Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 2972 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 149  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 29, 19:48
Hozzászólások: 16
   
Hozzászólás 2017 nov. 8, 17:32 
Ének kalitkát és etetőket vásárolnék roller kanárinak. 4-8 db. érdekelne.


 
Offline
Csatlakozott: 2016 márc. 24, 21:14
Hozzászólások: 28
   
Hozzászólás 2016 aug. 18, 9:06 
neco írta:
kristooof írta:
Jaj,mert valahol meg azt írták,hogy nem lehet együtt tartani papagájokkal.
A nemekkel kapcsolatban tudnál segíteni?


Igen, több helyen említik, hogy a papagájok fokozott "tollpor" termelése nem tesz jót a kanárinak, de napi szintű porszívózás, hetente nedves törlőronggyal portalanítás és nem lesz gond.

Nemek...

Ivarérett madaraknál, aktív ivari ciklusban a különbség: Kép
Felül tojó, alul hím.

Az ének nem ad teljes biztonságot az ivar megállapításánál. Érik az embert meglepetések.... Némely tojó jobban énekel, mint egy gyenge hím, némely hím meg sokáig nem szólal meg.
Konkrétan a rollernél kis rutinnal kb 95%-ban meg lehet állapítani a nemet: a hím intenzívebb színű, nyúlánkabb a teste, laposabb ún. "gyíkfeje" van, hosszabb a farka.

A recept: amelyik már letojt, az biztosan tojó, és amelyiknek fia van azzal párban, amelyik már letojt, az tuti hím. :D


Nekem 2 van,az egyik sokkal intenzívebb színű.Akitől vettem azt mondta,hogy ha megfújom a kloákájánál,akkor a tojónak nincs toll a hasán,meg a kloákája körüli toll kisebb,kevesebb,míg a hímnek ha megfújom van toll a hasán és a kloákája körüli toll hosszabb. Ez jó meghatározás?
Illetve párban is tarthatom őket?


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
Hozzászólás 2016 aug. 18, 8:30 
kristooof írta:
Jaj,mert valahol meg azt írták,hogy nem lehet együtt tartani papagájokkal.
A nemekkel kapcsolatban tudnál segíteni?


Igen, több helyen említik, hogy a papagájok fokozott "tollpor" termelése nem tesz jót a kanárinak, de napi szintű porszívózás, hetente nedves törlőronggyal portalanítás és nem lesz gond.

Nemek...

Ivarérett madaraknál, aktív ivari ciklusban a különbség: Kép
Felül tojó, alul hím.

Az ének nem ad teljes biztonságot az ivar megállapításánál. Érik az embert meglepetések.... Némely tojó jobban énekel, mint egy gyenge hím, némely hím meg sokáig nem szólal meg.
Konkrétan a rollernél kis rutinnal kb 95%-ban meg lehet állapítani a nemet: a hím intenzívebb színű, nyúlánkabb a teste, laposabb ún. "gyíkfeje" van, hosszabb a farka.

A recept: amelyik már letojt, az biztosan tojó, és amelyiknek fia van azzal párban, amelyik már letojt, az tuti hím. :D

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Csatlakozott: 2016 márc. 24, 21:14
Hozzászólások: 28
   
Hozzászólás 2016 aug. 17, 22:20 
Jaj,mert valahol meg azt írták,hogy nem lehet együtt tartani papagájokkal.
A nemekkel kapcsolatban tudnál segíteni?


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
Hozzászólás 2016 aug. 17, 8:39 
kristooof írta:
...
Illetve ha a kanárit papagájjal tartom,akkor tifuszt kap? ....


Ez így kijelentve baromság, paratífuszt olyantól madártól kap el egy másik madár, ami p.tífusszal fertőzött. Egészséges madár, egészségestől nem betegszik meg. Az együttartás hátulütője inkább a hulik erős csőre, amivel ha odakap a kanárinak a lába láthatja kárát.


...mellékesen: nem elterjedt a két faj együttes tartása még egy helységbe se, mert a papeszok rikácsolása, a kanárik füttyével-énekével nem nagyon passzol össze. Ha ez téged nem zavar, külön kalitban nyugodtan tarthatod őket egy helységben.

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Csatlakozott: 2016 márc. 24, 21:14
Hozzászólások: 28
   
Hozzászólás 2016 aug. 15, 21:28 
Üdv!
Kanárik nemét csak az alapján lehet megkülönböztetni,hogy a hím énekel?
Illetve ha a kanárit papagájjal tartom,akkor tifuszt kap? úgy lehet tartani,hogy a kanári röpdéje 1 méterre van a hullámosok röpdéjétől? Kint,tehát nem egy helységben vannak.Úgy lehet tartani,anélkül hogy elpusztulnának a kanárik?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2016 jan. 13, 16:30 
Köszi! :)
Sajnos nem vagyok megelégedve a madaraimmal, ráadásul az út is nagyon hosszú.
Viszont kíváncsi vagyok mekkora a különbség a madaraim és a nemzetközi élmezőny közt...


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
Hozzászólás 2016 jan. 12, 13:51 
ckuzmos írta:
Gratulálok az eredményekhez!


Köszönöm mindannyiunk nevében!

...és minden VB résztvevőnek sok sikert, véled az élen! :wink:

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2016 jan. 11, 11:54 
Gratulálok az eredményekhez!


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
Hozzászólás 2016 jan. 11, 3:32 
Országos Énekes-kanári Verseny, 2016. jan. 9. Albertirsa



Kolekcióban:

Magyar Bajnok : Maróti Béla 354 pont (88;88;89;89)
Neubrandt Gábor 351 pont (89;89;86;87)
Mag Zoltán 335 pont (84;80;87;84)

Egyéniben:

Maróti Béla 90 pont (24;23;17;17) Champion madár
Neubrandt Gábor 89 pont (23;23;17;17)
Mag Zoltán 89 pont(22;22;17;17+2)

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
Hozzászólás 2015 dec. 2, 3:52 
Nevezési felhívás!

Értesítem a Roller szakcsoport tagságát és minden érdeklődőt, hogy szokásos évi énekversenyünket 2016.01.09.-én tartjuk Albertirsán, az evangélikus közösségi házban. A verseny helyszínének címe: Táncsics M. u. 3.

Nevezni 2015-ben kelt, zárt gyűrűvel rendelkező madarakkal lehet, melyek 8.-án du. 16. órától leadhatóak a verseny helyszínén. A madarakat a verseny napján is le lehet adni reggel 8.30-ig, a bírálat 9.30-kor kezdődik!

Nevezni két kategóriában lehet:
1. kollekció (egy tenyésztő 4 saját tenyésztésű, zárt gyűrűs fiatalja, tenyésztőnként max 2 kollekció.) bírálati díj: 3000ft/kollekció, díjazás I. – II. – III. helyezettnek kupa + minden résztvevőnek oklevelek.
2. egyéni kategória (egy tenyésztő 1-3 saját tenyésztésű, zárt gyűrűs fiatalja) bírálati díj: 1000ft/madár, díjazás I. helyzett kupa, + minden nevezőnek oklevél.

A verseny bírája a szabadkai Varga Tibor lesz.
A bírálat ideje alatt tenyésztési, és felkészítési témákból tartunk kötetlen eszmecserét, amire szeretettel várunk minden érdeklődőt.
Szállást a helyszínen tudunk biztosítani, melynek díja 4.000 ft/fő/éj.

Mindenkinek jó felkészülést kívánok!

Gut’ hohl!

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2015 feb. 20, 9:44 
A kálciumot túl lehet adagolni. A tünetek hasonlók, mint a hiány tünetei.
Ezért érdemesebb külön adni a kálcium tartalmú dolgokat. Ha nem eszi az egész szépiát, akkor meg lehet próbálni elétenni reszelt szépiát, vagy grittet vagy hosszan főzött és megszárított tojáshéjat, de legjobb mind a három dolgot elétenni. Valamit ennyiből valószínű, hogy elkezd enni.


 
Offline
Csatlakozott: 2014 nov. 29, 18:36
Hozzászólások: 18
   
Hozzászólás 2015 feb. 19, 14:43 
Üdv. mindenkinek!

A kanárim hajlamos arra, hogy a szobában a falat kaparja (a szobában szabadon röpködhet). Gondolom, ezt azért csinálja, mert kalciumhiánya van. Hogy ezt elkerüljem, a lágyeleségébe tettem összemorzsolt szépiát (a szépiát, amit kitettem neki a kalitka falára gyakorlatilag figyelmen kívül hagyja, neki a szoba falát kell csipkedni). Egy kanárinak mennyi lehet a napi kalciumadagja? Ha esetleg túladagolom neki, ezt miből veszem észre, ill. ez mit okozhat neki? Komoly baja lehet ettől?
_______
Csicsky


 
Offline
Csatlakozott: 2014 nov. 29, 18:36
Hozzászólások: 18
   
Hozzászólás 2014 dec. 17, 15:14 
Üdv. mindenkinek!

Az egyik tenyésztő válaszolt az emailomra és azt írta, hogy a kanári lábán lévő gyűrű alapján azt lehet mondani, hogy ez egy nem regisztrált tenyésztőtől van, ami azt jelenti, hogy 90%-os a valószínűsége annak, hogy nem fajtiszta egyedről van szó, hanem valamilyen keverékről.

Más kérdés: a mákból mennyit szabad neki adni naponta?
_______
Csicsky


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2014 dec. 15, 22:48 
Szia, Csicsky! Köszi, megkaptam. Én se lettem okosabb tőle :roll:

No, ha nem adod neki tovább a lágyeleséget, csak nem harapja le a fejed :wink: Muszáj lesz egy kis szünetet tartani. Igazából a magkeverék kellene megfelelő minőségű legyen... Nincs a közelben másik bolt, ahol tudnál venni??

Normál magkeverék kanáriknak:
repce 40%
fénymag 40%
lenmag 10%
muhar 5%
kender 5%
mákot is szórhatsz bele

Ezen kívül szoktam még a repcét áztatva is adni, de ezt majd elmondom, ha netán sikerül külön megvásárolnod. Hátha van?


 
Offline
Csatlakozott: 2014 nov. 29, 18:36
Hozzászólások: 18
   
Hozzászólás 2014 dec. 15, 11:53 
Kedves Gabesz!

Ma odaadtam neki az utolsó adagot a lágyeleségből (még volt egy). Olyan cirkuszt csinált, amíg melegítettem neki (repkedett itt nekem össze-vissza, amíg meg nem kapta), hogy nem tudom, mi lesz, ha ezentúl majd nem lesz. A magokból aránylag keveset eszik. Úgy néz ki, hogy egy, vagy két fajtát eszik csak meg a keverékből. Ilyenkor mi a teendő?

A kért linket elküldtem emailban.

Üdvözlettel: Csicsky


 
Offline
Csatlakozott: 2014 nov. 29, 18:36
Hozzászólások: 18
   
Hozzászólás 2014 dec. 14, 14:24 
Még elfelejtettem megemlíteni, hogy almát hetente 2-3x kap. Ezt szívesen megeszi és van is otthon belőle. Úgyhogy maradnék az almánál.

Üdv. Csicsky


 
Offline
Csatlakozott: 2014 nov. 29, 18:36
Hozzászólások: 18
   
Hozzászólás 2014 dec. 14, 14:19 
Kedves Gabesz!

A magkeverékkel az a baj, ahogy megfigyeltem, hogy nagyon megválogatja a szemeket. A nagyját egyszerűen nem eszi meg (aztán lehet, hogy most a lágyeleség hatására változott meg az ízlése és igényesebb lett). Amúgy továbbra is borzolja a tollát és ráadásul a tolla is elkezdett neki hullani (a pihék potyognak ki). Ez normális, hogy most vedlik? Nem kellene ez miatt továbbra is adni neki a lágyeleséget?

Üdv. Csicsky


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2014 dec. 14, 12:07 
Csicsky írta:
Kedves Gabesz!... Ezt lehet neki állandó jelleggel adni? Ugyanis nem tudom, hogy hogyan magyaráznám meg neki, hogy csak egy egyhetes „kúráról” volt szó és most már vége a „dalnak”. Ezt semmiképpen sem lenne hajlandó elfogadni.

Nagyon örülök, hogy bevált! :D Figyelted a madárkád, borzolja még a tollát vagy már kezd normálisan viselkedni?
Nem lehet folyamatosan adni, nagyon elhízna és egyoldalú lenne a táplálkozása. Nyers almát, paprikát, uborkát is adsz esetleg neki hetente két alkalommal? Az maradhat. de a lágykaját mostmár ha jól sejtem, két hete kapja, igaz? Simán csak megvonod, nem adsz többet. Viszont figyelj a magkeverék mennyiségére, amit kap. Naponta két leveses kanálnyit kapjon, de ezt jobb beosztva odaadni, hogy a maghéjat kiürítve lássad, mennyit eszik. Ha mostmár kicsit felerősödött, nem kellene visszaessen. A vitaminozást is abbahagyhatod, ha adtad eddig. Most csak sima vizet kapjon, frisset minden nap.

Csicsky írta:
Megpróbálom felvenni a kapcsolatot a madárka tenyésztőjével. Már írtam két tenyésztőnek, hogy mondják meg, hogy a gyűrűn lévő szám alapján kitől származhat. Aztán a tenyésztője már gondolom fogja tudni, hogy milyen fajta volt. Azonkívül még egy felvidéki „Kérdések-válaszok” témájú honlapra is feltettem a kérdést.

Elküldenéd a linkjét annak a fórumnak? Nagyon megköszönném!

Üdv, Gabesz


 
Offline
Csatlakozott: 2014 nov. 29, 18:36
Hozzászólások: 18
   
Hozzászólás 2014 dec. 14, 11:30 
Kedves Gabesz!

Még most is adom a madárkának az általad küldött recept alapján elkészített lágyeleséget. Ugyanis annyira megkedvelte, hogy nem hajlandó nélküle meglenni. Amikor reggel behozom a kis tálkáján és ráteszem a gázkályhára, hogy kiolvadjon, nekem a kályha mellet kell állnom, mert máskülönben rászáll a forró kályhára, annyira türelmetlenül várja. Egészen odavan érte, repked össze-vissza a szobában amíg meg nem kapja. Ezt lehet neki állandó jelleggel adni? Ugyanis nem tudom, hogy hogyan magyaráznám meg neki, hogy csak egy egyhetes „kúráról” volt szó és most már vége a „dalnak”. Ezt semmiképpen sem lenne hajlandó elfogadni.

Más téma:

Megpróbálom felvenni a kapcsolatot a madárka tenyésztőjével. Már írtam két tenyésztőnek, hogy mondják meg, hogy a gyűrűn lévő szám alapján kitől származhat. Aztán a tenyésztője már gondolom fogja tudni, hogy milyen fajta volt. Azonkívül még egy felvidéki „Kérdések-válaszok” témájú honlapra is feltettem a kérdést. Amint kapok választ, itt is közlöm.

Üdvözlettel: Csicsky


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2972 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 149  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 21:48
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO