Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2014 ápr. 5, 22:33
Hozzászólások: 11
Valódi név: Földes Viktória
   
Hozzászólás 2019 ápr. 15, 2:20 
Rendszeresen párosodnak és tojásaik is vannak jelenleg is. Ez nem azt jelenti, hogy párban vannak? Durván másfél évig semmi gondjuk nem volt, mi romlott el hirtelen? :|


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2019 ápr. 14, 22:41 
A videón látható viselkedésük alapján valóban nem párosodási szándékkal közelít a hím a tojóhoz. Ez inkább területféltő magatartás, én eddig ilyet csak két hím között láttam. Ez alapján sajnos elég valószínű, hogy nem álltak párba a madaraid, így én azt javaslom, hogy az egyiküket cseréld le.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Csatlakozott: 2014 ápr. 5, 22:33
Hozzászólások: 11
Valódi név: Földes Viktória
   
Hozzászólás 2019 ápr. 14, 19:46 
Ez a ma esti agybaj. Este 7 után sötétedéskor, mielőtt elvonulnak aludni. Mindennapos...
https://youtu.be/yAIiJdpWgSg


 
Offline
Csatlakozott: 2014 ápr. 5, 22:33
Hozzászólások: 11
Valódi név: Földes Viktória
   
Hozzászólás 2019 ápr. 13, 9:38 
A kalitka 45 x 28 x 63 cm ilyen pontosan:
https://abc-zoo.hu/1931-papagajoknak-ka ... 63-cm.html

Igyekszem majd levideózni őket, de nehéz lesz mert ha bunyóznak és odamegyek egyből abbahagyják...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2019 ápr. 12, 15:01 
Szia!

baileys939 írta:
(ami érdekes, hogy kalitkán kívül nem.. lehet, hogy azért mert ott a tojónak van elég mozgástere elmenekülni?)

Valószínűleg ez lesz a megoldás. Mekkora pontosan a mostani kalitkájuk? Illetve sokat segítene, ha le tudnád videózni a verekedésüket.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Csatlakozott: 2014 ápr. 5, 22:33
Hozzászólások: 11
Valódi név: Földes Viktória
   
Hozzászólás 2019 ápr. 12, 9:05 
Két éve vagyok a gazdája egy zebrapinty párnak. Nagyjából egy idősek, kereskedésből valók, kis kalitkában laknak, de amikor csak tehetem kiengedem őket, akár teljes napokra is.
Nagyjából tavaly decemberig tökéletesen megvoltak, ha volt tojás elvettem tőlük, mert nem akartam szaporulatot. Aztán december tájékán a hím elkezdte verni a tojót. Pontosabban verné, de a tojó vagy visszaüt, vagy elmenekül (már amennyire a kalitka terjedelme engedi, általában ezt a verziót preferálja jobban). A hím cserregve megy utána, és ha nem avatkozom közbe, akár fél órán át is csinálják kisebb pihenőkkel. Nem egész nap, napi kb 2-3x állnak ennek neki. Egy időben csak lefekvés előtt csinálták (mintha a hím bevédené a fészket, de végül mindig egymás mellett aludtak ugyanabban a fészekben...), most már akár napközben is. Nem párzási szándék, azt már kiokoskodtam, tejesen máshogy közeledik a hím a tojóhoz, ha párosodni akar. (Egyszer a hím a nagy agresszívkodás közepette le is sérült, bő egy hétig fájlalta a szárnyát, addig volt nyugi. Miután meggyógyult mindent kezdett elölről.)
Kivettem a fészket, hátha az a baja hogy épp nincs tojás. Nem segített.
Visszatettem a fészket, nem segített.
Elkülönítettem a hímet egy hétre egy másik kalitkába és másik szobába, de a viszontlátás örömének elmúltával újrakezdett mindent.
Elkülönítettem a tojót. Ugyanez.
Kivettem egy kis dobozba a hímet közvetlenül a balhé után, megvártam ameddig lenyugszik, majd visszatettem a párjához, de ezt én sem hittem, hogy segíthet. Hogy várhatnám el a kis madáragyától, hogy felfogja miért van "büntiben"? Még az én agyam sem fogja fel ő miért csinálja ezt... :?
Hagytam, hogy egész nap kint legyenek, még akkor is ha nem vagyok itthon és csak aludni menjenek haza. Nem segített, mert kalitkán belül újrakezdik (ami érdekes, hogy kalitkán kívül nem.. lehet, hogy azért mert ott a tojónak van elég mozgástere elmenekülni?)
Megvártam, hogy újra legyen tojás felrázva/kiszúrva ott hagytam nekik, hagy élvezkedjen a bolond hím. Ideig óráig jó volt, de a második tojás után megint verekedni kezdett.
Itt tartunk most, és teljesen tanácstalan vagyok. Ami furcsa, hogy egyik pillanatban még verekszik, a másikban meg már ezerrel udvarol és csicsereg. Egyszerűen nem értem.
Már kínomban azon gondolkodom, keresek egy madarászt aki nagy röpdében tart pintyeket, és megkérem fogadja be ezt a két idiótát. A tojó megkapja a teret, a hím meg kereshet magának másik csajt ha akar... :salut:
Mit csinálok rosszul? Segítsetek mert megőrülök tőlük...


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 21:47
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO