Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 328 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2013 okt. 13, 10:47
Hozzászólások: 3
   
Hozzászólás 2013 okt. 13, 11:02 
2013. okt. 5-én sikerült befognom egy elveszett nagy sándorpapagájt a Fenyőgyöngye étteremhez közeli erdőben (a Szépvölgyi út mellett).
A gazda jelentkezését itt vagy pedig a nagysandorpapagaj@freemail.hu e-mail címre várom. :)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 26, 21:34
Hozzászólások: 266
Valódi név: Bertók Gábor
   
Hozzászólás 2013 okt. 12, 12:00 
Facebookról másolva, egy kék homlokú amazonról van szó:

Könyörgök segítsetek megtalálni!!!!!!!!!!!!
ELTŰNT Bükkaranyosról!!! OSSZÁTOK!!!

Kedves ismerőseim! A képen látható papagájom eltűnt!!! Azóta valamelyik szomszédos településen is lehet már (pl. Mályi, Nyékládháza, Harsány, Kisgyőr, Vatta, Emőd, Kistokaj, Miskolc, stb.) Szeretnék mindenkit megkérni, ha látta, befogta, vagy tud róla valamit, azonnal jelezze nekem a 70/420-2545 számon, vagy itt, a facebook-on, esetleg az i.zsu@citromail.hu e-mail címen!!!
A papagáj zárt gyűrűs, csakis CITES engedéllyel tartható, ami természetesen nálam van!!!
Nem leszek hálátlan, ha megkerül!!!

Link: https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... nt_count=1

Kép

_________________
Minnél jobban megismerem az embereket, annál jobban szeretem az állatokat...


 
Offline
Csatlakozott: 2013 okt. 6, 10:49
Hozzászólások: 1
Valódi név: Réka
   
Hozzászólás 2013 okt. 6, 20:38 
Kedves Fórum-olvasók!

A tegnapi nap folyamán (okt.5.) sajnálatos módon kirepült a nimfapapagájunk.. Bejártam a környéket, eddig nem találtam, remélem valakihez berepült..
Fiatal fiúról van szó, a fején és a farktollaiban fehér és világossárga dominál, ő maga világosszürke.
Budapesten történt a baleset a Szentkirályi utcában, a VIII. kerületben.
Ez lesz a második éjszakája "idegenben", remélem nincs baja.
Légyszi, segítsetek, ha láttátok!
Köszönöm!

_________________
Czifrus Réka
rekajj@gmail.com


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jún. 30, 12:37
Hozzászólások: 5
Valódi név: Klaudia
   
Hozzászólás 2013 szept. 20, 22:07 
Segítsetek!!!!!!!!!!
Kép
Kép
Lotti
Hullámos papagáj - 10 hónapos nőstény
Elveszett:
Pest 15. kerület | Mézeskalács tér 1. 5/4 - 2013 június 16, vasárnap.
Június 16-án Vasárnap délután kirepült az ablakon egy lila Lotti névre hallgató nőstény hullámos papagáj.Jelen pillanatban úgy gondoljuk hogy egy környékbeli fán gubbaszt ,mert nagyon félős állat.Legfőképpen a környékbeli lakosokat kérem hogy ha látják vagy berepült az ablakukon akkor értesítsenek a következő telefonszámon: 06-20/2679-504 Fehér Jánosné

Kép
Hullámos papagáj - 10 hónapos hím
Talált madár keresi gazdiját
Találtuk:
Pest 15. kerület | Bánkút utca 54. - 2013 június 30, vasárnap.
Lotti nevű madarunk keresése közben befogtak számunkra egy fiatal hím hullámos papagájt.Nyugodt természetű állat.A befogó gondozta már a befogás előtt is.Hasonlít arra a képre amit feltöltöttem.Ha valaki hiányolja kérem ezen a számon keressen meg: 06-250/3156247
Fehér Jánosné, 06203156247

(Bárki aki valamilyen információt tud vagy akár csak látta kérem az is szóljon nekem!)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2013 szept. 20, 20:03 
Gazdára talált a sanyi!

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2013 szept. 19, 19:51 
VALAKINEK NEM REPÜLT EL NAGYSANYIJA???????

idézem......


Nagy Sándor papagáj, gyűrűzve. Tegnap lett befogva Csepelen.
Ingyen elvihető. Érdeklődni: 06703731064

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jún. 21, 20:23
Hozzászólások: 18
   
Hozzászólás 2013 szept. 8, 11:23 
Sziasztok! Valaki segítsen! Jól repülő papagájt kellene befogni. Ötletek esetleg,hogy hogyan sikerülhetne elkapni?? 1-2hete a faluban repked és nagyon ritkán száll le a földre,leginkább háztetőkön és villanyoszlopokon/vezetékeken szokott lenni. Esetleg valakinek nem hiányzik? Dél-Somogy megyében egy Lutino papagájról van szó ,de lehet,hogy van a hátán 2 szürke folt. Aki rá ismer az írjon üzenetet!
Üdv. Márk


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2013 szept. 4, 17:18 
Csicsörke írta:
Egy Budapesten (Csepel) talált rozella papagáj (rubin? hím?) gazdájának a lenyomozása kapcsán szeretném kérni a segítségeteket. A lábán található tenyésztői gyűrűn a következő felirat található: SK 3049 (gondolom szlovák eredetű példány...)

az alábbi linkeken található szlovák egyesületeken kívül esetleg tudnátok még ajánlani linkeket:
www.szch.sk
www.szch-geca.webnode.sk
www.szchvelkaida.wbl.sk
még nem adtam fel a szlovák gyűrű lenyomozását :)

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2013 szept. 2, 15:39 
Sziasztok!
Íme egy újabb szökevény, amely átmenetileg nálam kötött ki... :)
Egy Budapesten (Csepel) talált rozella papagáj (rubin? hím?) gazdájának a lenyomozása kapcsán szeretném kérni a segítségeteket.
A lábán található tenyésztői gyűrűn a következő felirat található: SK 3049 (gondolom szlovák eredető példány...)
Keresztirányban található a madár kelési idejének évszámára vonatkozó további két karakter, amelynek pontos bemondásával nálam jelentkezhet a jogos tulajdonosa.
Szegénynek hiányoznak a farktollai, kissé lógatja a bal szárnyát, de alapvetően egészséges, nyugodt, bizalmas jószágnak tűnik.
Kép

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2013 aug. 30, 10:13 
Csicsörke írta:
sziasztok, felhívott ma telefonon egy kedves hölgy, hogy sikeresen befogott a budapesti kertjükben 5 példány szökésben lévő barnafülű papagájt.

a privátban kapott válaszok alapján úgy néz ki, hogy ők inkább Pyrrhura molinae (tűz farkú vagy zöld arcú papagájok) és az egyik hypoxantha a többi vad színű változat.

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2013 aug. 29, 16:37 
sziasztok,
felhívott ma telefonon egy kedves hölgy, hogy sikeresen befogott a budapesti kertjükben 5 példány szökésben lévő barnafülű papagájt...
és az alábbi email-t is küldte, esetleg tudna valaki segíteni, hogy megtalálja a gazdájukat?
az egyiken gyűrű is van, elég fura karakterekkel:

"Fájdalmas csípések árán, de sikerült leolvasni a gyűrűszámot: H3648 fektetve oldalra 09 és 28.
Mellékelve küldök néhány képet is.
Az IDRE fórumon nem találtam olyan bejegyzést, hogy elveszett barnafülűeket keresnének.
Előre is köszönöm a segítségét! Remélem sikerül valamit megtudnia, és előrébb jutunk."

Kép

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2013 máj. 2, 19:00
Hozzászólások: 66
Valódi név: csabi
   
Hozzászólás 2013 aug. 25, 18:32 
A mai nap megszökött Tityi!A 17 kerületben repült el próbáltuk keresni és még nem adjuk fel!Ha valaki látná vagy megfogtak kérlek szóljatok mert a párja nagyon hiányolja!

Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2012 máj. 21, 23:31
Hozzászólások: 3
Valódi név: Barabás Dóra
   
Hozzászólás 2013 aug. 24, 0:18 
Augusztus 23-i hirdetés:
Elveszett másfél éves nagy sándor papagáj XI.-XXII. kerület határában. Szipka névre hallgat, idegenekkel bizalmatlan. Kérem aki látja illetve be tudja fogni a 06302531353 -as számon értesítsen. Nagyon köszönöm!

(Kép sajnos nincs. )


 
Offline
Csatlakozott: 2013 júl. 2, 20:34
Hozzászólások: 35
   
Hozzászólás 2013 aug. 7, 6:51 
gaborka írta:
A gazdája kereste, kereste, akit tudott, felhivott, és egyszer csak szóltak neki hogy egy nem túl távoli ház kertjében lévő fán ott ül a madara. Felment érte és lehozta :D


De jó! Tényleg csoda, hogy nem repült el :D
Szombaton hívott a gondnokunk, hogy megvannak-e a madaraink, mert a házunk mögött egy fán ül egy papagáj. Hamar kiderült, hogy nem ők, azt mondta kisebb, mint a mienk és kék. Gondolom hullámos papagáj lehetett. Kérdezte, hogy fogják meg. Mondtam tegyenek ki vizet, biztos szomjas szegény meg magokat, ha valakinek van kalitkája, akkor abban. Sajnos nem sikerült nekik, elrepült, pedig azt mondják láthatóan nem volt jó állapotban. Amikor hívott, épp egy 3 órás hajó úton voltam a Dunán, nem tudtam hazamenni, hogy segítsek és este értem csak haza. Vasárnap de. lementem körülnézni, de rengeteg fa van nálunk, színét sem láttam sajnos. :(


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 26, 21:34
Hozzászólások: 266
Valódi név: Bertók Gábor
   
Hozzászólás 2013 aug. 5, 8:36 
A gazdája kereste, kereste, akit tudott, felhivott, és egyszer csak szóltak neki hogy egy nem túl távoli ház kertjében lévő fán ott ül a madara. Felment érte és lehozta :D

Schibo írta:
gaborka írta:
Egy kisebbfajta csoda folytán Samu, a jákó már a gazdájánál van! :D


Annyira kíváncsi vagyok, hogyan került meg! Ha nem titok, elmeséled? Olyan jól esik az embernek csodákról olvasni! :D

_________________
Minnél jobban megismerem az embereket, annál jobban szeretem az állatokat...


 
Offline
Csatlakozott: 2013 júl. 2, 20:34
Hozzászólások: 35
   
Hozzászólás 2013 aug. 2, 15:15 
Néhány érdekes történet:

Volt kollégám panel ház 6-7. emeletén zörgést hallott az ablakban. Egy hullámos papagáj kopogtatott. Beengedte. Onnantól akkor sem ment el a madár, ha nyitva volt az ablak. Nem tudom, még megvan-e, de amikor ezt mesélte, már évek óta nála élt a madárka.

Van olyan földszinti lakó a házunkban, akinek a madara (szintén hullámos) minden nap kiszáll az ablak előtti fára, de mindig hazatér. Egyszer véletlenül nyitva maradt az ablak, de visszament a madár magától. Azóta rendszeresen kiengedik. Állítólag a varjakat és szarkákat nagy hévvel kergeti. :D

Kolléganőm ahol lakik, ott is az egyik szomszéd hullámosa kijár egy fára és az is mindig visszatér.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 júl. 2, 20:34
Hozzászólások: 35
   
Hozzászólás 2013 aug. 2, 15:12 
jojo írta:
Nekem pár éve elszökött két rózsásfejű, egy sárga. és egy sima vadas színű.3 hétig hallottam, hogy a szomszédos telkekről csivitelnek.Volt , hogy 100-150 méterről is halkan hallottam őket.

3 hét után szóltam a fiamnak, hogy tegye ki a kalitkájukat étellel, vízzel.Pár nap után megjelentek, és hosszas vívódás után bementek a kalitkába.Egy damillal behúzta az ajtót a fiam, és így meg lett mindkettő.

Ebben ez a szép, hogy a zöld előzőleg egy családnál volt, ahonnan 2 testvérével és a szüleivel együtt meglógott és 3 hét után ugyanilyen módszerrel visszacsalogatták őket és befogták mindannyiukat.

Szóval lehet reménykedni.


Ez is egy jól végződő történet :)


 
Offline
Csatlakozott: 2013 júl. 2, 20:34
Hozzászólások: 35
   
Hozzászólás 2013 aug. 2, 15:11 
gaborka írta:
Egy kisebbfajta csoda folytán Samu, a jákó már a gazdájánál van! :D


Annyira kíváncsi vagyok, hogyan került meg! Ha nem titok, elmeséled? Olyan jól esik az embernek csodákról olvasni! :D


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 júl. 28, 0:06 
Nekem pár éve elszökött két rózsásfejű, egy sárga. és egy sima vadas színű.3 hétig hallottam, hogy a szomszédos telkekről csivitelnek.Volt , hogy 100-150 méterről is halkan hallottam őket.

3 hét után szóltam a fiamnak, hogy tegye ki a kalitkájukat étellel, vízzel.Pár nap után megjelentek, és hosszas vívódás után bementek a kalitkába.Egy damillal behúzta az ajtót a fiam, és így meg lett mindkettő.

Ebben ez a szép, hogy a zöld előzőleg egy családnál volt, ahonnan 2 testvérével és a szüleivel együtt meglógott és 3 hét után ugyanilyen módszerrel visszacsalogatták őket és befogták mindannyiukat.

Szóval lehet reménykedni.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 feb. 7, 17:03
Hozzászólások: 29
   
Hozzászólás 2013 júl. 27, 15:38 
Tudom, hogy a jákó nem kicsi, de én egy törpét vesztettem el, ha nem volt egyértelmű, amit írtam, kérlek nézd el, mert nem tudok 100%-osan gondolkozni, sokat sírtam, mindenhol az ő hangját hallom, azt lesem, hogy hol lehet, és nem tudok így koncentrálni.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 328 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 19:52
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO