Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 1016 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 51  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 10:41
Hozzászólások: 91
Valódi név: Kerek László
   
Hozzászólás 2019 máj. 16, 15:56 
Ez így van, és itt minden megmaradt. Valóban egy kulturált eszmecserét lehetett itt folytatni de ma valami miatt ez nagyon kevés embert érdekel, mi lehet az oka?


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jan. 19, 22:28
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Mindszent
Valódi név: Ákos
   
Hozzászólás 2019 máj. 15, 19:00 
Bocsi a dupláért (gondolom jelen helyzetben olyan nagyon sokakat nem zavar ez...), azt hiszem megtaláltam amit akartam, brimston blogján.

Egyébként szomorú, hogy így lerottyant a fórum, emlékszem, hogy néhány éve eléggé pörgött, sajnos manapság a facebook mellett nehéz fenntartani az iylen fórumokat, pedig sokkal átláthatóbb, összeszedettebb és kulturáltabb formája az eszmecserének.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jan. 19, 22:28
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Mindszent
Valódi név: Ákos
   
Hozzászólás 2019 máj. 15, 18:50 
Annyiban járulnék hozzá a feltámadáshoz, hogy lenne egy kérdésem.

Ilyen alap genetikáról olvastam máskor az oldalon, ha jól emlékszem valami sokrészes cikksorozatot az oldalon (ilyen 10 vagy 12 rész lehetett, kezdve a legegyszerűbb mutációkkal, és haladva előre)

Kerestem, de nem találtam. Valaki tudna segíteni? Lehet,hogy csak balfék vagyok és nem vettem észre


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jún. 30, 20:58
Hozzászólások: 2
Valódi név: Stauth József
   
Hozzászólás 2019 máj. 13, 19:36 
Kerek László írta:
Én hiszek a feltámadásba! Minden rajtunk múlik, néhány érdekességgel vissza lehet csábítani azokat akiket nem kizárólag az eladás érdekel.


Én csak lelkes olvasó voltam, de nagyon örülnék a feltámadásnak!

_________________
Üdv: Stauth József


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2019 máj. 13, 9:26 
Kerek László írta:
Én hiszek a feltámadásba! Minden rajtunk múlik, néhány érdekességgel vissza lehet csábítani azokat akiket nem kizárólag az eladás érdekel.

Igazából azokat is, akiket az eladás érdekel, mivel a facebook elég komolyan beleszállt az élőállat-kereskedelembe... Ezért sem értem, hogy az oldal üzemeltetői miért nem kapnak a lehetőség után és tolják ezerrel a fórumot mindenhol, hogy idecsábítsák a népet.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 10:41
Hozzászólások: 91
Valódi név: Kerek László
   
Hozzászólás 2019 máj. 13, 7:23 
Én hiszek a feltámadásba! Minden rajtunk múlik, néhány érdekességgel vissza lehet csábítani azokat akiket nem kizárólag az eladás érdekel.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2019 máj. 12, 4:56 
Szerintem is remenytelen mar.
Honapokon at egy darab hozzaszolas sincs, moderatorok sem aktivak, meghalt az egesz.
Kar erte, de ez van.


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 10:41
Hozzászólások: 91
Valódi név: Kerek László
   
Hozzászólás 2019 máj. 3, 7:03 
Terjeszteni tovább adni hátha elmozdulna a holtpontról


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 1, 19:45
Hozzászólások: 131
Tartózkodási hely: Savaria
   
Hozzászólás 2019 ápr. 30, 18:35 
Sziasztok!
Frici írta:
Kerek László írta:
Sziasztok! Újra itt ,pörgessük fel az eseményeket, és helyezzük előnybe az eredményeket a szakmaiságot.


Jó lenne. De már szinte senki nem jár ide.

Dehogynem! Bár nem minden nap, csak kb 2-3x hetente, de azért benézek. Szerintem többen is vannak így. (Az üzemeltetőnek biztos vannak konkrét adatai.)
Tényleg, jut eszembe: nincs itt olyan valaki, vagy nincs valakinek olyan ismerőse akinek a mosogatás a hobbija? Nálam kiélhetné a szenvedélyét, a madaraim gondoskodnának róla....

.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2019 ápr. 29, 20:21 
Kerek László írta:
Sziasztok! Újra itt ,pörgessük fel az eseményeket, és helyezzük előnybe az eredményeket a szakmaiságot.


Jó lenne. De már szinte senki nem jár ide.


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 10:41
Hozzászólások: 91
Valódi név: Kerek László
   
Hozzászólás 2019 ápr. 29, 7:07 
Sziasztok! Újra itt ,pörgessük fel az eseményeket, és helyezzük előnybe az eredményeket a szakmaiságot.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2019 feb. 1, 14:00 
Nekem az "Új hozzászólások" van lementve könyvjelzőként, tehát bármilyen témában látom, ha érkezett valami, de siralmasan nem történik semmi.
Nyilván mindenki tisztában van vele, hogy a madarászat legnagyobb internetes helyszíne jelenleg a facebook, de azt is mindenki tudja, hogy mik a hátrányai a mi szempontunkból.
A gond az, hogy a facebook kényelmes, aktív és viszonylag moderált felület, szemben egy ilyen fórummal, ami mind a fórumozóktól (okostelefonon nem működik olyan jól, le kell ülni a gép elé és böngészni), mind a moderátoroktól (karbantartási feladatok, spam szűrés, stb.) nagyobb energia befektetését igényli. Emiatt nehéz vele versenyezni, de sajnos a fórum tulajdonosai és moderátorai semmit nem tesznek azért, hogy legalább a fenti kényelmetlenségekre hajlandó emberek számára vonzóbb legyen és nőjön az aktivitás.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2019 jan. 28, 19:35 
A moderátorok eltűnése természetes, hogy a teljes pusztulás érzetét adja. A főmenüben például megint nem látszik dátumilag, hogy 2019-ben bárki is írt volna ide. Csak akkor látod, ha emlékszel arra, hol csevegtünk ilyen buzgón.
Kár érte, persze hogy kár. Mostanság öregedve egyre többször törnek elő belőlem nosztalgikus érzések. Visszatértem gyerekkori legnagyobb élményeim egyikéhez, az akvarisztikához is. Jó pár könyvet, fórumot átolvastam ott is, ugyanezek a folyamatok látszanak. Néhányan megpróbálnak személyes kapcsolatokon alapuló csoportokat létrehozni, de sorra buknak el. Náluk is maradt a 70-es 80-as évek nosztalgiája, és a szakmai munka temetése.

Eltűntek az energikus, tenni akaró, újító madarászok. De nincs kétségem afelől, lesznek majd még, egyszer...

WL: ha a nyáron haza jössz, egy monori találkozóra nagyon jó lenne összefutni. Adnék egy új könyvet, ami addig turira megjelenik...

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 1, 19:45
Hozzászólások: 131
Tartózkodási hely: Savaria
   
Hozzászólás 2019 jan. 27, 15:06 
Szia!
W.L. írta:
En aztan kitartoan irogattam meg akkor is mikor sok temaban egy arva valasz nem jott.......

Ezt nem is vitatom. Jó párat olvastam közülük, de azt is tudom, hogy olyan is volt, ami felett elsiklottam. Az elmúlt pár évben kissé vissza kellett vennem az internetes madarászatból, mert volt egyéb elfoglaltságom bőven. Emiatt aztán ritkábban látogattam ide, és ilyenkor is előfordult, hogy nem volt türelmem még annak a kevés hozzászólásnak az elolvasásához sem, amik ez idő tájt felkerültek. Tehát voltak olyanok, amiket csak elkezdtem olvasni, majd pár mondat olvasása után léptem is tovább. Ami megmaradt bennem, hogy felétek - (arra már nem is emlékszem hogy pontosan hol élsz) - a hobbiállatként tartott madarak java része befogásból származik, és ezeknek a fogságban történő szaporítása elhanyagolható mennyiséget tesz ki. Mostanában, így hogy hetente 1-3 alkalommal van lehetőségem ide is benézni, szívesen olvasnék madarász/madaras szakmai dolgokat. Nem is biztos hogy konkrétan egy-egy fajjal kapcsolatban, - bár az ilyen jellegűek sem biztos hogy hidegen hagynak, - hanem pl. amiket az előző hozzászólásomban emlegettem, tehát madaras szervezetek, rendezvények, természetvédelmi helyzet stb. De ha elment a kedved az egésztől, azt is meg tudom érteni.....

Szia!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2019 jan. 27, 5:12 
karel írta:
W.L. közben írhatnál a kinti helyzetről. Tök mindegy, madárról; madarakról; madaras rendezvényekről; madaras szervezetekről; természetvédelmi helyzetről (akár egy faj védelméről, akár terület védelméről) sőt, akármiről.


En aztan kitartoan irogattam meg akkor is mikor sok temaban egy arva valasz nem jott, gondolvan hogy azert vannak csendes olvasok is.
De szerintem most mar azok sincsenek, meghalt az egesz.

Szamomra ennek utolso bizonyiteka az, hogy mar mukodtetoitol sem kaptam valaszt legegyszerubb uzeneteimre/kereseimre sem, amibol azt vontam le, hogy mar ok sem akarnak foglalkozni vele.
Ha pedig mar ok sem, akkor en vagy mas miert eroltessuk.

Sajnalom, mert nagyon jo forum volt valaha, sokat tanultam es erdekes embereket ismertem meg itt, pedig en is csak akkor csatlakoztam mar, mikor leszallo agban volt.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
Hozzászólás 2019 jan. 19, 13:27 
brimston írta:
be-be nézek néha én is... De semmi igazából. Mondjuk az a kommunikációs vonalak erős változását mutatja, hogy az egyszerű látogató, kérdező sem bukkan fel, aki nem ismeri mondjuk ennek a honlapnak a haldoklását. Csak tudni szeretne valamit. Vagy nincs kérdező és nincs kérdés, vagy máshol teszik fel a kérdést. De úgy látom a facebook sem vetít túl sokat e téren. Lehet hogy szimplán a google a ludas...

Szervusz Sanyi ez a honlap csak az árnyéka régi Ön magának (sajnos) fel merült már az is bennem, hogy Magyar honlap ez még??????????????????????????????

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 1, 19:45
Hozzászólások: 131
Tartózkodási hely: Savaria
   
Hozzászólás 2018 nov. 16, 21:37 
Helló!
Közben azért én is be szoktam nézni.[Bár lehet, hogy ennek nem mindenki örül :-)]
W.L. közben írhatnál a kinti helyzetről. Tök mindegy, madárról; madarakról; madaras rendezvényekről; madaras szervezetekről; természetvédelmi helyzetről (akár egy faj védelméről, akár terület védelméről) sőt, akármiről.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 22, 18:57
Hozzászólások: 68
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Valódi név: Zsófi
   
Hozzászólás 2018 nov. 15, 14:56 
Almamag írta:
Sziasztok!
Keresem Dr. Romhányi Attila; Papagájkedvelők kézikönyve című kötetét, megvásárolnám.

Üdv: Almamag


Sikerült beszereznem, köszönöm, törölhető a hozzászólásom, ha akad, aki karbantartja az oldalt!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2018 nov. 1, 11:16 
En mar csak a tenyeszoi nyilvantartas frissitese miatt latogatom, de annak hasznossagat is jocskan csokkenti, hogy jopar altalam tartott fajnak sem magyar neve, sem ikonja nincs az adatbazisban.
Igy pl a statisztikaban ures hely kepviseli oket.
Regebben Csaba majd Tamas ezeket keresre 1-2 nap alatt betette, de ugy tunik, mara mar mindketten hanyagoljak az egesz lapot.

1-1 naiv kerdezo ugye meg ideteved nagy neha, de valaszt nem kapnak, ugyhogy ok sem jonnek tobbszor.

En a Facebookon semmi erdekes magyar diszmadaras csoportot nem talaltam. Angol nyelven vannak egesz jok.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2018 okt. 29, 21:47 
be-be nézek néha én is... De semmi igazából. Mondjuk az a kommunikációs vonalak erős változását mutatja, hogy az egyszerű látogató, kérdező sem bukkan fel, aki nem ismeri mondjuk ennek a honlapnak a haldoklását. Csak tudni szeretne valamit. Vagy nincs kérdező és nincs kérdés, vagy máshol teszik fel a kérdést. De úgy látom a facebook sem vetít túl sokat e téren. Lehet hogy szimplán a google a ludas...

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1016 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 51  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 19, 10:21
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO