Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 8424 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 422  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 21, 11:57
Hozzászólások: 45
Valódi név: Klári
   
Hozzászólás 2016 ápr. 20, 10:31 
Sziasztok!

Tud valaki olyan lehetőségről, hogy valaki (bérbe) vállal hullámos papagáj vigyázást, amíg a gazdi nyaral?
Engem ez Bp-en és közeli környékén érdekelne.

Köszönettel:
Klári


 
Offline
Csatlakozott: 2016 ápr. 1, 10:25
Hozzászólások: 6
Valódi név: geri
   
Hozzászólás 2016 ápr. 20, 10:13 
Hello!
Köszi a választ. Akkor sóder/homok megy alá. A kérdés az hogy honnan szerezzem be? Építkezésről jó vagy speciális kell? Vagy az állat eledelesnél kapható az semmivel sem különb a tüzép telepen kaphatóval? Nekem nagyobb mennyiség kéne mert van két kalitka és 4 madár és sokat kell takarítani.
Meg még egy kérdés az új hullámost ugye lánynak hittük de lehet hogy fiú lesz így is össze barátkozhatnak vagy verekedni fognak? Most is próba kép egy kalitkában vannak de nem bántják egymást sőt játszanak. Ez fog változni?


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2016 ápr. 20, 8:49 
Hali!

Ilyet még nem hallottam, hogy madarak alatt forgács legyen....Az odúban rendben van, de tiszta homokot, rostált sódert, zeolitot, zeotrixot szoktak a kalitka avagy röpde aljába tenni, bár a röpdékben a természetes talaj is elfogadott.
Van aki újságpapírt tesz a kalitkába de nekem ez nemigazán tetszik több okból is.Van ahol a madár abszolút hozzá se nyúl, nem tépkedi, de ez a papagájoknál ritkán lehet.


 
Offline
Csatlakozott: 2016 ápr. 1, 10:25
Hozzászólások: 6
Valódi név: geri
   
Hozzászólás 2016 ápr. 19, 19:48 
Azóta elvittük állatorvoshoz és kiderült hogy nem szürke hályog csak megsérült és vízzel telt a szeme ami így nem átlátszó. A doki azt javasolta hogy ne forgács legyen a papagáj alatt mert felverődik és belemegy a szemébe. De ha nem forgács hát akkor mi legyen alatta?


 
Offline
Csatlakozott: 2012 nov. 7, 19:41
Hozzászólások: 42
   
Hozzászólás 2016 ápr. 15, 23:07 
Csütörtök reggelre ismét volt egy dög, azonnal vittem át Csabára bevizsgáltatni.
Ma érdeklődhettem, azt mondták hogy a boncolásnál nem derült ki semmi rendellenesség, és a 24 órás baktérium tenyészet is negatív. Még pár vizsgálatot elvégeznek, hétfőn lesz eredmény.
Mi lehet ez, ha még kimutatni se sikerül?
Ma megláttam egy kereskedésben 3 gyönyörű hullámost, nem tudtam otthagyni őket. :) Elhoztam, de külön kalitkába raktam őket.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 nov. 7, 19:41
Hozzászólások: 42
   
Hozzászólás 2016 ápr. 13, 12:04 
Hali!

Úgy gondolom hogy nem huzatos a hely, 6-ból 4 oldalról zárt, kereszt huzat nincs benne.
Régebben a kalitkás madarat egész napra kitettük a teraszra, és egyik oldalról sem volt zárt. Illetve másnál is láttam, hogy az udvar közepén volt egy röpde, se teteje, az eső is verte őket, huzat, 40 fok, sosem volt döglése.

A ketrecet újonnan vettem, én állítottam össze. Nem fertőtlenítettem, de mielőtt a tető rákerült, addig párszor elázott, mosta az eső.

Télen is fűtetlen helyen voltak. Most meg a +25 fokban döglenek.

Az új madarakat egyből beengedtem, de már azelőtt kezdődött a döglés, mielőtt vettem újat. (Az újakat csak pótlásnak vettem folyamatosan.)

Van mindig elhullás, reggel, délben este. Nem hinném hogy nyest lenne. Volt olyan, hogy reggel a madár egészséges volt, délelőtt már gyanús volt nekem, dél felé már gubbasztott, meg lehetett fogni, eldőlt, és egy fél óra múlva már el volt pusztulva.
Most van egy nimfám, az már 4 napja gubbaszt, repülni nem tud, ha próbál, akkor leesik a volier aljára, hogy csak úgy csattan. Mászni mászik, de leginkább az alján ücsörög a linóleumon. A másik nimfán semmit nem láttam, egyik pillanatról a másikra pusztult el.
Még érdekes, hogy vasárnap ami elpusztult hullámos, már kissé gubbasztott, mikor a halála előtt egy órával még eszegetett!
(Pintyeket azért tettem oda, mert az aljára úgysem mennek a hullámosok, ott elférnek. Feljebb már van sok odú, játék, ülőke, stb.)


 
Offline
Csatlakozott: 2015 márc. 1, 9:37
Hozzászólások: 7
Valódi név: Dulácska Árpád
   
Hozzászólás 2016 ápr. 12, 14:58 
hdekakas írta:
Van-e ötletetek, hogy mi okozhatja a pusztulást?
Kép

Lehet hogy túl huzatos nekik a hely? (Nem tudom mennyire érzékenyek erre még nem volt voilerem)


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2016 ápr. 12, 12:37 
hdekakas írta:
Alul vannak pintyek külön ketrecben, azoknak sincs semmi bajuk.


A pintyeket a védett oldalon mell v. szemmagasságba kellene inkább rakni.
Nem hinném olyan jól érzik magukat a földön.
Amennyiben jól látom a pintyek zebrák, így akár ki is lehetne engedni őket a hullámosok-nimfák közé.
(Már persze ha nem túl nagy a rács mérete...)

_________________
Üdvözlettel: Kálmán Sándor


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2016 ápr. 12, 12:27 
Szia!

Úgy vetted a röpdét, hogy új, vagy használtan?
Ha használtan, fertőtlenítetted valamivel mielőtt beengedted a madarakat?

Fűtött helyről raktad ki a röpdébe őket?

Az új madarakat egyből beengedted a többi közé?

Olyan van, hogy reggelre van elhullás?
Az éjszakai ragadozók (bagoly, nyest) meg tudják úgy zavarni a madarakat, hogy nekiütközve
a rácsnak belső sérüléseket szenvednek. Kívülről nem látszik semmi rajtuk.

Üdv.:g

_________________
Üdvözlettel: Kálmán Sándor


 
Offline
Csatlakozott: 2012 nov. 7, 19:41
Hozzászólások: 42
   
Hozzászólás 2016 ápr. 11, 12:18 
El fogom vinni ha meg tudom oldani. Ma beszéltem állatorvossal, a megyében aki foglalkozik ilyennel, annak állatorvosi kísérőlevéllel kell vinni a tetemet. Úgyhogy elég macerás, mert vmikor reggel kellene hogy elpusztuljon, hogy utána még állatorvossal irattatni olyat, meg aztán átvinni.
Igen, azt mondták hogy 24 órán belül el kell intézni. Most két hete nem pusztult, hétvégén meg ismét kettő, de ma meg egy nimfa ül a röpde alján.
Volt két hullámosom ami gubbasztott, de néhány nap alatt felgyógyult. Akár mi is, nem 100% hogy belepusztul a madár.
Eddig adtam Jolomax-ot a vizükbe. Most megpróbálom Neostarter-t kevertem bele. Kiskacsáknál javított a döglési arányon régebben.
De az az érdekes hogy az első már kb 4 hete elpusztult, utána két hétig semmi, utána megint, utána megint semmi, és most megint.
Valami vírus/baktérium tud ilyet csinálni? Azt gondolnám hogy akkor az egyből lefertőzi amit letud és kész. Gondolok mérgezésre is, de nem tudom mi lehet, kaja ugyanaz, csak a ketrec más.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2016 ápr. 11, 10:45 
hdekakas írta:
Van-e ötletetek, hogy mi okozhatja a pusztulást?

Ezt csak egy boncolás tudná kideríteni (feltételezve, hogy nincs külsérelmi nyom a madarakon). Méghozzá lehetőleg friss, nem fagyasztott tettemet kellene gyorsan eljuttatni boncolásra. Pár ezer forint költség, de ez az egyetlen esély, hogy egy esetleges fertőzést kimutasson. Sajna érdemes megbízható helyre vinni, mert hallottam már történetet olyanról, hogy a pénzt lenyúlták aztán a "véleményt" telefonon diktálták be. Utólag kiderült nem is volt vizsgálat, mert elfelejtették elküldeni a tettemet. :(

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 nov. 7, 19:41
Hozzászólások: 42
   
Hozzászólás 2016 ápr. 10, 19:33 
Sziasztok!
Kb egy hónapja vettem egy kinti röpdét a papagájoknak. Ahogy kitettem őket, két nap múlva már egy hullámos elpusztult. Azóta néhány naponta elpusztul egy. Van köztük nimfa is, az is pusztul.
Vettem újabb madarakat, azok közül is pusztult már el. De van olyan ami már egy hónapja megvan és semmi baja.
Alul vannak pintyek külön ketrecben, azoknak sincs semmi bajuk.
Van hogy gubbaszt elhullás előtt egy pár óra hosszát, van hogy azt sem látom, csak egyszer kimegyek, semmi bajuk, legközelebb kimegyek, már van dög.
Takarmányozásukban semmi nem változott, csak a helyük.
Van-e ötletetek, hogy mi okozhatja a pusztulást?
Sajnos ott tartok, hogy be kell fejezzem az egész madarászkodást, ennek így semmi értelme, hogy két naponta vehetek új és új madarakat. :(
Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2015 márc. 1, 9:37
Hozzászólások: 7
Valódi név: Dulácska Árpád
   
Hozzászólás 2016 ápr. 7, 16:53 
Sziasztok!
Az elején volt a legnehezebb elérni, hogy visszamenjen.
Kis kalitkája van, azt odaviszem hozzá és az ajtó nyílást az orra elé tartom. Ha már rászáll/rálép a kezedre, akkor odaviheted a kalitka ajtajához. Persze ezekkel is néha csak több próbálkozás után megy vissza.


 
Offline
Csatlakozott: 2016 ápr. 1, 10:25
Hozzászólások: 6
Valódi név: geri
   
Hozzászólás 2016 ápr. 7, 16:11 
Üdv megint!
Megint csak az új papagájjal van probléma. Egy szürke fátyol van az egyik szemén. Gyanakszom hogy szürke hályog.
Állatorvos tudja ezt kezelni? Ha elviszem dokihoz akkor még meg lehet majd szelídíteni mert ugye el kell hogy kapjam.
Szegényke! Nem csodálom hogy az állatkereskedésben kötött ki.


 
Offline
Csatlakozott: 2016 feb. 11, 20:42
Hozzászólások: 40
Valódi név: Bingo
   
Hozzászólás 2016 ápr. 3, 14:19 
Ma repül először a hullámos papagájom a szobában. Repked, elvan, de hogy tudom visszacsalni a kalitkába? Nyitva van a kalitkaajtó, kitettem neki a kedvenc kajáját, de nem akar visszarepülni már órák óta. Pedig bent várja a párja is (Ő nem mert kijönni). Mit lehet tenni?

_________________
Üdv.: Bingo


 
Offline
Csatlakozott: 2016 ápr. 1, 10:25
Hozzászólások: 6
Valódi név: geri
   
Hozzászólás 2016 ápr. 1, 10:43 
Üdv mindenkinek!
3 napja vettünk egy hullámos papagájt "feleségnek" a már meglévő hullámosnak aki hím. Amint hazavittük az állatkereskedésből egyből szemet szúrt a rendellenes lába: az a lábujja amelyiknek hátra felé kéne néznie az alapból előre felé áll mintha így született volna.
Nem hiszem hogy eltört volna mert amikor hozzányúltam nem reagált, nem fájt neki szóval valószínű hogy így született. Mivel kényelmetlen neki ezért a jobb lábára nehezedik rá (mivel a balon van az elváltozás).
Ebből adódhatnak problémák azonkívül hogy nehezebben járkál? Ha igen akkor mik? És erre van valami megoldás?
U.i: az összes lábujja valamivel vastagabb mint a fajtársáé. És ha ez jelent valamit akkor másfél hónapos.


 
Offline
Csatlakozott: 2016 márc. 24, 21:14
Hozzászólások: 28
   
Hozzászólás 2016 márc. 30, 20:39 
Ezek milyen bogarak a fészkekben?Ártalmasak?

Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2016 feb. 11, 20:42
Hozzászólások: 40
Valódi név: Bingo
   
Hozzászólás 2016 márc. 29, 11:04 
Kösz A választ! Én is szoktam berakni nekik ilyen hangot. Egyébként ketten vannak, csak így két hét után is eléggé félnek. Reptetve sem voltak eddig, hagytam hogy szokják az új helyet. De azt hittem ilyenkorra már oldottabak lesznek.

_________________
Üdv.: Bingo


 
Offline
Csatlakozott: 2015 márc. 1, 9:37
Hozzászólások: 7
Valódi név: Dulácska Árpád
   
Hozzászólás 2016 márc. 29, 9:00 
Szia! Ilyen csivitelős videókat szoktam be tenni, jobb kedve lesz tőle a magányosnak:
https://www.youtube.com/watch?v=Hz6L8dl ... kQ&index=1
Remélem ha nem túl sok időt hallgatja, nem árt neki.


 
Offline
Csatlakozott: 2016 feb. 11, 20:42
Hozzászólások: 40
Valódi név: Bingo
   
Hozzászólás 2016 márc. 29, 8:21 
A madárkák előző héten "jól viselkedtek", sokat csiviteltek repkedtek ettek rendesen. Most azonban egész nap csak egy helyben ülnek, és láthatólag félnek. Csak akkor hajlandóak megmozdulni, ha éppen frissen rakok be fürtöskölest. Csak ülnek, a hangjukat is alig hallatják, repülni is csak akkor repülnek ha megijednek valamitől. Mit tehetnék, hogy jobban érezzék magukat, csiviteljenek, és biztonságban érezzék magukat?

_________________
Üdv.: Bingo


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 8424 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 422  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 23:30
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO