Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 júl. 27, 6:41
Hozzászólások: 22
Valódi név: Balázs Gábor
   
Hozzászólás 2014 júl. 3, 9:16 
Esetleg kipróbálta már valaki? Érdekes és ötletes.



A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Warhawk 2014 júl. 3, 9:32-kor.
Videó beágyazása a hozzászólásba.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 júl. 27, 6:41
Hozzászólások: 22
Valódi név: Balázs Gábor
   
Hozzászólás 2014 júl. 1, 9:43 
Naaaa :D Én voltam az a más aki panaszkodott.

Nos nekem talán sikerült felszámolnom őket egyenlőre.
Kitakarítottam mindent, a lukak még nyitva, a ragasztót pedig kiraktam a lukak elé 5 db nagy laminált padlólemez hosszába bekenve jó alaposan.
Múlthéten megfogtam jó pár nagyobbat, tegnap reggelre 2 kicsi volt már csak a zsákmány, ma reggelre pedig újabb 6 pici. (én sajnálom a kis szemeteket :( )
De nekem is most nyárra szaporodtak így el, előtte jó ha 1-2 hetente fogtam egyet. Igaz azt is sokalltam.

Én egy kis kupac szotyit tettem mindegyik ragacstábla közepére. Eddig bevált.
Ja és ha van gyanús hely ahova befészkelhetnek, állandó fakupac, sittrakás vagy valami fedett helyen lévő cucc akkor azt is megbolygatni, meg körbecsapdázni.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 21:08
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Jászberény
Valódi név: Bíró Bálint
   
Hozzászólás 2014 jún. 30, 14:54 
Ne csak seprűvel és lapáttal takaríts, hanem használj ipari porszívót.
Azzal egyszerűen fel lehet szívni mindent. A lidl-ben már kapsz 20-25-ért is (parkside).

+ Vegyél egy rakat egérfogót, és tegyél minden létező útvonalba.
+ Zárd el a fő útvonalat, ahol bemehetnek. Nálunk átrágta magát az egér a küszöb alatt!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2014 jún. 29, 22:57 
Mark469 írta:
Kolbászt és sajtot szoktam, de rengeteg kaja van a madárházban "szabadon". (Rengeteg mag ,lágy eleség,gyümölcsök stb..) :( Meg ragasztóval ekkora mennyiséget szerintem lehetetlen kiirtani.. Ezen az elektromos kütyün gondolkodom, de valaki azt mondja,hogy semmit nem ér valaki meg azt,hogy egy darab egér se marad utána, hát nem tudom.

Gyakori takarítás, mást nem tudok már javasolni akkor. Erről az elektromos riasztóról nem hallottam még, de szerintem beválhat amíg meg nem szokják. Érdekes, hogy már más is panaszkodott az egerekre. Ilyenkor nyáron meglepő, hogy ennyien bent vannak.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jún. 21, 20:23
Hozzászólások: 18
   
Hozzászólás 2014 jún. 29, 21:35 
Kolbászt és sajtot szoktam, de rengeteg kaja van a madárházban "szabadon". (Rengeteg mag ,lágy eleség,gyümölcsök stb..) :( Meg ragasztóval ekkora mennyiséget szerintem lehetetlen kiirtani.. Ezen az elektromos kütyün gondolkodom, de valaki azt mondja,hogy semmit nem ér valaki meg azt,hogy egy darab egér se marad utána, hát nem tudom.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2014 jún. 29, 21:26 
Rakj a ragasztó közepére kaját. Én mindig úgy csinálom. Maguktól nem szoktak belemenni.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jún. 21, 20:23
Hozzászólások: 18
   
Hozzászólás 2014 jún. 29, 21:16 
Sziasztok! Érdeklődnék,hogy Ti hogyan védekeztek az egerek ellen? Sajnos a ragasztó,már nem megoldás,mert tudnak a "falon" és a dróton közlekedni, mérget meg nem teszek a madarak közé.. Esetleg valamilyen elektromos egér riasztó használhat? Ha igen akkor abból pontosabban melyik fajta ami nem káros a papagájokra nézve és hatásos? Vagy más megoldás? Elég nagy egyed számról beszélünk. (Ragasztóval 2-3 nap alatt átlag 20-30 össze szokott gyűlni, a többség kikerüli vagy nem is közlekednek a földön, volt,hogy az egész alj be volt ragasztózva már :( )
Üdv. Márk


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 11:29
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO