Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 490 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2017 jan. 3, 16:48 
Szia

Ha tényleg féreg volt, akkor Levabird, vagy Levapet cseppet ajánlanék (a második hüllőknek van, de ugyanaz van a cseppekben) Utána kell járni, de beszerezhető. 10 csepp egy liter víz.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 1, 15:43
Hozzászólások: 1
   
Hozzászólás 2017 jan. 1, 16:03 
Sziasztok!

Volt már férges madaratok?
Egy zebrapintyem van, és ma a tálcája takarítsa során vettem észre egy 3-4 cm hosszú valamit a székletében, ami világosbarna volt, egy kukacra hasonlított, és az a gyanúm, hogy esetleg valamilyen bélféreg lehetett.
Képet sajnos nem késztettem róla... :(
Ezen kívül kissé puffadtnak látom a begyét, kicsit álmatag, a széklete hígabb a kelleténél. :(
Állatorvosnál mennyi idő ezt kideríteni, és több vizsgálat is szükséges?
Illetve ha tényleg férges madáról lenne szó - vele alszom egy szobában és én takarítom a kalitkáját is -, akkor már én is fertőzött lehetek? Mit tehetek, hogy ne ezt elkerüljem?

Előre is köszönöm, ha bárki bármivel segíteni tud!
J.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2016 dec. 20, 15:47 
Valóban jó lenne madarakhoz értő állatorvoshoz elvinni. A "mi időnkben" ez ismert volt. Úgy hívták "francia vedlés". Valóban genetikai eredetű lehet, de akkor vírúsra fogták. Az ilyen madarakat kivontuk a tenyésztésből, így egy időben nem jelentkezett, megszünt. Mellesleg a madár hosszú életű lehet, emberre veszélytelen! A madár élete végéig ilyen marad! Felesleges minden gyógyszerezés, ráólvasás, ha sejtésem igaz, azaz, ha valóban "francia vedlésű". Üdv. LA.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2016 dec. 20, 10:10 
Bingo írta:
Egyik, nagyjából 10 hónapos hullámos papagájom (hím) ), már nyár óta vedlik. Az elején csak a pihetollak hullottak, 1-2 hónapja azonban kihullottak a szárny- és faroktollai is. Azóta sem nőttek vissza...

El kellene vinni egy a madarakhoz tényleg értő állatorvoshoz (talán ha féltucat van belőle az országban). Vizsgálat szükséges, hogy ezt ki lehessen deríteni. Talán vérvétel sem ártana. Ha nincs hiánybetegsége vagy vírusos fertőzése, akkor akár az is lehet, hogy genetikai eredetű (erős beltenyésztés következménye) a probléma. Ezt sajnos így távolról nem lehet megmondani.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2016 feb. 11, 20:42
Hozzászólások: 40
Valódi név: Bingo
   
Hozzászólás 2016 dec. 16, 11:43 
Sziasztok!
Egyik, nagyjából 10 hónapos hullámos papagájom (hím) ), már nyár óta vedlik. Az elején csak a pihetollak hullottak, 1-2 hónapja azonban kihullottak a szárny- és faroktollai is. Azóta sem nőttek vissza. A madár röpképes, de hosszab szárnytollak híján ügyetlenebb, mint a párja. Olvastam rendellenes vedlésről, szerintetek ez rendben van, vagy probléma? Nincsenek rajta kopasz foltok. A madár egyébként eszik rendesen és aktív. Adtam neki direkt tollváltásra való vitaminos rágcsát. Ha tudtok, légyszi segítsetek. Előre is köszönöm.


Csatolmányok:
IMG_20161120_070650.jpg
IMG_20161120_070650.jpg [ 72.61 KiB | Megtekintve 16135 alkalommal. ]

_________________
Üdv.: Bingo
 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2016 okt. 26, 9:55 
Ha hirtelen lett ilyen, akkor szinte biztos, hogy tojás visszamaradása van. Meleg, nyugodt helyre kell tenni. A kloákájába lehetne cseppenteni egy pici olajat szemcseppentővel. Ha ez nem segít, akkor meg lehet próbálni kimasszírozni óvatosan a tojást. Ha ebben nincsen gyakorlat, akkor madarakhoz értő állatorvos lehet a segítség. Állatorvos izoflurán altatásban egy pillanat alatt ki tudja szedni a tojást, mert az altatás hatására elernyednek az izmok.
Ha sikerül megszabadulni a tojástól, akkor fontos kitalálni, hogy mi volt a gond. Ha a tojás lágy héjú, akkor mész hiány a probléma. Ilyenkor az elsősegély oldott kálcium itatása, hogy a másnapi tojással már ne legyen gond, utána pedig a madár elé kell tenni valami olyan kálcium forrást, amit megeszik, pl szépia, gritt, hosszan főzött és szárított tojáshéj. Ha kemény a tojás héja, akkor más a gond. Ilyen lehet a tojó elhízása vagy hideg környezet pl. Túl fiatal tojóknál is előfordulhat az éretlenség miatt, de ha már korábban volt rendesen tojása, akkor ez nem valószínű.


 
Offline
Csatlakozott: 2016 okt. 24, 7:44
Hozzászólások: 1
Valódi név: Wolf Róbert
   
Hozzászólás 2016 okt. 24, 17:34 
Sziasztok! Tojó zebrapintyünk kloákája körül a képeken láthatóan nagyon bedagadt. Próbáltuk olajjal segíteni neki, hátha tojásos, de semmi eredmény. Rendesen eszik, viszont a nagy tömege miatt már kezd elfáradni a mozgásban. Egy alkalommal már volt 5 tojása, mind rendben kikelt. Mi lehet a baja, hogyan segíthetünk neki? Segítségeteket előre is köszönjük!

Üdvözlettel: Wolf Róbert


Csatolmányok:
WP_20161024_004.jpg
WP_20161024_004.jpg [ 161.99 KiB | Megtekintve 16524 alkalommal. ]
WP_20161024_003.jpg
WP_20161024_003.jpg [ 162.19 KiB | Megtekintve 16524 alkalommal. ]
WP_20161024_002.jpg
WP_20161024_002.jpg [ 175.38 KiB | Megtekintve 16524 alkalommal. ]
 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2016 szept. 20, 9:02 
dizo írta:
... Holnap visszem állatorvoshoz,addig mit tudok tenni érte??

A dátumot elnézve már elvitted az orvoshoz közben. Mit állapított meg? Tudott segíteni?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 aug. 30, 18:07
Hozzászólások: 25
   
Hozzászólás 2016 szept. 18, 22:21 
Sziasztok! Segitséget szeretnék kérni... Van egy hullámosom,eddig beszélt,nem volt vele semmi gond. Aztán leesett a kalitkája kb. 1 hete,azòta nem beszél,ez a kisebb gond, de ahogy ül egyfolytában billegeti a farkát, nincs jò kedve,sokszor a kalitka oldalán lòg.koszos a csőre,a farka és a kloákánál összegyűlik az ürülék,most lemosdattam,és nagy piros csùnya neki.Holnap visszem állatorvoshoz,addig mit tudok tenni érte??


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 szept. 18, 15:20
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Szombathely
Valódi név: Barbara
   
Hozzászólás 2016 máj. 30, 14:52 
Igen, sajnos a képek, ahogyan írtam is, elég rossz minőségűek lettek, de ma végre visszakapom a fgépem és készítek normális, éles fotót... :-)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2016 máj. 30, 14:35 
Kybarbi! Ha erősebb megvilágítást alkalmazol, akkor a gyengébb szenzorral rendelkező telefonos kamerák is képesek élesebb, részletgazdagabb képet készíteni. Esetleg próbáld meg "fényesebb helyen" vagy több lámpát is kapcsolj fel esetleg pluszban még vaku is mehet (ha nem ijed meg tőle a madarad).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2016 máj. 30, 11:07 
Hát az az igazság, hogy ilyen minőségű képen sajnos semmit sem lehet látni, így nem valószínű, hogy valaki elő tud állni okos ötlettel.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 szept. 18, 15:20
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Szombathely
Valódi név: Barbara
   
Hozzászólás 2016 máj. 29, 19:12 
Kép

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 szept. 18, 15:20
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Szombathely
Valódi név: Barbara
   
Hozzászólás 2016 máj. 29, 16:30 
Sziasztok!
Pár napja a hím hullámos papagájomnál észrevettem, hogy folyamatosan hátra kapkod és vakaródzik...
ahogyan szétnyílt a tollazata, láthatóvá vált egy duzzanat, ami eléggé megrémített!
Este lemostam neki az érintett területet és a környékét parafin olajjal és aloe vera géllel, a kalitkájukat és a kinnt levő faágat(szabadon vannak a helyiségben) pedig fertőtlenítettem és víz helyett gyenge kamilla teát készítettem.
A kép alapján esetleg van valakinek tippje, mi lehet a baja, mi volna a teendő? Őszintén szólva állatorvoshoz azért nem rohantam vele, mert tavaly híg széklet miatt azonnal antibiotikumot kapott, ami csak rontott a helyzeten... végül egy sima kis diéta megoldotta a problémát...
A párja egészséges, rajta nem látok semmi elvaltozást, de lehet el kellene különítenem őket mielőbb? A fotó sajnos nem lett a legjobb... :-(
Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2016 máj. 22, 8:37
Hozzászólások: 2
Valódi név: Kálucz Dóra
   
Hozzászólás 2016 máj. 24, 8:47 
Elvittem állatorvoshoz és egy kis sérülés lehetett ami hamarabb záródott be mint ahogy kitisztult volna. Leszívták és kezelték gyulladáscsökkentővel. Mostmár csak figyelni kell h visszajön e ... :/ ..vagy felépül.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2016 máj. 23, 18:20 
Lehet, hogy toll ciszta. Egy fotó hasznos lenne.


 
Offline
Csatlakozott: 2016 máj. 22, 8:37
Hozzászólások: 2
Valódi név: Kálucz Dóra
   
Hozzászólás 2016 máj. 22, 8:42 
Sziasztok.
Minap vettem észre egy 1 cm-s dudort..duzzanatot a kanárim faroktollazata felet..mintha faggyúmirigye lenne megduzzadva . Mivel nemvagyok tenyésztő pontosan nemtudom mi baja lehet. Tud valaki nekem segiteni ebben ?


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2015 aug. 23, 18:25 
Szeretettel köszöntök mindenkit!
Nem szívesen írok azóta, hogy a zebra kézi nevelésével kapcsolatban megfogalmazott ellenérveimet a kérdező cinikusnak minősítette. Azt hiszem nekem, aki már madár ügyben a hadak útját is megjártam, nem szabad félrebeszélni. Udvarias írásom minden esetben a kezdők érdekében születtek. A mi a baja a madaramnak kérdések nagyon jól jelzik a sok ismeretlen mestertenyésztő által félreinformált kezdők tétovázásait. Nagyon hiányzik az ország madarászainak a valódi tudást átadók nélkülözhetetlen szakmai irányítása. Az IDRE ebben egyedül maradt. Tényleg, a versenyekre járók megelégednek a magánlevelezések leegyszerüsítésében, egy szük kör öndícséreteiben? Mi így a jövő?
A lényegre visszatérve, most nem fogok udvariaskodni. Megkísérelem, a felvetett kérdésekre olyan válaszokat adni, ami miatt eretneknek nevezhettek, de legalább gondolatokat ébreszt:
A héten betévedtem egy állatkereskedésbe, ahol arra lettem figyelmes, hogy egy család kis kalitkájában lévő zebrapintyeit mutogatja az eladóknak. A tojó elevenen ugrált, míg a hím a sarokban fülét farkát elengedve gubbasztott. A család beleegyezésével közelebbről megvizsgáltam a madarakat. Az eredmény lehangoló. A mag amivel etettek 80% muhar a többi sárga köles. Gyürű nélküli madarak lába vastag "meszes". Fiatalként vették! A hím csont sovány, ragacsos széklet, szennyes kloáka. Ismert betegsége miatt, talán élt volna egy-két napot. A hivatalos javaslat amit elöttem kapott: vitaminozás, állatorvosi vizsgálattal antibiotokumos kezelés! Az én javaslatom könyörtelenül hangzott: azonnal elaltatni! Megdöbbentek, miért mondok ilyent mikor Ök azt hitték meggyógyul, vagy kicserélik. Nehezen nyugodtak meg, pedig elmagyaráztam, hogy élő állatnál néhány hét elteltével nincs garancia kötelezettség! / max egészséges drága madárnál jöhet szóba, ha az eladó félrevezette a vevőt a madár nemét illetően./ Második érvem, hogy az állatorvosi költség aránytalanul magas a madár értékéhez és a reménytelen, más esetben is bizonytalan gyógyulási esélyhez. Harmadik érvem, hogy madara más madarat is elfertőzhet, így idő kérdése, hogy a menthetetlen hím mellett a tojó is követi párját rövidesen a boldog vadászmezőkre. Nehezen nyílván, de helyesen döntöttek amikor az elaltatással megrövidítették a madár haláltusáját, szenvedését! Nem tudom, de szívesen olvasnám, hogy eddig a hullámos papagáj kezelése mennyibe került? A kép alapján feltétlenül el kell különíteni! Én a kalitot is alaposan áttisztítanám. Több ötletem is van a madár betegségéről, de ezt képről eldönteni nem lehet. Nem tudom, hogy a fej csupán kopasz, illetve van e rajta daganat? Ha van annak is több oka lehet. Mindenféle daganat, himlő duzzanat, esetén a madár további dédelgetése értelmetlen. A madár tollazata alapján következtetni lehet esetlegesen a tenyésztőnél rosszul összeállított pártól örökölt azaz genetikai hibára is. Ebben az esetben sem célszerű nagyon gyógyítgatni. Valóban a fej kopaszodása kialakulhat valamilyen külső parazitától is. Ebben az esetben, ha nincs más baj, jó etetéssel és parazita írtással rendbe jöhet. Mindenféle kence helyett elég a fejbőrt parafin vagy babaolajjal naponta letörölni. Ennek eredményességét a tollak megjelenése igazolhatja.
A gyémántgalamboknál az egészséges tojó- amennyiben ivarérett- valóban párzás nélkül is letojhat. Nem ismerem a korukat, de rossz körülmények mellett fiatal ivarérett madár sem fészkel. Öreg madár pedig már nem. A körülményekhez tudni kell a tartás helyét, takarmányozásukat, a tartási helyen a napfényes órák számát, zárt helyen a tenyésztésre szánt időben a hőmérsékletet stb. A hímmel is lehet gond, de ez már akkor derülhet ki, ha a tojások terméketlenek. Majd jövőre a természet teszi a dolgát. Idén már türelem! Egészséges madaraknál semmi kencefice nem kell!
A csőrsérült madárnál is kellene még néhány információ! A madár neme és faja, továbbá mikor vetted észre, növekedést látsz-e rajta, továbbá mivel tartod együtt, kalitban-röpdében?
Kezdetnek ennyí. Üdv. LA.


 
Offline
Csatlakozott: 2015 aug. 21, 10:35
Hozzászólások: 1
   
Hozzászólás 2015 aug. 21, 10:47 
Sziasztok!
Hátha valakinek van ötlete.
Pár hete lett a madár fején egy pici seb. Azt elkezdte magának szétvakarni és csúnyább lett.
Elvittem állatorvoshoz. Kapott antibiotikumot és gyulladáscsökkentőt. Egyáltalán nem javult, sőt romlott.
2. alkalommal is elvittem orvoshoz hogy nem javul. kapott szteroidos gyulladáscsökkentőt, amit a bőrére kellett kenni. Ettől sem javult, tovább romlott.
3. alkalommal, most egy másik állatorvos is látta. Most kapott mindkét madár parazitamentesítő cseppet, és étvágyjavítót kap naponta a beteg madár.
Ahogy a képeken látszik, sebes, kopasz teljesen a bőre, apatikus, és pár napja elkezdett rohamosan fogyni. Annak ellenére hogy rendesen eszik és iszik. A széklete vízszerű volt és néhol megemésztetlen mag volt benne, de mióta kapja ezt az étvágyjavító ,,koktélt" normalizálódott a széklete.
Mit lehetne tenni még érte?
A vele egy kalitkában élő papagájnak egyébként semmi baja. nincs tollhiányos rész rajta, nem sovány, eszik, iszik.


Csatolmányok:
Félix2 kiskép.JPG
Félix2 kiskép.JPG [ 41.79 KiB | Megtekintve 18983 alkalommal. ]
 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 okt. 22, 23:39
Hozzászólások: 2
Valódi név: Véber András
   
Hozzászólás 2015 márc. 12, 22:23 
Kép


Sziasztok! Volt verekedés a fészek miatt,de nem tudom hogy attól van e ez?! A segítséget előre köszönöm!


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 490 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 19:52
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO