Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 19 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 1, 20:53
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: véménd Rákóczi ut 59
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 20, 19:42 
Tiszteletem! Szerintem nem bonyolult a kérdés mert ha a egyesületnél felelős ember leadja a tagok és azok gyűrűszámát akkor lehetne adni mindenkinek egy azonosító számot ami a gyűrű készítőnél ugyancsak szerepel a listán és ezt a tenyésztő vagy bemondja vagy a rendelés más formájában a készítő tudomására hozza , ha nem nincs gyűrű Csaba


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 2, 21:16 
Kihalt ez a topik...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 19, 11:51 
Tegnap, január 18-án volt pont 100 éve, hogy Magyarországon először gyűrűztek madarat! :D (a rádió mondta be tegnap este)

Ismeri valaki az ominózus eseményt? :roll:

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 18, 5:19 
Örülünk neki. :86:

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 16, 18:08 
De már tudóóóóm !


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 16, 17:27 
Ezt direkt csináljuk, hogy begabalyodj.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 16, 16:34 
De jó ! Már megint azt sem tudom hol vagyok és hogy kerültem idre !?!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 16, 13:37 
Kedves Forumozók,

Mível a gyűrűk "hamisításának" kérdését kiemelten fontosnak találom, az ezzel kapcsolatos hozzászólásokat kiemeltem, hogy ezen a helyen megfelelő bánásmódot kaphasson.
Kérnék mindenkit, hogy a jövőbeni hozzászólásokat itt tegyétek meg.
A később csatlakozók is megtalálhassák, ne vesszen el a roller kanáris topikban.

Üdv:
Csaba


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 15, 21:33 
Hát ha nem jó ötlet a törzskönyv, akkor nem :26:
A kódos dolgot nem én mondtam hanem Lajos.
Ő rendel már így külföldről.


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 15, 18:54 
Évekig voltam a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesülete elnökségének tagja, ma meg a MEOE Veszprémi szervezetének elnöke és mondhatom, hogy a kutya törzskönyv rengeteg problémát okoz a mai napig. Hihetetlen mértékben megy a hamisítás, pedig a legkorszerűbb vízjeles, fémjeles alapra dolgoztatunk, vagyonokért....
Szerintem a Diszmadár Magazin a neten olvasható ?! Természetesen, ha csak az én hozzájárulásom szükséges ahhoz, hogy más honlapokon is megjelenjen a roller, akkor MEHET !!!
Szóval, most ott tartunk, hogy valaki vesz egyszer egy Maróti madarat és a gyűrű alapján legyártathat akármennyi "Maróti" madárra valót ?!?!!!
A kuzmi kódja jó ötletnek tűnik, de ehhez a fejesek közreműködése kellene.....
A további népszerűsítési gondolat is jó, de ebben az irányban már elkezdtünk valamit, hiszem az ujjaim lassan leszakadnak :wink:
Tárgyalunk afelől, hogy elvisszük a versenyeket másfelé is, sőt, ha többen leszünk tenyésztők, akkor még az OB után, a 340 pontot meghaladó csapatoknak egy év eleji mester versenyt is rendezhetnénk.?!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 15, 11:10 
Sziasztok,

A roller kanárik hamisításának megakadályozása érdekében, a következőt szeretném javasolni.
A gyűrű készítés, rendelés probléma megoldása mellet, erősíteni kellene a törzslap, vagy származási lapot.
Nagyobb tételben egy komoly "oklevél" féle nyomtatvány elkészíttetése nem hiszem hogy sokba kerülne. Sorszámozással vagy vízjellel megfejelve, pecséttel komoly fejtörést okozna a hamisítóknak.
Természetesen az oklevél a gyűrűvel egyűt alkotna egységes, hiteles bizonyítványt a madárról.

Utána már csak terjeszteni kell hogy anélkül ne vásároljon senki rollert.

A nyomtatvány kontrolálása maradhatna az egyesület vezetőségének a kezében, így saját maga is tudna érdemlegesen tenni az ügy érdekében, nemcsak várnia gyűrű probléma megoldását.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 27, 11:31
Hozzászólások: 50
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 15, 9:28 
Akár a Szövetség jövendőbeli feladatai közé is felírhatnánk;)

A gyűrűkészítés központi ellenőrzése, a hamisítók kiszűrése!

Talán egy félműszakos MDOSz ügyintéző munkatárs nem ártana(lehet rá szponzorokat gyűjteni;) )

Amúgy a gyűrűkkel több gondom is van.
Az első az említett hamisítás. Részben ezért is morogtam össze a Pest alatti kupeccel(beavatottak ismerik a sztorit, a többiek meg maradjanak szüzek a kérdésben;) )
A lényeg, hogy már nem csak a nem bejelentésköteles madarakra ment úgy a megrendelés, hogy "3 hetes korra küldöm a gyűrűmet", de már a CITES bejelentés alá tartozó nagypapagájra is olyan gyűrű került, ami két vadidegen madártól való származásra utalt. A tényleges tenyésztő, pedig azt nyilatkozta, számára nem fontos a tenyésztő érdem miatti elismerés ;(

MDOSz: tenyésztők nyilvántartása a Természetvédelmi Hatósággal együttműködve. A csalók kiszűrése, kizárása a tenyésztők közül(azaz, nem kaphat tenyésztői számot a férgese)

A következő fenntartásom a gyűrűk minőségével van. A papagájok, mint játékos és roppant erős csőrű lények szívesen játszadoznak a lábukon lévő jelzéssel. Egy szalmapennant tojóm elveszítette a lábfejét, mert kissé szorosabban harapott a gyűrűjére, így órákon belül ödémát kapott és ujjai leszáradtak(pont ez történt egy ismerősöm jendaya tojójával is nemrég). Így csak azt gyűrűzöm, amit kötelező, a gyűrűket meg a németektől kell megrendelnem sokszor elég horror áron.

MDOSz: ellenőrzött minőségű gyűrűk, melyeket csak a Szövetségtől lehet megrendelni, még a nem tagoknak is( a jelenlegi rendszerben bárki gyárthat gyűrűt, bármit írhat rá. Ezek a gyűrűkészítők, vagy az MDOSz-nek szállíthatnának, vagy a portékájuk max. mint "jelölő gyűrű" kerülhetne piacra, azonosítási érték nélkül)


doromboló írta:
Sziasztok !
De összeszaladtunk !....Nem baj legelább tudom, hogy éltek....
Van valami ami nyugtalanít !....A gyűrű készítőtöl, bárki olyan gyűrűt rendel, amilyent akar !?!...KI lehetett az az ember ????????????????
Kérlek benneteket, aki tud valamit erről az emberről, hogy nézett ki, kora, szakál - bajúsz.....stb
Valamilyen egyezséget kellene kötni a gyűrűssel ! Nem egyszerű ember az biztos, de valahogyan meg kellene értetni, hogy bárki, isten tudja milyen madarakra nem húzhat fel MNK-s gyűrűt !!!!
Ötleteket kérek !......


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 15, 9:13 
Hát ez az Doromboló! Bizonyos fajoknál a minőség garanciája a tenyésztő neve. Jelen esetben a gyűrűn látható azonosító száma. Lajos álltal említett st. hullámosoknál pénzben konkrétan kifejezhetően nagyobb értéket képvisel egy Makai-Hamza-Gyerkó vérvonalú madár. Nálunk ugyanez a helyzet. De mi a garancia arra hogy nem rendelt H-MNK-40, vagy H-MNK-91 számmal gyűrűt más is a galambászkuckóban? Ráadásul más madaraknál a hozzáértő rögtön kiszúrja a sz..t ránézésre, nálunk az öreg madaraknál, vagy a tojóknál ez nem működik. Csak az lehet a megoldás amit Lajos-bátyám írt. Csak rendelési kóddal, az elnökökön keresztül lehessen rendelni.
A másik srác a Molnár A. Tőled tavaly előtt, tőlem tavaly vitt madarakat. Bp-i , biztos emlékszel rá. 35-40 körüli alacsony srác. Beszéltem vele a minap, nem igazán jut dűlőre a rollerrel, de gyűrűzött idén is néhány fiatalt.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára neco 2007 máj. 15, 9:13-kor.

 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 15, 8:12 
Szia doromboló !

A jelöletlenség minden fajnál probléma, hiszen ott is az a normális ha ismerem a felmenőket legalább 3 generációig, ekkor tudok standardot tenyészteni. Talán.

A rollereseknél (meg máshol is pl: standard hullámos) bizony fenn áll a hamisítás veszélye, de talán nem szaporodik el a jelenség ha tudatosítjuk, hogy a rollert mikor szabad megvásárolni és kik az írányadó tenyésztők. Hajlandók vagyunk egy rangsort felrakni a honlapra az egyesületi tagokról, ha ez nem robbantja szét a tagságodat.

A gyűrű készítőkkel éppen ezért kell leülni, hogy a rendeléseknél tegyék be a rendelés azonosítóját, pl : egy titkos rendelési kódot , mint amit a külföldiek alkalmaznak. A kódom nélkül még nekem sem gyártanak gyűrűt hiába ismernek már a gyártók személyesen is. Ha nem adom meg a kódot nincs gyűrű.
Ezt a néhány készítővel le lehet tárgyalni, de idővel úgyis kiesnek a fű alatt dolgozók, mert tervezzük a díszmadarasok teljeskörű gyűrűkészítésének a megoldását, már minőségileg megfelelőt tud készíteni a gyártó (aki mellesleg az egyesületünk tagja is) és tárgyalásban állunk vele a bővítés mikéntjéről.
Ehhez viszont az egyesületi vezetők pártoló hozzáállása szükséges!!!!!!!

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 15, 7:59 
Nem a jelöletlen madarakkal van probléma. Ha valaki csak játszani akar a madárral, annak tökmindegy, hogy van e gyűrű. De aki komolyan akar komoly madarat komolyabb áron vásárolni, az csak ragaszkodik a gyűrűhőz ?!....A nagyobb baj ott van, mikor egy neves tenyésztőt hamisítanak, hogy a madarak tőle valók, csak tovább adja...!?! Ma már mindent hamisítanak ami csak létezik. A megoldás talán az lehetne, ha a szövetség leülne a gyűrű készítőkkel, megadnának egy számítógépes adat csomagot, ahol a kért tenyésztői számra rákattintva előugrik, hogy ki a valódi tenyésztő !.....De hülye vagyok !...És ha annak a nevében rendel ???????? Hú, de bonyolult. !!! Az a szép, hogy mi itt fellobbantjuk a lángot a roller körül, az ügyeskedők meg szépen megmelegszenek úgy, hogy soha egy versenyen nem mutatták meg madaraik énekének minőségét, fajtatisztaságát.....Így aztán könnyen előfordulhat, hogy ismét feledésbe kerül a roller kanári.....Pont a neco által említett K. Attila, Kovács Attila volt aki 2-3 madarat vett a Robitól és tőlem, 3-4 madarat, meg a vekerlei kisöregtől, aki mellesleg egy nagyon rendes ember, de nagyon magasak, értéktelenek a madarai, igaz nagyon olcsón is adja, szóval a legnagyobb könyörgésem ellenére össze lettek pároztatva ezek a madarak és ezeket árulja az Attila rollernek és csak remélni tudom, hogy nem Maróti rollernek...!?!...Atya Úristen ! Most esik csak le.....
Neco ! Ki az a másik Attila ?


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 15, 6:37 
Ez egy olyan probléma, melyet több okból is meg kell oldanunk :

1. Hazánkban a díszmadarasoknak a gyűrű készítés nincs a szövetség részéről szabályozva, így bárki készíthet és készítetthet, bármilyen gyűrűt.
(a problémák részbeni feloldására ezt a következő elnökségire előterjesztem, mint megoldandó feladatot)

2. A kereskedelmi forgalomba kerülő madarak jelőlése, ugy tudom a késöbbiek során rendeletileg kötelező lesz. Tehát valamikor kötelezően jelőlni kell a szaporulatot. Ez bizonyos értelemben megoldhatja a problémát, bár ismerve a tenyésztőket, tartókat hosszú időszak fog eltelni, mire ezt meg is fogják valósítani.
Erre fel kell készülnie a szövetségnek, az egyesületeknek és főleg a szaporulatot produkáló személyeknek is. (ehhez kellenének a komoly javaslatok a madarászoktól, ugyanis egyetértésük nélkül, bármely javaslat bedöglik)

3. A komoly kiállításokon már kötelező a jelölt madarak szerepeltetése. Itt lehetne még szigorítani az egyesületi rendezvényeknél is, hogy jelőlés nélkül ne lehessen eredményeket produkálni. Ehhez viszont az egyesületi vezetők hozzáállásán kellene változtatni.

4. A gyűrűkészítökkel a szövetség felvenné a kapcsolatot és valamilyen közös kontrollt alakítanának ki a folyamat rendezésére. A mi egyesületünk megoldotta ezt a saját külföldi és hazai gyűrű készítőivel, gyűrűt csak az egyesület elnökén keresztűl tud beszerezni a tagság. A gyűrűk a COM és a Magyar szabványnak megfelelőek és ellenörzöttek.

5. A jelenlegi káoszt átmenetileg megszüntetni szerintem csak egy megoldással lehet, hogy minden a szövetségben regisztrált személy nacionáléját - benne a gyűrűszámot is - a szövetségi honlapon közzéteszünk és a vásárló ott ellenőrizheti a tenyésztő kilétét, de mivan a jelöletlen madarakkal??

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 15, 1:36 
doromboló írta:

Van valami ami nyugtalanít !....A gyűrű készítőtöl, bárki olyan gyűrűt rendel, amilyent akar !?!...KI lehetett az az ember ????????????????


Na ja! Én is elgondolkodtam mikor megkaptam a gyűrűszámom.......Mi a garancia arra, hogy ilyen gyűrűt csak én rendelhetek, én használhatok? Legjobb lenne ha mindenki csak az egyesületének az elnökén keresztül rendelhetne gyűrűt. De ezt a készítőkön hogy lehetne keresztülvinni? :scratch:
Különben sem M.Attilát, sem K. Attilát nem látom az egyesületi taglistán amit írtál az e-havi D.M.-ben. Pedíg úgy tudom mindkettőnek vannak rollerei, neveltek is fiatalokat az idén.. Mindkettővel találkoztam tavaly Monoron. Lehet hogy közülük árult madarat valaki.

Szia Gizmó!
Persze hogy nem normális, hiszen meg sem hallgathatta a madarakat amit idén nevelt. Fogalma sem lehet róla "mit csinált" tulajdonképp az idén. :shock:


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 14, 23:56 
Sziasztok !
De összeszaladtunk !....Nem baj legelább tudom, hogy éltek....
Van valami ami nyugtalanít !....A gyűrű készítőtöl, bárki olyan gyűrűt rendel, amilyent akar !?!...KI lehetett az az ember ????????????????
Kérlek benneteket, aki tud valamit erről az emberről, hogy nézett ki, kora, szakál - bajúsz.....stb
Valamilyen egyezséget kellene kötni a gyűrűssel ! Nem egyszerű ember az biztos, de valahogyan meg kellene értetni, hogy bárki, isten tudja milyen madarakra nem húzhat fel MNK-s gyűrűt !!!!
Ötleteket kérek !......


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 11, 20:48
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2007 máj. 14, 9:10 
Tegnap volt Monoron börze. Ott egy helyen árultak roller kanárikat, MNK gyűrűvel. Idei fiatalokat, és tavalyi, meg tavalyelőtti tojókat. Pár szót váltottunk csak, kiderült, hogy az érdeklődők nem nagyon ismerik a harzer roller kanárikat...


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 19 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 0:38
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO