Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával





Fórum szabályok


>>> Általános fórumozási szabályok <<<



Hozzászólás a témához  [ 176 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 10:41
Hozzászólások: 91
Valódi név: Kerek László
   
Hozzászólás 2017 márc. 19, 20:48 
Vízhang ként hozzátennék néhány gondolatot. Tudod hogy nem vagyok a hibrideknek híve, amikor számos faj tartásával,nem beszélve tenyésztésével se "vagyunk" tisztába, a hiányos ismeretek miatt. Amit monoron a "szakértők" nem ismernek, vagy nem ismernek fel az mind hibrid vagy valami. Egy gyöngyösi tenyésztőnél láttam többgenerációs tűzcsíz x kanári hibridet, igaz nemvolt piros. A fekete csízt tartani is nehéz, egyetlen tenyésztője meg itt hagyott bennünket, a hibridek meg...........Nembiztos hogy tudományos bizonyítékra van szükségünk, lehet ha összefognánk, az információkat megosztanánk egymással, ha lenne egyesületi, klub élet ha lenne tenyésztés valószínű előbbre tartanánk. Azért írtam le néhány gondolatot, hogy ne érezd úgy , hogy magadba beszélsz.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2017 márc. 19, 18:07 
Hol vagytok régi barátok? Hová lettetek kanárisok?
Néhány évvel ezelött a kanárisokat tartottam a hazai madarászok között a legszervezettebbeknek. Valahogy ök is eltüntek. A kiállításokon még eredményeket tudnak felmutatni, de a régi szakmai élénkség megszünt. Külön érdekes színfoltként jelentek meg a különböző keresztezések. Nem szeretnék tovább keseregni, de a jó érdemi vitákat hiányolom!
Tudom, hogy egyedül nehéz vitát provokálni, de a nem olyan régen a gouldosoknál tapasztalt magas szakmai párbeszéd adta az ötletet, hogy tegyek egy újabb kísérletet az állóviz felkavarására.
Szó-ami szó, a lágyevők tartása elött két madárfaj volt érdeklődésem középpontjában. A kanári és a gould amandína. Igyekeztem minden információt megszerezni róluk. A gouldnak majd minden színváltozatát tartottam, tenyésztettem, sőt megkíséreltem más fajokkal /papagáj amandínákkal/keresztezésüket is. Hasonlóan tanulmányoztam a kanárikat is. Nagyon érdekelt eredetük, de még jobban öröklési tulajdonságaik. Ezt megismerni, vagy legalább jobban hasznosítani a genetikai ismeretek nélkül nem lehet. A könyvekhez kell a gyakorlati siker-sikertelenség megismerése. Több féle szín és alakkanári tenyésztésénél nem elég a szolgamódon lemásolt könyvek bíztosnak hitt elméleteinek elfogadása! Nem szaporítom a szót, de bevallom az elmélet idönként ellentmondott a gyakorlatnak. Ez különösen igaznak bizonyult a keresztezések esetében. Tehát a gouldok és kanári fajták és színeik kialakulásában, a mutációkban egyértelmüen felismerhető a genetikának,- alapismereti tudással rendelkező emberek számára is-a törvényszerűsége. Sajnos ennek igazolása a keresztezések esetében hiányos. Azt is mondhatnám ellentmondásos. A mai napig nem tudom elfogadni a piros és fekete kanárik létrejöttének írásos indokait. Nagyon nagy tisztelettel megkérem a Tisztelt olvasót, hogy aki találkozott másod-harmad generációs tűzcsíz-kanári, feketecsíz-kanári hibriddel az jelentkezzen! Külön megköszönném azoknak, akik bármilyen genetikailag igazolt kutatási eredményt találnak a piros kanári tűzcsíz kapcsolatáról! Üdv. Lakó Antal


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2016 feb. 23, 10:50 
Nagy nehezen sikeresen beléptem. És ha már itt vagyok, ide süssetek:
Kép

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2016 jan. 30, 15:14 
Sziasztok!
Jelentem, kikelt az első Mozka (mozambik x kanári) fióka nálam. Az első kör mind üres volt, a másodikban 4-ből kettő fias, de csak egy kelt ki ( a másik letűnt!?). Valami speciális tudnivaló a jövőre nézve? A hímet bent tarthatom? Kukac?

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 26, 23:16
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Tápiószecső
   
Hozzászólás 2015 feb. 8, 0:49 
Sziasztok!
Vajon mi vagy is ki lehet Ő?

Kép
Kép
Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2013 szept. 15, 22:09 
Jelenleg így áll a Himalája zöldi X kanári pasztám
Kép

Kép

Kép

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2013 jún. 1, 9:22 
Hát még nem merem elkiabálni,de:

Kép

Kép

Kép

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 18:02
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Albertirsa
   
Hozzászólás 2013 máj. 13, 17:46 
Szia Béla!

Bár csak az eredményességéről is be tudnánk már számolni :x
Nálam egyenlőre 2 fiatal tűzpaszta kelt eddig(term.úton pároztak), egy embrió ként megállt (ez lehet csöves volt, de nem tűz)és egy még műxik a tojásban ő hagyományos úton kapta be a legyet.
A mozcsi hímem nem kicsit sikerült túlpörgetnem ő egy ötös fészekalj tojást vágott haza majd egy másik tojóval is hasonlóan járt el ezért ő egyenlőre az egyik alanya a csövezésnek.
Mexivel is próbálkozok de itt még egyenlőre nem járok lerakott tojásnál.
Sajna nem voltál Monoron jó lett volna kijönnöd mert volt ott egy stigó X búbos kanári paszta maszk nélkül (sajnos a szúnyog eléggé elintézte a fejét) de amúgy mutatós kis csuri vót.
üdv:leho


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2013 máj. 13, 13:05 
Ami a keresztezések "készítésénél" jó alternatíva lehet, a mesterséges megtermékenyítés:
http://alakkanari.blogspot.hu/2013/04/inszeminacio.html

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2013 feb. 26, 15:05 
Kép



Kép

:D

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2013 feb. 3, 0:38 
Az egyik osztrák tenyésztő pasztái, Hasseltben


Kép

Kép

Kép

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2012 dec. 16, 21:04 
Hibridek bevonása a tenyésztésbe
Írta Lipták József
http://alakkanari.blogspot.hu/2012/12/i ... or-20.html

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 26, 23:16
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Tápiószecső
   
Hozzászólás 2012 nov. 12, 21:15 
Antikám ezek a madarak igazán lenyűgözőek, és a képekért ezer köszönet mert ritka az ilyen minőségű fotó, fejet hajtok előtted, gratulálok!!! :20: :31:


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 18:02
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Albertirsa
   
Hozzászólás 2012 okt. 24, 21:37 
Talán lerágott csont de így néznek ki a stúdióképeken a már majdnem kész madarak :lol:
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2012 okt. 10, 21:39 
A szerencsésebb csillagzat alatt született madarászok pedig legálisan tenyészthetnek, pl. : ilyeneket.

Kép

Kép

Kép

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2012 okt. 10, 21:31 
Így áll a "jobbik" pirók pasztám...
Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2012 okt. 3, 19:52 
leho írta:
A közeljövőben elkészítem a fotódobozomat és remélem hasonló jó minőségű képeket tudok én is készíteni.

OFF:
Csaknem lyukkamera?? :shock: :D

Canary, csinos kis madarat hoztál ide! :) Tetszik!


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 18:02
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Albertirsa
   
Hozzászólás 2012 okt. 3, 19:10 
Szia Zoli!
Köszi a képet. és XTR gratula a madárhoz.
Ez egy igazi gyöngyszem és ha jól gondolom a hangja is legalább ilyen gyönyörű.
Sajnos a serinus fajtákkal még nem volt ezidáig szerencsém de jövőre beerősítek és hátha összejön (kezdők szerencséje alapon 8) :lol: )
A közeljövőben elkészítem a fotódobozomat és remélem hasonló jó minőségű képeket tudok én is készíteni.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 17, 11:27
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Székesfehérvár Tel: +36-30/ 896-6374
Valódi név: Cserna Zoltán ifj.
   
Hozzászólás 2012 okt. 3, 16:37 
Hali!

A következő képen szereplő tollas tenyészetemben kelt az Úr 2009. évében.
Anyja szürke csicsörke (Serinus leucopygius), apja mozambik csicsörke (Serinus mozambicus).
Ivara hím.
Hátakkó lássuk, ám ha jól emléxem, már egcce felrektem ID(R)E:

Kép

Üdv leho!

Köszi a dícséretet, de csak óvatosan véle, mer könnyen elbíz6om magam...
Kérdésedre válaszolva, szépmagam visszaerősíteném a piros színt, vagyis visszatenném stigóval, csupán azért, mert nekem úgy tetszene. Persze szerintem kanary71-nek bizti +van a saját maga teóriája.

canary1


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 18:02
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Albertirsa
   
Hozzászólás 2012 okt. 2, 21:17 
Szia Zoli!
Először is köszi a képet,a topik címében meg benne van minden ami ide tartozik a témába, nem csak a kanári.Nem a topik címén akarnék most már megint rágódni de ha a hibridek vagy keresztezések lett volna a főcím akkor valszeg előbb vagy utóbb csirkés fórumként üzemelne(ezt nem bántó szándékkal írtam a kapirgálókról)csak visszatekintve nem jellemző ránk, hogy túlzásba vinnénk a fórumozást.
Nagyon örülök a képnek mert ez már egy magasabb (szerencsésebb :eye: ) szint mint a kanárival való keresztezés. Csodálatos kis madár reméljük előbb utóbb eljuthatunk ilyen szintre, hogy nálunk is ezen madarakat bátran tarthassuk és tenyészthessük.
Sőt ezúton is szeretnék minden a sportággal foglalkozót megkérni, ne rejtegesse a világ szeme elöl eme gyöngyszemeket legalább egy fotó erejéig mutassa be a madarát.Sok olyan kedvenc van aminek a bemutatásával nem sértünk semmiféle természetvédelmi törvényt.

Zoli köztudott, hogy neked is van szemed a madarakhoz sőt még talán mesélni is tudnál de a te véleményedet is meghallgatnám a képen szereplő madárral kapcsolatban, te mivel tennéd párba?


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 176 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 13:28
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO