Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 63 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 8, 13:25 
Nem tudja esetleg valaki,hogy az EB-re milyen orvosi igazolás kel,ugyanaz jó amit itthon az országosra adnak?
Esetleg valaki tud jól olaszul mert találtam egy oldalt és van rajta egy csomó érdekes infó ami szerintem a magyar madarászoknak is nagy segítséget nyújtana,gondolok itt elsósorban a betegségek és külömböző gyógymodok alkalmazására stb. :roll:

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 22:12 
Dobosapa írta:
fric 32 üdvözöllek. nem a madarászok ebén valo megjelenése a baj .söt örülök neki . nekem éppen az a célom hogy minél tőbb és minöségibb megjelenési lehetöséget kapjon a magyar madarász nemzetközi kiállitáson . én azért ostorozom az elnökséget hogy legyen sztenderd leirás hivatalos com ajánlással . szervezzük a versenyeket tenyésszemlékkel nyilvános birálatokkal hogy tanuljon a tenyésztő,külföldi bajnok tenyésztöket kellene meghivni magyar versenyekre meghivásosrészvétellel. állitsanak ki ök nálunk bajnok madarakat . de ehhez tényleg dolgozni. kellene . sok sikert kivánok az eb n való részvételedhez


Akkor félreértettem,csak elolvastam az írásod és valahogy ez jött le és azt hittem hogy az a gond,hogy miért akarok(runk) az Eb-re menni. :51:

Amit leírtál az nagyon jó lenne,mert akkor ha jönénnek külfölről talán lenne egy kis "vércsere" a versenyben,mert megmondom öszintén,hogy emiatt szándékozom megméretni a madaraimt,hogy legyen komolyabb vetélytárasai. :31:

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 22:07 
fric32 írta:
Zottan írta:
brimston írta:
Sajnos vár életem értelme így mára elköszönök

Sajnos??? Örülj neki, hogy vár. :) Jó éjt!


Szerintem is.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 22:06 
Zottan írta:
brimston írta:
Sajnos vár életem értelme így mára elköszönök

Sajnos??? Örülj neki, hogy vár. :) Jó éjt!


Kedves Zottan!!!

A "sajnos" arra kell érteni hogy csak ennyire kevesen vagyunk érdekeltek a nemzetközi kíállításokon.

De most visszaolvastam és gondolom,a brimstonak írtad.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fric32 2008 aug. 5, 6:54-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 21:34 
brimston írta:
Sajnos vár életem értelme így mára elköszönök

Sajnos??? Örülj neki, hogy vár. :) Jó éjt!

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 13, 16:12
Hozzászólások: 168
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 21:32 
fric 32 üdvözöllek. nem a madarászok ebén valo megjelenése a baj .söt örülök neki . nekem éppen az a célom hogy minél tőbb és minöségibb megjelenési lehetöséget kapjon a magyar madarász nemzetközi kiállitáson . én azért ostorozom az elnökséget hogy legyen sztenderd leirás hivatalos com ajánlással . szervezzük a versenyeket tenyésszemlékkel nyilvános birálatokkal hogy tanuljon a tenyésztő.külföldi bajnok tenyésztöket kellene meghivni magyar versenyekre meghivásosrészvétellel. állitsanak ki ök nálunk bajnok madarakat . de ehhez tényleg dolgozni. kellene . sok sikert kivánok az eb n való részvételedhez


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 21:24 
üdv

Minden tiszteletem a Tied, de akármennyire szeretnék, nem én vagyok kompetens ez ügyben. Ez mind mind a bíráló bizottság és a rendezvényszervező bizottság asztala. Milyen Standard-ekre gondolsz? Lajos tud tájékoztatni ezekről. Én magam annyit csináltam hogy a COM szekcióit és osztályai lefordítottam, a honlapon mind megvan, ez is kell a nevezésekhez. A nevezési felhívás is a honlapon letölthető, habár Lajosnak ki kell tölteni.

Sajnos vár életem értelme így mára elköszönök

Jó éjszakát

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 21:18 
Dobosapa írta:
fric32 írta:
a véleményem ha elmondhatom anélkül hogy bárkit megsértenék a következő. a szentesi madárfesztivállal kapcsolatban ekkora agitációt nem láttam mint ezzel az európa bajnoksággal kapcsolatban. itt com birók birálnak .a versenytől függetlenül tenyész szemlét tartunk szintén com birókkal. az országos bajnokság eszerin nem fontos. én kérem az mdosz elnökségi tagjait reagáljanak arra hogy a szervezésben miért nem a magyar bajnokságra koncentrálunk már. az európa bajnokságra kvalifikácio nélkül ki lehet jutni, .?én egy minden madárbarátnak megfelelő igazi ünneppé szeretném tenni a novemberi versenyt. d ezt csak a madarászokkal együtt lehet. kérem az mdosz elnökség tagjainak a reagálását. és kérem hogy egyeztessünk lgalább skypon . én holnap este 19 kor be leszek kapcslva. dobosapa 1


Szia,Dobosapa.
Sajnos én ezt nem így látom,hogy tényleg akkora agítációt váltott volna ki,sőt én is csak annyit szerettem volna megtudni,milyen feltételekkel lehet kimenni,igaz én még nem voltam és ezért.
Itt szerintem senki nem állította,hogy a magyar bajnokság nem fontos,sőt nagyon az ha arra gondolok,hogy ez a kvalifikácíó a Világbajnokságra.

Tudom,hogy rengeteget dolgozol az O.B. kapcsolatos kíállítással,de ha eddig nem volt feltétele a kiutazásnak,akkor hagyjuk legalább az a pár madarászt aki saját költségén be szeretné mutatni a madarait egy Eb-én,hátha tud valamit elérni,ha nem akkor ami fontos a részvétel.

A másik véleményem az,sajnos egyes fajokban,színekben elég kevés egyed versenye,az Eb remélhetőleg több vetélytársa akad a madaraknak(remélhetőleg),van akinek az is fontos,hogy mennyi madárral méretetti meg a madarait és itt saját hiúságomra gondolok.

Ez miért baj?

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 13, 16:12
Hozzászólások: 168
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 21:15 
[quote="brimston"]Üdvözlet
nem felháborodtam mert nincs miért tényt. közöltem ugy hiszem az elnökségnek nem sok fontosabb dolga kell hogy legyen az őszi kiállitások megszrvezézénél. én sem kaptam egy árva sort sem az elnökség feladatairol illetve semmiröl. elnökségi tag vagyok a karcagiak már vezetői szinten 2 szer voltak szentesen . az idre vezetősége napi munkát végez a szentesi kiállitással kapcsolatban. az elnökségnek sok dolga van de ird már meg miben segithetek én mint elnökségi tag. én szeretném ha az mdosz meghatározná tételesen mivel járul hozzá a szentesi madárfesztiválhoz . ezt mint elnökségi tag és mint a szervezö bizottság tagja ij kérdezem és bocs de 2 honlapon nem tudok gépelni egyiken is lassan megy. de mondom is mi kellene. a sztenderdek amiket ki tudnék küldeni azoknak akik részt kivánnak venni az országos bajnokságon. a verseny kiirás . részvételi feltételrendszer nyilvánossá tétele. ezek gondolom tavaly a kiváló budapesti lurdi házi versenyen is megvoltak. szoval lehet eb röl beszélni de egy fenékkel egy lovat . itt vannak az öszi magyar versenyek sztenderd leirások verseny kiirások feltételrendszerek .


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 21:12 
Azt hiszem akik ismernek tudják, a többikeknek meg annyit,- hogy nem éppen felhőtlen az élet manapság "erre felé."

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 21:09 
kuvik írta:
Azt hiszem minden benne van amit érzek, és gondolok.
:14: :26: :11: :12: :41: :91: :90: :95: :46:

Az érzelmek egyértelműek, csak az nem, milyen irányban...

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 21:04 
:?:

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 21:00 
Azt hiszem minden benne van amit érzek, és gondolok.
:14: :26: :11: :12: :41: :91: :90: :95: :46:

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 20:52 
Üdvözlet

Nem igazán értem felháborodásodat. Csupán két érdeklődő volt az ebével kapcsolatban, nekik valakinek majd felvilágosítást kell adni. Mindent megteszünk a Szentesi sikeres bajnokság érdekében, de az elnökséget ezen kívül is nagyon sok más munka terheli. Nagyon jó kezekben van az ügy ígyis két elnökségi tag kezében, a többiek máson dolgoznak, de ha segítség kell, bármiben megyünk és segítünk. Engem ugyanakkor az is foglakoztat, hogy az mdosz honlapra semmilyen információt sem kaptam Szentessel kapcsolatban, így nehéz propagálni. Végül is ez egy MDOSZ rendezvény is lesz.
Bármiben, bármikor... ahogy már említettem.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 13, 16:12
Hozzászólások: 168
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 20:41 
[quote="fric32"] a véleményem ha elmondhatom anélkül hogy bárkit megsértenék a következő. a szentesi madárfesztivállal kapcsolatban ekkora agitációt nem láttam mint ezzel az európa bajnoksággal kapcsolatban. itt com birók birálnak .a versenytől függetlenül tenyész szemlét tartunk szintén com birókkal. az országos bajnokság eszerin nem fontos. én kérem az mdosz elnökségi tagjait reagáljanak arra hogy a szervezésben miért nem a magyar bajnokságra koncentrálunk már. az európa bajnokságra kvalifikácio nélkül ki lehet jutni, .?én egy minden madárbarátnak megfelelő igazi ünneppé szeretném tenni a novemberi versenyt. d ezt csak a madarászokkal együtt lehet. kérem az mdosz elnökség tagjainak a reagálását. és kérem hogy egyeztessünk lgalább skypon . én holnap este 19 kor be leszek kapcslva. dobosapa 1


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 14:16 
Nem a kvalifikácíóra gondoltam,hanem épp arra,hogy itt egy ilyen alkalom,ahol meglehet méretetni a madarakat egy nivósabb megméretetésen,de sajnálatos modon látom nem sok madarászt érdekel,vagy nem is tudom miért mintha hidegen hagyná a dolog.
De nagyon remélem,hogy akadnak még sportársak akik beneveznek erre az eseményre,mert mint tudjuk minden önkölséges és ha már esetleg többen vagyunk egy autóba ha nem más de legalább az útiköltség megoszlik és akkor nem annyira húzos.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 14:07 
A kiírásban és a kategóriákban mindenképpen különböznek. Nem vállalom hogy begépelem a kírásukat, de megpróbálom lefényképezni és bevágom majd ide. Kicsit más mint a COM-é (amellett hogy azért ez is COM égisz alatt fut. Dolgozunk rajta, minden ki fog derülni. Feri asszem a minősítési feltételekre gondolt, mármint hogy megelőzi e ezt valamilyen kvalifikáció. Szerintem nem, bárki megpróbálkozhat, de Tóth Sanyitól éedeklődöm róla

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 13:38 
Sziasztok,

A Hullámos papagájokkal kapcsolatban tudom az EB sokkal nívósabb győzelemet jelent egy világbajnokival szemben.
Gyerkó Tibor mesélte egy igazi hullámos papagáj tenyésztő VB -n nem is nagyon indul, és a VB -n való győzelem még egyáltalán nem egy nagy dolog. Aki az EB - n képes nyerni az az igazi, legalábbis a hullámos papagájokkal kapcsolatban.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 13:19 
Lehet beszélgetünk a nagy előrelépésről,de mint látom sajnos egy europa bajnokság nem sok magyar madarászt érdekli,meg tudnák nekem mondani kedves forumozok miért van ez így?
Ha valakinek van véleménye írjon.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fric32 2008 aug. 4, 14:12-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 3, 13:27 
Szia Fric!
Nyilván ennek is vannak feltételei, és ez engem is érdekelne, vajon miben különböznek az EB szabályai a VB-től. Sanyi, amint tudjátok, közöljétek az infokat, már ketten érdeklődünk! :)

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 63 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 10:55
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO