Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 8424 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 422  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2010 okt. 6, 14:18
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Marosvásárhely
   
Hozzászólás 2022 nov. 6, 18:56 
Állatorvos adott valami antibiotikumot, amit 2 hétig adtam neki. Sajnos semmit sem használ. :cry:


 
Offline
Csatlakozott: 2010 okt. 6, 14:18
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Marosvásárhely
   
Hozzászólás 2022 okt. 14, 8:55 
Valaki?


 
Offline
Csatlakozott: 2010 okt. 6, 14:18
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Marosvásárhely
   
Hozzászólás 2022 okt. 11, 10:58 
Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni.
A hullámos papagájom kb egy hónapja nincs túl jól. Feltűnt, hogy a hasa/begye környékén inkább bal oldalt mintha fel lenne püffedve. Széklete vagy teljesen híg, (főleg miuán iszik) vagy rossz állagú, színű. A zöld részt van hogy olyan fátyolos nyálkás veszi körül, vagy a fehér rész el van színeződve zöldesre, szürkésre.
Sokszor felragad a tollaira, csőrrel tisztogatja. Szerintem ez sem túl jó, mivel ha fertőzés áll fenn, visszajut a szervezetébe.
Amikor híg - vizes, nagyon kínlódik erölködik ürítéskor.
Sokat alszik csőrével a szárnya alatt, de vannak napok amikor egész jó a kedve-ritkán.
Így visszagondolva kb 1-2 éve volt hogy láttam az ürülékben 1-1 szem meg nem emésztett magot.
Próbálkoztam mindenféle enyhe teával is.(kamilla, menta, zsálya, cickafark, szeder, articsóka)
Kölesen, fürtösön és homokon kívül nem nagyon merek mást adni mostanában.
Mi lehet a baja, mit adhatnék neki hogy helyre jöjjön?
Köszönöm.

Képek:
https://ibb.co/D7JNXyp
https://ibb.co/jTWHq8R
https://ibb.co/qNJtF3N
https://ibb.co/k6Z3JNQ
https://ibb.co/kBMWbYk
https://ibb.co/hKgc94G


 
Offline
Csatlakozott: 2009 júl. 17, 7:38
Hozzászólások: 32
   
Hozzászólás 2021 okt. 12, 7:47 
Újra életrekeltettem más címen: https://budgiegenex.com


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2017 máj. 7, 9:31 
Feketeszárnyú mutáció.

Kép


Kép

[video][/video]


 
Offline
Csatlakozott: 2016 feb. 11, 20:42
Hozzászólások: 40
Valódi név: Bingo
   
Hozzászólás 2016 nov. 20, 8:07 
Sziasztok!
Egyik, nagyjából 10 hónapos hullámos papagájom (hím) ), már nyár óta vedlik. Az elején csak a pihetollak hullottak, 1-2 hónapja azonban kihullottak a szárny- és faroktollai is. Azóta sem nőttek vissza. A madár röpképes, de hosszab szárnytollak híján ügyetlenebb, mint a párja. Olvastam rendellenes vedlésről, szerintetek ez rendben van, vagy probléma? Nincsenek rajta kopasz foltok. A madár egyébként eszik rendesen és aktív. Adtam neki direkt tollváltásra való vitaminos rágcsát. Ha tudtok, légyszi segítsetek. Előre is köszönöm.


Csatolmányok:
IMG_20161120_070650.jpg
IMG_20161120_070650.jpg [ 72.61 KiB | Megtekintve 14463 alkalommal. ]

_________________
Üdv.: Bingo
 
Offline
Csatlakozott: 2016 feb. 11, 20:42
Hozzászólások: 40
Valódi név: Bingo
   
Hozzászólás 2016 aug. 11, 8:07 
Sziasztok!
Már több hónapja van két hullámos papagájom. Eddig nemigen foglalkoztam a megszelídítésükkel, elég volt gyönyörködni is bennük. Most viszont szeretnék belevágni. Valaki esetleg tud segíteni, hogyan kezdjek bele? Teljesen „vad” madarakról van szó, a kalitkába benyúláskor is ijedten repkednek. A válaszokat előre is köszönöm!

_________________
Üdv.: Bingo


 
Offline
Csatlakozott: 2015 márc. 1, 9:37
Hozzászólások: 7
Valódi név: Dulácska Árpád
   
Hozzászólás 2016 máj. 7, 18:25 
Monika16 írta:
Az egyik hullámosom rázza a fejét és a mag szana szét repül a csőréből. Mintha hányna.

Nálam volt ilyen egyszer rövid ideig (kb. félóra) a hullámosnál, de elmúlt.
Oda tartottam elé madárhomok-kavicsot tálkában hogy biztos egyen belőle, csipegetett belőle. Mert azt feltételeztem hogy nem evett kavicsot.

Ez a tünet az egyik weboldal szerint begyhurut , és "A begyhurut idejében elkezdett gyógyszeres kezelése gyógyulást eredményez" :(
Ehhez nem értek. állatorvost kéne megkérdezni minél előbb (hétfőn?), hogy ért-e a papagájokhoz, és mennyire súlyos az állapota, kell-e gyógyszer. Ha nem súlyos, talán gyógyszernél enyhébb kezelést is tud mondani.
Ha nem múlik el hamar, amit biztos tehetsz, hogy új másik eleséget veszel.


 
Offline
Csatlakozott: 2015 júl. 6, 12:34
Hozzászólások: 30
   
Hozzászólás 2016 máj. 7, 16:58 
keselyü írta:
Monika16 írta:
Sziasztok
Az egyik hullámosom rázza a fejét és a mag szana szét repül a csőréből. Mintha hányna. Szerintetek mitől lehet, és hogyan vethetek véget ennek? Ma kezdte ezt csinálni.
Előre is köszönöm a válaszokat.


Úgy tudom hogy a hőségtől és a rossz eleségtől is lehet. Nekem is "hányt" egyszer a nimfám de csak egyszer és hamar elmúlt. Esetleg túl sokat evett vagy nem jut kavicshoz. Ha nem múlik el vidd el dokihoz. Ha hideg van tartsd melegebben. Ha meleg van tartsd hűvösben.


Szia.
Pont a ,,hányás'' előtt evett kavicsot. A mag nem tudom hogy jó-e vagy nem. Egyszer próbáltam csíráztatni és kicsírázott.
Köszönöm, hogy válaszoltál.


 
Offline
Csatlakozott: 2016 ápr. 1, 10:25
Hozzászólások: 6
Valódi név: geri
   
Hozzászólás 2016 máj. 6, 17:00 
Monika16 írta:
Sziasztok
Az egyik hullámosom rázza a fejét és a mag szana szét repül a csőréből. Mintha hányna. Szerintetek mitől lehet, és hogyan vethetek véget ennek? Ma kezdte ezt csinálni.
Előre is köszönöm a válaszokat.


Úgy tudom hogy a hőségtől és a rossz eleségtől is lehet. Nekem is "hányt" egyszer a nimfám de csak egyszer és hamar elmúlt. Esetleg túl sokat evett vagy nem jut kavicshoz. Ha nem múlik el vidd el dokihoz. Ha hideg van tartsd melegebben. Ha meleg van tartsd hűvösben.


 
Offline
Csatlakozott: 2015 júl. 6, 12:34
Hozzászólások: 30
   
Hozzászólás 2016 máj. 3, 16:17 
Sziasztok
Az egyik hullámosom rázza a fejét és a mag szana szét repül a csőréből. Mintha hányna. Szerintetek mitől lehet, és hogyan vethetek véget ennek? Ma kezdte ezt csinálni.
Előre is köszönöm a válaszokat.


 
Offline
Csatlakozott: 2015 márc. 1, 9:37
Hozzászólások: 7
Valódi név: Dulácska Árpád
   
Hozzászólás 2016 máj. 3, 14:32 
klarika írta:
Sziasztok!

Tud valaki olyan lehetőségről, hogy valaki (bérbe) vállal hullámos papagáj vigyázást, amíg a gazdi nyaral?
Engem ez Bp-en és közeli környékén érdekelne.

Köszönettel:
Klári


Szia!
Remélem hogy találtál tenyésztőt (vagy valakit).
Egy madár lenne? És valamikor a nyáron?
Üdv Árpi


 
Offline
Csatlakozott: 2006 dec. 3, 17:48
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Budapest/Pest m. Inárcs
Valódi név: Botta Attila
   
Hozzászólás 2016 ápr. 29, 12:03 
Május közepére, végére lesznek frissen kirepült, ezért még könnyen szelidíthető (lutino is) hullámos papagájok eladók.
Kirepülés után pár nappal elvihetőek, így könnyen kézhezszoktathatóak.
A madarak inárcson vannak, pesti szállítás megoldott.

_________________
Attila


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 7, 12:17
Hozzászólások: 24
   
Hozzászólás 2016 ápr. 28, 15:25 
Sziasztok!Érdeklődnék tud e valaki eladó hullámos vagy nimfa papagájt Pesten?


 
Offline
Csatlakozott: 2012 nov. 7, 19:41
Hozzászólások: 42
   
Hozzászólás 2016 ápr. 25, 17:20 
Nos, ez az elmélet is megdőlt.
Amiket 10 napja vettem, és külön kalitkában tartottam, azok közül is az imént egy elpusztult. :(
Szintén pár óra hossza alatt ment el az egészséges madárból.
Nem tudom mi lehet ez tényleg. :x
Csak az eleség volt ugyanaz mindegyiknél. De azt eszik már kb 3 hónapja. Egyszerre bekevertem egy 20 kilónyit, és most fogyott el.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2016 ápr. 25, 11:55 
hdekakas írta:
Arra is gondoltam, hogy új a röpde, és találtam a ponthegesztett hálón ilyen fél millis pici, körömmel leszedhető fémdarabokat. Átnéztem az egészet, a 4 m3-en kb 30 db ilyen darabkát kapartam le. Olvastam a cinkmérgezésről, de ez mennyire valós probléma? Tényleg annyitól elpusztul a madár, hogy ha esetleg lenyelt egy fél millis fémdarabkát?

Egy ara papagáj egy kb rizsszem méretű fémdarabtól elhullik elég nagy valószínűséggel. Ha gyorsan áthalad a bélrendszeren, akkor "csak" beteg lesz (főleg a vérképen és a májon látni ennek a jeleit). Egy 40 grammos madárnak a fenti méretű cinkdarab elég gyors elhullást okozhat. A betegség tünetei hamar jelentkeznek, de a madarakon (állatokon) gyakran sokáig nem látszik. Ezért a végső stádiumban látványos egészségromlás és gyors elhullás előfordulhat.

Nem állítom, hogy 100% ez a baj, de mivel emésztetlen magok is voltak a bélben, így arra gondolok, hogy a madarak ösztönösen ettek "valamit" ami pótolná a hiányzó kavicsokat és ez okozta a problémát. Azok a madarak akik már megették a fémet, menthetetlenek. Nagyobb madarakat (pl jákó) sem lehet tökéletesen meggyógyítani ha akut fémmérgezésről van szó.

Próbáld meg eltüntetni az összes ilyen apró fémdarabot, tegyél be nekik jó sok grittet és reménykedjünk, hogy azt eszik meg nem az esetleg még ott lévő sorját. Ha tényleg ez okozta a problémát az új madaraknál már nem lesz semmi baj, a régieknél meg ... kiderül. :?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 nov. 7, 19:41
Hozzászólások: 42
   
Hozzászólás 2016 ápr. 24, 19:25 
Hali!
Azóta nem is jelentkeztem, hogy megvan a bevizsgált madár eredménye. Minden negatív.
Bemásolom a pár sort amit kaptam:
"Értesítjük, hogy ..... alatti lakos tulajdonából 2016. április hó 14-én, kísérőirat nélkül laboratóriumunkba érkezett 1 db 60 g-os tarkatollú papagáj hulla kórbonctani (1) és kórszövettani (2) vizsgálata során nephrosist, emésztési zavart, hasmenés jeleit, májbővérűséget észleltünk, a csontvelő negatív bakteriológiai lelete mellett.
A máj kórszövettani vizsgálata negatív eredménnyel zárult."
Konzultáltam az orvossal, azt mondta, hogy a végbelében is emésztetlen magok voltak. Ha haszonállat lett volna, azt mondaná, hogy kavicshiány betegség. De mondom én sose adtam egyik papagájomnak sem kavicsokat és sosem volt pusztulás, most meg kizárt hogy hirtelen emiatt pusztulnának a madarak ami 2 hete van nálam, ami 2 éve, meg ami 5 éve. Azt mondja az tényleg nem valószínű.
Hétfőtől-csütörtökig egy hullámos megint nagyon beteg volt, de lekopogom, péntek óta semmi baja.
Mondjuk a bevizsgált madár 5 napig gubbasztott, a többi az két perc alatt elpusztult mint akit szívinfarktus ért.
Arra is gondoltam, hogy új a röpde, és találtam a ponthegesztett hálón ilyen fél millis pici, körömmel leszedhető fémdarabokat. Átnéztem az egészet, a 4 m3-en kb 30 db ilyen darabkát kapartam le. Olvastam a cinkmérgezésről, de ez mennyire valós probléma? Tényleg annyitól elpusztul a madár, hogy ha esetleg lenyelt egy fél millis fémdarabkát?
Meg ahogy olvastam erről, ez nem ürül ki a szerveztükből, akkor hogyan lehetséges, hogy van ami mégis meggyógyul?!


 
Offline
Csatlakozott: 2016 ápr. 1, 10:25
Hozzászólások: 6
Valódi név: geri
   
Hozzászólás 2016 ápr. 20, 19:56 
Jojo! Te napszámosokat fogadsz ketrec takarításra vagy hogy máshogy nem szakadsz meg? :D
Köszi a választ! Homokozóba valót fogok venni biztos ami biztos.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2016 ápr. 20, 13:26 
klarika írta:
Sziasztok!

Tud valaki olyan lehetőségről, hogy valaki (bérbe) vállal hullámos papagáj vigyázást, amíg a gazdi nyaral?
Engem ez Bp-en és közeli környékén érdekelne.

Köszönettel:
Klári



Még ilyenről nemigen hallottam, de talán adjál fel hirdetést vagy telefonálj rá pár tenyésztőre hátha akad aki bevállalná.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2016 ápr. 20, 13:22 
keselyü írta:
Hello!
Köszi a választ. Akkor sóder/homok megy alá. A kérdés az hogy honnan szerezzem be? Építkezésről jó vagy speciális kell? Vagy az állat eledelesnél kapható az semmivel sem különb a tüzép telepen kaphatóval? Nekem nagyobb mennyiség kéne mert van két kalitka és 4 madár és sokat kell takarítani.
Meg még egy kérdés az új hullámost ugye lánynak hittük de lehet hogy fiú lesz így is össze barátkozhatnak vagy verekedni fognak? Most is próba kép egy kalitkában vannak de nem bántják egymást sőt játszanak. Ez fog változni?


Az építkezésre szánt homoknál, sódernál fenn áll az a veszély, hogy a munkagépekből gázolaj folyt rá.Találkoztam már olyan rostált sóderrel amelyik bűzlött a gázolajtól.
Bár ha tisztának látszik, és érződik én minden további nélkül felhasználom a Tüzépest is.Bán inkább a bányából szoktam hozni, naponta járok arra, és ez használaton kívűli.

Az álattkereskedésekből származó homok max csak annyiban más, hogy tényleg tiszta, talán ellenőrzött is.
Van többféle vitaminos is de ezek szerintem teljesen feleslegesek.Talán még jó a 25 kg-os kiszerelésben a térkőhomok, avagy a gyerekhomokozóba szánt homok, na az tényleg tiszta.Ezeket általában nagyobb barkácsáruházakban kapod meg valami Kindersand néven...

Jó neked, hogy csak kalitkába kell, nekem meg 6 m2-t kell beborítanom és az vagy 60 kg....... :)

2 hím simán el van egymással.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 8424 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 422  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 21:31
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO