Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 1006 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
Hozzászólás 2007 jún. 3, 15:21 
Bocs a diletáns kérdésért: Milyen rizst kell a rizspintynek adni?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 31, 20:44 
Szervusz Lajos!
Azért kérdeztem, mert szeptemberig lehet, hogy lesz egy fészekalj ami kiszineződhet. Remélem!
Üdv Tangara


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 30, 21:38 
Igen indulhatnak, csak még nem valószínű, hogy addigra kiszíneződnek, de januárra már egészen biztosan jók lesznek.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 30, 20:29 
Szervusz Lajos!
Mint írtam a gyűrük megvannak, mégegyszer köszönöm! Ezzel kapcsolatban kérdezném. Ha lesz még fiatalom akkor az ezekkel felgyűrüzött fiatalok indulhatnak az őszi minősítőn?
Üdv Tangara


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 30, 6:23 
Szia Tangara !

A vitaminozást máris elkezdheted, mivel a hím már udvarol, sőt biztos, hogy párzik is. A tojásrakás néhány napon belől megindul, ha felrakod az odut nekik.Durvább fészkelőanyagot feltétlen tegyél a kalitba, ezzel a hímet stimulálod a munkára, amit a párja is követ, és beindul ezáltal a tojástermelés a tojónál is. Az első tojás megjelenése után az "E" vitaminozást fejezd be és a lágyeleségből vedd vissza a tojást is úgy 12 napig. Ezután fokozatosan kis adagokban, csak izelítöt adj újra a tojásból egészen a fiókák kikeléséig. Ezután meg igény szerint.

A rizseket lehet egymás után 2 x is költetni, de a fiatalok kirepülése után vedd le az odut és két hétig, illetve a leválasztásig ne tedd fel.
Az újboli "E" vitaminozást a kirepüléstől számított 15 napon kezd el és 1o nap múlva tedd vissza az odut . A fiatalokat csak a teljesen önállóan való evés megkezdése után szabad leválasztani!!!!

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 29, 21:57 
Szervusz Lajos!

Ma voltam a Galambász Kuckóban a Szűcs úrnál hazafelé jövet, és érdeklődtem az e vitamin után. Ő azt mondta, hogy próbáljam ki a Nekton vagy Nektan nevü e vitamin készítményt, és ugyanebből a fajtából a b vitamint is, hogy jobb esély legyen arra nézve, hogy a tojások szemesek legyenek. Ezen a héten még a száraz mageleség mellé kapnak csíráztatott magot is, valamint tojás sárgáját és fehérjét- főzve,reszelve:- reggel ill. délután+zöldség madaranként egy mérőkanállal. Aztán a jövő hét elejétől kapják majd a vitaminokat. Megjegyzem, hogy az eddig kelt fiokok mind egytől egyig úgy lettek, hogy a hagyományos kondi után egyből fészkeltek a szülők. A fiatal elsőköltős pároknál csak két fészkelést engedtem. De ezek most jóval idősebb madarak. Remélem be fog válni, mert küllemre szépek és egészségesek a madarak.
Üdv Tangara


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 26, 18:52 
Szevasz Lajos!

Először is köszönöm az infót. A madarak már kb. 1 hónapja külön kalitkában vannak a többiektől. Szerintem a tojó idősebb mint a hím, de ez csak sejtés, mivel eddig még nem költöttek együtt. Viszont a hím, reggelente szoktam látni, hogy hajlongva énekel a tojónak. Mindenesetre a vízelvonásos e-vitaminozást meg fogom csinálni, remélem a nagy állatpatikában (Kőbányai út-Hungária krt. sarok) fogok kapni.

Üdv

Tangara


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 26, 6:45 
Szia Tangara !

A rizsed több okból is pihenhet.

1. a meleg. ( + 25 fok felett többnyire leállnak )

2. Az áthelyezés ( különválasztás) meg kell szokniuk az új helyet ( kb 2-3 hét)

3. Megfelelő fészekanyag hiány miatt. (a 2o cm körüli fűszálak melett legyen nekik durva anyag is, Pl : ceruzabél vastagságú hajlékony ágacskák - Legjobb a "Thuja" ágvég levelestől -, vagy bálás szalmaszálak.

4. E vitamin hiány. Én a poralakú " Qikon vitamin E"-t használom a költés elött 2 hétig. Ha kalitkázva akarom szaporítani csak ezután kapnak odut.

5. Még nem indult be a tojód, vagy nem eléggé, a lágyeleségbe tegyél több tojás sárgáját és + kapjon E vitamint is, ha tudsz szerezni csepfolyósat akkor azt adagold az ivóvízbe nekik. Az itatás elött vízelvonás 4 órán át.

6. Ha előszőr költ a pár, elég sűrűn előfordul a nehézkes párbaállás a "fakó" színű madarak nem igazán jó kőltők, kevesebb a tojásszám és a szaporulatot is sok egyéb veszély fenyegeti, (ezért drágább a vadszínűnél) persze vannak kivételek ezeknél is, remélem a Tied is jó kotló és nevelő lesz.
Sok sikert a szaporulathoz.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 25, 22:48 
Szia Lajos!

Volna egy apróbb problémám. Van egy öregebb fahéj szinü rizspinty párom, amit külön tettem a többitől, mert úgy tünt talán összeállnának. Fel is tettem nekik egy odut, hordta a hím a fészekanyagot, de mondja a Kati, hogy úgy tünik leálltak. Lehetséges hogy a nagy meleg miatt? Vagy hiányozna valami plussz nekik? Van ötleted?

Ui: Kb három évesek lehetnek, gyürü nincs rajtuk, úgy maradtak nálam.
Üdv Tangara


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 24, 20:55 
Szevasz Gyula!

Doromboló mondta, hogy majd monoron nézzek körbe a következő börzén hátha-nátha. Addig is egy régi mester embert fogok megkérdezni, hogy tud e készíteni amolyan régi, békebeli fa kalit sort. Addig is: Üdv Tangara


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 24, 10:17 
Szia Tangara!
Sajnos nem ismerek kalitkészítőt, de hátha a többiek tudnak segíteni. Várom a jelentkezésedet, a madarakkal minden a legnagyobb rendben.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 23, 20:52 
Helló Gyula!

Hát még ennyire nem vártam a munka végét, mint mostanában. Már csak átutalás kérdése és megyek a madarakért! Mert sajna a kocsit még előbb
le kell vizsgáztatni. Addig is szeretném megkérdezni, hogy tudsz e valakit, aki elad vagy rendelésre készít madár kalikákat, röpdéket? Szeretném felújítani a
kollekciót, bővíteném az állományt, mert onnantól kezdve, hogy kifizetnek
100000-rel madarazás!!!
Üdv Tangara


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 10, 11:58
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: hajduböszörmény
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 21, 20:02 
Szia Waxbill!Köszönöm a meghívást.Kb.:kéthét mulva leszek Karcagon./temető-arborétum/.Előtte majd mailben vagy telon megbeszéljük,hogy hol-mikor tudunk találkozni.Üdv Péter....mail..:peter550927@freemail.hu


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 19, 18:32 
Szia Péter!
Gyere el, nézd meg a madaraimat. Mikor lesz Karcagon dolgod?


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 10, 11:58
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: hajduböszörmény
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 19, 15:02 
Szevasz Tangara.A karcagi kiállitásról tudok,és az nincs is messze nekem.Pár hét mulva más miatt megyek karcagra.Addig megprobálom felvenni a kapcsolatot Waxbillel is.Ugy tudom ő karcagi.Üdv.Midenkinek.Péter.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 18, 20:31 
Szevasz Péter!

Nem tudom Lajos bátyánk mondta-e Neked a karcagi minősítő versenyt? Ha esetleg még nem, akkor lapozz vissza ebben a rovatban és megtudod, hogy hová kell jönni szeptemberben!! Feltétlenül!! Szerintem ott láthasz majd igazán szép rizseket, no és persze alkalmad lesz találkozni tenyésztőkkel, és rizspintyet is választhatsz magadnak a kínálatból, ha még nincs rizspinty párod. Egy jó tenyészethez az induló madarakat beszerezheted. Ha még nincs az sem baj, mert addig ismerkedj az idevágó szakirodalommal.
Pl:-Siroki Zoltán--Díszmadarak a lakásban /natura/
-Vargha Béla--Szövőpintyek, díszpintyek /natura/
-David Alderton--Én és a madaraim /familia könyvtár/
És ami a legfontosabb: türelem, türelem,türelem. Hidd el, én is tudom milyen az amikor az ember kinéz magának egy-egy új madarat, vagy egy új fajtát és alig várja, hogy hozzájusson mielőbb!! Erről Waxbill tudna mesélni, ugyanis tőle szeretnék vásárolni szalagokat, és a munkám miatt még várnom kell.De már vágom a centit!!
Üdv Tangara


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 10, 11:58
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: hajduböszörmény
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 12, 20:56 
Szia Lajos!Én is ezen morfondíroztam a kereskedőnél.Majd írok meg a madárkákról küldök képet.Most munkába vagyok,itt meg mailstopp van.A foumra is csak lopva klttyeltem.Amit írtál is igazolja(mottom:tanulj-ismerkedj)mi a jó nekem.Bocsi az agymenésér!___________Nagyon tetszik a forum kulturált hanghordozása,számomra jóérzés tudni,hogy a jóra fogékony emberek meg találják egymást.Üdv mindekinek Péter.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 12, 20:20 
Szia Péter !

Rizst nem a kereskedőnél kell venni, hanem tenyésztőnél. Majd konzultálunk, hogy kinél. Több tenyésztő is van országszerte aki jó madarat fog adni. A lakóhelyedhez közelit keresünk.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 10, 11:58
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: hajduböszörmény
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 12, 14:32 
Szervusz Lajos.Már az elején megrogytam.Nálunk a kereskedőnél volt két rizspinty,nem tudtuk a nemüket beazonosítani ,nem vettem meg.Ha már ott vagyok:vettem két zebrapintyet.Amiket itt Nálatok olvasgattam,nézegettem az alapján ugy gondolom vettem egy himet és egy tojot.Majd mail-be küldök képet.Hát nem rizs de "Ők" is pintyek,és naagyon aranyosak.A madár tartás beindult,és ha egyszer valami beindul...!Üdv mindenkinek Péter


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 12, 9:13 
Szia Péter !

Keress meg az avikultura@t-online.hu címen a tenyésztéssel kapcsolatban.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1006 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 12:47
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO