Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 27 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2013 dec. 3, 20:33
Hozzászólások: 14
Valódi név: Farkas Gábor
   
Hozzászólás 2014 feb. 18, 21:04 
Köszönöm szépen a tanácsokat. Megpróbálom azokat, amiket javasoltok és a továbbiakat meglátjuk. Milyen táplálékkiegészítőket javasoltok annak érdekében, hogy a tojó tollazatának mielőbbi visszanövését elősegítsem?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2014 feb. 18, 10:27 
Gábor: vannak viselkedési problémával küzdő egyedek, de szerintem a te esetedben egyszerűen az az ok hogy nem adtál megfelelő fészekanyagot a számukra.
A szalma zebráknak nem igazán megfelelő, helyette inkább vékony szálú fűvel vagy gyári fészekanyaggal próbálkoznék. (Kókuszrost, finom kender madzag stb.)
Az élelmesebb egyedek egyből ráugranak a papírfecnikre is, ezek szerint a tieidnek ez nem jön be. A fehér kötőfonál rögzítése sokat segíthet a felesleges indulatok levezetésére, ahogy Csaba is javasolta. A hossza azonban ne legyen 5cm-nél nagyobb, nehogy bele gabalyodjanak.

Mennyi idősek a madarak? Nem lehet hogy a túlfűtött hím egy még nem teljesen felkészült tojót kapott ágyasnak?


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 feb. 17, 12:32 
Akasszál be nekik egy kis köteg összekötött madzagot. Nagy esély van rá, hogy ezt fogja tépni és nem a tojót.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 dec. 3, 20:33
Hozzászólások: 14
Valódi név: Farkas Gábor
   
Hozzászólás 2014 feb. 16, 21:10 
Sziasztok!
A problémám a következő lenne:
Tegnap vettem észre, hogy a tojónak a tarkó részéről egy foltban hiányos a tollazata. Korábban észrevettem már, hogy a hím oda-odakap néha és a csőrében marad a tojó tolla. A fészket akkor még meghagytam, tépett papírzsebkendőt tettem a szalma mellé a kalitka aljára, építse be azt. Különösebben nem foglalkozott vele a hím, ezek szerint tovább tépte a tojót. Tehát, mikor tegnap észrevettem, hogy már hová jutott a dolog, azonnal kivettem a fészket. Folyamatosan figyelem a kalitkát, azóta nem látok hullott tollat, viszont így fészkük sem lesz, pedig nagyon szerették. Sajnálom őket, hogy most így megvontam tőlük a "házikójukat". Szeretném visszatenni nekik az odút, azonban nem szeretném, hogy a tojó tollát tovább szedje a hím.
Kérlek segítsetek, mi lenne a jó megoldás ebben a helyzetben.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 dec. 3, 20:33
Hozzászólások: 14
Valódi név: Farkas Gábor
   
Hozzászólás 2013 dec. 5, 22:36 
Köszönöm a segítséget. Átalakítottam ilyenné az odút. Minden ok :)


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2011 máj. 12, 20:07
Hozzászólások: 83
Tartózkodási hely: Szekszárd
Valódi név: Viszmeg Zalán
   
Hozzászólás 2013 dec. 4, 21:53 
Farkas1980 írta:
Sziasztok!
Zebrapinty párom közül a hím elkezdte rakni a fészket. Pontosabban a csőrében hordozgatja a szalmaszálakat, a kalitka rácsára próbálja rárakni, persze sikertelenül. A fészkelő odúba azonban nem megy be. A tojó nyöszörög, a hím udvarol, tehát idáig jól haladtak a dolgok. A fészek építése azonban nem halad, igaz még csak ma kezdte el hordozgatni a hím a szalmaszálakat. Hozzáteszem, 3 napja vannak nálam. Szerintetek van annak esélye, hogy egyszer csak rátaláljon a hím az odúra és abba fészkeljen annak rendje és módja szerint? Vagy egyszerűen, nem fogadják el ezt az odút és másfélével próbálkozzak. Ilyen maga az odú: http://centrumzoo.hu/spd/unas_727531/Fe ... madaraknak
A válaszokat előre is köszönöm.


Szia!

Zebráknak ilyen odú kell:

Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2013 dec. 3, 20:33
Hozzászólások: 14
Valódi név: Farkas Gábor
   
Hozzászólás 2013 dec. 3, 20:51 
Sziasztok!
Zebrapinty párom közül a hím elkezdte rakni a fészket. Pontosabban a csőrében hordozgatja a szalmaszálakat, a kalitka rácsára próbálja rárakni, persze sikertelenül. A fészkelő odúba azonban nem megy be. A tojó nyöszörög, a hím udvarol, tehát idáig jól haladtak a dolgok. A fészek építése azonban nem halad, igaz még csak ma kezdte el hordozgatni a hím a szalmaszálakat. Hozzáteszem, 3 napja vannak nálam. Szerintetek van annak esélye, hogy egyszer csak rátaláljon a hím az odúra és abba fészkeljen annak rendje és módja szerint? Vagy egyszerűen, nem fogadják el ezt az odút és másfélével próbálkozzak. Ilyen maga az odú: http://centrumzoo.hu/spd/unas_727531/Fe ... madaraknak
A válaszokat előre is köszönöm.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 27 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 19:20
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO