Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 625 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 32  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2013 júl. 28, 20:16 
Szerintem mindenki,aki azzal kezdi,hogy "majd akkorra" kész lessz,az felejtse el! :)
Minden tolódni fog,amikor elöjön a sok apróság. Ami nálam bejött az a pontos anyag megvétele,már mint a mennyiség. Szinte alig marad valami a nyakamon.
De a haladást jelzi,hogy ma fogyott el a 200. méter léc a volierekre. De még van k.b. 100. Remélem elég lessz! :)

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 21:08
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Jászberény
Valódi név: Bíró Bálint
   
Hozzászólás 2013 júl. 28, 18:11 
jojo írta:
Nem tudod elképzelni...Ezt csinálni kell és közben káromkodni, és fetenni magadnak azt a kérdést, hogy miért is ilyen hobbit választottál, miért nem inkább bélyeget gyűjtesz...??? :D :75:


:D Ezt pont így kell csinálni. Most jöttem be a 'melóból'. 40 fokban 5 napja falakat rakok, vakolatot keverek és vakolok. Szedem a téglát, aztán egy jó mosogatással megkoronázom a napot. Reggel meg kezdődik elölről. Egy röpde építése kb. olyan mint egy zarándokút.

Hogy hányszor mondtam már, hogy na most ezen a héten végzek az egésszel, ha beledöglök is... :D Aztán csinálom tovább, mert mindig van munka rajta.

Arról nem is beszélve, hogy mindig kell még vágókorong, még csavar, új flex, új fúró, 100 pillanatszorító, még festék, homok, még cement, még vas, és még ez megy végtelenségig, hát nem 2 fillér a vége... :D


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jan. 19, 22:28
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Mindszent
Valódi név: Ákos
   
Hozzászólás 2013 júl. 28, 15:49 
jojo írta:
Sejtettem, hogy valamit már csináltál. :)

Ezért írtam, hogy továbbképzés... :wink: Nálam a belső munkákat is végezheted, víz, villany, csatorna, burkolás, 3 D háttér építés a röpdében,vízesés készítése , tolóajtó épitése, ácsmunka és gyakorlatilag minden....nem bánod meg hidd el. :mrgreen:

Én jól járok...Te meg ... hát... nem tudom. A munka nemesít, meg púposít.

Nemesekre nincs szükség, púpos meg gondolom nem akarsz lenni. :lol:

Majd meglátjuk,lehet,hogy kihagyom :mrgreen: :D


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 júl. 28, 15:32 
Sejtettem, hogy valamit már csináltál. :)

Ezért írtam, hogy továbbképzés... :wink: Nálam a belső munkákat is végezheted, víz, villany, csatorna, burkolás, 3 D háttér építés a röpdében,vízesés készítése , tolóajtó épitése, ácsmunka és gyakorlatilag minden....nem bánod meg hidd el. :mrgreen:

Én jól járok...Te meg ... hát... nem tudom. A munka nemesít, meg púposít.

Nemesekre nincs szükség, púpos meg gondolom nem akarsz lenni. :lol:


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jan. 19, 22:28
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Mindszent
Valódi név: Ákos
   
Hozzászólás 2013 júl. 28, 15:18 
jojo írta:


Hali!
Amennyiben úgy gondolod egy kis továbbképzésre szívesen várlak röpde és egyebek építésénél. :)

Őszre a betonkeménységű ujjaidnak már nem jelent gondot semmilyen munka. :mrgreen:

Ez az " eltudom képzelni..." Nem tudod elképzelni...Ezt csinálni kell és közben káromkodni, és fetenni magadnak azt a kérdést, hogy miért is ilyen hobbit választottál, miért nem inkább bélyeget gyűjtesz...??? :D

Most az F1 után megint megyek ki a mínuszokba melózni a kertbe.Ezt hívják szakmai mazohizmusnak. :75:

Hidd el,el tudom(legalábbis az épület építését,a belső dolgokat nem feltétlenül) képzelni,a szemem előtt épült fel(persze az én segítségemmel is) két disznóól,egy garázs, egy úgy kb 400 nyúl tartására alkalmas nyúltenéysztőhely(nem tudom,hogyan hívják ezt a hozzáértők... :DD ),meg egy fél ház. Faterom éjjel nappal azt csinálta a nyarakon :DDD mondjuk még kicsi voltam,csak arra emlékszem,hogy bemásztam az alapba,de ki már csak sok munka árán tudtam jönni,mint egy falmászó :DD


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 júl. 28, 14:53 
AVB írta:
Norbi83 írta:
AVB írta:
Teljesen egyedül csinálod? Nagyon jó lesz! További képeket is várjuk :D Majd én is teszek fel az enyém építéséről. Majd 20 év múlva,amikor elkészül... :DD


Igen,egyedül. Pontosabban a család is besegit,az épitkezésnél néhány haver is. A project saját,100%-ban. Most a benti munkákat már egyedül csinálom.
Van meló dögivel! :)

Igen,az egyedült én is úgy gondoltam,hogy esetleges családi és baráti segítséggel,de fizetett kőművesek ilyesmik nélkül.
Sok sikert a továbbiakban is az építéssel!
A melót ne is mondd, én egy 100x60x60-as kis ketrecet újítottam fel nem rég,csak a ketrec és a tálca váza maradt meg. Na a kis ketrec is benne volt 2 napban,és az ujjaimról már hámlott a bőr a ketrec feldrótozásától. Úgyhogy képzelem mennyi munka lehet egy ekkora madárházzal... :DD
Azt megkérdezhetem,hogy tudod-e már,hogy miket fogsz tartani? Illetve azt,hogy ezelőtt is tartottál-e már madarakat,vagy a madárház lakói lesznek az elsők?




Hali!
Amennyiben úgy gondolod egy kis továbbképzésre szívesen várlak röpde és egyebek építésénél. :)

Őszre a betonkeménységű ujjaidnak már nem jelent gondot semmilyen munka. :mrgreen:

Ez az " eltudom képzelni..." Nem tudod elképzelni...Ezt csinálni kell és közben káromkodni, és fetenni magadnak azt a kérdést, hogy miért is ilyen hobbit választottál, miért nem inkább bélyeget gyűjtesz...??? :D

Most az F1 után megint megyek ki a mínuszokba melózni a kertbe.Ezt hívják szakmai mazohizmusnak. :75:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2013 júl. 28, 13:24 
Nyolc éves koromban már voltak madaraim,utána egy hosszabb szünet következett.
Most egyenlőre hullámosok,énekesek,pintyek és nimfák vannak,de tovább nem tudok terjeszkedni,a hely szűke miatt.
Azt nem akartam,hogy ahol az udvarban van egy kis hely,vagy sarok,ott válasszak le volierre helyett. Inkább vettem egy nagy lélegzetet,és felépitettem ezt,itt már nagyobb a mozgásterem,az eddigi voliereket meghagyom a fiataloknak,mielőtt eladnám őket.
Tervbe van néhány nagyobb madárka: Király ,Penant,Rozelle...

Most van egy nagy volierem,amiben van két kisebb is elkeritve,egy félig nyitott falazott,és három voliers mobil-volier kerekeken.


Kép

Kép

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jan. 19, 22:28
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Mindszent
Valódi név: Ákos
   
Hozzászólás 2013 júl. 28, 13:13 
Norbi83 írta:
AVB írta:
Teljesen egyedül csinálod? Nagyon jó lesz! További képeket is várjuk :D Majd én is teszek fel az enyém építéséről. Majd 20 év múlva,amikor elkészül... :DD


Igen,egyedül. Pontosabban a család is besegit,az épitkezésnél néhány haver is. A project saját,100%-ban. Most a benti munkákat már egyedül csinálom.
Van meló dögivel! :)

Igen,az egyedült én is úgy gondoltam,hogy esetleges családi és baráti segítséggel,de fizetett kőművesek ilyesmik nélkül.
Sok sikert a továbbiakban is az építéssel!
A melót ne is mondd, én egy 100x60x60-as kis ketrecet újítottam fel nem rég,csak a ketrec és a tálca váza maradt meg. Na a kis ketrec is benne volt 2 napban,és az ujjaimról már hámlott a bőr a ketrec feldrótozásától. Úgyhogy képzelem mennyi munka lehet egy ekkora madárházzal... :DD
Azt megkérdezhetem,hogy tudod-e már,hogy miket fogsz tartani? Illetve azt,hogy ezelőtt is tartottál-e már madarakat,vagy a madárház lakói lesznek az elsők?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2013 júl. 28, 12:28 
AVB írta:
Teljesen egyedül csinálod? Nagyon jó lesz! További képeket is várjuk :D Majd én is teszek fel az enyém építéséről. Majd 20 év múlva,amikor elkészül... :DD


Igen,egyedül. Pontosabban a család is besegit,az épitkezésnél néhány haver is. A project saját,100%-ban. Most a benti munkákat már egyedül csinálom.
Van meló dögivel! :)

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jan. 19, 22:28
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Mindszent
Valódi név: Ákos
   
Hozzászólás 2013 júl. 28, 12:04 
Teljesen egyedül csinálod? Nagyon jó lesz! További képeket is várjuk :D Majd én is teszek fel az enyém építéséről. Majd 20 év múlva,amikor elkészül... :DD


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2013 júl. 28, 11:42 
Talán ma van az év eddig legmelegebb napja,igy csináltam méréseket.

Tehát a hat darab ablak zárva,az ajtó becsukva,csak a négy 60x25cm-es szellőző van nyitva.
Kint 36.5 fok van. Benn,talajmagasságban 28 fokot mértem,fej és szellőzőmagasságban 30,5 fokot.

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2013 júl. 22, 9:18 
A hétvégén,végre elkezdődött!


Kép

Kép

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2013 júl. 18, 12:16 
Rendes madár lessz mindegyik,nyugi! :)

No,megtörténtek a mérések.

A hat darab ablak zárt,az ajtó becsukva,csak a négy 60x25cm-es szellőző van nyitva.
Kint 32 fok van. Benn,talajmagasságban 25 fokot mértem,fej és szellőzőmagasságban 28 fokot.
Úgy látszik a középmagasság felett már nem emelkedik a hőmérséklet.

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 júl. 17, 21:22 
Szuper, de én ebbe már "rendes" madarakat tennék.... :mrgreen:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2013 júl. 17, 20:56 
Majdnem egy hónap telt el,hogy utoljára feltettem a képeket.
Itt az ujabb csokor:

-ablakok
-szigetelés
-plafon
-vakolás
-festés


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2013 jún. 21, 11:41 
Ha van egy kis időd fóliázd be a nyílászárokat. A méréshez az is elég.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2013 jún. 21, 9:59 
eszterolajos írta:
A légterelő lemezek biztosan segíteni fognak, de szerintem nem oldják meg a problémát, mert egy magasságban vannak és közel egyforma hőmérsékletű légrétegben helyezkednek el, így nehezebben, vagy sehogy sem alakúl ki cirkuláció.
Azt javasolnám, hogy most mérd meg a felső a közép és az alsó légrétegek hömérsékletét egyszerre és 3 magasságban: 1 . a szellőző felső élével egyenlő magasságban, 2. a helyiség kozépső részén 1,5 m. magasan és 3. a padlószint felett 2o cm.-re.
Majd az adatok rögzítése után szerelj fel egy ideiglenes terelőt akár egy odaerősített kartonlemezzel is megoldva és úgy is rögzítsd az adatokat. Ebből már meg lehet állapítani a változásokat. ha 2o % alatt van nem érdemes vele foglalkozni.
véleményem szerint nem válik be, de nézzük meg előtte. Lehetőleg a két mérést egy órán belől és kánikulás, napos időben 14 óra körűl mérjed, gyenge, vagy légáramlat nélküli időben.


Sajnos ezt csak a legközelebbi kánikulában fogom megtehetni,mivel még nincsenek benn az ablakok! :)

Aminek még nagyon örülök,hogy a madárházba,még este is,nagyon világos van benn. Bár még nincs ajtó,de akkor is világosabb van,mint bármelyik madárházban,ahol eddig voltam.
A legtöbbnél csak a kirepülő nyilás adja a fényt,jó esetben az alsó szűk üveg betétek,amik alacsonyat vannak. Ennek örülök,is mivel a madarak csak benn lesznek.
A tető 60 centire van a fal fölé kinyomva,igy nyáron a magas nap állásánal csak egy részé süti,ma megnézem,hogy milyen időben fognak az ablakok teljes fényt kapni....
Télen,ha alacsonyan lesz a nap szerintem simán be fog sütni,az ablak teljes terjedelmén.

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2013 jún. 21, 9:42 
A légterelő lemezek biztosan segíteni fognak, de szerintem nem oldják meg a problémát, mert egy magasságban vannak és közel egyforma hőmérsékletű légrétegben helyezkednek el, így nehezebben, vagy sehogy sem alakúl ki cirkuláció.
Azt javasolnám, hogy most mérd meg a felső a közép és az alsó légrétegek hömérsékletét egyszerre és 3 magasságban: 1 . a szellőző felső élével egyenlő magasságban, 2. a helyiség kozépső részén 1,5 m. magasan és 3. a padlószint felett 2o cm.-re.
Majd az adatok rögzítése után szerelj fel egy ideiglenes terelőt akár egy odaerősített kartonlemezzel is megoldva és úgy is rögzítsd az adatokat. Ebből már meg lehet állapítani a változásokat. ha 2o % alatt van nem érdemes vele foglalkozni.
véleményem szerint nem válik be, de nézzük meg előtte. Lehetőleg a két mérést egy órán belől és kánikulás, napos időben 14 óra körűl mérjed, gyenge, vagy légáramlat nélküli időben.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2013 jún. 21, 9:06 
Ez a megfigyelés nagyon jó ötlet,hiszen a felső határnál vagyunk valahol.

Az én madárházamnál az a helyzet,hogy egy oldali lejtés van. Tehát mig a hátsó fele k.b 2m magas ,az eleje majdnem 3m. Gondolom a meleg fel fog húzodni az első felébe,ahol a négy szellőző is van. Ha a természetes szellőzés folyamán haladunk,gondoltam megoldható lenne a levegő csere a felső résznél a szellőzőkkel. Ugy gondoltam,hogy a két bal szélső szellőzőre,valami kis föggőeges listát,vagy ilyen légterelőket szerelni,ami beviszi a levegőt,a másik kettőre meg ellenirányba felszerelni,igy az egyik fel beterelné a levegőt a másik kettő kihúzná azt. Ez akkor működne tökéletesen,ha keleti vagy nyugati szélmozgás lenne. Lenn szerintem nem lenne huzat igy. És ha nem sikerül egyszerűan lecsavarozom és annyi...

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2013 jún. 21, 8:58 
norbi18 írta:
Ki vettem az üveget teljesen fel frissült a levegő, így szépen csendesen,
sajnos a ventillátor akármilyen profi legyen van hangja és
nem tetszett a madaraimnak sem, 1 órát ment és teljesen más lett a viselkedésük.
Nekem ennyi elég is volt belőle, este a szobámba is be indítottam a ventit reggel alig birtam
kinyitni a szemem pedig nem rám volt állítva és minimumon :(


Szia !

Na erről beszéltem (írtam) a korábbiakban. Szerintem helyesen cselekedtél. Gratulálok a döntésedhez.
Kép

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 625 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 32  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 20:16
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO