Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 625 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2014 jún. 22, 9:25
Hozzászólások: 4
Valódi név: László
   
Hozzászólás 2014 okt. 27, 21:05 
Szeretném megkérdezni,hogy készíteni szeretnék egy nagyobb férőhelyet a madaraknak és amennyiben fémből készítem akkor milyen módon tudom a fémet festeni vagy más módon bevonni,hogy a madarakra nézve ne legyen probléma?
Előre is köszönöm a választ.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 szept. 24, 20:14 
ckuzmos írta:
W.l.:nagyon szupi lett a szoba.

Kosz.
Sajna mint mashol talan mar emlitettem, a Lonchurak az elso nap lekopasztottak az elo bambuszokat, viszont az agakra meg kotoztem muleveleket.
Erdekekes modon a kulso reszbe a legtobb Lonchura faj sosem megy ki, mig az afrikai asztrildok imadnak ki-be cikazni.
Nekem tovabbra is nemileg tulnepesitettnek tunik, legalabbis sikeres feszkeleshez, de legalabb minden madar eleg jol erzi magat benne, es civakodas sincs. Es mennyilvel konnyebb egy ilyenben ellatni ennyi madarat, mint kulon kalitkakban!
Csak a kifogas lesz trukkos, pedig az apacakra mar raferne egy manikurozes - ez ugyben a bambusz nem valtotta be a hozza fuzott remenyeket.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2014 szept. 24, 19:50 
Alapvetően működőképes ötlet, csak a műanyag kötegelőt cseréld le mert azt szétrágják. Helyette vékony alu csíkkal szorítsd össze. (mint egy roppantós madárgyűrűt)

W.l.:nagyon szupi lett a szoba.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 18, 20:49
Hozzászólások: 55
   
Hozzászólás 2014 szept. 12, 17:56 
Sziasztok!
Egy kb. 100cm hosszú, 60cm mély és 150-160cm magas kalitkát akarok csinálni nimfáknak és hullámosoknak.
Az hogy a 4 oldalát és persze a tetejét mindenféle keret nélkül csak simán műanyag kötegelőkkel rögzítem egymáshoz működő képes ötlet???
Hogyan tudnám megcsinálni az ajtókat a lehető legegyszerűbb mégis biztonságos,könnyen használható módon???


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 júl. 26, 11:57 
Na, elkeszultem vele!
A huzatproblema kezelesere foliaval fedtem le az osszes ablakot.

Igy nez ki vegul keszen:

Csatolmány:
DSCF4771.JPG
DSCF4771.JPG [ 56.67 KiB | Megtekintve 11186 alkalommal. ]


Csatolmány:
DSCF4772.JPG
DSCF4772.JPG [ 52.93 KiB | Megtekintve 11186 alkalommal. ]


Csatolmány:
DSCF4773.JPG
DSCF4773.JPG [ 52.48 KiB | Megtekintve 11186 alkalommal. ]


Az erkelyt szandekosan igen spartaian rendeztem be csak 2 napozoaggal, hogy inkabb a biztonsagosabb belso reszben toltsek a madarak idejuk javat.

Es 2 napja mar bekoltozott 18 madar is: 4 Lonchura faj, es 1-1 par zebra es tigris.

Csatolmány:
DSCF4781.JPG
DSCF4781.JPG [ 56.05 KiB | Megtekintve 11186 alkalommal. ]


Csatolmány:
DSCF4782.JPG
DSCF4782.JPG [ 58.58 KiB | Megtekintve 11186 alkalommal. ]


Eloszor elkovettem azt a hibat, hogy rogton kinyitottam az erkelyre nyilo ajtot is, mire a legtobb madar a feny fele kihuzott oda, aztan jo reszuk meg sem talalta az utat vissza be az ajton at, pedig a kajat belul helyeztem el.
Vegul betereltem oket es bezartam azt az ajtot pa napra, hogy szokjak meg eloszor a belso helyet es azt, hogy hol talaljak a kajat.
Utobbit a foldre helyezve 2-3 felenkebb fajnak jo idejebe telt osszeszedni a batorsagat, hogy leszalljon enni, de mar mind megteszi.
Amugy tok jol elvannak, a zebrak es fura modon a feketetorku apacak mar a feszkeket is nezegetik. Sajna a Lonchurak egyesult erovel nekilattak az elo bambuszok vekonyabb hajtasait letordelni (latszolag celtalanul, sem megenni, sem feszekanyagnak nem kell, csak leejtegettek a padlora) tehat a dekor valtozni fog.

Ha az 1 m2-en 1 par szabaly jo, akkor a kulso es belso tereket osszeadva meg 2-3 par mehetne be, de egyelore eleg telitettnek tunik nekem a belso ter.
Amugy a timori rizsek, a vorosfarku asztrildok, a pillangok es a papaszemesek kozul kerulhetne meg be mellejuk.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2014 júl. 10, 16:06 
Hali!!
Na úgy látom végképp "megbetegedtél". Azért a huzatott ajánlom elfelejteni, ha sokáíg akarsz gyönyörködni a madaraidban. (Még akkor is ha TE könnyebben jutsz hozzá mint mi.( Mármint egyes fajokhoz!!))Gondolom az "ottani kalitkás" viszonyokhoz képest, neked ÓRIÁS madárházad- akarom mondani madárszobád- lesz. De azért a huzatot- mégegyszer- el kell felejteni!!!!
Sok sikert!

Üdv.

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 júl. 10, 6:33 
Nalam haz nem epul, de ezt a helseget alakitom at madaraim szamara:

Csatolmány:
DSCF4750.JPG
DSCF4750.JPG [ 143.2 KiB | Megtekintve 11338 alkalommal. ]


Csatolmány:
DSCF4747.JPG
DSCF4747.JPG [ 154.53 KiB | Megtekintve 11338 alkalommal. ]


Csatolmány:
DSCF4748.JPG
DSCF4748.JPG [ 160.36 KiB | Megtekintve 11338 alkalommal. ]


A huzatproblemat a kozepso kepen lathato jobb oldali ablakok es az erkelyre nyilo ajto kozotti legmozgas okozhatja.
Illetve az elso kepen lathato tomor ajtot is racsosra cserelem ki, mer azon at lesz a bejaras es nezelodes is, akkor viszont meg onnan is mozog befele a levego.

Az az ajto egyebkent abbol a szobabol nyilik, ahol most kalitkakban vannak a madaraim, igy ha valami kiroppenne nyitaskor, meg mindig hazon belul marad:

Csatolmány:
DSCF4744.JPG
DSCF4744.JPG [ 132.39 KiB | Megtekintve 11338 alkalommal. ]


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2014 júl. 9, 20:31 
Csdinálhatnál néhány képet,ahogy épül a ház! :wink:

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 júl. 9, 16:21 
Na, "hazaterve" kozben en is haladok egy 390x225x250 meretu szoba es a hozza kapcsolodo 175x225x225 mereto loggia jellegu (tehat csak elol es jobb oldala felen nyitott) erkely ropdeve alakitasan.
Ezek egyutt elvileg bo 30 kobmetert jelentenenek, reggel 1-2 ora kozvetlen napsutessel.

Par fobb dilemmam:

1. Az "alom" - talan epitkezesekhez arult fekete vulkani homok lesz, bar macskaalom is kaphato zsakszamra. Meg elgondolkodtam a viragoknak humuszkent arult korhadt leveleken (kiszaritva) is.

2. Elo novenyek? Errol ugye megoszlanak a velemenyek, tenyleg el tudom kepzelni, hogy osszepiszkitva csuf kepet mutatnak, de amugy meg a madarak biztos szeretnek es jo buvo- meg feszkelohelyek lehetnenek. Leginkabb bambuszfelekre kacsintgatok, mert elvileg azok fuggoleges szara jo az apacapintyek tenyleg riaszto gyorsasaggal novo karmainak koptatasara is. Elvileg ezek elpusztulva/kiszaradva is betolthetnek szerepuket...

3. Huzat! A szoba bedrothalozott ablakai es az erkelyre vezeto ajto kozt kisebb szello eseten is igen erezheto legmozgas. Mondjuk az ettol az "utvonaltol" felreesobb reszeken/sarkokban joval kevesebb. A madaraknak van eszuk kikerulni a huzatosabb "folyosot"? Erre persze az ulorudak es novenyek elhelyezesevel is lehetne osztokelni oket. A tomor faablakok bezarasa eseten bennt eleg sotet lenne, ha meg uveggel vagy foliaval fednem be oket, felek, hogy tul felfutenem a belso teret.

4. Es vegul, meglevo allomanyombol mi mehetne nyugodt szivvel bele?
Inkabb olyanokra gondolok, amelyeknel a szaporitas nem fo cel, bar persze nem is lenne baj. A tobb helyutt emlegetett 1 madar (vagy 1 par?) per kobmeter iranyszam mennyire jo?
A tuti lakojeloltek:
4 feketefeju, 3 feketetorku es 2 sargahasu apacapinty es 3 bronzpinty, 1 par tigrispinty. Ez gondolom problemamentes tarsulat.

Szivesen betennem mellejuk a kovetkezoket is, de a kovetkezo aggalyok miatt szivesen hallanek errol velemenyt...

2 (vadbefogott!) javai rizspinty - tul aggresszivek? Ranezesre egy kis tigrist vagy papaszemest egy csapassal ki tudnanak vegezni. De ha nem mehetnek be ide, talan meg kell szabadulnom toluk, mert kalitkaban eleg szerencsetlenek, sajat ropdet meg nem ernek meg.
1 par timori zebrapinty - tutira koltesbe fognanak, es akkor agresszivek es romboljak masok feszkeit, vagy ez inkabb csak a nagyobb ausztral zebrakra all?
1 par muskatpinty - kisse tartok tole, hogy nem egymassal allnanak parba, bar egyelore nekem ugy tunik, minden Lonchura jobban preferalja sajat fajtarsai tarsasagat.
4-5 papaszemesmadar - tutira ott lenne a helyuk, bekesek is, csak felek, hogy lagyevokent aranytalanul sokat piszkitananak es esetleg elennek az eloeleseget mindenki mas elol?

Nagyon szivesen betennem meg ide a timori rizspintyparomat es jelenleg 8 fos indiai papagajamandinacsapatom legalabb egy reszet, de ezeket kiemelten szeretnem koltesre birni, igy inkabb varjak meg, hogy sajat ropdejuk legyen, ugye?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2014 feb. 21, 15:35 
Most, hogy már nincs nagy esély rá,hogy a tél visszatérjen,vagy megjöjjön,leirnám a téli idővel való tapasztalataimat egy fűttetlen madárházról.


Kép

Tehát a házon 1 ajtó van ,és hat darab ablak dupla üveggel. A falak 25 centisek,ytongból,erre ment még 3cm szigetelés.
Van négy szellőző is fenn,ezek 10cm-es keményitett hungarocellel vannak beszigetelve tavaszig.
Télen a leghidegebb amit mértünk kb. -7 fok nem hosszútávon. K.b -3 - -7 fok váltogatta egymást ugy 5-6 napig.
A leghidegebb,amit a madárházban mértem,az +4 fok volt fejmagasságban.
Bármilyen hideg is volt kinn,ha sütött a nap a benti hőmérséklet +8 - +10 fokra emelkedett. A napokban volt 15 is,nyitott ajtónál!

Ezek az enyhe tél tapasztalatai....

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2014 feb. 20, 13:17 
A madárház jelenlegi lakói:


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 13, 21:35
Hozzászólások: 102
Tartózkodási hely: Nagybánya, Erdély
   
Hozzászólás 2014 jan. 17, 22:26 
Szia Shama (Antal)!
Kérünk szépen tegyél fel pár fotót, hogy lássuk is.
Köszi szépen!


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2014 jan. 16, 19:46 
Az almozáshoz röviden.
Engedjétek meg, hogy hangosan gondolkozzam WL kérdésén. Először is a jó alom nedvszívó, megköti a szagokat, nem porzik, a madár nem szedi szét, a madarat nem zavarja, könnyen beszerezhető, könnyen cserélhető, nem penészedik. Papírt, újságpapírt kalitba használhatjuk alomnak. Könnyen cserélhető, nedvszívó, és ha jól választott mérettel elmozdulás nélkül fedi a kalitka alját úgy a vadbefogott madarat sem idegesíti. Gyakori cseréje esetén a kórokozók sem tudnak megtelepedni. Röpde aljára önmagában semmilyen papírt nem tennék, erkélyre még mással kombinálva sem. Szobában, a padozatra teríthetünk nagyméretű hullámpapírból kivágott elmozdulás nélküli alaplapot. /Nagyméretű kartondoboz is alkalmas!/ Erre jöhet a tényleges alom. A forgács alkalmas lehet akkor, ha sikerül pormentes és apró homogén forgácsot beszerezni. Hátránya, hogy a madár repkedve felveri és kiszórhatja a lakásban. Teraszra beázás esetén ez is alkalmatlan. Európában különféle alomnak alkalmas növényi őrlemények is beszerezhetőek, de ez is inkább kalitkákba való. Lakásban, kiszóródástól mentes röpde alján nagyon jó lehet a „homok”, amit én inkább nevezek apró szemű kavicsnak. / Kétszer mosottnak nevezik nálunk./ A „valódi” homok nagyon porzik. A kiszórás megakadályozható egy jól záródó alsó körkörös kb. 10 cm magas peremmel. Teraszon is jó lehet az apró kavics, de a vízelvezetést itt meg kell oldani. Arra is vigyázni kell, hogy egér sem a vízelvezető nyíláson, se máshogy ne kerüljön be a madarakhoz. Az ilyen sóderos alom a felső réteg lekotrásával, seprésével könnyen kezelhető, tisztítható. Én idehaza, évek óta a mélyalmos megoldást alkalmazom madaraimnál. Ennek lényege, hogy a röpdéket évente egy alkalommal takarítom. Takarítás egybeesik a teleltetés, illetve a tenyészidő kezdetével, így a madarakat nem kell feleslegesen háborgatni. A kertben a kisebb röpdék alja lebetonozott, erre rátöltök 5-10 cm kavicsot, vagy kerti földet. A nagy röpdék alja a meglévő kert természetes földje. A kis röpdék fedettek, így a bejutó sekély víz elszívódik a talajban. Nagy röbdéimet még locsolom is, a beültetett növények miatt. A MÉLY alom az jelenti, hogy a föld nagy részét avarral, lekaszált kerti szénával folyamatosan, a szennyeződés mértékében takarom. A madarak nagyon szeretik, nincs piszok, nincs szag. Télen, azaz belső röpdében, a talajt olcsó macskaalommal helyettesítem, és erre szóróm a száraz avart illetve száraz szénát. Gouldok, apácamadarak, asztrildok, amandínák, azaz aprók esetén önmagában is jó az apró kavics, vagy macskaalom. A széna, avar olcsó, természetes anyag, kellemesen illatos, és minden madár szereti. Szívesen kutatnak, keresgélnek benne és fészekanyagnak is, válogathatnak belőle. Lakásban madarat nem tartok. Azok, akik csak lakásban tudnak madarat tartani, azoknak természetesen végig kell gondolni, hogy a higiénia betartása miatt milyen fajt illetve annak hány egyedét képes megfelelően elhelyezni, tartani, tisztítani.
Ez csak saját véleményem volt, amit mindenki máshogy is csinálhatja. Üdv Lakó Antal.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 jan. 15, 23:27 
En most nagyobb hazba koltozve agyalok egy madarszoba, vagy helyette tobb kisebb szobai ropde kialakitasan.
Egyik fo dilemmam, hogy mi legyen a padlon.
Homok, papir, esetleg faforgacs?
Mivel nagyreszt eleg ideges vadbefogott egzotak kerulnenek bele, olyasmi kene, ami minel ritkabban cserelendo, es minel egyszerubben megoldhato a csereje.
Esetleg a szobahoz kapcsolodo erkely es a reszet kepezhetne napozasra, de ott az "alom" meg kerdesesebb, hiszen eso gyakran aztathatna is.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 13, 21:35
Hozzászólások: 102
Tartózkodási hely: Nagybánya, Erdély
   
Hozzászólás 2013 nov. 18, 6:11 
Köszi szépen a tippeket !


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2013 nov. 11, 20:52 
Béla! Hogy téged idézzelek "szaporítani" és tartani szerintem tökéletes a röpde ezeknek a fajoknak. Tenyészteni viszont páronként. :wink:

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 nov. 9, 21:15 
Ahogy nemrég elhunyt Eszteró Lajos mondta—nem szó szerint , de ez volt a lényeg--van úgy , hogy a madarak túl jól érzik magukat és a jóléttel foglalkoznak.
Tehát alkalomadtán nem fognak szaporodni nagyobb röpdében.

Én személy szerint inkább bambulom őket mintsem anyagi haszonszerzés végett tartsam őket.
Persze a szaporulatból jött pénz jól jön de ez szinte csak a fenntartásukra elég .


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 13, 21:35
Hozzászólások: 102
Tartózkodási hely: Nagybánya, Erdély
   
Hozzászólás 2013 nov. 8, 8:32 
Egy barátomnál láttam, hogy ő egész nyáron át (sőt egy részét az állománynak télen is egy fűtött garázsban) egy röpdében sikeresebben tenyésztett egy helyen zebrapintyeket, sirálykákat, gyémánt galambot, nimfát, sőt néhány pár hullámost is, mint a garázsban (ahol ketrecben nem nagyon akartak szaporodni). Én tőle kaptam fiatal madarakat és azt szeretném tudni, hogy jobb lenne-e, ha nagy röpdében tartanék (szaporitás céljából !!!) pintyeket (rizspinyt, zebra és sirályka) vagy inkább ketrecben páronként. Nem tudom, ez-e a megfelelő topik az ilyesmire vagy inkább a tartási kérdésekkel máshová kell fordulnom...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2013 nov. 7, 17:28 
A magamrészéről csak akkor tennék madarakat röpdébe,ha csak gyönyörködni szeretnék bennük,de nem lenne a szaporitás a cél. Igy nagyon szépen berendezve,több fajjal,csodálatosan nézne ki.

Tenyészthetsz benne,ha szerencséd van nem lesz balhé. De a lessz,akkor számitanod kell arra,hogy külön kell raknod őket külön volierekbe.

Ezt az elején gondold átt,mik a lehetőségeid!

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2013 nov. 7, 17:18 
Hali!!
Az attól függ, hogy mi a célod, és milyen fajokat akarsz szaporítani/tenyészteni, vagy csak esetleg tartani.(!!!) Egyes fajok esetén komoly tenyészet -szerintem- elképzelhetetlen kolóniás tenyésztésben. Függ attól is természetesen, hogy milyen fajokról van szó ,és hány fajról. Pl.:- milyen a társas viselkedése saját, és más fajokkal szemben. (Ez fajonként nagyon változó, sőt sokszor még egyedenként sem azonos.) Tehát a feltett kérdésed így megfogalmazva nagyon általános, és valódi válasz így nem adható. Még csak azt sem írtad le, hogy milyen fajok tartására gondolsz?!
Bár biztos van aki másként gondolja, de majd esetleg leírja az eltérő véleményét. (Vagy NEM!)

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 625 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 16:50
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO