Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2015 aug. 1, 15:11 
Az jó, hogy nem romolhat meg a tojás, de érdemes lenne azért délután is adni.
A tojást általában nem önmagában szokás adni, hanem összekeverve darált keksszel és egy kis reszelt sárgarépával. Az így elkészült keveréket ki lehet adagolni és lefagyasztani, így akkor kevesebb a macera és nem is romlok meg.
15 napos kor körül már teljesen normális, hogy nem ülik a szülők a kicsiket.
Mint írtam, érdemes csíráztatott magot is adni nekik. A csíráztatott mag értékesebb tápanyag és a szülőknek is könnyebb dolguk van a mag hántolásával.
Ha a következő költésnél is elpusztulnak a kicsik, akkor mindenképp érdemes megvizsgáltatni az elhullott fiókákat. Vírus is és baktérium is okozhat elhullást. Bakteriális ok esetén érdemes antibiotikumos kezelést alkalmazni költés előtt.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 4, 15:30
Hozzászólások: 237
Tartózkodási hely: Balatonfenyves
Valódi név: Cséplő Dániel
   
Hozzászólás 2015 aug. 1, 8:15 
Huh ez jó hosszú és tartalmas válasz:)
Tojást olyankor napi 1x kapnak annyit amennyit kb 15 perc alatt befalnak, nem szoktam túlzásba vinni, szóval nem hiszem hogy megbuggyant volna.
Apró magos keverék, köles, fény mag, muharmag stb.
Van bent nekik szépiacsont.
Amit láttál tál az nem ürülékes, hanem az itató és vízköves attól fehér.
A szülők nem ülték a fikát, sérülés nem volt rajta. Sokszor járok arra megnézni a madaraimat és már mikor nagyobbak voltak, nem sokat volt a tojó rajtuk. De úgy össze voltak bújva hogy a kihülést is kizárnám főleg hogy este is 25fok volt.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2015 júl. 31, 8:48 
Kedves Danonino!
Én Facebook szempontjából őskövületnek számítok, sose nézem meg és nincs is profilom, így nem láttam a dolgaidat ott.
Hasznos lenne még, ha megírnád, hogy milyen magkeveréket adsz a madaraidnak. Boltban rengeteg féle keveréket lehet kapni. Illetve, hogy a tojáást, mikor milyen formában és naponta hányszor adod a madaraknak.
Nincsenek zebráim, így ezekkel kapcsolatban nincsen tapasztalatom. Egy lehetőség, hogy ebben a melegben megbuggyant a tojás és az ártott nekik. Egy másik lehetőség, hogy a szülők pörögtek túl és ők ölik meg a kicsiket. Ha ez az utóbbi lehetőség áll fenn, akkor a fiókák fején és/vagy nyakán vannak sérülések.
Nem írod, hogy bármilyen formában (szépia, gritt, főtt tojáshéj) kapnának kálciumot a madaraid. Ha ez tényleg így van, akkor ez is okozhat hiány problémákat.
Emellett természetesen lehet ok betegség is. Ha minden más okot sikerül kizárni, és ennek ellenére továbbra is pusztulnak a fiókák, akkor érdemes lenne elpusztult fiókát elvinni állatorvosi vizsgálatra valahova olyan helyre, ahol korrekt boncolást tudnak csinálni és ha ez a boncolásnál felmerül meg tudnak csinálni vizsgálatot baktériumok és vírusok jelenlétére.
Még a táplálásnál érdemes csíráztatott magot adni a madaraknak a fióka neveléskor a száraz magok mellé. Ezalatt nem kizöldülő magokat értek, hanem kb 1mm-es csírával rendelkezőt. Ha utánanézel a fórumon, akkor megtalálod, hogy hogyan kell csíráztatni. Ha ez nem sikerül, akkor leírom itt.
Más:
Nekem vastagnak tűnnek az ülőrudaid. Ha jól látom, akkor ezek az ágak majdnem 2 cm vastagok. Ez túl sok egy zebrának. Így nem tud ráfogni az ülőrúdra, ami nem jó a lábának is instabilabbá teszi a madár állását. 10-12 mm vastagságú ágak sokkal jobbak lennének nekik.
Nyilván ez nem segít akkor, ha a madarak hordoznak valami betegséget, de én biztos, hogy hipós vízzel kifertőtlenítenék mindent. Az ülőrudak és az etetők is fehérlenek a felrakódott ürüléktől. Ez nem jó a madaraknak és fertőzések melegágya lehet.
Ha 1:100 hígítású hipós vízbe áztatod az etetőket, itatókat, akkor szépen leázik róluk a fehér felrakódás. Ezt követően jó alaposan átmosod tiszta vízzel és megszárítod. Nem kell félni a hipótól, mert száradáskor elpárolog a vízzel együtt, így nem okoz gondot a madárnak. A kalitkát, odút és a rudakat is le tudod mosni ilyen oldattal, majd sima vízzel. Bár mint írtam a rudakat ebben az esetben én inkább cserélném vékonyabbra.
Habár drágább, de én sokkal jobban szeretem az odúkat 5mm-es rétegelt lemezből csinálni, és le is lakkozom az odúkat. Így akár be is áztathatom hipós vízbe, akkor sem lesz baja az odúnak és ami fontos tökéletesen tisztán tudom tartani.
Panaszkodtál arra, hogy a fészek megtelik ürülékkel. Ez természetes. Ezen úgy lehet segíteni, hogy amikor 10-14 naposak a fiókák, akkor kitakarítod az odút és újy fészekanyagból készítesz fészket, amibe visszateszed a fiókákat. Ilyenkor hasznos, ha van ugyanolyan tartalék odúd, mert akkor a tiszta odúban el tudod előre készíteni a fészket és egy pillanat alatt át tudod tenni a fiókákat és lecserélni az odút, a koszos odút pedig így rendesen ki tudod fertőtleníteni.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 4, 15:30
Hozzászólások: 237
Tartózkodási hely: Balatonfenyves
Valódi név: Cséplő Dániel
   
Hozzászólás 2015 júl. 30, 17:55 
Fekete Csaba írta:
Kedves Danonino!
Sokkal nagyobb esélyed lenne arra, hogy kérdésedre specifikus választ kapjál, ha kissé részletesebben leírnád a kérdést. Például a pinty szó alatt rengeteg fajt lehet érteni, amiknek igen eltérő az igénye. Így elsőként azt kellene leírnod, hogy milyen fajhoz tartoznak a madarak, amiket tartasz. Hasznos lenne az is, ha leírnád, hogy mivel eteted a madarakat, esetleg egy fénykép is jól jönne a kalitkájukról.


Igazad van, elfelejtettem írni hogy zebrapintyról van szó. Etetés boltban vásárolt magkeverék +néha fűfélék. Fióka korszakba kapnak főt tojást is mellé. De szerintem Te láttad is facebookon ezt a kérdésem, csak ott Fekete Márián kívül nem írt senki, ő meg nem szolgált túl sok hasznos infóval.
Kép


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2015 júl. 30, 11:55 
Kedves Danonino!
Sokkal nagyobb esélyed lenne arra, hogy kérdésedre specifikus választ kapjál, ha kissé részletesebben leírnád a kérdést. Például a pinty szó alatt rengeteg fajt lehet érteni, amiknek igen eltérő az igénye. Így elsőként azt kellene leírnod, hogy milyen fajhoz tartoznak a madarak, amiket tartasz. Hasznos lenne az is, ha leírnád, hogy mivel eteted a madarakat, esetleg egy fénykép is jól jönne a kalitkájukról.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 4, 15:30
Hozzászólások: 237
Tartózkodási hely: Balatonfenyves
Valódi név: Cséplő Dániel
   
Hozzászólás 2015 júl. 28, 18:34 
Sziasztok. Nekem olyan problémám van, hogy a pintyeim fiókái mindig elpusztulnak egy bizonyos életstátuszba. Vígan megcsinálják a fészket, tojást rak, felváltva ülik. Kikelnek, etetik őket rendesen (kölest, főttojást, fűféléket kapnak ilyenkor), nőnek is, de a fészek egyre piszkosabb. Telepiszkítják körbe a falakat is meg a fészek is. Éss elkezdenek tollasodni, már a hátán is tolltokok jönnek, és egyik napról a másikra elpsuztúlnak egyesével. Nem éhen hal mert a begyébe van. Szóval szeretném ha leírná valaki hogy hogyan is kell akkor őket tenyészteni, vagy is a fióka korszakot. a fészek, 10x10cm alap 15cm magas, nem kör alakú bejáratta.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 14:06
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO