Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 491 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2017 ápr. 5, 21:04 
Bingo írta:
Ti hogy véditek a röpdéteket a ragadozóktól?

Dupla rács, megerősített aljzat. Egy ismerősömnél egyetlen éjszaka alatt beásta magát a kerti volierbe egy görény (vagy nyest?) és mindent leölt. Azóta a beton aljzatra esküszik.

Bingo írta:
Még az lenne a kérdésem, hogy ha zebrapintyet nem is, de esetleg más kisebb pinty- vagy papagájfajt lehet hulikkal egy röpdébe tenni?

A hulik igazi huligánok. Még a náluknál nagyobb madarakat is képesek kicsinálni.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2016 feb. 11, 20:42
Hozzászólások: 40
Valódi név: Bingo
   
Hozzászólás 2017 ápr. 5, 15:03 
Köszönöm a választ.
Ti hogy véditek a röpdéteket a ragadozóktól?
Dupla rács? Olyanról is olvastam, hogy éjszakára deszkákat erősítenek a röpde oldalaira.
Még az lenne a kérdésem, hogy ha zebrapintyet nem is, de esetleg más kisebb pinty- vagy papagájfajt lehet hulikkal egy röpdébe tenni?

_________________
Üdv.: Bingo


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2017 márc. 20, 22:02 
Bingo írta:
Köszönöm a választ!
Még az lenne a kérdésem, hogy egy 2x1m alapterületű kerti volierben lehet-e hullámos papagájokat zebrapintyekkel együtt tartani, tenyészteni?
És ha igen, 2 pár huli mellé hány zebrapintyet lehet berakni?


Szia! Nem túl jó ötlet hulikhoz zebrákat tenni. A hullámosok valószínűleg szét fogják szedni a zebrák fészkét, vagy akár a fiókákat is szétcsipkedhetik. Ők ilyenek. Inkább csak hulik legyenek a röpdében.


 
Offline
Csatlakozott: 2016 feb. 11, 20:42
Hozzászólások: 40
Valódi név: Bingo
   
Hozzászólás 2017 márc. 20, 17:11 
Köszönöm a választ!
Még az lenne a kérdésem, hogy egy 2x1m alapterületű kerti volierben lehet-e hullámos papagájokat zebrapintyekkel együtt tartani, tenyészteni?
És ha igen, 2 pár huli mellé hány zebrapintyet lehet berakni?

_________________
Üdv.: Bingo


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2008 júl. 22, 19:24
Hozzászólások: 20
Valódi név: Tóth Tamás
   
Hozzászólás 2017 márc. 13, 22:23 
Ha jól értelmeztem a kérdésedet: Te 1 méter széles és 2méter magas ajtóban gondolkodtál. Szerintem 1m magas és 50 cm széles ajtó elég alulra. Nem gondolom, hogy sűrűn be kellene menni a madarakhoz, ha az ajtó fölé készítesz egy kis ajtót és keresztbe egy deszkát ahol etetni, itatni tudsz és az odúkat kívülről akasztod fel a röpdére.


 
Offline
Csatlakozott: 2016 feb. 11, 20:42
Hozzászólások: 40
Valódi név: Bingo
   
Hozzászólás 2017 márc. 11, 19:11 
Mi a véleményetek, egy kisebb (1m x 2m) röpdében, szükség van dupla, "zsilipes" ajtóra?
És ha igen, hogy oldható meg, hogy ne vegyen el sok helyet a kinyíló ajtó a röpdéből? (Amilyen széles az ajtó, olyan hosszú helyre nem lehet ülőrudakat rakni.)
Esetleg elég egy függöny második "ajtónak"?

_________________
Üdv.: Bingo


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2017 feb. 1, 13:37 
Bingo írta:
Köszönöm.
Ha beborítom fóliával, akkor fagypont felett marad bent a hőmérséklet?
És fognak úgy elég levegőt és fényt kapni?


Nem marad fagypont felett, kb. ugyanolyan hideg lesz bent éjjel, mint kint, nappal ha süt a nap akkor fel tud melegedni. De nem is kell fagypont felett maradnia a hőmérsékletnek, az a lényeg, hogy a szél és eső ne érje őket. Levegőt biztos kapnak, nem hiszem, hogy le tudnál úgy fóliázni egy kerti röpdét, hogy ne jusson be elég levegő :).


 
Offline
Csatlakozott: 2016 feb. 11, 20:42
Hozzászólások: 40
Valódi név: Bingo
   
Hozzászólás 2017 feb. 1, 11:11 
Köszönöm.
Ha beborítom fóliával, akkor fagypont felett marad bent a hőmérséklet?
És fognak úgy elég levegőt és fényt kapni?

_________________
Üdv.: Bingo


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2017 feb. 1, 9:14 
Bingo írta:
Köszönöm a gyors választ!
Szerinted egy 1x1,5 m-es volierben egy kisebb zárt résszel ellenének?
Még az lenne a kérdésem, hogy olyan madarakat is ki lehet telepíteni, akik eddig lakásban voltak?


Valószínűleg elég, télire az egészet körbefóliázhatod. Bent tartott madarat is ki lehet tenni, de majd csak tavasszal ha már jó idő lesz.


 
Offline
Csatlakozott: 2016 feb. 11, 20:42
Hozzászólások: 40
Valódi név: Bingo
   
Hozzászólás 2017 feb. 1, 8:23 
Köszönöm a gyors választ!
Szerinted egy 1x1,5 m-es volierben egy kisebb zárt résszel ellenének?
Még az lenne a kérdésem, hogy olyan madarakat is ki lehet telepíteni, akik eddig lakásban voltak?

_________________
Üdv.: Bingo


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2017 jan. 31, 21:57 
Bingo írta:
Sziasztok!
Mia véleményetek?
Át lehet teleltetni hullámos papagájokat kültéri röpdében? Esetleg egy fűtött doboz elég nekik, vagy muszáj őket lakásban teleltetn?
,A válaszokat előre is köszönöm.


Szia! Minden gond nélkül kitelelnek kint mindenféle fűtés nélkül, csak legyen nekik éjszakára esőtől és széltől védett zárt hely. Nagy röpdében legyenek kint, ne kalitkában. Ha kint telelteted egész évben tartsd kint őket, akkor mire jön a tél hozzáedződnek a hideghez. A mostani minusz huszon fokok se ártottak nekik. És persze kaja mindig bőven legyen előttük a hidegben.


 
Offline
Csatlakozott: 2016 feb. 11, 20:42
Hozzászólások: 40
Valódi név: Bingo
   
Hozzászólás 2017 jan. 31, 16:44 
Sziasztok!
Mia véleményetek?
Át lehet teleltetni hullámos papagájokat kültéri röpdében? Esetleg egy fűtött doboz elég nekik, vagy muszáj őket lakásban teleltetn?
,A válaszokat előre is köszönöm.

_________________
Üdv.: Bingo


 
Offline
Csatlakozott: 2015 máj. 28, 13:42
Hozzászólások: 14
Valódi név: Ludvig Tibor
   
Hozzászólás 2016 feb. 26, 12:39 
Szia!

Köszi a segítséget, nagyban hozzájárultál a király papagáj ferőzöttségem teljes javíthatatlan, "aligbírom kivárni, hogy már legyen a röpdémben" állapotához! :mrgreen:

Találtam két jó kis linket a bambuszokról. Minden lényegi infó meglelhető rajtuk. Akár a röpde adottságaihoz igazítva a megfelelő fajtát ki lehet kutakodni. :)

http://www.tuja.hu/bamboofajtak.htm

https://www.bambuszkerteszet.hu/sasaella-ramosa.html

Azért ez nekem nagy segítség volt, mert nem kevés bambusz fajta létezik, amik közül a méretben is elég kemény szórás van. Szerintem a szomszédom örömére ültetek a kerítés mellé egy óriást , had nőljön 18-20 méter magasba. :)

A röpdén kívülre meg egy 2-3 méter magasra növőt, bellülre pedig egy max 2 méteresre növő fajtát fogok választani. Tiszta izgalomba jöttem, hogy végre meg vannak a beültetésre váró magok, már csak a rizómákat kell beszerezni, aztán pár hét, és jöhet az ültetés időszaka! :mrgreen:
Nálad Jojó meg lasan a kihelyezésé is eljön!? :wink:


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2016 feb. 21, 12:42 
Hali!

Na igen, sajna nem lehet csak úgy elhozni engedély nélkül holmi fatörzseket, pedig én úton útfélén látok alkalmas törzseket.

A mostani egy monstrum de a kifejlesztett "kiszúrásos" technológia miatt ma már sokkal könnyebb dolgom lesz, már készítettem egy pár darabot így.Viszont még így sem lesz egy könnyű darab, dögnehéz lesz még üregesen is.

Egy ekkora odúért már nagyon sokat kellene fizetni.Inkább magam csinálom, a fele ekkora odú is egy tízesen túl lenne.

De milyen párocskára gondolsz.Királyokra?Ilyen nagy helyen amilyen a Tied nem lesz gond az összeszoktatással.De elméletileg a mostani madaraid (nimfa, baraband) békés természetűek, nem hinném, hogy sok problémás madár lenne amit ne fogadnának be.Itt egyértelműen a király hím lenne a főnök, ami azt jelenti, hogy ugyan nem bántana senkit de amit ő akar azt végre is hajtja..ha valaki útban van azt simán leveri.


 
Offline
Csatlakozott: 2015 máj. 28, 13:42
Hozzászólások: 14
Valódi név: Ludvig Tibor
   
Hozzászólás 2016 feb. 20, 18:20 
Én multkor sétáltam az egyik erdőbe, és éppen az út mellé voltak kipakolva a rönkök. Volt olyan aminek úgy volt kirohadva a belseje, mintha csak direkt madárodúnak készült volna. :)
Ha egy pár év mulva oda jutok, hogy én is raknék fel odut, szerintem beszélek a helyi erdővezérrel.
Nem azt írtad, egyszer, hogy akkora szívás volt neked az első rönkodú készítése, hogy inkább fizetsz érte? :)
Amúgy nem szeretnék szaporulatot még jó darabig. Akkor azt mondod óvatosan megpróbálhatok beszoktatni egy párocskának szánt kettőst?


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2016 feb. 20, 18:05 
Na ja, kertmániás lettem, mindig csinálok valamit.

A király költési időszakon kívül békés, én legalábbis mindenütt ezt láttam.Tehát a képen lévő röpdében bőven elférne.Az nem mondom, hogy ha hím lenne akkor nem uralná a területet de akkor sem bántana senkit.Még a dongó méretű kis "naposcsibe "törpefürjeimet se bántja, nem is foglalkozik velük.A tojó még békésebb, bár költési időszakban e ezt már nem állítanám.

Ha tőlem szeretnél fiatalt akkor arra bizony várnod kell mert csak idén először rakok be majd odúkat nekik, csak remélni tudom, hogy lesz fészekalj.Bár már tavaly is lehetett volna de lusta voltam odút készíteni.No de most kaptam egy rohadt nagy farönköt, még ki kell berhálni a belsejét.


 
Offline
Csatlakozott: 2015 máj. 28, 13:42
Hozzászólások: 14
Valódi név: Ludvig Tibor
   
Hozzászólás 2016 feb. 20, 17:23 
Hát igen az fb-ről ugyan ez a véleményem. Selfik ezerrel, hasznos infó nulla, ha meg valaki valamit kérdez, egyből letámadják, stb, de ezt a témát kiveséztétek rendesen a milyen papagájt tartsak topikban. :)

Köszi az infót a bambulákról! Amúgy hihetetlen mennyi energiád lehet a kertedben? Páromnak meg sem merem mutatni, mert addig nem hagy békén, amíg a mienké is ilyen nem lesz! :)

Azt szeretném megkérdezni, hogy szerinted a jelen röpdémbe két nimfa, és egy barabant pár mellé, be rakhatnék mégy egy pár királyt? Még senki sincs egy évesnél öregebb, így talán még összeszoktathatók?
Ha esetleg igen, akkor lehetne hogy tőled legyen legalább az egyik? :)


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2016 feb. 20, 16:51 
Hali!

Nos én adok néha meggy, cseresznye, mogyoró, fűzfa vesszőket amin vannak rügyek de ez még nem is okozott problémát.Az fb-ről, meg annyit, hogy én csak dicsekvőfalnak hívom a sok unatkozó, lusta emberek oldala.Millió hasznosabb dolgot lehet csinálni, pl. sportolni,kirándulni és otthon takarítani kertet rendbe tenni, szép röpdéket készíteni..stb..

Nem tudom ki találta ki ezt a sokszor hangoztatott szlogent "Hogy ami nem öl meg, az megerősít" az ökörség, mert teszem ha többször megmar valamilyen mérgeskígyó, az nem fog megerősíteni,, hanem csak gyengíti a szervezetet...pl. Benke Z. halála és még sorolhatnám.Ha elüti a feleségedet és a két gyerekedet egy autó, nem hiszem, hogy lelkileg megerősödsz, sztem az egy törést okoz lelkiekben.De ezt hagyjuk.

Még az ostorfa termését is adom, imádják.Én is szeretem. :)
Télen azért nincsenek kint a madaraim mert van némi empátiám és tudom, hogy nappali -5-8 fokban nem jó odakint piknikezni, tehát ha én fűtött házban vagyok ők se legyenek mínuszokban.

A mitratáról nem tudom, hogy mennyire bírja a hideget de azért ők is eléggé szívósak de kivétel mindig lehet.Én azért igyekszem fagymentes helyen tartani őket.

8-9 éve szaporítok bambuszokat, van zöld óriásbambusz, aranyszárú bambusz, törpebambusz.Van aminek nem tudom a nevét mert egy csomót kaptam, a gazdájuknak fogalma se volt arról, hogy mit ültetett annak idején.Én kecsketrágya-marhatrágya keveréked teszek alájuk.

Egyébként két sima mezei kerti földben is elvannak mint a befőtt és akkor is baromira megnőnek és bőszen szaporodnak.Van néhány ismerősömnek is van karnyi vastag 10 méter magas óriásbambusza de nem is trágyázza őket, igaz 300 m2-t nem is lehet, 20 éve gyűjti őket, ez a hobbija.A sógorom most vett házat, a telken, szép kis bambuszerdő van rajta. Az 1/3-át majd elhozom.Azok se láttak még trágyát a volt tulaj tett rájuk magas ívből.

Van ami alá direkt nem rakok trágyát mert akkor nagyon nagyra nőne és terjedne.Legyen csak egy kissé bonsai... :)

Elől a talajon futva sárga csíkos bambusz kb 1 m. magas most más, nagyon tud terjedni. Mögötte ismeretlen bambuszok vannak, 2 fajta,mögöttük sajna teljes takarásban az aranyszárú bambusz, a sziklakert meg törpebambusszal van befuttatva.

Kép


Itt 4 fajta bambusz van ezeket is kaptam innen onnan.
Kép


A hídtól jobbra sorban a földön érdekes, alacsony növésű érdekes levelű bambusz van, ez terjedt el a legnehezebben.
Kép

Fiatal Zöld óriásbambusz most már kb 2.5 m. magas.

Kép

A nagyra növő fajtákat kivéve sztem. mindegyik alkalmas lehet a röpdékbe, az sem baj ha ősszel előnevelt korban ültetjük át.


 
Offline
Csatlakozott: 2015 máj. 28, 13:42
Hozzászólások: 14
Valódi név: Ludvig Tibor
   
Hozzászólás 2016 feb. 19, 17:25 
Azon ment a vita, hogy nekem egy kivágott ringlófa van a röpdémbe (ami szintén a prunus nemzetség tagja, mint a cseresznye), meg cseresznyefa ágakat rügyeztettem nekik a télen, és hogy ezzel mérgezem őket. Csak nem értem, ha minden részébe benne van az amigdalin, akkor a termésében nem? No meg állítólag a búzafűben is van, nállam az is van vetve. Még mindíg vidámak, és jól érzikennek ellenére magukat, pedig nagyon mondtam nekik utánna, hogy valamit rosszul csinálnak, mert az fb okosai szerint, már rég halottnak kellene lenniük.... :)

Hát nekem is kijutott a természetgyógyászokból, nekem a búzafűlékivonat tett be. Azt mondták, az igen erősít, végül is ami nem öl meg.... :)

Én ezért hallgatom inkább a Kossuth Rádiót főlleg a hajnaltájt. Nagyon jókat szokott mondani az állatorvos is, meg a kertész is. ;)

Amúgy szerintem a sokféleségen múlik az etetés. No meg egy hasonlóan befuvesített külső röpdében, mint amilyen nekünk van, még legelhetnek is kedvükre, amit nálam rendszeresen meg is tesznek, és sokszor egy nagyobb fűszálon képesek elcivakodni sokszor órákat.

Én teljesen abba voltam, hogy nálad kint el vannak télen, nyáron a madarak, és a kis Pirik simán jól vannak télen is a rönkodujukba (Amit ha jól emlékszem nem kis munka árán hoztál létre, és a leírtak alapján engem alaposan lebeszéltél arról, hogy valaha is nekiálljak. :) ) Sajna én télen nem tudok nekik temperált helyiséget biztosítani, ezért maradtak a "domesztikált" fajok, amik még jól meg is férnek egymással, mint a nimfa, baraband, katalin. Még szerettem volna egy kisebb röpdét, ami hasonló kialakításu és méretü, mint amit legutóbb készítettél pl püspöksüvegeseknek, de ezek szerint róluk jobb ha lemondok ilyen formában, ha nincsen temperált helyem?

A bambuszról tudni kell, hogy ha átülteted, akkor ő 1-2 évig csak a gyökereire fog erősödni, és ccsak utánna fejlődik a föld felet is látványosan. Minnél tápanyagban gazdag talajt kap, annál gyorsabban megy végbe ez a folyamat. Én az akvarisztika mellett nem terrarisztikázhattam, így a kertitavak irányába mentem el. :)
Szívem szerint valamit a röpdébe is raknék, csak lebeszéltek róla, pedig ki is néztem egy faja kis uv szűrős szökőkut rendszert, ki is furtam hozzá egy homokkövet, hogy abból bukjon elő a "forrás", de azt mondták többen is, hogy tök jó, de ha összeszarják már nem lesz olyan jó, meg fertőzés veszélyes, meg a többi.

Bambusz fajtákat leírnád miket tartasz? Szeretnék én is valamit a röpde mellé, meg a röpdébe, hogy olyan legyen, mintha ott nem is lenne rács, csak a bambus, de van több száz faj belőllük, és legutóbb amit a cimborám ültetett törpebambusznak, most kb 4-6 méter magas monstrumok. Nah ja mindíg vannak balesetek, de azért azt nem szeretném, hogy egy esős hét után arra legyek figyelmes, bambuszerdő van a röpdém helyén, a madaraim meg visszakéreckednek a lakásba. :)


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2016 feb. 11, 22:24 
Milyen furcsa az élet..

Épp előbb találtam egy cikket, hogy az emberi ételeknél is van olyan amit jónak hittünk és nem az.

Most olvastam, hogy a batata -édesburgonya sem annyira sem jó mint amennyire hisszük, sőt a krumpli se. A csodaszernek titulált paradicsom sem egy menő manó.Sőt.És sokan adjuk a madaraknak.Ha nekünk se jó akkor nyilván a madárnak se--legalábbis a legtöbb esetben ez így van.
A linkeket megadhatom, egy párat kinyomtattam.

A cseresznyével nincs sztem akkora gond, ha a Loro parkban etetik a madarakkal, akkora baj nem lehet, de én is nagy mennyiségben etetek.

Már rosszul vagyok a sok önjelölt természetgyógyász tanácsadásával, mind emberi mind állati vonalon.

Az se semmi, hogy a nejem pont egy természetgyógyászati cégnél van, kapunk is tanácsot tőle eleget meg összevissza vesz mindenfajta szarokat, porokat meg mittudom és miket.Tudja Ő, hogy nem sok mindenre jók de sztem azt akarja bizonyítani, hogy semmire se jók.Fulladoztam én már berkenye, szőlőmag, és még valamilyen poroktól amit egy korty vízzel kell bevenni meg egyéb ökörségeket.Minden héten előrukkolnak a cégnél valamilyen gyökérséggel de mikor utána olvasok rájövök, hogy már megint csak a pénzre megy a dolog.
Sok orvos sok félét mond.Pl. rá a Class Fm. M.S.-ja. Jön az egészségguru és mindenféle ökörséget mond.(Az ő kajája mellett egy fizikai dolgozó éhen döglene.)

Én minden nap 6-7 féle gyümölcsöt adok, na meg lágyeleséget vitaminok tömkelegével azaz nem mennyiségre, hanem inkább sokfélét .

Már úgy vagyok vele, hogy semmit nem szabad még olvasni arról, hogy mi mennyire káros.Megfelelő mennyiségben normális életmód mellett mindent lehet fogyasztani, csak mozogni kell.A madaraimnak még nyáron is sok diót adok, csakhogy le is mozogják.

Minél többet olvasol a neten annál több ellentétes infót találsz és mindenki bizonygatja a maga igazát.

Én mind addig teszek rájuk amíg a madarak egészségesek, elégséges számú fiókáik vannak, és hosszú életűek és nem adnak át örökletes betegséget, vagy torz testet, és viselkedési szokásokat. Kell ennél több?

A nyári röpdékben nem használok semmilyen vegyszert mert nem is kell sehova.
A falakat nem piszkolják le, ezért mosni sem kell, alul meg fű van avagy fenyőmulcs.A mulcsot pár évente cserélem, a homokot gyakrabban, a sziklákat meg leslagozom, gyökér kefével lesikálom.

A téli szállásuk csempézve van, alul a burkolólapon meg homok.A csempéről spaklival lekaparom a szilárd ételmaradékot (ami valaha gyümölcs és lágyeleség volt) utána meg Ciff-es dörzsi szivacssal lemosom a csempét.A homokot tavasszal összesöpröm és hipós vízzel felmosok. Ennyi.


A bambusz meg nő tápanyagszegény talajon is, csak gyatrán.Hidd el ez néha jó.Nekem van vagy 6-7 félém.Vagy 3-4 évig vegetálnak ültetés után, nem sok öröm van velük, de ha beindulnak brutális módon terjeszkednek.A gond, hogy az erős szárúak nagyok, nem férnek el a röpdébe, a kisebb 50-200 cm magasakat meg leamortizálják a madarak.Bár még 2 méteres nem volt de idén fogok ilyet átültetni.Hátha...

Ja és nyáron sok meggyet, epret, málnát, és ribizlit kapnak és semmi bajuk nincs.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 491 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 18:43
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO