Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 64 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2014 ápr. 3, 11:29 
Szia.
Semmi baj nincs, csupán hormonális változás... Természetes dolog! :D

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2014 ápr. 2, 21:31
Hozzászólások: 2
   
Hozzászólás 2014 ápr. 2, 21:50 
Sziasztok!

Új vagyok a fórumon , és szeretnék segítséget kérni a tapasztaltabb madártartóktól. Gyermekkoromban sokáig voltak hullámosaim, volt amelyik a 11 évet is megérte.
Mivel a fiam szeretett volna papagájokat , én is támogattam az ötletet, így vettünk két papagájt egy tenyésztőtől kb. 1 hónapja.
A problémát most vettem észre pár napja a tojón. A viaszbőre elkezdett fehéredni , és a csőrén is van néhány elszíneződés. Persze rögtön utánanéztem a dolognak , és rá is találtam, hogy ezt atka is okozhatja. De valóban atkás fertőzése van?
Nekem sajnos nem egyértelmű a dolog , feleslegesen pedig nem szeretném ecsetelgetni őket, főleg, hogy a tojó különösen vad.
Megpróbálok feltenni néhány képet, kérlek segítsetek!

Köszönöm előre is a segítséget!

Kép

Kép

Kép

Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 7, 17:46
Hozzászólások: 679
Tartózkodási hely: Leányvár
   
Hozzászólás 2014 ápr. 1, 9:11 
Nagyon szép madár.A lába,a csőr színe és a viaszhártya erősen kék színe szerint idősebb madárnak,mondjuk kb.2 évesnek gondolom.Majd a tapasztaltabb tenyésztők megmondják.

_________________
Ilona


 
Offline
Csatlakozott: 2013 feb. 5, 15:54
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2014 márc. 31, 23:29 
Tinta írta:
Sziasztok!
Nem tudom, hogy jó topikba írok e, de eléggé tanácstalan vagyok több kérdést is illetően.
Ma 3 hete, hogy elhoztam egy hullámost a kereskedésből.
Állítólag téli születésű, szóval elméletileg barátok között sem lehetne idősebb 3,5 hónaposnál.
Hímként adták el nekem, de én már nem vagyok ennyire biztos ebben.
Iszonyatosan bizalmatlan. A készhez szoktatás nem éppen megy könnyen, mert igazából nála nem működnek azok a praktikák, amiket eddig tanácsként kaptam.
Nem szereti a kölest és akármilyen finoman is közelítek hozzá, hogy úgymond muszáj legyen ráállni az ujjamra, kicselez és átugrik felette stb.
A beszokással nincsenek problémák, szereti ha mellette ülök, beszélek hozzá, viszont kitöri a frász az emberi kéztől... :( (Pedig nem kezdtem el rögtön, megvártam míg megszokta a helyét a hangomat és a közelségemet) Semmilyen játék nem érdekli. Sokszor olyan benyomásom van, hogy Kiwi idősebb mint, azt nekem mondták. A szemén már látom, hogy világosodik a szivárványhártya.
A kora miatt pedig azért is vagyok tanácstalan, mert se hullámok, sem torokpettyek amikről tudnék tájékozódni. A faroktolla pedig olyan hosszú mint egy kifejlett példányé.
Minden segítséget nagyon megköszönnék, nem, kor és kézhez szoktatás tekintetében.
Kép
Feltöltöttem egy képet, remélem használható.
Köszi a válaszokat előre is!
Tina

Szia Tina!
Nagyon szép a Kiwid. Én csak kezdő madártartó vagyok, nem tenyésztő, de úgy látom, a tapasztalt madarászok nincsenek fórum-közelben. Szerintem fiatal még a hímed (az biztos, hogy hím), fél év körüli. Az 5 hónapos tojómnak is nagyon hosszú volt a farka már, mondhatni hosszabb, mint a teste, mikor hozzám került. Aztán hozzánőtt a teste is. :D A torokpettyek is csak 6 hónapos kora után, vedlést követően kezdtek megjelenni. Őszi baba tavasszal vedlik színesebbre. A kézhezszokatásról annyit, hogy nekem hónapokba telt, mire a tojó elkezdett rámszállni. Most másfél éves, még most is csak félszelíd. Karunkra, fejünkre száll, hegyet mászik rajtunk, de mivel tojó, bármikor megcsíphet. A hím 4 hónapja van nálam, ő egyetlenegyszer szállt a karomra, kb. 3 hete, azóta sem. Viszont tenyérből eszik nagy kegyesen, ha elé tartom. Én semmit sem erőltetek, hadd legyen madár a madár. Ja, és a kalitban nagyon nem szeretik, ha nyúlkálok szelídítési céllal. Az az ő otthonuk. Csak röptetéskor "szokatjuk", már ha hagyják. A műanyag játék helyett tegyél be természetes anyagút, pl. fahinta, fagolyók összefűzve. Tükör, csengő ne legyen. A társa helyetti tükör etetésébe belepusztulhat az egyedül tartott madár.
Remélem, segítettem. Sok sikert.
Üdv. Ildikó


 
Offline
Csatlakozott: 2014 márc. 26, 16:13
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Tina
   
Hozzászólás 2014 márc. 26, 16:58 
Sziasztok!
Nem tudom, hogy jó topikba írok e, de eléggé tanácstalan vagyok több kérdést is illetően.
Ma 3 hete, hogy elhoztam egy hullámost a kereskedésből.
Állítólag téli születésű, szóval elméletileg barátok között sem lehetne idősebb 3,5 hónaposnál.
Hímként adták el nekem, de én már nem vagyok ennyire biztos ebben.
Iszonyatosan bizalmatlan. A készhez szoktatás nem éppen megy könnyen, mert igazából nála nem működnek azok a praktikák, amiket eddig tanácsként kaptam.
Nem szereti a kölest és akármilyen finoman is közelítek hozzá, hogy úgymond muszáj legyen ráállni az ujjamra, kicselez és átugrik felette stb.
A beszokással nincsenek problémák, szereti ha mellette ülök, beszélek hozzá, viszont kitöri a frász az emberi kéztől... :( (Pedig nem kezdtem el rögtön, megvártam míg megszokta a helyét a hangomat és a közelségemet) Semmilyen játék nem érdekli. Sokszor olyan benyomásom van, hogy Kiwi idősebb mint, azt nekem mondták. A szemén már látom, hogy világosodik a szivárványhártya.
A kora miatt pedig azért is vagyok tanácstalan, mert se hullámok, sem torokpettyek amikről tudnék tájékozódni. A faroktolla pedig olyan hosszú mint egy kifejlett példányé.
Minden segítséget nagyon megköszönnék, nem, kor és kézhez szoktatás tekintetében.
Kép
Feltöltöttem egy képet, remélem használható.
Köszi a válaszokat előre is!
Tina


 
Offline
Csatlakozott: 2014 feb. 25, 22:36
Hozzászólások: 4
Valódi név: Balogh Sándor
   
Hozzászólás 2014 feb. 27, 23:04 
Köszönöm!
Sanyi.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2014 feb. 27, 22:08 
Hát ő biza tojó.
Vedlés normális.
Hasmenés nem.
Arra figyelj, hogy ami nektek jó, az neki nem... Gyümölcsöt hetente 2szer kapjon, s akkor is elég neki egy gerezd...
A hasmenés ellen meg tegyél mákot a magvaiba...

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Csatlakozott: 2014 feb. 25, 22:36
Hozzászólások: 4
Valódi név: Balogh Sándor
   
Hozzászólás 2014 feb. 27, 20:46 
Sziasztok.
Köszönöm szépen a válaszokat, úgy tűnik, hogy akkor át kell keresztelnünk, mert az eladótól fiút kértünk, és Pityu lett belőle.
Még annyit kérdeznék, hogy ilyen korban természetes e, hogy vedlik, és az esetleg jár-e hasmenéssel, vagy azt a sok narancs és alma okozza, mert azt imádja, és amikor mi naponta esszük, állandóan a kezünkön van, és eszi?
Sanyi


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2014 feb. 27, 12:25 
Szia.
Sárgaarcú lila opalin tojó, s olyan 5-6 hónapos körül van...

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 2, 19:47
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Bátaapáti
Valódi név: Győrfi Roland
   
Hozzászólás 2014 feb. 26, 21:23 
baloghsanci írta:
Sziasztok!
Meg tudja valaki állapítani, a kis 2 hónapja beköltözött családtagunk nemét a kép alapján, valamint hozzávetőlegesen a korát is. Amikor megvettük a csőre hegye még fekete volt.
Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Köszönettel: Sanyi


Szia Szerintem Tojó lesz :) kórra 4-5 hónapos lehet kb.


 
Offline
Csatlakozott: 2014 feb. 26, 19:20
Hozzászólások: 1
Valódi név: Borbély József
   
Hozzászólás 2014 feb. 26, 19:43 
100%-os fiatal tojó...


 
Offline
Csatlakozott: 2014 feb. 25, 22:36
Hozzászólások: 4
Valódi név: Balogh Sándor
   
Hozzászólás 2014 feb. 26, 15:09 
Sziasztok!
Meg tudja valaki állapítani, a kis 2 hónapja beköltözött családtagunk nemét a kép alapján, valamint hozzávetőlegesen a korát is. Amikor megvettük a csőre hegye még fekete volt.
Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Köszönettel: Sanyi


 
Offline
Csatlakozott: 2014 feb. 25, 22:36
Hozzászólások: 4
Valódi név: Balogh Sándor
   
Hozzászólás 2014 feb. 25, 22:55 
Sziasztok!
Meg tudja valaki állapítani, a kis 2 hónapja beköltözött családtagunk nemét a kép alapján, valamint hozzávetőlegesen a korát is. Amikor megvettük a csőre hegye még fekete volt.Kép Kép
Köszönettel: Sanyi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 2, 19:47
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Bátaapáti
Valódi név: Győrfi Roland
   
Hozzászólás 2014 feb. 14, 10:55 
Gamba írta:
Üdvözlök mindenkit!

Van 4 hullámos papagájom 2 hím 2 nőstény de az egyik nősténynek költési időszakra átváltott a csőre feletti viaszhártyája mély barnáról feketére ez vajon miért történhetett?
próbáltam utána nézni de sehol sem találtam rá magyarázatot egyébként a madár jól van KIWI a neve :D most kotlik a tojásokon


Ez Normális ilyenkor szerintem a hormonok miatt :)


 
Offline
Csatlakozott: 2014 feb. 13, 14:49
Hozzászólások: 1
Valódi név: Nagy Renátó
   
Hozzászólás 2014 feb. 13, 15:03 
Üdvözlök mindenkit!

Van 4 hullámos papagájom 2 hím 2 nőstény de az egyik nősténynek költési időszakra átváltott a csőre feletti viaszhártyája mély barnáról feketére ez vajon miért történhetett?
próbáltam utána nézni de sehol sem találtam rá magyarázatot egyébként a madár jól van KIWI a neve :D most kotlik a tojásokon


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 9, 11:15
Hozzászólások: 62
Valódi név: Fogarasi Zoltán
   
Hozzászólás 2014 jan. 14, 15:44 
Bolti magkeveréket és 2-3 naponta tyúkhurt, vagy pitypangot, amit éppen sikerül tépni a ház előtt.
Kb. 4 tojást tojt, mióta levettem az odut, de nem törődik velük, általában meg is sérülnek...
Akkor nincs mit tenni, reméljem, hogy idővel abbahagyja?


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2014 jan. 13, 12:55 
szia.
mit kapnak eleséget most?
A meleg felpörgeti őket, s mivel már tojt, így automatikusan tojik odú nélkül is... Csak magokat és vizet kapjanak, a gyümölcsöt meg zöldséget is csak heti 2 alkalommal, s bizakodj, hogy elkezd csökkeni a hőmérséklet...
Amúgy van olyan, hogy az odú levétele utána tojó el-elpottyant még 1 - 2 tojást, de általában ez abbamarad, mikor tudatosul benne, hogy nincs odú,DE vannak olyan tojók, akik képesek a kalit egyik sarkában költeni....

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 9, 11:15
Hozzászólások: 62
Valódi név: Fogarasi Zoltán
   
Hozzászólás 2014 jan. 13, 11:51 
Remélem itt válaszol valaki:

Sziasztok!

Segítséget, tanácsot szeretnék kérni:
Van itthon egy hím és egy tojó madarunk. Sikeresen kikeltetek és felneveltek egy fészeklajat, az újmadarakat elajándékoztuk gondos gazdához. Levettem az odut és nem kapnak lágyeleséget. Eddig minden rendben volna, csak azóta is rendszeres nemi életet élnek, és szegény tojó párnaponta lepottyant egy tojást a kalitka aljára.
Ez gondolom azért probléma, mert gondolom legyengíti és attól tartok beteg lesz.
A kérdés az lenne, hogy a különrakások kívűl (nincs hová, meg különben sem szívesen választanánk el őket egymástól) van-e más mód sok sok "nemkívánt terhesség" megakadályozására?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 2, 19:47
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Bátaapáti
Valódi név: Győrfi Roland
   
Hozzászólás 2013 dec. 29, 20:29 
Cingiii írta:
Szerintem hím...
A szüleit tudod, illetve mennyi idős?

Rolcsy, 2 hím hullámos is ugyanolyan jól megvan ám egymással... Szóval szimplán csak a hangjukat hallatják....


Értem :)


 
Offline
Csatlakozott: 2013 nov. 3, 15:42
Hozzászólások: 31
   
Hozzászólás 2013 dec. 29, 15:34 
januar eleje februar végi kelésü anya apja lutino,a zöld szinünek zöld apja kék anya volt elvileg egy parnak hoztam öket de nem vagyok bisztos a nemükben ezért hoztam a kék himet hogy mit produkalnak vele!


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 64 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 22:59
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO