Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 171 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 14:32
Hozzászólások: 173
   
Hozzászólás 2016 nov. 28, 12:06 
Szia!
Nyugodtan megcsinálhatod. Az én vitrinjeim is eredetileg polcos szekrények voltak, úgy alakítottam át.
Szerintem a Hulik is megszokják hamar. Minél nagyobb, annál jobb! Talán még szempont lehet, hogy bizonyos madaraknak más és más forma lehet ideális. Pl. Forbes papagájamandínáknál javasolják, hogy inkább magasabb legyen, a természetes mozgásuknak jobban megfelelő. Talán a hullámosoknak is jobb a magasabb, mint a hosszan elnyújtott.
Feri


 
Offline
Csatlakozott: 2016 feb. 11, 20:42
Hozzászólások: 40
Valódi név: Bingo
   
Hozzászólás 2016 nov. 28, 11:20 
Sziasztok!
Mindenhol, ahol vitrinben való tartásról olvastam, kizárólag pintyekről van szó. Én viszont két hullámos papagájnak készítenék vitrint. Nekik is megfelelő választás? Elsősorban a szemetelés megszüntetése miatt gondolkozok rajta. ( elképesztő mekkora piszkot tudnak csinálni. ) Ők szeretnek a ketrec rácsain mászkálni, ezt úgy gondoltam tudom pótolni sokkal több kisebb-nagyobb gally berakásával.

Sok olyan képet látni a neten, ahol ruhásszekrényből, tálalóból, komódból készítettek vitrint. Nektek mi a véleményetek erről?
A válaszokat előre is köszönöm.

_________________
Üdv.: Bingo


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 14:32
Hozzászólások: 173
   
Hozzászólás 2016 nov. 27, 20:53 
Szervusztok!
Sajnos (?) évek óta vitrinben vagyok kénytelen tartani a madaraimat de úgy tűnik ez számukra egyáltalán nem rossz. Ebben szaporodtak a Vörösfarkú asztrildjaim, Pillangópintyek és egy csomó Gould is.
Nálam ezek a vitrinek oldalt rácsosak, expandált lemezzel zártak. A szellőzés is fontos szempont- szerintem. Az expandált lemezen átmegy a levegő de a magok ill. homokszemek nagy része nem.
A front van csak elhúzható üvegből és belső dekorációnak remekül bevált a Normann(d) fenyő ill. száraz nád.
Világításnak felülről neon van beépítve. Mivel fontosnak tartom, hogy a madarak a legszebb színüket mutassák a vitrinben , ezért az akvarisztikában bevált fénycsöveket használom (Fluora stb.) A most elterjedt ledek is jók lehetnek.
Nem kell félni az üvegtől. A madarak eddig egy-két perc alatt megszokták. Éppen ma takarítottam a vitrineket. Ez nálam úgy működik, hogy az üveglapot kihúzom és a fürdőkádban vízkőoldóval lemosom. Közben a vitrinben lévő tálcákat is kiveszem, kicserélem benne a homokot. A műveletek közben akár nyugodtan ki is jöhetnének a lakásba de most először történt , hogy az egyik vörösfarkú körülnézett a szobanövények között. 2-3 percig lehetett kint, aztán a párja visszahívta. Persze nyilván ez olyan madarakra igaz, melyek megszokták az ember közelségét.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2016 nov. 27, 1:56 
En tutira nem tennek ossze papagajokat pintyekkel, legalabbis kalitkaban vagy vitrinben. Konkretan itt lattam mar olyan pintyet, aminek hullamosok egy nap alatt leharaptak egy labujjat mikor a piaci arus egy kalitkaba tette oket.
Ha valasztani kell, akkor pedig szerintem a pinytyek mutatnak jobban vitrinben, a papagajok pedig ugyis szeretnek egy ketrec racsos oldalan maszkalni.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2016 nov. 26, 23:19 
Hali!

Nyilván a madarak megszokják az áttetsző üveget/plexit--idővel.Az első verziód szerint- hogy nem lesz világítás és a madarak áteső fényben lennének --nem annyira jó ötlet.Nálam a téli madárház több ablakkal van ellátva, párszor nekirepültek, de már tudják a határokat.

A szóban forgó madarak a természetben --FENTRŐL -- kapják az éltető fényt-a napsugárzást, tehát ez a minimum amit imitálni kell nekik.Arról nem is beszélve, hogy megvilágítva szebbek, és jobban láthatók.Arról nem is beszélve, hogy élvezhetőbb lesz számotokra a vitrin látványa.

Télen Te is utálod több hónap intenziv napsugár nélküli életet, sok ember még depis is lesz tőle- tehát légy empatikus és válaszd a jobb megoldást.


 
Offline
Csatlakozott: 2016 feb. 11, 20:42
Hozzászólások: 40
Valódi név: Bingo
   
Hozzászólás 2016 nov. 18, 16:05 
Kezd kialakulni egy kép a készítendő vitrinről. Az elülső és a hátulsó oldala átlátszó plexi lesz, az oldalai fából készülnek majd, ezeken lesznek az ajtók is. Ablak előtt lesz, úgyhogy szerintem nem kell majd világítás, de ha szükséges, azt is könnyen meg tudjuk oldani. Azt találtam ki, hogy az üvegek elé faágakat rakok be, így meggátolhatom, vagy legalábbis lecsökkenthetem az üvegnek repülés esélyét. Még az lenne a kérdésem, hogyha a madarak megszokják, hogy ami átlátszó azon sem lehet átmenni, akkor ki fognak egyáltalán jönni, ha reptetni akarom őket, és nem hiszik a nyitott ajtóra, hogy az is üveg? Szerintetek megfelelő lesz így ahogy leírtam? A válaszokat előre is köszönöm.

_________________
Üdv.: Bingo


 
Offline
Csatlakozott: 2016 feb. 11, 20:42
Hozzászólások: 40
Valódi név: Bingo
   
Hozzászólás 2016 nov. 6, 20:58 
Szerinted csak az első oldala legyen üvegből? Egyébként átlátszó plexiből terveztük csinálni. A kalitka jelenleg egy ablak előtt van, itt lenne a vitrin is, viszont ha a hátoldala fából van, akkor a madarak nem kapnak fényt, viszont ha megfordítjuk, mi nem látjuk őket. Én is gondolkodtam azon, hogy nem repülnek-e neki az üvegnek. Az mindenesetre biztos, hogy több ülőrúd és mászóka kell a rácson való mászkálás pótlásához.

_________________
Üdv.: Bingo


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2016 nov. 6, 18:59 
Hogy megférnének e békésen azt nem tudom de én nem raknám össze, sztem nem valók egymás mellé.De ez az én véleményem.

Ha üveg az egész akkor nem kell világítás, persze ha világos helyen van.
De ez már inkább terrárium..... :)

Lehet, hogy néhányszor koppanni fognak az üvegen mert nem érzik először, hogy vannak határok.. :)

Nagy élmény takarítani egyébként ennyi üveget, merthogy nagy eséllyel össze fogják dzsuvázni.Nekem az első front két üvegből volt el lehetett csúsztatni egymás mellett, így könnyebb volt takarítani.


 
Offline
Csatlakozott: 2016 feb. 11, 20:42
Hozzászólások: 40
Valódi név: Bingo
   
Hozzászólás 2016 nov. 6, 13:00 
Köszönöm szépen a választ.
Még az lenne a kérdésem, hogy egy nagyjából 80cm*60cm*45cm-es vitrinben megférne-e békésen egymás mellett egy hullámos papagáj pár, és egy zebrapinty pár?
Egyébként ha a vitrin minden oldala átlátszó, akkor is feltétlen szükséges a világítás?
Persze ha igen, azt is meg tudjuk oldani, csak ha kalitkába nem kellett, akkor az átlátszó vitrinbe miért szükséges?

_________________
Üdv.: Bingo


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2016 nov. 5, 21:42 
Hali!
Nekem volt több vitrinem is, én javaslom a világítást.Elég lehet 3-4 wattos led lámpa, de az lehetőleg 5000 kelvin feletti legyen.Elég sötét tud lenni ha nincs megvilágítva.A vezetékekhez értelem szerűen nem férhetnek hozzá a madarak.
Növények telepítése dőre remény, még a műnövény is.Ezek mindent leamortizálnak hidd el.Van úgynevezett dioráma háttér is ami nem más mint egy leválasztott rész a vitrin hátuljából pl. üveggel, ahová nem férhetnek hozzá a madarak, na oda lehet telepíteni akár élő növényeket is de gondoskodni kell a megfelelő megvilágításról.Ez sok helyet elfoglal persze, vagy 15-20 cm mély kell hogy legyen.A karbantartás kissé macerás lehet.Alulra én egy kihúzható tálcát raktam, így könnyebb a takarítás.


 
Offline
Csatlakozott: 2016 feb. 11, 20:42
Hozzászólások: 40
Valódi név: Bingo
   
Hozzászólás 2016 nov. 5, 11:28 
Sziasztok!
Madárvitrin készítésében gondolkozok hullámos papagájok számára. Eddig kalitban voltak, de annyit koszolnak, hogy nem győzöm takarítani. Az lenne a kérdésem, hogy feltétlenül szükséges-e megvilágítani belülről a vitrint, vagy ha teljes egészében üvegből van, akkor elég a természetes fény? Illetve van olyan növény amit esetleg a vitrinbe lehetne telepíteni dekorációnak, határjelzőnek? A válaszokat előre is köszönöm.

_________________
Üdv.: Bingo


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 jan. 28, 17:05 
Nem tudom ezek után hogy jól írtad e a méreteket (tényleg méter e a méter) illetve fogalmam nincs hány pár madárral számolsz. Ezért csak általánosságokban:
ezek közül a fajok közül a legveszélyesebb a hullámos. Ereje illetve agresszivitása miatt könnyen lábcsonkító madár válik belőle. Pláne a kisebb, gyengébb fajokkal szemben.
A zebrapinty is szintén agresszív, de a kergetőzésen és a tollcibáláson túl nem nagyon megy, ekkora helyen el fog oszlani a figyelme, valamint lenyugszik, saját területet tud alakítani.
Nyársfarkú nagyon nyugodt madár, költési időszakban egymással enyhén agresszívek, de ez amolyan kergetőzésben leginkább kimerül.
Kanári nyugodt madár, nem okoz problémát.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jan. 27, 23:26
Hozzászólások: 2
   
Hozzászólás 2013 jan. 28, 16:29 
Még csak tervezési fázisban van!
De úgy értettem,hogy ezeket lehet-e 1 ketrecben tartani? nem bántják-e egymást?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 jan. 28, 10:30 
Szia,

ekkora helyen bármelyiket.
Ha azonban fából készült, akkor a hullámosok szét fogják előbb utóbb rágni...


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jan. 27, 23:26
Hozzászólások: 2
   
Hozzászólás 2013 jan. 28, 0:11 
Sziasztok!

Arra lrnnék kíváncsi, hogy az alábbi fajok közül melyeket lehet egy 2*3*4 méteres ketrecbe elhelyezni?
Hullámos papagáj
Kanárimadár
Zebrapinty
ékfarkú amandina


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2011 nov. 10, 17:46 
Sajna választanod kell.Én is megtettem, az életem egy darabja szakadt ki a szívemből:
http://www.akvarista.hu/index.php?oldal ... ow&id=2157


 
Offline
Csatlakozott: 2011 nov. 10, 10:37
Hozzászólások: 3
Valódi név: Zoltán
   
Hozzászólás 2011 nov. 10, 16:45 
Annak idején a fiamnak vettem a madarakat. A gondozásuk, tisztításuk rám hárul. Nincs is ezzel semmi baj, de egy életen át nem szeretnék madarakat tartani. Ők már annyira hozzánk nőttek, hogy nem szívesen adnám oda másnak. Viszont ha veszek egy kislányt az "özvegynek", akkor a pintytartás egy végeláthatatlan folyamattá alakul át. Gondolom nem én találkozom először ezzel a problémával. Más, hogy számolja fel az állományt? Valahogy így állunk most. Minden építő jellegű ötletet szívesen fogadok!


 
Offline
Csatlakozott: 2011 nov. 10, 10:37
Hozzászólások: 3
Valódi név: Zoltán
   
Hozzászólás 2011 nov. 10, 15:54 
Köszönöm Marcsi!

Sajnos akkor tanácstalan vagyok. Új madarat nem szeretnék, tőlük megválni pedig szintén nem. Pedig ha jól látom a két megoldás közül kell választanom.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 nov. 10, 10:37
Hozzászólások: 3
Valódi név: Zoltán
   
Hozzászólás 2011 nov. 10, 10:50 
Sziasztok!



Két zebrapinty párom van. (tojó-hím) Sajnos az egyik párból a tojó elpusztult, így a hím egyedül maradt. Másik tojót nem szívesen vennék mellé, és elajándékozni sem szeretném, viszont így egyedül meg állatkínzás neki. Ha beteszem a másik pár mellé, akkor a két hím kinyírja egymást? Sajnos a megmaradt pár önmagában is elég balhés, ezért félek még kipróbálni is, míg meg nem erősít valaki abban, hogy lehet. Mi a véleményetek?
Vagy még arra gondoltam, hogy szétválasztom a párt, és a 3 madár egyedül lenne egy hétig, 10 napig, aztán engedném őket össze. Teljesen elfuserált ötlet?

Üdv,
Zoltán


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 10, 20:27
Hozzászólások: 213
Tartózkodási hely: Battonya
Valódi név: Nagy Éva
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 18, 10:35 
Sziasztok,
elfelejtettem szólni, hogy kis módosítással: drót helyett madzag, sikerült befognom egyszerre 5-öt :D kedden.
Kicsit megnuygodtam, de még mindig kritikus tényező az éhség. Ha nem éhesek, nem olyan bátrak, márpedig mindig nem lehet őket éheztetni.
Na mindegy, jó ez így.
Azért megnézném, milyen befogót ajánlanál, Dezső :!: Lenne róla kép?
Üdv: Évcsi

_________________
A leghatékonyabb környezetvédő az emberevő cápa...


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 171 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 12:28
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO