Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 4096 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 201, 202, 203, 204, 205
Szerző Üzenet
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 2, 0:01 
Szia Ákos !
Etettek a szülők? Mert a Standard szokott szemétkedni és nem etet, csak üli a kikelt fiókákat. Ha még a további költésnél is ezt csinálja cseréld le a tojásokat normál zebráéval és a Standardot tedd a normál alá kikölteni.
A kicsit átteheted, de megvan a veszélye, hogy nem fogadják már el. A tojásokat kikelés elött jobb eséllyel rakhatod át.
A Standardok elég nehezen költenek és nevelnek a költés után, ezért aztán a jó színeket normál zebrával költetik ki és neveltetik fel. Ez nem olyan tenyésztési hiba, mint a Gouldot sirálykával felneveltetni. A zebra nem veszi át az idegen faj szokásait, mint a gould. Egyébként meg ha normál zebra alá rakod akkor fajon belől neveltetsz.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 1, 21:29 
A standard párom első költése: 7 tojásból időre kikelt 6 fióka tegnap és tegnapelőtt. Mára azonban 5 elpusztult. :cry:

Mi lehet ennek az oka? A hím és a tojó is nagyon aktívan és lelkiismeretesen ülték a tojásokat, megfelelően táplálom őket: a magokon kívül lágyeleség már két hete, meg zöld, meg vitamin, stb. Miért pusztulhattak mégis el?

A megmaradt picit áttegyem nevelőszülőkhöz? (Ahol éppen most keltek szintén kicsik.)

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 19, 9:12 
Amig a kicsik ki nem repűlnek, addig ne cseréld a kalitot. Nem szeretik a bolygatást sem a kotlás alatt, sem a nevelés első hetében.( kotlás kezdésétől számított 2o - 22 nap)

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 19, 8:34 
Nem akarom elkiabálni, de a három hete beszerzett standard párom elkotlott 6 tojáson.

Kérdésem: jelenlegi kalitjukat szeretném nagyobbra cserélni. Megtehetem-e most, a kotlás közben, ha hasonlóan rendezem be a kalitot (kaja, itató, fészek hasonló helyen)? Vagy inkább ne kísérletezzek, mert otthagyják a tojásokat?

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 18, 12:09 
Hát, Lajos, ez a Zebrapinty leírás valami fantasztikus. Ilyen részletes munkát, ilyen hasznos tanácsokkal eddig még sehol nem olvastam!

Gratulálok és köszönöm nektek!

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 14, 20:44 
Szia Teca !

A zebrapinty az egyik legkönnyebben költő madárfaj, bár így is előfordul, hogy az új helyen az első költés nem fog sikerülni. Ha egy hét mulva sem kelnek ki a fiókák már nem valószínű, hogy termékenyek voltak. Addig se zavard őket. A fészket majd a kirepűlés előtti hetekben úgy 12-16 napos korban lehet előszőr tisztítani. Ezek ilyen rendetlen madarak.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2006 dec. 14, 13:13
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Vértesszőlős
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 14, 13:28 
Kezdő vagyok a zebrapintyek tartásában.Másfél hónapja van egy zebrapárom,már építettek fészket,sőt van két tojás is.A kérdésem,hogy belepiszkítanak a fészekbe.Normális dolog ez?A tojó viszonylag sokat ül a tojásokon,de néha 1-2 órára is leszáll róluk.Várható,hogy így is kikelnek a kicsik?Az egyik tojás 5,a másik 6 napos.Azóta nincs újabb.
Köszönöm a választ. Teca


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 12, 17:35 
Az "E" vitamin nagyon sokféle van. Én a "Quikon Vitamin E"-t használom
többféle kiszerelésben kapható a kisállatkereskedésekben, por és cseppfolyós állapotban is forgalmazzák. A lényege, hogy a legkisebb kiszerelés elég belőle. Ha megvetted majd leírom a használatát is.
Az odut lehetőleg kivülre és a tetejéhez közel helyezd el, így a fészekellenőrzéssel nem zavarod a madarakat !!

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 12, 14:49 
Köszönöm a választ! Végre kaptam odut, így azt is megkapják. "E" vitamint milyen formában adhatok neki? Van valami ajánlott szer, amit patikában vagy állatkereskedésben be tudok szerezni?

Kösz

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 12, 14:20 
Szervusz Ákos !

Örülök, hogy meglátogattál és elbeszélgethettünk. Bármikor erre jársz szívesen látlak továbbra is.
A zebráid viselkedése normális, hiszen még nem ismerték meg egymást, tehát csak kostolgatják a másikat és így közelítgetnek egymáshoz. Az, hogy kergetőznek elsősorban rangsor harc, ami a tojó nagysága miatt gyorsan a nagyobb testtömegű tojó részére biztosít elönyt. Ha ez a rangsor kialakul gyorsan megszűnik a háború és jön az egymás elfogadása, amit már most is tapasztalhatsz a kurkászás jelenségében és folytatódik az egymás mellé ülésben, fészekben alvásban, együtt evésben stb... Azt, hogy mikor szánják rá magukat a párzásra elősegítheted, de nem fontos megtenni, mivel az együttlét 2-3 héten belül szükségessé teszi majd. Mindkettö tenyészérett, szerencsére a hím a kisebb és így nagyobb esély van a gyors családalapításra, mintha fordítva lenne. E téren a Standard hímek az esetek többségében lusták szoktak lenni, ilyenkor adunk nekik "E" vitamin fröccsöt. Az többnyire megteszi a hatását.
Az ösztön is felgyorsítja a folyamatot, ha odut raksz fel számukra.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2006 dec. 12, 11:14 
Kedves Lajos!

Mindenekelőtt köszönöm még egyszer a múlt heti élő foglalkozást, sok érdekeset tanultam személyesen is!

Újabb kérdés. A "hagyományos" méretű zebra hímhez vettem egy standard tojót, ahogyan azt már említettem. Célom, hogy párba álljanak és költsenek. Vannak azonban aggodalmaim. Úgymint:

- A kalitban egy rúdon alszanak, de nem egymás mellett;
- A hétvégén napközben (ekkor otthon voltam és láthattam) felváltva kergették egymást, hol a hím a tojót, hol fordítva;
- Ennek ellenére gyakran tollásszák egymást - felváltva;
- Pározni még nem láttam őket, a hímet udvarolni sem.

Ezek aggasztó jelek, vagy várjak türelemmel és majd eléfogadják egymást? Kb. egyidősek (idén tavasziak), és 11 napja vannak együtt. A tojó kb. 1,5x nagyobb a hímnél.

Előre is kösz a választ!

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 4, 19:56 
Szia judit !

A leírásodból azt veszem ki, hogy egy standard párhoz és tojóhoz jutottál.
A várható eredmény egy ugynevezett félstandard (a kettö közé eső) utodok
megjelenése. A tenyésztők igy növelik a leromlott egyedek testméreteit.A STANDARD MÉRET 1O,5 - 11 CM.
A holland tenyésztők már eljutottak a 13 cm hosszig ami már bizonyos mértékben eltorzítja a madár kecsességét. Nekem nem tetszik.
A napokban felkerűl a zebrapinty ismertetője is a honlapra ott kaphatsz további informácíókat.

_________________
üdvözlettel : -el-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára eszterolajos 2007 feb. 23, 8:35-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2006 dec. 3, 18:16 
Újabb kérdés. A hétvégén beszereztem egy fekete pofafoltos párt, meg egy tojót az egyik szingli hímemnek. Szép nagyok az újak. :)

És ebből adódik a kérdésem. Eddig kisebb zebráim voltak. Most, hogy a hím mellé raktam a tojót, ez utóbbi kb. másfélszer akkora. Méreteiben és súlyában is. (Kissé vicces látvány... :) )

Remélhetem-e, hogy párba állnak és szaporodni kezdenek? Ha igen, milyen utódokra számíthatok? Normális ez a méretkülönbség? Melyik áll közelebb a standardhoz?

Előre is kösz,

Ákos


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2006 nov. 15, 14:22 
Köszönöm, Lajos!


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2006 nov. 15, 13:55 
Szia Ákos !
A hímeket tojó nélkül nyugodtan összerakhatod egy legalább 5ox4ox3o as kalitkába. Ha kergetik még egymást az a rangsor kialakítása a kalitkán belöl. Nem kell beleavatkozni egy pár órán, vagy esetleg 1-2 napon belöl helyreáll a rend.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2006 nov. 15, 9:36 
Javaslom, kezdjük el a fórumot, ha már ilyen nagyszerű lehetőségünk van! :lol:

Kérdésem a tapasztaltakhoz. Egy fészekaljamból származó három hímet néhány hónapja le kellett választanom, mert üldözték, csipkedték, terrorizálták egymást. Most egy helyen azt olvastam, hogy akár 2 hím is megfér egymással, ha nem célunk a továbbtenyésztésük.

Kérdésem: próbálkozhatok-e az ismét összeengedéssel? Két hímet engednék össze. Szeretném őket elajándékozni, ahol nem akarnak tenyészteni.

Kösz a választ előre is.

Ákos


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 4096 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 201, 202, 203, 204, 205



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 22:10
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO