Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 577 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2016 nov. 28, 14:40 
En ezt a leirast olvasgattam a vasarlas elott:

http://two-in-a-bush.blogspot.co.id/201 ... study.html

Amibol aztan sokkal okosabb nem lettem. :-)

Mint mar irtam, a madarak nalam csak par napig voltak, most mar nezegesse oket tulajdonosuk.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2016 nov. 28, 14:16 
A kép alapján nekem is az jött le amit Remusz írt. Még talán meg lehetne nézni a kinyitott szárnyon a vállfedőtollak színét, közel a testhez, a hímnél fekete, a tojónál barnásabb. Hátha.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 7, 14:22
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Spanyolország[La Marina]Alicante tel.0034666642961
   
Hozzászólás 2016 nov. 26, 14:18 
W.L. írta:
Akkor viszont itt kb 20 madar kozott egyetlen him sem volt, mert ez a ketto volt kozuluk a 2 legkulonbozobb!
Elotte en is atfutottam a neten kepeket es oldalakat a tengelicek szexalasarol, de kb az volt a vegeredmeny, hogy nem lehet biztosra menni naluk.
Ezert is tettem fel ide a kepet velemenyezesre.
Amugy a srac vegul osszesen 4-et vett, remelem egalabb egy parja csak van/lresz kozottuk.

Bar csendesen megjegyzem, kb mindegy, mert a tengelicet itt tudtommal meg ugysem tenyesztette senki. Gondolom hianyzik nekik az evszakok, kulonosen a napszakok hosszanak valtozasa.

Idövel alkalmazkodik mert nem tud jobbat.Az a leggszembetünöbb jele hogy him vagy tojó a tengelicnél, ha valaki ezt tudja másra nem is kell figyelnie, persze van még a vála az például a himnek fekete a tojónak meg barba a bajsza meg fekete nem szürke de a kép amit posztoltam az a legtutibb.

_________________
Kép
Los mejores cantores:Jilgueros
Canario timbrado espanol


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2016 nov. 26, 13:52 
Akkor viszont itt kb 20 madar kozott egyetlen him sem volt, mert ez a ketto volt kozuluk a 2 legkulonbozobb!
Elotte en is atfutottam a neten kepeket es oldalakat a tengelicek szexalasarol, de kb az volt a vegeredmeny, hogy nem lehet biztosra menni naluk.
Ezert is tettem fel ide a kepet velemenyezesre.
Amugy a srac vegul osszesen 4-et vett, remelem egalabb egy parja csak van/lresz kozottuk.

Bar csendesen megjegyzem, kb mindegy, mert a tengelicet itt tudtommal meg ugysem tenyesztette senki. Gondolom hianyzik nekik az evszakok, kulonosen a napszakok hosszanak valtozasa.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 7, 14:22
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Spanyolország[La Marina]Alicante tel.0034666642961
   
Hozzászólás 2016 nov. 26, 13:25 
W.L. írta:
Itt az indonez arus kezeben a kivalasztott "par" - egyebkent vajon tenyleg par?



Szep madarak, esszerubb aron en is megtartottam volna egy part, de ennek toredekeert itt szamomra joval egzotikusabb fajokat is vehetek.

Az két tojó a képen, attol még lehet párnak nevezni csak nem az.A himnek a piros rész a feje felsö részén tul kell menyen a szemén vagy legalább a szeme sarkáig kell érnie de ez csak a szeme feléig ér. Csatolok két képet hogy jobban látható legyen.

Kép

Kép

_________________
Kép
Los mejores cantores:Jilgueros
Canario timbrado espanol


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2016 nov. 26, 11:56 
Itt az indonez arus kezeben a kivalasztott "par" - egyebkent vajon tenyleg par?

Csatolmány:
FB_IMG_1480144511522.jpg
FB_IMG_1480144511522.jpg [ 18.91 KiB | Megtekintve 9334 alkalommal. ]


Itt pedig nalam, ideiglenes szallasukon:

Csatolmány:
FB_IMG_1480144496300.jpg
FB_IMG_1480144496300.jpg [ 28.48 KiB | Megtekintve 9333 alkalommal. ]


Szep madarak, esszerubb aron en is megtartottam volna egy part, de ennek toredekeert itt szamomra joval egzotikusabb fajokat is vehetek.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2016 nov. 26, 9:17 
Helo Shama!

Itt pont mist jelentek meg a piacon a tengelicek, itteni mercevel jo dragan, kb 25 ezer Ft egy par.

Csatolmány:
FB_IMG_1480144504662.jpg
FB_IMG_1480144504662.jpg [ 33.57 KiB | Megtekintve 9353 alkalommal. ]


En nemi vacillaslas utan ugy dontottem, nekem ennyiert nem kell, de egy baratomnak vettem egy part, igy nalam is megfordultak par napra.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 7, 14:22
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Spanyolország[La Marina]Alicante tel.0034666642961
   
Hozzászólás 2016 nov. 25, 21:05 
Shama írta:
Üdvözöllek REMUS!
Sajnos spanyolul nem tudok, így magyarul csak egy olyan sistergős véleményt mondhatnák, amit a forum nem bírna el, így csupán néhány tőmondat:
1.Magyarországon az európai fajok tartása tilos!
2.A HAZAI MADARÁSZOK SZERVEZETEI A MEGSZÜNÉS HATÁRAIN LÉZENGENEK, NINCS ÉRDEKKÉPVISELET!
3. Az európai fajok ismerői sorban állnak a kihalás felé!
4. A hatóságok hiteltelenné válltak, még döntésképes tárgyalópartner sincs, az európában virágzó honos fajok tartásának közösen elfogadható feltételeiről!
5. A tíltás az illegális tartást növeli, ami színtén öncélú, hiszen az illegális madarak tenyésztési eredményei a közösségek felé rejtve maradnak.
6. Sajnálatos, hogy erről a témáról még mi madarászok sem beszélünk, pedig ez figyelmeztethetné a törvényalkotókat is arra, hogy a tenyésztés nem azonos a mértéktelen befogásokkal!
Nos a tengelicekhez csupán ennyi! Üdv. Lakó Antal

Üdv Shama és a fórum többi tagjának is üdv!
Hát szomorúan olvasom amit irsz igy nem marad más mint az itteni (spanyolországi) hirek ujdonságok tudósitása de elég sokmindent lehet mondjuk a youtube-on látni hallani már ha pont érteni az aktuális nyelvet amin szól a hir. Sajnos nekem is ugy alakultak a dolgaim a multban hogy nem nagyon volt idöm látogatni a fórumot de ezentul igyekezni fogok hogy ez ne forduljon elö.
Anyit még azért hozzá tennék hogy ha bármi okbol nem helyes az irásom, az csak azért van mert nem jártam életembe magyar szakra, magamtol tanultam irni olvasni magyarul. Csak hogy ne fajuljon ez a fórum is mint sok más hely vitafórumá vagy nyeltanorává mert valaki elfelejtett egy ékezetet, nekem meg pl.spanyol bilentyüzetem van és nem tudok minden ékezetes betüt irni csak néhányat. Köszönöm elöre is a megértéseteket .
Üdv Procop Remus (Rémusz)

_________________
Kép
Los mejores cantores:Jilgueros
Canario timbrado espanol


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2016 nov. 25, 17:31 
Üdvözöllek REMUS!
Sajnos spanyolul nem tudok, így magyarul csak egy olyan sistergős véleményt mondhatnák, amit a forum nem bírna el, így csupán néhány tőmondat:
1.Magyarországon az európai fajok tartása tilos!
2.A HAZAI MADARÁSZOK SZERVEZETEI A MEGSZÜNÉS HATÁRAIN LÉZENGENEK, NINCS ÉRDEKKÉPVISELET!
3. Az európai fajok ismerői sorban állnak a kihalás felé!
4. A hatóságok hiteltelenné válltak, még döntésképes tárgyalópartner sincs, az európában virágzó honos fajok tartásának közösen elfogadható feltételeiről!
5. A tíltás az illegális tartást növeli, ami színtén öncélú, hiszen az illegális madarak tenyésztési eredményei a közösségek felé rejtve maradnak.
6. Sajnálatos, hogy erről a témáról még mi madarászok sem beszélünk, pedig ez figyelmeztethetné a törvényalkotókat is arra, hogy a tenyésztés nem azonos a mértéktelen befogásokkal!
Nos a tengelicekhez csupán ennyi! Üdv. Lakó Antal


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 7, 14:22
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Spanyolország[La Marina]Alicante tel.0034666642961
   
Hozzászólás 2016 nov. 22, 23:21 
Üdv mindenkinek itt a fórumon, ujra itt vagyok mert sajnos más irányba vitt a sors. A tengelic kedvelöknek itt egy kis szép videó.
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 30345&_rdr

_________________
Kép
Los mejores cantores:Jilgueros
Canario timbrado espanol


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2012 ápr. 16, 7:04 
Nyílt levél valamennyi madarászegyesület vezetéséhez a birding. hu fórumán, a Sajtófigyelőben olvasottak alapján. I rész..
Kedves és Tisztelt Vezetőtársak!
A megfigyelés és vagy tenyésztés ürügyén olyan megszólalások olvashatók e fórumon, ami azt igazolja, hogy nagy a tudatlanság, az előítélet, és a torz hamis ismeret a két tábor egyes madarászai között. Ez méltatlan a jóérzésű, természetért aggódó, önmagát madarásznak nevező személyektől. Kiindulásként rögzíteni szeretném, hogy tisztelem mind két tábor szorgalmas, fáradtságot nem ismerő tagságát, törvénytiszteletét. Kissé keményebben fogalmazva, viszont nem tűrhetné el egyetlen vezető sem, hogy tagjai közül bárki kollektíven bűnözőnek nevezzen ki olyanokat, akiket nem is ismer, csupán az a bűne, hogy a másik tábor tagja. Értelmetlennek tartom, hogy részleteiben elemezzem a tudatlanok minden bizonnyal igaznak gondolt csacskaságait, mert ez ismételt ellenségeskedést provokálna, nekem pedig jelen esetben nem ez a célom. Írásom elsődleges célja, hogy figyelmeztessem vezetőtársaimat arra, hogy csak azonos madarászérdek létezik. A tudatlanságot, az ellenségeskedést mielőbb meg kell szüntetni! Szükség van a párbeszédre! Ezt a párbeszédet a vezetőknek kell kezdeményezni! A „hétköznapi” madarászok között él a barátság, és sokan vannak olyanok, akik mind két táborban aktív tagok. Ezt erősíteni kell, mert a két tudás kiegészíti egymást, ami egyben komoly érték. Az élő barátságoknak persze minden ellenséges megszólalás ellenére az biztosítja az alapot, hogy mind két tábor követője azonos gyökerekből indult.
Folytatás a csicsörkések fórumán. Ott kérdezzetek! Tisztelettel Lakó Antal


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 ápr. 6, 9:08 
Cikk az INDEX.HU -ról:

Egy amatőr madártenyésztő szélmalomharcot vív a magyar hatóságokkal, hogy bebizonyítsa, egy madár nem lehet védett, ha fogságban született. Hermann Ottó süvöltőt tenyésztene, de ezt itthon nem lehet. Belgiumban viszont igen, ezért most az EU-val vizsgáltatja, hogy Magyarország megsérti-e az uniós jogot.


Édesanyám szólt, hogy siessek haza, mert keresnek a rendőrök. A kutyával voltam éppen állatorvosnál” – mondta Hermann Ottó, egykori biztonsági őr, hogy meddig fajult jogi háborúja a süvöltőiért.

A süvöltő a verébalakúak rendjébe és a pintyfélék családjába tartozó, 15 centis erdei madár. Magyarországon kevés fészkel, de Európában és Ázsiában sokfele él.

Hermann Ottót azért kereste egy rendőr és öt további személy a természetvédelmi hivataltól, hogy elkobozzák a süvöltőit. A madarakat nem vitték el, Hermann arra hivatkozott, hogy már sötét van, és ha a madarakat felébresztik, akkor megijednek, és nekirepülve a kalickájuknak kárt tehetnek magukban. A süvöltők azóta is Hermann csomádi otthonában vannak, a kert végi sufniszerűségben, több másik madár mellett.

Hermann Ottó tudta, hogy benne van a pakliban, hogy megbírságolják és akár el is kobozzák a madarait. A magyar törvényeket akarta tesztelni, azt remélve, ha végigviszi a süvöltő ügyet, akkor megváltoztathatja a magyar madártartási rendszert.

Mindenkihez fordult már
Hermann egyszemélyes háborúja most vesztésre áll, de a dolog súlyát jelzi, hogy már Brüsszelben az Európai Bizottság is foglalkozik Hermann madaraival. Az egykor kaszinót őrző, teletetovált karú, nagydarab Hermann kőkemény harcot vív már 2010 októbere óta süvöltőiért.

Eddig Schmitt Pál köztársasági elnökhöz, a Miniszterelnökséghez, az igazságügyi minisztériumhoz, Lezsák Sándorhoz házelnökhelyetteshez, Fazekas Sándor földművelésügyi miniszterhez, Illés Zoltán környezetvédelmi államtitkárhoz és a jövő nemzedéke ombudsmanhoz fordult. Nem is beszélve az ügyében leginkább illetékes természetvédelmi hivatalról. A két madárral kapcsolatos levelezés tértivevényekkel együtt vastagabb paksamétát ad ki, mint amekkora Hermann bicepsze.

Eddig sehol sem mondták, hogy igaza van, leginkább az Európai Bizottságban reménykedik most. Onnan ugyanis azt írták, hogy komoly okot találtak a vizsgálat lefolytatására.

Védettek-e a csomádi sufni süvöltői?
A Hermann–Magyar Állam-konfliktus lényege a következő: az illetékes állami hatóság (természetvédelmi hivatal) szerint nem lehet süvöltőt tartani hobbiból, mert védett madár. (Eszmei értéke példányonként tízezer forint.) Hermann szerint azonban az ő madaraira nem vonatkozhat a védettség, mert sohasem éltek vadon.

Hermann egy belga tenyésztőtől vásárolta süvöltőit. Európa más részein is védett ugyan a süvöltő, de a fogságban szaporított példányokra máshol nem vonatkozik a védelem. A Hermannak a madarakat eladó belga kereskedő igazolta, hogy a süvöltőknek már a szülei is fogságban születtek. Sőt a Magyarországra behozott süvöltők színe (barna pasztell) olyan, amilyen a természetben nincs. A lábukon ötnapos fiókakorukban felhelyezett gyűrű is bizonyítja, hogy fogságban született példányok.


Hermann szerint a védelem csak a vadon élő példányokra kellene hogy vonatkozzon, és jogértelmezése szerint ez következik a természet védelméről szóló törvényből. A természetvédelmi hivatal szerint viszont ez nem így van.

Hermann a törvény tizedik paragrafusával érvel, amely így definiálja a védendő élőlényeket „Vadon élő szervezet egyedének az országba történő behozatala, átszállítása, kivitele, mesterséges körülmények közötti szaporítása, tartása, termesztésbe, tenyésztésbe vonása, keresztezése, természetbe kijuttatása, értékesítése a Kormány által meghatározott feltételekkel és módon történhet.” Hermann szerint mivel az ő madarai sosem éltek vadon, ezért rájuk nem vonatkozhat a törvény.

A hivatal viszont a 43. paragrafusra hivatkozik, ami szerint védett fajok birtokban tartásához a hivatal engedélye kell és ezt hobbicélú tartáshoz nem lehet kiadni. Így ők nem adhatták meg az engedélyt a madarak tartásához, még csak mérlegelni sem volt módjuk.

És a hóvirág, hát a görögteknős?
Hermann sok politikushoz, hivatalhoz fordult, még Illés Zoltán környezetvédelmi államtitkár fogadóórájára is elment, de fáradozásai nem hoztak eredményt, nem tudott itthon meggyőzni senkit sem, hogy igaza van. Pedig több példája is van: egyrészt az EU nagy részén a fogságban szaporított példányokra nem vonatkozik a védelem, és szerinte Magyarországon is van példa a két eset szétválasztására. Például a vadon élő hóvirág védett, azonban üzletekben teljesen legálisan lehet kertbe ültethető hóvirághagymát kapni, vagyis a védett élőlény legális házi szaporítása lehetséges. Ugyanígy igen sokan tartanak legálisan Magyarországon görögteknőst, ami szintén védett állat, ám megfelelő tenyésztői igazolással forgalomba hozható.

Hermann jogi küzdelmében az utolsó szalmaszál az EU. Azt reméli, hogy az Európai Bizottság legvégső esetben kötelezettségszegési eljárással módosíttatja a magyar hatóságok hozzáállását. Az Európai Bizottságnál ugyanis beadványa nyomán már vizsgálják, hogy Magyarország akadályozza-e az áruk szabad mozgását előíró irányelvet azzal, hogy itt nem lehet olyan árut tartani, ami más európai országban legálisan kapható.

Madarakat tart
Hermann internetről és külföldi tenyésztők tanácsai alapján az elmúlt években beletanult a madártenyésztésbe, és azt szeretné, ha például süvöltővel, illetve más védett, ám nyugaton széles körben tenyésztett madarakkal is legálisan foglalkozhatna.


Szerinte van igény ezekre a madarakra, és létezik feketepiacuk is. Egy süvöltő hím 200, a tojó 100 euró a nyugati, legális kereskedésben. Hermann szerint amennyiben ugyanaz a büntetés jár a külföldön (az ottani törvények szerint) legális madarak vásárlónak, és a befogott vadmadarak tartójának, akkor az olcsóbb, természetből lopott állatok kereskedelme fut fel.

Tudatosan provokált
Hermann próbának szánta a madárimportot, nem véletlen tehát, hogy ennyit fáradozik az ügyben. 2010-ben, a kormányváltás után hozta és jelentette be a madarakat, hogy kipróbálja, az új kurzusban megkapja-e az engedélyt. Abban bízott, hogy a kormányváltás után megértőbbek lesznek a hatóságok, és átérzik, hogy a korábbi hozzáállásuk nem volt jó. Hermann ugyanis már az előző ciklusban is győzködte a hatóságokat, de ugyanúgy hiába, mint most.

A süvöltők elkobzásáról határozó Közép-Duna-Völgyi Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség igazgatója, Dolla Eszter így foglalta össze az ügyet az Indexnek: „Az ügyfél a hazai jogszabályok értelmében nem kaphat engedélyt a süvöltők tartására” és mivel a felügyelőség jogalkalmazó szerv, nekik kötelességük megakadályozniuk, hogy védett állatokat hobbiállatként tartsanak Magyarországon. Hermann fellebbezett az elkobzásról szóló határozat ellen.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 szept. 17, 17:24
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest 15ker
Valódi név: Mag Zoltán.
   
Hozzászólás 2012 jan. 18, 10:59 
Ez aztán nem semmi alakítás.Még hogy életképtelen. :shock:


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2012 jan. 14, 23:34 
Azok a rohadt faunahamisítók! Hát nem kiállítanak egy ilyen korcs, életképtelen madarat a világkiállításon?!
Kép

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 3, 15:09 
Tegnap Hermann Ottónál jártam állomány látogatáson és tapasztalat szerzésen!

Nagyon jól éreztem magam nálad Ottó, köszönöm a vendéglátást!
Azt a pohár vizet meg majd megiszom legközelebb, mikor a fiammal foglak legközelebb meglátogatni :mrgreen: !
Köszönöm az önzetlen jó tanácsaidat, madártenyésztési tapasztalataidat.
Kár, hogy az olyasfajta ember is olyan ritka Magyarországon, mint a természetben a fehér holló :D ! Sokkal előrébb lennénk mi magyarok, de ezt nem csak a madarászatra értem!
Olyan harmóniát láttam nálad ember és állat között, hogy azt is ritkán látni manapság! Nemcsak a madaraid kontaktja, hanem a kutyáidé is teljesen lenyűgözött! Az a rengeteg eu faunás vadmadár, ami a kertedbe jár, a számukra kitett eleségre, mind hálás neked a téli gondoskodásukért :D !

You are a great bird breeder! I always wonder you!
Thanks your photos, that you showed me, yesterday!

További jó egésséget neked és az egész családodnak és persze jó madarászást, sikeres jövő évi szaporulatot kívánok!

Üdv.:Tamás!

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Csatlakozott: 2011 szept. 17, 17:24
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest 15ker
Valódi név: Mag Zoltán.
   
Hozzászólás 2011 nov. 23, 21:15 
Nagyon jó kis riport volt.Látszik hogy nálunk soha nem változik meg a helyzet.Amíg ennyire hozzá nem értő emberek hozzák az elavult törvényeiket.Szánalmas ez az egész ország. :cry:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 nov. 18, 13:50 
Ez egy tragikomédia. Nevetni lehetne rajta, ha nem lenne ennyire siralmas a helyzet. :evil:

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 9, 19:15
Hozzászólások: 149
   
Hozzászólás 2011 nov. 18, 12:24 
Sziasztok!
Vagyunk néhányan akik nem vagyunk hajlandóak belenyugodni a hazai helyzetbe.
Egy újabb tv ügyvédje felvétel.
http://www.youtube.com/watch?v=Nzt-CGBbHH8

_________________
http://bullfinch.info/


 
Offline
Csatlakozott: 2011 szept. 17, 17:24
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest 15ker
Valódi név: Mag Zoltán.
   
Hozzászólás 2011 szept. 18, 18:02 
Szia.Én az Olasz konyhára levadászott több ezer európai védett madárra gondoltam,őket kellene jobban ellenőrizni.Nem a /Sanyi bácsi 2 pintyét/aki lehet,hogy már nem fogja kijárni a hivatalos tartás feltételeit.Már jó pár éve kiestem a madarász berkekből de még mindig érdekel a téma.Örülök hogy gördülékenyebb a tartás kiállítás.Egy kicsit el vagyok maradva ezzel kapcsolatban.Köszönöm a válaszod.


 
  
Hozzászólás 2011 szept. 18, 9:25 
Nem értem ezt az elkeseredést, de mi akadályozza a hivatalos tartást? Milyen Olasz populáció károsításra és erdőirtásra gondolsz,ami befolyásolná olyan egyedek tartását hazánkba ami nem része a természetnek és nem is volt az soha? Sajnos még a kiállítási nevezésekbe is hibásan jelennek meg az idevonatkozó előírások. Így soha nem tudunk elszakadni a múlt rossz szokásaitól, pedig a minap a kormányszóvivő az alábbit mondta:....".célunk a régi rossz szokások régi tabuk megdöntése"....hajrá hajrá hajrá!!!!!!


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 577 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 0:24
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO