekeredni.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 máj. 9, 10:38
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Zalalövő
Valódi név: Kovács Gyula
   
Hozzászólás 2016 jan. 8, 7:27 
Helló! Pár napja a zebráimnál olyan dolgot észleltem,hogy a tépkedik a fark tollakat,és már véresek a tollak.Külön vannak a tojók,a hímektől.több madár van egy helyen.Ez lehet a stressztől,vagy élőskődőtöl???


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2014 okt. 2, 9:27 
Kovács Gyula írta:
Üdv: Állitolag csöratka beteg a zebrapintyem,azt hallottam,hogy a parafinolaj segít a gyógyulásban!? Milyen surven kell használni a parafinolajat??


A csőratka ellen bármilyen olajos kenés megfelelő, parafinolajat azért szoktak ajánlani mert egyszerűen beszerezhető, olcsó. De kezelés szempontjából ugyan ilyen jó lehet az étolaj is, csak az azért hamar avasodik például...
Az eljárás lényege hogy el kell zárni a felületet a levegőtől, így az atkák levegő hiányában elpusztulnak. Pár kenés általában elég szokott lenni, egy kenés hatása pedig nagyban függ mennyire tisztálkodik a madár.
Háromszor, 4-5 naponta kenve meg kell hogy hozza az eredményt. Ha nem látszik javulás, más lesz a gond...


 
Offline
Csatlakozott: 2010 dec. 15, 14:56
Hozzászólások: 74
Valódi név: Horváth Péter
   
Hozzászólás 2014 okt. 1, 11:35 
Kovács Gyula írta:
Üdv: Állitolag csöratka beteg a zebrapintyem,azt hallottam,hogy a parafinolaj segít a gyógyulásban!? Milyen surven kell használni a parafinolajat??


Én régebben , mikor még voltak hullámos papagájaim peru balzsamot használtam .Gyógyszertárban , recept nélkül lehetett kapni . nem tudom létezik-e még , és a humán gyógyászatban mire használták , de egy-két kezelés után eltünt a csőr atka .

Horváth Péter


 
Offline
Csatlakozott: 2011 máj. 9, 10:38
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Zalalövő
Valódi név: Kovács Gyula
   
Hozzászólás 2014 szept. 30, 20:32 
Üdv: Állitolag csöratka beteg a zebrapintyem,azt hallottam,hogy a parafinolaj segít a gyógyulásban!? Milyen surven kell használni a parafinolajat??


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 okt. 18, 22:22
Hozzászólások: 339
Tartózkodási hely: Földes
Valódi név: Pisti
   
Hozzászólás 2013 júl. 17, 23:20 
Fekete Csaba írta:
Legalábbis csökkentsd le a mennyiségét. Az odút pedig vedd el.


Az lesz. Köszi a segítséget.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2013 júl. 16, 20:20 
Legalábbis csökkentsd le a mennyiségét. Az odút pedig vedd el.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 okt. 18, 22:22
Hozzászólások: 339
Tartózkodási hely: Földes
Valódi név: Pisti
   
Hozzászólás 2013 júl. 16, 17:53 
Fekete Csaba írta:
Mert kiváló fészekanyag. Valószínűleg kissé túlpörögtek és készülnek új fészek rakásához.


Akkor nyista főtt tojás. :-)
Pedig lent a röpde alján van fészek anyagnak való, széna, meg a többi fakkból származó kisebb papagájtollak.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2013 júl. 16, 14:54 
Mert kiváló fészekanyag. Valószínűleg kissé túlpörögtek és készülnek új fészek rakásához.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 okt. 18, 22:22
Hozzászólások: 339
Tartózkodási hely: Földes
Valódi név: Pisti
   
Hozzászólás 2013 júl. 16, 14:35 
Sziasztok!

A Zebra szülök miért tépkedik ki a kirepült fiókák faráról a tollakat?
Előre is köszönöm.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 jún. 6, 8:48 
Igen, csak ahogy Csaba is írta, mit kezdesz egy vírussal? Szinte semmit nem tudsz, csak felerősíteni az immunrendszert.
Ezért gondolom én célszerű a legegyszerűbb felől haladva megpróbálni: a hiánybetegség kiküszöbölésével...


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2013 jún. 6, 8:37 
Benne van a pakliban. Talán a vírusok közt erre a legjellemzőbb a nyaktekergetés, de sajnos van számos más vírus is ami eredményezheti ezt.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2013 jún. 6, 6:30 
Hali! Csak kérdés szintjén: Paramyxovírus???

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2013 jún. 4, 20:30 
Kedves Szilvia!
A nyaktekergetést sok minden okozhatja. Egyik ok lehet a tetániás görcs, ami kálcium hiány hatására alakul ki. Enek különböző súlyosságú megnyilvánulásai lehetnek. Ezen segíthet a folyékony kálcium adagolása. Kálcium hiány kialakulhat akkor is, ha nem kap a madár elegendő kálciumot, de úgy is, hogy előtte van kálcium forrás kiló számra csak nem eszik belőle. Ez lenne a legkedvezőbb verzió, mert ez könnyen megoldható.
A másik ok a központi idegrendszer fertőzése. Ha ez bakteriális, akkor pár napon belül elpusztul a madár. Ha viszont vírusos, akkor lehet lassú lefolyású, de sajnos a vírusos fertőzésekből nem lehet kigyógyítani a madarakat. Előfordulhat, hogy egy teljesen egészségesnek tűnő madár fertőzi meg a többieket.
Ha különböző időszakokban vásárolt madarak ugyanúgy pusztultak el, akkor teljesen jogos ckuzmos feltételezése, hogy valami tartási gond van, ami okozza a pusztulást.
De sajnos ugyanígy lehet, hogy a meglévő, látszólag egészséges madarak okozzák az újonnan vásárolt madarak pusztulását azzal, hogy megfertőzik őket. Ha esetleg mind a három elpusztult madarat ugyanattól a tenyésztőtől vetted, akkor még az is lehet, hogy nála fertőzött az állomány, de egyensúlyban van és a madarak látszólag makk egészségesek. Azonban a szállítás és az új hely, esetleg szaporodás okozta stressz hozza felszínre a problémát.
Én először mindenképp megpróbálnám a folyékony kálciumot, amit ckuzmos javasolt. Ezzel nem árthatsz, ha csak 1-2 hétig adod, de esetleg megoldódhat a gond. Ha ez nem segít, akkor nagyobb a gond. Azon szerintem csak egy állomány csere segíthet, a madarak váltása közti igen alapos fertőtlenítéssel és lehetőleg máshonnét szerezd be a madarakat.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 25, 19:19
Hozzászólások: 68
Valódi név: Szilvia
   
Hozzászólás 2013 jún. 4, 19:04 
Hali!
Nem hinnén, hogy tartási probléma miatt haltak meg...
Ez a nyaktekergés elé furcsa, mert mintha nem tudna magáról olyan öntudatlan állapotba esne a madár... 
Érdekes nagyon..
Köszönöm a válaszokat!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 jún. 4, 10:02 
ckuzmos írta:
A nyaktekergetést sok ok okozhatja. Adj neki egy kis folyékony kalcium fröccsöt egy héten keresztül és figyeld a változást.

Esetleg még egy kicsi B vitamin komplexet adni mellé? Ha idegi alapon van a probléma az jó hatással lenne rá (és ártani nem árthat vele).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 jún. 4, 8:27 
Itt akkor valamilyen komoly tartási probléma lehet. Bár nem tudom mennyi ideig éltek a madarak nálad, és milyen életciklusban voltak az elpusztuláskor.

A nyaktekergetést sok ok okozhatja. Adj neki egy kis folyékony kalcium fröccsöt egy héten keresztül és figyeld a változást.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 25, 19:19
Hozzászólások: 68
Valódi név: Szilvia
   
Hozzászólás 2013 jún. 3, 12:04 
Sziasztok!
Sajnos az én zebrapinty tojómnak is van valami baja. Eddig már 2-3 elpusztult amit tenyésztőtől vettem. 
Pár napja elkezdett gubbasztani, tollát felborzolta és csak üldögélt, de ha odamentem elpepült. Ez azóta megszünt. Mostanra egy igen furcsa úgymond szokást vett fel, még pedig azt, hogy a fejét össze vissza forgatja, mintha látna valamit...Először azt hittem, hogy a rúdról a fiókáit nézi a földön, de mikor lenéztem a földre, nem volt ott a fióka és csak forgatta a fejét.
Ez valami betegség? Vagy talán epilepszia? Mi lehet ez? Volt valakinek hasonló problémájú madara?
Előre is köszönöm a válaszokat!


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 41 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 18:16
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO