Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 63 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2014 szept. 3, 16:39
Hozzászólások: 2
Valódi név: Reményi Levente
   
Hozzászólás 2014 szept. 3, 17:07 
Elveszett Észak Mo.-n,Nógrád megyében,Nézsán a Jákó papagájunk 2014.09.02.-án délután fél három után ,1 éves sincsen,gyűrűzött.

Azonosítása: Szürke színű,pirosa farktolla, még nincs a teljes méretében,szinte mindentől megijed,nagyon óvatosan közeledj hozzá, kérlek ha meglátod hívj minket rögtön.Kérlek ha csak egy pillanatra is meglátod azonnal hívj minket az alábbi telefonszámon!! (Szavakat még nem nagyon tud de nekünk a "Gyere ide"-re hallgat )

Reményi László: 06/30-910-24-37


Jutalom jár a megtalálónak!


 
Offline
Csatlakozott: 2014 aug. 27, 13:51
Hozzászólások: 3
Valódi név: Ozdemir Eva
   
Hozzászólás 2014 aug. 27, 18:13 
:) Sziasztok!Aug.27-én reggel elveszett Csillaghegyről egy gyönyörű jákópapagáj.Szépen beszél farok tolla piros világos szürke a teste.50eft jutalom a megtalálónak.tel.0620-9-221-120
Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2014 jún. 8, 21:58
Hozzászólások: 1
Valódi név: Simon Dávidné
   
Hozzászólás 2014 jún. 8, 22:03 
Facén olvasott:
Elveszett-talált papagájok

Egy kertben jelent meg ez a jákó kb 2-3 hete Pécsudvardon.

Egy diófán rendezkedett be, melyet egy rottweiler örzött, így semmiféle állat nem tudta megközelíteni.
Szerencsére egy hobbi madarásznak sikerült befognia 06.05.-én.
A madár a gyűrűszám és a tenyésztési bizonylat bemutatása ellenében szeretne visszakerülni eredeti gazdájához!
A madár a gyűrű szám alapján négy éves! Amit beszél, elég sűrűn:
-helló Csabi
-Rózsika
-b...d meg

Az elérhetőség: Kozma Zoltán, 06703601608


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2014 márc. 15, 18:29 
Ismét eltünt vki :(

ELTŰNT
Kérlek segíts, hívd a lenti számot ha látsz! Ma délután 2014.03.14.-én Csomádról (Lovardával szembeni utcából) kirepültem a házból mert megijedtem. Afrikai jákó papagáj vagyok Larának hívnak, tudok beszélni és 5 éves vagyok.Meg vagyok gyűrűzve.

Azonosítóm: szürke színű vagyok és piros a farktollam. Minden hirtelen mozdulattól és hangos zajtól megijedek. Kérlek óvatosan közelíts felém vagy azonnal hívd a gazdámat. Egygazdás állat vagyok. Jutalom jár a megtalálónak!
Lieber Zoltán: 06-70-636-0701, 06-70-701-0241
Kérlek ha csak egy pillanatra is látsz engem hívd a fenti számot! Segíts mert nagyon várnak haza!


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2013 ápr. 14, 19:03 
kovka írta:
A Facebook-ról másolom!
Végre egy igazán jó hír!!!
Szerencsésen elokerult az elveszett Jákó :-)
Gazdája mindenkinek köszöni a segítséget végül is ő találta meg neki fütyült vissza és sikerült több óra után oda csalni magához. :P



Na ez jó hír végre tényleg!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 11, 21:25
Hozzászólások: 127
Tartózkodási hely: Kaba
Valódi név: Kovács Károly László
   
Hozzászólás 2013 ápr. 13, 17:29 
A Facebook-ról másolom!
Végre egy igazán jó hír!!!
Szerencsésen elokerult az elveszett Jákó :-)
Gazdája mindenkinek köszöni a segítséget végül is ő találta meg neki fütyült vissza és sikerült több óra után oda csalni magához. :P


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 ápr. 13, 14:29 
Remélem jól tudom, de azt hallottam, hogy előkerült az elveszett jákó!!! Ha valaki tud biztosat, kérem erősítse meg a jó hírt (vagy cáfolja, ha mégsem igaz)...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2013 ápr. 11, 19:49 
molnarl.g írta:
Én még csak pár hónapja élek együtt Totyival a gallérossal, és pár hete Zénóval a jákóval, de nincs az a pénz amiért megválnék tőlük... a kis hulim is szívemhez nőtt, bár ő nagyon magának való.
Örülök, hogy meglett ez is bizonyítja hogy hány madár köt ki valamelyik kereskedésben aki után valaki sír...
Remélem itt aki fórumozik senki sem vesz be "talált" madarat, legalább is eladásra.
Szerintem ezért is érdemes tenyésztőtől, és pici korban vásárolni.
Bocs, ha valaki boltos itt, és megbántottam...illetve ha megbántottam akkor lehet hogy "sáros"...
Talán eljön az idő mikor csak tenyésztők árusíthatnak madarat, a boltokban pedig csak bemutatóra lesz mindegyik fajból egy-egy, aki nem hírtelen fellobbanásból akar madarat, az tud várni pár hetet ameddig elhozhatja.
Én Totyira több mint egy hónapot vártam, hetente látogattam, és nagy öröm volt számomra a várakozás.
Ez olyan lehet, mikor egy férj és feleség a kisbabára vár, és számolja a napokat, órákat.
Ne haragudjatok, én ilyen őszinte típus vagyok...ami a szívemen az a számon, próbálom állat társaink érdekét védeni ahogy tudom...


Ez igy lenne helyes azzal a kitétellel, hogy a boltokban én egyáltalán nem engednék semilyen állatot árúsítani. Már a harmadik tengeri malacom van, az elsőt tenyésztőtöl , hoztuk el , sokkal kiegyensulyozottab volt mint a következő kettő akiket 'boltbol' mentettem, komoly stressz érte őket, nehéz volt kigyógyitani őket.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 ápr. 11, 16:08
Hozzászólások: 8
Valódi név: Rocco
   
Hozzászólás 2013 ápr. 11, 16:33 
Segítsetek!!
Sajnos elrepült Rocco névre hallgató imádott papagájom,
2013.04.09.-én délután.Ő egy októberi születésű fiatal Jákó.
Szerintetek mennyi esélye van a túlélésre?Egy erdővel körülvett területen lakunk,vajon bemegy az erdőbe vagy próbálkozik az emberek között.Szelíd volt de a családban csak én rám szállt.Bármi ötletnek örülök,hogy hol keressem?Előre is köszi!Az egész testem remeg két napja ,nem tudom felfogni,nagyon fáj! :cry:
Sopronban a kutyahegyen.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2012 jan. 30, 17:53 
!!SOS!!!

Jákó papagájunk,elrepült,Monty névre hallgat,folyamatosan beszél.2007-es születésű.
Nagyobb méretű mint az átlag.2012.01.29.-én 15.30.kor repült ki a nyíló ajtón.
0670 515 9499 Kállai Gabriella
Nagyon köszönünk minden segítséget!
Dunakeszi,Rév környékén veszett el!Északi úton látták utoljára 01.29. este 8körül


gabriell66@freemail.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2010 szept. 15, 20:18
Hozzászólások: 163
Valódi név: K Zsuzsanna
   
Hozzászólás 2011 ápr. 23, 12:13 
molnarl.g írta:
Azt hittem ma lesz a zalaegerszegi börze, de holnap lesz vasárnap...
HÁLÁSAN KÖSZÖNÖM HOGY VALAKI FELTETTE HOGY KERESEM ZÉNÓT!

NAGYON RENDESEK VAGYTOK! A REMÉNY HAL MEG UTOLJÁRA...!

Szia Laci! Ha valakinél van, már megtalálta volna azt az utat ami járható és visszaadja a madarat. A gyürü alapján megtudják mondani hogy kié. Ha nem akarja visszaadni, ugysem fog jelentkezni sőt nagyon is eltitkolja. Ha erdős részen laksz akkor jó esetben valahol a fán van, a rosszabbik ugye a másik. Aki nem ért hozzá, annak a gyürü levágás sem lessz egyszerü, mert nem fogja magát könnyen engedni. Az én jelszavam: madárba nem bizunk ! bár mikor elrepülhet. Ezt én is megtapasztaltam.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 30, 21:19
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Zala-megye
Valódi név: Molnár László Gábor
   
Hozzászólás 2011 ápr. 23, 9:42 
Azt hittem ma lesz a zalaegerszegi börze, de holnap lesz vasárnap...
HÁLÁSAN KÖSZÖNÖM HOGY VALAKI FELTETTE HOGY KERESEM ZÉNÓT!

NAGYON RENDESEK VAGYTOK! A REMÉNY HAL MEG UTOLJÁRA...!

_________________
"Az emberek elfelejtették ezt az igazságot-mondta a róka-Neked azonban nem szabad elfelejtened.Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelidítettél!" (Antoine de Saint-Exupéry-A Kis herceg)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 ápr. 20, 20:15 
Tedd fel az expresszbe is még, azt sokan olvassák.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 30, 21:19
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Zala-megye
Valódi név: Molnár László Gábor
   
Hozzászólás 2011 ápr. 20, 19:19 
Holnap megjelenik az "elveszett" rovatban a Zalai Hírlapban a Zénóval kapcsolatos kérésem, még reménykedek...

_________________
"Az emberek elfelejtették ezt az igazságot-mondta a róka-Neked azonban nem szabad elfelejtened.Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelidítettél!" (Antoine de Saint-Exupéry-A Kis herceg)


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2011 ápr. 16, 22:24 
Warhawk írta:
molnarl.g írta:
Ami mindig előjön, hogy valaki felhívott hogy találtak Pesten egy Jákót, és kérte hogy mondjam meg a gyűrűszámát Zénónak...aztán hívott hogy nem Zénót találták meg...

Soha ne add ki a gyűrűszámot. Se te se más (ha hasonló helyzet van). Ha valaki megtalálta mondja meg ő. Ha nem mondja meg, akkor nincs nála.


+1 én azt kérdeztem, hogy mit mond a madár :lol: Kakapo nem túl gyakori név ;) szegény kismadár minden elsorolt az egész tudományát, hogy kicsoda ő.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 ápr. 16, 21:51 
molnarl.g írta:
Ami mindig előjön, hogy valaki felhívott hogy találtak Pesten egy Jákót, és kérte hogy mondjam meg a gyűrűszámát Zénónak...aztán hívott hogy nem Zénót találták meg...

Soha ne add ki a gyűrűszámot. Se te se más (ha hasonló helyzet van). Ha valaki megtalálta mondja meg ő. Ha nem mondja meg, akkor nincs nála.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 30, 21:19
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Zala-megye
Valódi név: Molnár László Gábor
   
Hozzászólás 2011 ápr. 16, 20:02 
Ma 3 hete ment el Zénó...
Az óta ezerszer átgondoltam az elmúlt időszakot...
Ami mindig előjön, hogy valaki felhívott hogy találtak Pesten egy Jákót, és kérte hogy mondjam meg a gyűrűszámát Zénónak...aztán hívott hogy nem Zénót találták meg...
Mi van ha nem is Pestről telefonált az illető, és csak kíváncsi volt hogy van-e papírom róla, illetve hogy el kell-e tüntetnie a gyűrűjét Zénónak...
Belegondolni is rossz, talán ha már lesz másik Jákóm nem gyötörnek ezek a gondolatok...

_________________
"Az emberek elfelejtették ezt az igazságot-mondta a róka-Neked azonban nem szabad elfelejtened.Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelidítettél!" (Antoine de Saint-Exupéry-A Kis herceg)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 7, 19:52
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Valódi név: Brigi
   
Hozzászólás 2011 ápr. 9, 20:30 
Nekem sajnos nincs jákóm, ezért nem sűrűn látogatom a témát, és csak ma olvastam, hogy elveszett :( Nagyon sajnálom! De még hátha...!

_________________
http://www.ustream.tv/channel-popup/peacheyroo Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 30, 21:19
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Zala-megye
Valódi név: Molnár László Gábor
   
Hozzászólás 2011 ápr. 9, 18:16 
Sajnos nincs...másik madárra gyűjtök...
Köszönöm, hogy érdeklődtél.

Laci

_________________
"Az emberek elfelejtették ezt az igazságot-mondta a róka-Neked azonban nem szabad elfelejtened.Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelidítettél!" (Antoine de Saint-Exupéry-A Kis herceg)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 7, 19:52
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Valódi név: Brigi
   
Hozzászólás 2011 ápr. 9, 17:56 
Van már valami hír Zenóról?

_________________
http://www.ustream.tv/channel-popup/peacheyroo Kép


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 63 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 13:36
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO