Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 55 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2013 júl. 2, 20:34
Hozzászólások: 35
   
Hozzászólás 2016 ápr. 6, 21:16 
Sziasztok! Két nimfa tojónk van. Egyikük tavaly tojt egy tojást, de nem foglalkozott vele. Ma, mire hazaértem, nem találtam a madarat. Aztán felfedeztem a földön, a félhomályos sarokban, egy kis asztal lábához bújva, falról tépett tapétafecnik között, egy tojáson kotlik. Kijönni nem hajlandó, támad. A másik madarat is elzavarja.
Mi a teendő? Hagyjuk kotlani? Számíthatunk még tojásra? Már este van, de ki se jött, még enni sem. Betoltam hozzá egy csumizt, meg kis tál vizet, de se nem eszik, se nem iszik.
Az is gond, hogy esténként a kalitkában szoktak aludni, csak reggel engedem ki őket, egész nap szabadon vannak. Ha őt nem teszem be, a másik sem akar majd bemenni. Pedig nincsenek oda egymásért, csak egymás mellett élnek.
Teljesen tanácstalan vagyok. :roll:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 ápr. 5, 12:52 
Dóri írta:
Egy hét alatt 4 tojást rakott a kalitka aljába. Párja nincs. Egész nap a tojásain ül. Csak enni jön elő. Néha repül egy-egy kört a szobában. A kalitka ajtaja állandóan nyitva van.

Közben a másik topikban rákérdeztem, de akkor beszéljünk róla itt.

Szóval van fent neki odú? Hova tojt le? Mennyire van világos helyen a kalitkája?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2015 ápr. 1, 14:45
Hozzászólások: 2
Valódi név: Dorottya
   
Hozzászólás 2015 ápr. 1, 15:00 
Kismadaram kb. 2 éves (találtuk).
Egy hét alatt 4 tojást rakott a kalitka aljába. Párja nincs. Egész nap a tojásain ül. Csak enni jön elő. Néha repül egy-egy kört a szobában. A kalitka ajtaja állandóan nyitva van. Régebben csak enni ment be.
Mit tegyek? Hagyjam, majd megunja? Vegyem ki a tojásokat? Egyéb????
Köszi, ha válaszol valaki.
Dóri


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 18, 20:49
Hozzászólások: 55
   
Hozzászólás 2014 aug. 3, 12:16 
Sziasztok!
HELP
A tojó nimfámnál pár perce vettem észre hogy a kloákája körül nedves,össze van ragadva a tolla. A kloákája pedig egy nagy piros kitüremkedő dudor. Ez kloákaelőreesés???? Átraktam egy kis kalitkába. Mit tegyek?? Állatorvosra szükség van gondolom de vasárnap nincs rendelés ott ahova vinni szoktam őket. Más hozzáértő állatorvosról pedig nem tudok. Kibírja holnapig?
Annyit kell róla tudni hogy van mellette hím nimfa(és néhány hullámos) de nincsenek párban. Évente többször tojik egy fészekaljnyi üres tojást a kalitka aljában. Most 4 éves.


 
Offline
Csatlakozott: 2014 júl. 5, 10:25
Hozzászólások: 1
   
Hozzászólás 2014 júl. 5, 10:48 
Sziasztok!
Mi lehet az oka, hogy a tojó nimfám nem akar bemenni az odúba? Egész nap a tetején áll és lefele nézelődik, miközben a hím bent van az odúba. Tágas volierben vannak és az odút már másfél hónapja bennt van . A tojó és a hím is kb. másfél éves.
Előre is köszönöm a válaszokat!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 máj. 12, 7:08
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mónika
   
Hozzászólás 2013 aug. 17, 19:12 
Sziasztok!
Végre kijönnek együtt is a szülők,így tudtam pár képet lőni a kicsikről,bár nem a legszebbek.
A legidősebb fióka egy hetes,a többi két nagy különbséggel jött.Egész jó kis hangjuk van,mind a ketten etetik őket.
Még van két tojás,szemesek is,de szerintem azok már befulladtak.
Minden esetre nagyon örülök ennek a három gráciának is.
Lutinó a tojó,vadas a hím,szerintem mind vadas,de majd meglátjuk!
A fejéről nem kellene lemosnom a kaja maradékot? :?
Kép

Kép

_________________
Üdv: Mónika


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 máj. 12, 7:08
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mónika
   
Hozzászólás 2013 aug. 9, 9:22 
Köszönöm!
Sajnos továbbra sem lettek kezesebbek,de azért remélem nem lesz gond!

_________________
Üdv: Mónika


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2013 aug. 9, 8:12 
21 nap körül kelnek és nem érzékenyek a nimfák általában, persze lehetnek kivételek. Amit megesznek azt adj nekik majd, de lágy eleség menjen mindig.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 máj. 12, 7:08
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mónika
   
Hozzászólás 2013 aug. 3, 8:21 
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék,hogy nálatok a nimfák mennyire bírják a fészek kontrolt?
A katijaim mikor kint voltak simán megtudtam lámpázni a tojikat,semmi gond nem volt visszarakás után.
A nimfák két percre nem hagyják egyedül a tojásokat,van hogy ketten nyomakodnak,és fújtatva széttárt szárnyakkal csapnak előre ha be akarok kukucskálni.
Tegnap behoztam röpdéstől őket,nehogy a nagy melegben kelés után egyből fiókaelhullás legyen,és akkor a bejáratig kijött a tojó,így láttam,hogy öt tojás figyel,de teljesen vakon megyek,mert egyáltalán nem tudtam lámpázni.
Az első költésük,a legelső toji ma 18 napos.Mennyi időre kelnek a nimfa tojik?
És még egy kérdés.Ha lesz fióka elég a lágyeleség és mag,vagy adjak nekik mást is?A zöldségekkel elég hadilábon állnak,max. répa,alma.Ubitól megijednek. :)
Válaszokat köszönöm!

_________________
Üdv: Mónika


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 aug. 1, 8:55 
Freestylerrr írta:
....de onnan meg csak akkor akarok, ha ne adj isten szükségem van rá. Mivel nem tudom meddig eltartható egy csomag ilyen táp (?)

Ha kifogsz egy olyat ami nem állt hónapokig a boltban vagy a raktárban, akkor egy évig tartható el. Én már majdnem vettem olyat ami amikor meg akartam venni pont egy hónapja járt le. :(

Freestylerrr írta:
Részedről mit jelent az, hogy már nagy?

Szinte teljesen tollas madárkák a kirepülés előtt kb 5 nappal.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 júl. 27, 6:41
Hozzászólások: 22
Valódi név: Balázs Gábor
   
Hozzászólás 2013 aug. 1, 5:01 
Warhawk írta:
Freestylerrr írta:
Valaki esetleg próbált már fiókának házilag nevelőtápot előállítani?

Én nemcsak próbáltam, de fel is neveltem vele (de már nagy!) fiókákat. Lebeszélek mindenkit róla. A "gyári" az annyival jobb, annyival profibb, hogy egyszerűen nem éri meg a "házi koszttal" való pancsolás...


Értem, nos mint mondottam csak egy kérdés volt :) Viszont legalább van alternatíva, ha sürgősen kell valami. Azért érdekelt ennyire, mert itt nálunk nem lehet kapni az állatkereskedésben nevelőtápot, csak netről tudnék rendelni, de onnan meg csak akkor akarok, ha ne adj isten szükségem van rá. Mivel nem tudom meddig eltartható egy csomag ilyen táp (?) így legalább van lehetőség áthidalni azt az 1-2 napot amíg a futár vagy posta meghozza a tápot ha olyan helyzet adódik.

Részedről mit jelent az, hogy már nagy?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 júl. 31, 13:44 
Freestylerrr írta:
Valaki esetleg próbált már fiókának házilag nevelőtápot előállítani?

Én nemcsak próbáltam, de fel is neveltem vele (de már nagy!) fiókákat. Lebeszélek mindenkit róla. A "gyári" az annyival jobb, annyival profibb, hogy egyszerűen nem éri meg a "házi koszttal" való pancsolás...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 júl. 27, 6:41
Hozzászólások: 22
Valódi név: Balázs Gábor
   
Hozzászólás 2013 júl. 31, 12:30 
Hali!

Valaki esetleg próbált már fiókának házilag nevelőtápot előállítani?
Ha pl.: Hátnolt kölest, szotyit, zabot és fénymagot, valamint lágyeleséget és szépiacsontot ledaráljuk, és az így kapott "lisztet" vitaminos vízzel keverjük megfelelő állagúra, és hőmérsékletőre akkor az ehető és tápláló lenne egy kicsinek?
Csak egy általános ötletemre lenne ez kérdés. Esetleg ha lehetne így csinálni akkor mit kellene még beletenni, hogy táplálóbb legyen a fejlődéshez? (pl.: tojás sárgája, reszelt répa és egyebek?)


 
Offline
Csatlakozott: 2013 feb. 20, 17:46
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Debrecen
Valódi név: Tóth Dorka
   
Hozzászólás 2013 jún. 15, 13:35 
Sziasztok! Ma ellenőríztem le a tojásokat először mióta le lettek rakva (jelzem z odúnak semmi köze a nimfáknak előírt odúhoz, ugyanis a kecskepapagájok szoktak benne aludni...) és a tojás csipog! 6db volt bent, ebből egy csipogott egy pedig totál friss (mondjuk azt lehet a kecske tojó rakta, mert a tojó gond nélkül üli néha a nimfa hímmel). Mennyi idővel a kelés előtt kezd kb a kicsi csipogni a tojásban? Létezik, hogy a madaraim általában 4/1 termékeny tojásos aránnyal költenek? Eddig 2 sikeres költésből (egy bértojásos) 2 végződött a fióka halálával, fog ez javulni?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 máj. 12, 7:08
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mónika
   
Hozzászólás 2013 jún. 15, 7:50 
Köszi! :)

_________________
Üdv: Mónika


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2013 jún. 11, 11:52 
mona76 írta:
Köszönöm a választ!A röpnyílásnak milyen magasan kell lennie?
A huliknál tudom,hogy 15 cm-re kell tenni,hogy a kicsik csak egy bizonyos kor után tudjanak kijönni.Vagy ez itt nem fontos?

Én mindegyik odúnál ezt követem. Tehát a felső harmad közepére kb.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 máj. 12, 7:08
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mónika
   
Hozzászólás 2013 jún. 8, 8:08 
Köszönöm a választ!A röpnyílásnak milyen magasan kell lennie?
A huliknál tudom,hogy 15 cm-re kell tenni,hogy a kicsik csak egy bizonyos kor után tudjanak kijönni.Vagy ez itt nem fontos?

_________________
Üdv: Mónika


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 27, 22:30
Hozzászólások: 228
Tartózkodási hely: Szigetbecse
Valódi név: Szűcs Donát
   
Hozzászólás 2013 jún. 7, 21:41 
Röpnyilásnak 8 cm irnak. Méret pedig 20-25*25*35 a 35 a magasság. Én ezt tudom.Sok sikert hozzájuk szerintem nyugodtan megindithatod öket. Az én párom akkor is szorja sajna csak a tojásokat ha nem akarom. Fiókát még nem sikerűlt összehozni.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 máj. 12, 7:08
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mónika
   
Hozzászólás 2013 jún. 7, 21:06 
Sziasztok!
Lett egy nimfa párom és az előző tulajdonosánál kaptak odút -kapaszkodjatok-14*14*19-est.
Na a sötétzárka helyett szeretnék csinálni nekik odút,de kellenének a méretek.Jó lenne ha a lyuk magasságát is írnátok,mert azt sehol sem találom.
Illetve még azt is szeretném megkérdezni (a tojó és a hím is ivarérett),hogy szerintetek lehet még őket indítani,vagy majd csak ősszel?
Válaszokat köszönöm!

_________________
Üdv: Mónika


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 szept. 9, 19:57
Hozzászólások: 58
Tartózkodási hely: Nógrád megye
Valódi név: Tamás
   
Hozzászólás 2013 máj. 17, 20:33 
Szia .

Gratula a nimfáidhoz.
Nálam ma lett meg a 3-ik tojás. :)


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 55 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 1:09
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO