Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 84 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2015 júl. 6, 12:34
Hozzászólások: 30
   
Hozzászólás 2015 aug. 18, 14:23 
Megtalaltam. De elrepult es megint elbuj gondolom megtalalom hamarosa. Hat egy kicsit tud repulni nagyon alacsonyan de tud felek elengedni ot mert megfogjak a macskak. :(


 
Offline
Csatlakozott: 2015 júl. 6, 12:34
Hozzászólások: 30
   
Hozzászólás 2015 aug. 18, 11:50 
Warhawk írta:
Monika16 írta:
de mar tollas hat nem teljesen de az.

Egy fényképet nem tudsz feltenni róla?

Szia probaltam kesziteni de mar este volt es nem latszott jol. Es azt elfelejtettem irni hogy egy olyv tanyazik a hazunk kozeleben es felek hogy megeszi meg jo par bagoly.
Kép
Nem lett tul jo es a szulei hivjak de o nincs sehol.


 
Offline
Csatlakozott: 2015 júl. 6, 12:34
Hozzászólások: 30
   
Hozzászólás 2015 aug. 18, 11:47 
Sziasztok.
A madarkat a teraszunkon tartottam egy kalitkaban es amikor etettem kivettem. Mar elfogadta tolem az etelt. Megtalaltak a szulei es jottek etetni ot hoztak az etelt a csorukben es kivettem a kalitkabol hogy tudjak etetni es ahogy levettem a kalika tetejet elfutott. Bebujt a hutotaska moge en elvettem es nm volt ott kerestem mindenhol bevilagitottam mindenhova es nem lattam nem tudom hogy mit csinaljak meg nem tud repulni.
Kerlek segitsetek.

Kép
Itt egy kep meg nincs kesz a teraszunk. Ott a hutotaska es a habteglak mogott cserepek vannak bevilagitottam alajuk de nem lattam es a foldon is kerestem lenn de nem volt sehol.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 aug. 17, 20:12 
Monika16 írta:
de mar tollas hat nem teljesen de az.

Egy fényképet nem tudsz feltenni róla?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2015 júl. 6, 12:34
Hozzászólások: 30
   
Hozzászólás 2015 aug. 17, 19:30 
Sziasztok.
Ma talaltam egy verebfiokat az udvarunkon es rokton megfogtam es betettem az egyik kalitkamba mert van ket magykank es a lepcson tanyaznak es a madarka mellette volt. A kalitkabol kivettem az ulorudakat es szenabol (szaraz fubol) keszitettem egy feszket es betettem .Nem akar mozogni csak egyhelyben ul. Nem akar enni vagyis nem tatog es nem is csipog. Azt elfelejtettem irni hogy a tetonk alatt feszkelnek a verebek es onnan eshetett ki mer probalt repulni de nem jott ossze neki meg nem tud szerintem de mar tollas hat nem teljesen de az.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 júl. 27, 23:07 
Catty írta:
olvastam hogy 2 óránként etetni kell, de éjszaka is? :-)

Nem, mivel a szülők is alszanak éjszaka és a begynek pont az éjszaka folyamán van ideje teljesen kiürülni (ami rovarevő lévén a gyors emésztésnek köszönhetően amúgy is könnyen és gyorsan bekövetkezik)

Catty írta:
sajnos így hirtelen korlátozottak az etetési lehetőségeink és ami itthon van azt nem merem adni mert: van száraz cicatáp de ilyen szuperprémium izét kapnak a dögjeink"" . Acana wild prairie cat a neve , nincs benne semennyi gabona csak húsok és gyógynövények.. ez is jó lehet?

Nem. Ez sajnos erre a célra teljesen alkalmatlan.

Catty írta:
Illetve mivel a kertünkben élő madarakat rendszeresen etetjük -itatjuk van itthon aprómag keverék meg rovarevőknek való gardman féle lisztkukac pellet. Ez utóbbi jónak tűnne vízbe áztatva de ez meg sajnos nem szín liszkukac, van benne faggyú, meg mogyoró és ilyesmik is ,a protein tartalma nem túl magas. Ezek közül esetleg valamit adhatnék neki? Kínomban kapott csirkemellet picire csípve és vizet egyenlőre.

A csirkemell vízbe áztatva és apró darabokra vágva tökéletes. Azt a száraz eleséget nem merném neki adni.

Catty írta:
ha megmaradna és felnőne a pici van esélye a vadonban a túlélésre? Itt rengeteg a macska és sajnos a rossz ember is. Lenne lehetőségünk megtartani de nem szeretném megfosztani a szabad élettől ha neki az jobb és kézzel neveltként is tud teljesen vadmadár lenni. Hogy hogy kellene visszavadítani arról is szívesen olvasnék :-)

Ha túl sok a macska és az ember akkor elég kicsi az esélye, mert vagy valami "kétlábú" észlény bántaná vagy pedig a macskák akik a szelíd nem elég félénk madarat könnyedén levadásszák. Sajnos annak idején nálunk is a szomszéd macska fogta meg a pár napja eleresztett verebünket. Amúgy rendkívül ragaszkodó volt, ha éhes volt akkor simán berepült a konyhába és hangos csipogással követelte a kaját. Pedig már teljesen "önállósodott" magokat eszegető veréb lett belőle.

Sajnos nekem csak ez a negatív történetem van a szabadon eresztésről. :-(


Végezetül itt egy házilag elkészíthető kaja, ami elvben minden rovarevő kismadárnak megfelel:


    - 20% pempősre darált marhaszív
    - 70% vízben kására oldott csibeindító táp
    - 10% pempősre darált csalán(!)


- Marhaszív helyett jó a csirkehús is (ne feledjük, hogy a legjobb mégis a marhaszív, de ha pont nem kapni vagy nincs kéznél akkor helyettesíthető mással - kivéve a disznóhúst, az tilos).

- Csibeindítóból bármelyik jó (ennek eleve magasabb a fehérjetartalma, van benne kalcium és némi adalékanyag az egészség megőrzésére). Gazdaboltban vagy takarmánykereskedésekben könnyen hozzá lehet jutni.

- Csalán helyett is lehet más zöldet beletenni. Ha semmi sincs kéznél akkor ki lehet hagyni.


Ennek a nevelőtápnak gyurmaszerű jellege kell legyen (ha túl híg akkor a csibeindító táppal lehet besűríteni, ha túl száraz akkor kevés vízzel lehet hígítani). Hűtőben kell tárolni, mert igen romlékony, felhasználáskor viszont fel kell melegíteni (kb testhőmérsékletűre). A már felmelegített táp maradékát (ha nem fogyott el) nem szabad visszatenni a hűtőbe, azonnal ki kell dobni.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2015 júl. 26, 18:44
Hozzászólások: 1
   
Hozzászólás 2015 júl. 26, 19:14 
Sziasztok! Kérlek segítsetek nekünk, annyi sok szuper infót találtam itt de mégis bizonytalan maradtam pár kérdésben.

Ma találtunk egy elárvult veréb fiókát ( illetve sajnos a cicánk találta meg, de hála az égnek nem volt ideje bántani) . A tegnapi vihar moshatta ki szegényt valahogy - mivel az ereszünkben és a háztetőnkben fészkelnek ( mezei verebek). A fióka lekerülését a tetőnkről homály fedi mivel az épület 3 emeletes, majd 9 méteres szóval tuti nem csak kiesett, valahogy le vizicsúzdázhatott szegény.Csipog lelkesen és mindene épnek tűnik. Már tollas de még nagyon kicsi, repülni nem tud még kicsi távokat sem, nincsenek még teljes tollai.

A kérdéseim ezek lennének
- olvastam hogy 2 óránként etetni kell, de éjszaka is? :-)
- sajnos így hirtelen korlátozottak az etetési lehetőségeink és ami itthon van azt nem merem adni mert: van száraz cicatáp de ilyen szuperprémium izét kapnak a dögjeink"" . Acana wild prairie cat a neve , nincs benne semennyi gabona csak húsok és gyógynövények.. ez is jó lehet? Illetve mivel a kertünkben élő madarakat rendszeresen etetjük -itatjuk van itthon aprómag keverék meg rovarevőknek való gardman féle lisztkukac pellet. Ez utóbbi jónak tűnne vízbe áztatva de ez meg sajnos nem szín liszkukac, van benne faggyú, meg mogyoró és ilyesmik is ,a protein tartalma nem túl magas. Ezek közül esetleg valamit adhatnék neki? Kínomban kapott csirkemellet picire csípve és vizet egyenlőre.
- ha megmaradna és felnőne a pici van esélye a vadonban a túlélésre? Itt rengeteg a macska és sajnos a rossz ember is. Lenne lehetőségünk megtartani de nem szeretném megfosztani a szabad élettől ha neki az jobb és kézzel neveltként is tud teljesen vadmadár lenni. Hogy hogy kellene visszavadítani arról is szívesen olvasnék :-)


Köszi a válaszokat előre is , és szuper hogy vagytok nagyon sokat tanultam itt!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 jún. 22, 12:17 
kengurumli írta:
Köszönöm, de sajnos feladta :cry:

Sajnos ez bármikor bekövetkezhet. Valószínűleg az esés következtében olyan sérüléseket szerzett ami végzetes volt a számára. De még akkor is ha minden rendben, előfordulhatnak elhullások. Te legalább megadtad neki az esélyt...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2015 jún. 18, 20:21
Hozzászólások: 3
   
Hozzászólás 2015 jún. 22, 9:31 
Köszönöm, de sajnos feladta :cry:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 jún. 22, 8:27 
kengurumli írta:
Ő lenne az. Mennyi idős lehet?

Ő még nagyon fiatal. Nem maradt volna életben ha nem segítesz rajta. Ilyen korban kizárólag csak a rovareleség (vagy a megfelelő táp) a megfelelő számára.

Idézem egy "kotyvalék" receptjét amivel remekül fel lehet nevelni a veréb fiókát (vagy bármely más rovarevőt):


"Rovarevő madarak (fiókák) neveléséhez":

- 20% pempősre darált marhaszív
- 70% vízben kására oldott csibeindító táp
- 10% pempősre darált csalán(!)


Marhaszív helyett jó lehet a csirke vagy kacsaszív is (ne feledjük, hogy a legjobb mégis a marhaszív, de ha pont nem kapni vagy nincs kéznél akkor helyettesíthető mással - kivéve a disznóhúst, az tilos).

Csibeindítóból bármelyik jó (ennek eleve magasabb a fehérjetartalma, van benne kalcium és némi adalékanyag az egészség megőrzésére). Gazdaboltban vagy takarmánykereskedésekben könnyen hozzá lehet jutni.

Csalán helyett is jó más átmenetileg, de a csalán az az igazi (gumikesztyű használata ez esetben nemcsak javasolt, hanem egyenesen kötelező). Ha semmi sincs kéznél akkor ki lehet hagyni, de a következő adag elkészítéséig be kellene szerezni belőle.

Ennek a nevelőtápnak gyurmaszerű jellege kell legyen (ha túl híg akkor a csibeindító táppal lehet besűríteni, ha túl száraz akkor kevés vízzel lehet hígítani). Hűtőben kell tárolni, mert igen romlékony, felhasználáskor viszont fel kell melegíteni (kb testhőmérsékletűre). A már felmelegített táp maradékát (ha nem fogyott el) nem szabad visszatenni a hűtőbe, ki kell dobni.
"

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2015 jún. 18, 20:21
Hozzászólások: 3
   
Hozzászólás 2015 jún. 20, 21:38 
Köszönöm :) Remélem sikerül felnevelni, bár lehet, nem véletlenül pottyant ki a fészekből :(
Ő lenne az. Mennyi idős lehet?


Csatolmányok:
20150620_143806.jpg
20150620_143806.jpg [ 153.78 KiB | Megtekintve 13360 alkalommal. ]
 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 jún. 19, 20:29 
kengurumli írta:
Milyen buktatókkal kell számolnom? Biztos buta kérdés, de milyen fajta rovarokat ehet? Előre is köszönöm a segítséget! :)

A verébfiókák kizárólag rovareleséggel tarthatók életben. A lisztkukac ebből a szempontból nagyon jó (akárcsak a marhaszív ha elég pici darabokra szeleteled fel). Rovart gyakorlatilag bármilyet kaphat (oké, darazsat azért azt ne). Kábé kétóránként kell etetni. Ha már elég nagy (teljesen tollas) akkor tegyél kis tálba elé kanári magokat és persze friss vizet. Hamarosan csipegetni, kóstolgatni kezdi és akkor utána magától "átáll" a magkajára (de rovart továbbra is szívesen fog enni immár magától).

Ha jól repül és nincs sok macska a közelben, akkor ereszthetővé válik.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2015 jún. 18, 20:21
Hozzászólások: 3
   
Hozzászólás 2015 jún. 19, 8:07 
Sziasztok, tegnap belepottyant egy kis verébporonty az életünkbe. A fészek hozzáférhetetlen (cserép alatt), így egy ideig vártunk, hogy a szülök majd etetik, de mivel ez nem történt meg, délután gondozásunkba vettük a picurt. Macskakaját kapott és szőlőcukros vizet, de nem nagyon akarta nyitogatni a csőrét. Az éjszakát túlélte és ma már nagyon kis aktív lett, kéri a kaját, szeme nyitva, nem remeg. Marhaszívet kapott. Szerintem később lisztkukacon fog élni. Mivel most itthon vagyok, így be tudnám vállalni, hogy gondozom. Milyen buktatókkal kell számolnom? Biztos buta kérdés, de milyen fajta rovarokat ehet? Előre is köszönöm a segítséget! :)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 jún. 10, 21:02 
W.L. írta:
De egy ilyen szelid, emberre bevesodott madar valoszinuleg akkor lenne a legboldogabb, es elete a legbiztonsagosabb, ha megtartanad hazikedvencnek! Ha ez lehetetlen, akkor el kell fogadnod, hogy nem fogod megtudni, mi lett vele az elengedes utan.

Ebben is van valami. Ha tudod vállalni, jól érezné magát nálad - ahogy eddig is.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 jún. 10, 20:58 
Ha macskak vannak a haz korul, akkor tenyleg mashol kene inkabb elengedni. De egy ilyen szelid, emberre bevesodott madar valoszinuleg akkor lenne a legboldogabb, es elete a legbiztonsagosabb, ha megtartanad hazikedvencnek! Ha ez lehetetlen, akkor el kell fogadnod, hogy nem fogod megtudni, mi lett vele az elengedes utan.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 jún. 10, 15:41 
Pár nap alatt ki fog derülni. Macskák később is gondot fognak jelenteni. De szerintem inkább az a gond, hogy az emberekben mennyire fog bízni. Mert ha nagyon, akkor az akár végzetes is lehet a számára. :(

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2015 máj. 18, 13:17
Hozzászólások: 4
Valódi név: Erzsi
   
Hozzászólás 2015 jún. 9, 11:08 
Hello,ismét én...Csipke a kicsi veréb már önállóan eszik,bár még néha kér tőlem is kaját,de akkor csak egy falatot..ez naponta kb. 2-3-szor van..kiengedem a kalitkából a szobába,de nem nagyon akar röpülni,csak egyszer-kétszer és már is rajtam landol,ahol tökéletesen elvan csipked,ismerkedik motyog és már nem is akar röpdösni sehova sem..akkor visszarakom a kalitkába,majd 1-2 óra múlva ismét kiengedem ismét kiröpül,landol valahol,majd visszaröpül rám..nos ez normális-e és,mit tegyek,hogy ne kötődjön ennyire hozzám,hiszen,ha kiengedem a szabadba majd az a feltétele gondolom az életben maradásra,ha önálló lesz és csatlakozik az övéihez,de ha visszarepül hozzám,akkor nagy az esélye,hogy a macskáim levadásszák..itt kell elmondanom,hogy amikorra tervezem a szabadon engedését,macskáimat elviszem 2 napra ismerősömhöz,hogy ne jelentsenek veszélyt Csipkére,de a 3 napon vissza kell őket hoznom,nos akkorra eldől nyilván,hogy Csipke csatlakozott-e vagy sem a többiekhez...gondolkodtam olyanban is,hogy valahol lakatlan területen engedjem el,de akkor csak elengedném és hazajönnék,nem is tudnám,hogy egyáltalán sikerült-e neki meg,fogalmam sincs,hol van verébcsapat...nem tudok okos lenni mit tegyek,hogy legyen esélye élni szabadon övéivel?


Csatolmányok:
Magyarázat: Csipke rajtam....
SDC14887.JPG
SDC14887.JPG [ 137.55 KiB | Megtekintve 13575 alkalommal. ]
 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 máj. 21, 13:25 
kobilobi írta:
Mint,ahogyan azt leirtam,5 naposan találtam május 5.én...tehát,ma 21.én 3 hetes lehet...kõszi a tanácsod az etetéssel kapcsolatban,de a visszavaditásról is kérlek irj pár tippet,mivel sajnos nem budapesti vagyok,sõtt,nem is Magyarországon élek.Szerbiában,Szabadkán.Kõszi.

Félreértettem (így utólag persze már egyértelmű). Ha eddig nem volt gond, akkor már nem lesz, az önálló kajálást pusztán próbálgatással meg fogja tanulni. Legyen változatos magkeverék előtte (kanárinak, hullámosnak való teljesen jó erre a célra). Lassan csökkentsd a kaja adagot és ahogy éhes lesz úgy szokik egyre jobban rá az önellátásra.

Már most is (felügyelettel) hagyhatod, hogy a lakásban próbálgathassa a szárnyait. Amikor teljesen önállóan eszik és egész megbízhatóan képes repülni (vagyis inkább a landolás lesz a probléma kezdetekben) akkor jöhet szóba a szabadon eresztése. Ahol más verébcsapat is van ott el lehet engedni, ha nincs sok macska a közelben az előnynek számít. Lehet eleinte nem akar elmenni vagy visszarepül, de szépen lassan az "övéihez" fog csatlakozni. :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2015 máj. 18, 13:17
Hozzászólások: 4
Valódi név: Erzsi
   
Hozzászólás 2015 máj. 21, 12:54 
Mint,ahogyan azt leirtam,5 naposan találtam május 5.én...tehát,ma 21.én 3 hetes lehet...kõszi a tanácsod az etetéssel kapcsolatban,de a visszavaditásról is kérlek irj pár tippet,mivel sajnos nem budapesti vagyok,sõtt,nem is Magyarországon élek.Szerbiában,Szabadkán.Kõszi.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 máj. 19, 15:30 
kobilobi írta:
...találtam egy verébfiókát saccom szerint kb 5 napos korában ,május 5.-én tehát ma május 18.-án lehet 18 napos..a kérdésem az lenne,hogy ilyen korban mit adjak enni neki és ,hogyan szoktassam az önálló táplálkozásra....

Szia. Kizárólag rovar táplálékot fogyasztanak (pl lisztkukac), de ha nincs más, akkor kerítek egy pontos egyszerű receptet ami alapján etetni lehet őkelmét. Nagyjából két óránként kell neki enni adni, bár a kép alapján jóval idősebbnek tűnik mint 5 nap... egy kis tálkába tegyél neki kanári magokat, magától elkezdi majd enni. Legyen előtte friss ivóvíz is folyamatosan.

Ha az elengedéssel "visszavadítással" gondjaid vannak, esetleg tudok benne segíteni (feltéve ha Budapest közelében laksz).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 84 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 12:28
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO