Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 84 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2015 máj. 18, 13:17
Hozzászólások: 4
Valódi név: Erzsi
   
Hozzászólás 2015 máj. 18, 13:36 
Hello,én új vagyok itt,most találtam ezt az oldalt és azt hiszem itt tökéletesen és szakszerűen tudtok segíteni,mivel találtam egy verébfiókát saccom szerint kb 5 napos korában ,május 5.-én tehát ma május 18.-án lehet 18 napos..a kérdésem az lenne,hogy ilyen korban mit adjak enni neki és ,hogyan szoktassam az önálló táplálkozásra,valamint mikor érdemes szabadon engednem és addig még mit javasoltok mit tegyek ,hogy vissza tudjon térni a természetbe.Köszönöm előre is válaszotokat! Üdvözlettel,Erzsi. :)
Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2013 júl. 25, 10:53
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2013 aug. 7, 15:10 
Hogyan tudnám visszaszoktatni? :S Attól tartok, ha kicsit kiraknám a kertbe, elrepülne és nem tudnám megfogni már...
Igazából úgy vettem észre, hogy nem bízik annyira bennünk, mert ha mozgás van ott a kalitkánál, akkor bebújik az odújába vagy a bejáratból figyel. Csak akkor jön elő, ha etetésre számít.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 aug. 7, 13:32 
Luppa írta:
Hogyan szoktathatnám át teljesen a magokra? Vagy magától átáll majd, csak várni kéne még?

Ahogy látod a magokat egyre jobban fogyni, úgy csökkentheted az etetések számát és a kaja mennyiségét is.

Luppa írta:
Illetve gondolkodtam azon, hogy amikor elengedem, hova tud majd visszahúzódni, mivel saját fészke kint nincs?

Nem ez a gond, hanem az, hogy ne legyen túl szelíd. Ha bízik az emberekben abból még baja lehet. Így a legjobb az lenne, ha apránként vissza tudnád szoktatni a természetbe.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 júl. 25, 10:53
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2013 aug. 7, 9:36 
Sziasztok!
Már majdnem két hét telt el azóta, hogy először írtam ide. A kis veréb szépen megnőtt, már egy ideje a magokat is csipegeti folyamatosan, de még elég sok kukacot eszik meg egy-egy etetés alkalmával - most kb. három óránként etetem.
Hogyan szoktathatnám át teljesen a magokra? Vagy magától átáll majd, csak várni kéne még?
Illetve gondolkodtam azon, hogy amikor elengedem, hova tud majd visszahúzódni, mivel saját fészke kint nincs?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 júl. 25, 22:16 
Luppa írta:
Viszont nem akar kijönni a dobozából, biztos nagyon megrémült.

Majd ki fog jönni belőle :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 júl. 25, 10:53
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2013 júl. 25, 21:19 
Devecserben lakunk és igen, kertes házban, ennek örülök is, így azért könnyebb.
Van itt is kisállat kereskedés, de sajnos nem tudom, milyen eledeleket lehet itt kapni.
Amúgy most átraktam a madarat kalitkába, illetve jobb híján ketrecbe, remélem nem fér ki sehol. Viszont nem akar kijönni a dobozából, biztos nagyon megrémült.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 júl. 25, 20:05 
Luppa írta:
Ez a "jó ideig" mit takar jelen esetben pontosan? :?

A fészek elhagyását (azaz amikor repkedni, ugrálni kezd) követő 2-3 hét alatt átáll a rovarokról a magokra. Kb ennyi idő, de ez persze eltérhet. Ha kertes házban laktok akkor a szabadon eresztés kicsit könnyebb lehet (fokozatosan).

Luppa írta:
Illetve milyen magokat adjak neki? Tegyek be külön kis tálkában vizet is?

Igen, víz is kell és vehetsz a boltban hullámos papagáj eleséget, fürtös kölest neki. Esetleg ha felétek kapni "európai vadmadár mixet" akkor azt (merrefelé laksz?).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 júl. 25, 10:53
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2013 júl. 25, 16:43 
Ez a "jó ideig" mit takar jelen esetben pontosan? :?
Illetve milyen magokat adjak neki? Tegyek be külön kis tálkában vizet is?
Csak úgy kíváncsiságból kérdezem, kb. mennyi idős lehet? :)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 júl. 25, 12:25 
Luppa írta:
Én 6 nappal ezelőtt találtam egy verébfiókát. Szerencsére akkor egyből megtaláltam ezt az oldalt, sok hasznos tippet ismertem meg ezáltal...... ezért szeretném a segítségeteket kérni, mivel sokszor olyan, mintha már nagyon szabadulni akarna!

A kis verebek ilyen korban kirepülnek és a szülők etetik tovább őket. Ha elengeded, elrepülni ugyan el fog tudni, de nem lesz "szülő" aki etesse. Szóval még ne engedd el, de kellene neki egy kalitka, mert hamarosan össze vissza fog repkedni a házban. Amint a kalitkában van, lehet tenni neki be magokat, kíváncsiságból csipkedni, kóstolgatni fogja majd. De teljesen önálló még egy jó ideig nem lesz.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 júl. 25, 10:53
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2013 júl. 25, 11:14 
Sziasztok!
Én 6 nappal ezelőtt találtam egy verébfiókát. Szerencsére akkor egyből megtaláltam ezt az oldalt, sok hasznos tippet ismertem meg ezáltal. Csontkukaccal etetem azóta folyamatosan, először 1-1,5 óránként, tegnap óta 2 óránként. Nagyon szép kis madár lett ez alatt a pár nap alatt, majdnem teljesen kitollasodott és most már nagyon izgága, sokat mocorog, próbálgatja a szárnyait, kaparászik. Egy a cipősdoboznál valamivel kisebb, viszont magasabb dobozban van, amit kibéleltem száraz fűvel és némi vattával. Fogalmam sincs, mennyi idős lehet, így azt sem tudom, hogy mikor lehet elengedni, illetve hogy mikortól adjak neki magokat vagy ilyesmit. Eddig úgy gondoltam, hogy ha teljesen tollas lesz a hasa alja is, akkor jöhet szóba az elengedés, de nincs sok tapasztalatom és információm e terén, ezért szeretném a segítségeteket kérni, mivel sokszor olyan, mintha már nagyon szabadulni akarna! :) Előre is köszönöm!
Kép

Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 aug. 11, 8:18 
Tanita78 írta:
igazából azt sem tudom, hogy mekkora lehet, nem hiszem, hogy nagyon kicsi, hiszen tolla van. Kb. mennyi időnként kell ennie? Nem baj, ha csak holnap kap kaját? Köszi: Anita

Éjszaka még nem, de napközben már kellene valamit ennie. No, meg innia. Ha van adjál neki kanári eleséget (hirtelen nem tudok jobbat) és persze ivóvizet. Ha a macska okozta sokkot kiheveri és tényleg nincs belső sérülése sem, akkor fel fog épülni.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 aug. 10, 22:50
Hozzászólások: 1
   
Hozzászólás 2011 aug. 10, 23:02 
Sziasztok!
Most fogott a kismacskánk egy verebet, csak annyit láttam, hogy a szájában hoz egy kis sivító valamit, majd letette, kicsit böködte. Mivel még él a madárka, összeszedtem, beletettem egy kibélelt kis kosárkába, és levittem a pincébe (ez az egyetlen macskabiztos hely), nagyon remegett, de látható külsérelmi nyom nincs rajta. A szárnyait összezárja, de nem tiltakozik, ha kihúzom neki, nem vérzik. Simogatásra megnyugodott. Sajnos ma már nem tudok neki kaját szerezni, igazából azt sem tudom, hogy mekkora lehet, nem hiszem, hogy nagyon kicsi, hiszen tolla van. Kb. mennyi időnként kell ennie? Nem baj, ha csak holnap kap kaját? Köszi: Anita


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 9, 22:21
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr Sátorhelyi tamás
   
Hozzászólás 2011 jún. 29, 8:18 
tamas83 írta:
A bőr felfúvódása többnyire már a vég, nem lehet vele mit kezdeni. Általában akkor alakul ki, ha a fióka megütődik, vagy megnyomódik. Van, hogy konkrét sebbel járó látványos sérülés után is felfújódhat. A verébnél a legjellemzőbb ez a fura dolog, a belélegzett levegő egy része kerül rossz helyre a baleset következményeként.


Szia!

Ez légzsák-sérülés következményeként jön létre. Jó eredménnyel meg lehet próbálni, hogy sebészi körülmények között (-> rendelőben) megnyitni egy kis ponton a légzsákot, hogy kiürülhessen, és nyitva tartani, amíg az eredeti sérülés be nem záródik. (Alapos betegvizsgálat és anatómiai ismeretek azért szükségesek...meg az eredeti sérülés ellátása) A konkrét esetben persze lehet, hogy nem így volt, hiszen nem láttam a madarat.

Üdv:

emys

_________________
Sátorhelyi Tamás

http://www.exopet.hu/


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 7:36
Hozzászólások: 8
   
Hozzászólás 2011 jún. 28, 0:09 
Sajnálom a kisverebet :( Igazából nem a nevelési hiba miatt pusztult el, hanem sérülés miatt, úgyhogy nagy valószínűséggel nem Kriszti hibája. A bőr felfúvódása többnyire már a vég, nem lehet vele mit kezdeni. Általában akkor alakul ki, ha a fióka megütődik, vagy megnyomódik. Van, hogy konkrét sebbel járó látványos sérülés után is felfújódhat. A verébnél a legjellemzőbb ez a fura dolog, a belélegzett levegő egy része kerül rossz helyre a baleset következményeként.
A picike veréb viszont tökéletes állapotban van, a nem megfelelő elhelyezés miatt kihűlt és ez az oka annak, hogy nem kér enni. A melegen tartás az egész madárnevelés előfeltétetele, ha a kihűlés tartósan fennáll, az egy-két nap alatt elviszi a fiókát. A madárfiókákat melegen bélelt, passzentos helyre kell tenni, főleg akkor, ha még egyedül is van. Ezen kívül takargatni is kell őket, ha szükséges -pl. hűvös idő esetén-. Egy időben tejfölöspohárban neveltem a verebeket.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jún. 14, 12:25
Hozzászólások: 5
Valódi név: Gál Krisztina
   
Hozzászólás 2011 jún. 19, 14:54 
Természetesen kapott...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 jún. 16, 20:58 
Kriszti7 írta:
Sajnos tegnap a fióka váratlanul elpusztult :cry:

Kapott inni? Ugyanis csak a rovartáplálék önmagában kevés.

(Lassan azt hiszem megérné egy összefoglaló, mert bár minden le van itt is írva, de úgy látom nem találják meg az emberek még az oly kevés hozzászólások között sem mint ami ebben a topikban van). :(

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jún. 14, 12:25
Hozzászólások: 5
Valódi név: Gál Krisztina
   
Hozzászólás 2011 jún. 16, 19:47 
Szia!
Azért egy sebet csak felismernék:)
Sajnos tegnap a fióka váratlanul elpusztult :cry:


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2011 jún. 15, 17:35 
Kriszti7 írta:
Tegnap hálóba akadva találtam egy verébfiókát. ...
Valami hólyagszerűség lett a mellkasánál, nem hinném, hogy a begye. Talán a háló sértette meg.

Nem lehetséges, hogy a háló okozta a bőrén a hasadást? És főként ha Emys is sebnek látja...
Jó lenne testközelből is megmutatni egy állatorvosnak! Lehet, hogy csak pár öltés, és kész is.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jún. 14, 12:25
Hozzászólások: 5
Valódi név: Gál Krisztina
   
Hozzászólás 2011 jún. 15, 11:38 
Szia!
Nem, nincs neki semmi alatta, csak a bőre. Tényleg olyan, mint egy légzsák.
Szerencsére egyre aktívabb, ugrándozik, de a csőrét még mindig nem nyitja:(


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 9, 22:21
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr Sátorhelyi tamás
   
Hozzászólás 2011 jún. 14, 22:38 
Szia!

Nem látom jól a képen, de nekem úgy tűnik, mintha egy jókora seb lenne ott, és az alatta lévő szervek látszanának. A nyakánál lehet begy vagy légzsák.
Egy ekkora seb nem biztos, hogy meggyógyul magától...

emys

_________________
Sátorhelyi Tamás

http://www.exopet.hu/


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 84 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 17:29
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO