Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 1016 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 51  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 9, 20:42
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Győr
   
Hozzászólás 2020 jún. 7, 13:58 
Azzal még kiegészíteném a szöveges kérésemben foglaltakat, hogy az ellopott kanárik közt az egyetlen narancs színű bóbitás hím azonosító gyűrűje: zöld színű, száma: A.G. 14 11

Gyümölcske írta:
Tisztelt győri és Győr-Moson-Sopron megyei Madarászok!
Mára (06.06. szombat) virradó éjjel Győrben - vandál módon - betörtek abba a biztonsági záras helyiségbe, ahol a kedvenceinket, a kanárikat tartottuk. Elloptak 1 narancssárga bóbitás és 17 citromsárga kanárit (köztük pár hónaposat is). A felnőtt madarak szép erős, kifejlett és jó kondícióban levők.
Az ellopott kanárik között vannak azonosító gyűrű nélküliek, illetve az alábbi azonosító számot viselők is: hím:H 16 034 055 (lila), hím: A.G. 14 11 (zöld), tojó: A.G. 18 07 (piros) Jelölőgyűrű (ezüst, piros, zöld), a legtöbb madáron van, de gondolom, ez sajnos nem mérvadó…
Kérem, hogy aki esetleg valahol gyanús eladást, vagy vételt észlel, esetleg neki magának ajánlanak fel megvételre kanárikat, esetleg valahol hirtelen gyanús módon „megsokasodik” az állomány, szíveskedjék felém privát üzenetben jelezni. Előre is köszönöm!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 9, 20:42
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Győr
   
Hozzászólás 2020 jún. 6, 19:55 
Tisztelt győri és Győr-Moson-Sopron megyei Madarászok!
Mára (06.06. szombat) virradó éjjel Győrben - vandál módon - betörtek abba a biztonsági záras helyiségbe, ahol a kedvenceinket, a kanárikat tartottuk. Elloptak 1 narancssárga bóbitás és 16 citromsárga kanárit (köztük pár hónaposat is). A felnőtt madarak szép erős, kifejlett és jó kondícióban levők.
Az ellopott kanárik között vannak azonosító gyűrű nélküliek, illetve az alábbi azonosító számot viselők is: hím:H 16 034 055 (lila), hím: A.G. 14 11 (zöld), tojó: A.G. 18 07 (piros) Jelölőgyűrű (ezüst, piros, zöld), a legtöbb madáron van, de gondolom, ez sajnos nem mérvadó…
Kérem, hogy aki esetleg valahol gyanús eladást, vagy vételt észlel, esetleg neki magának ajánlanak fel megvételre kanárikat, esetleg valahol hirtelen gyanús módon „megsokasodik” az állomány, szíveskedjék felém privát üzenetben jelezni. Előre is köszönöm!


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 10:41
Hozzászólások: 91
Valódi név: Kerek László
   
Hozzászólás 2020 feb. 13, 14:53 
Szia Zoli! Jó látni hogy még van aki tervez és nem adja fel ezt a szép tevékenységet. Sajnos sokan eltűntek a süllyesztőben ,vagy csak egyszerűen belefásultak az érdektelenségbe. Remélem hamarosan eredményeket is meg fogsz tudni osztani. Nálam a tűzcsízek kitettek magukért, de a magelánok, szakállas csízek is megvillantották magukat, sőt ez idáig lett két fekete csíz fióka is. A tavalyi költésnél az aranycsíznél és a kína zöldikénél fekete mellű csíznél is voltak fiókák. A szürke csicsörkék is hozták a formájukat, de a mozambikok nyögve nyelősek voltak. Az idén fekete fejű zöldikével bővült az állomány. Kár hogy kevesen vagyunk akikkel megtudnánk osztani a tapasztalatainkat és részemről a megosztáson van a hangsúly. Sok sikert a terveidhez, üdv KL.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2020 jan. 23, 16:35 
Kerek László írta:
Szia Zoli! Miután egyeztettük óráinkat, beszélhetnénk a madarakról is? Mi újság nálad ,első sorba eredményekre elképzelésekre tervekre lennék kíváncsi. Amióta ki léptem "facéból" szinte semmi nem jutott el hozzám irányodból. Én továbbra is első sorba egzotikus csízfélékkel zöldike félékkel csicsörkékkel pirókokkal stb. foglalkozom. Keresem a kapcsolatot hasonló tenyésztőkkel, ez idáig nem nagy sikerrel, így egyenlőre marad külföld. Hétvégén is megyek Straubingba ,még van néhány hiánypótlásom, no meg a vérfrissítés se árt. Röviden ennyit ,és remélem hogy a kapcsolatunkat föl tudjuk frissíteni. üdv:KL

Üdv Laci bátyám és mindenki!

Én "takarékon" vagyok, októberben költöztem és még nem jutottam el addig sajnos, hogy madártartásra alkalmas helyet biztosítsak. Az épület megvan, de még sokat kell dolgozni rajta, hogy alkalmas legyen és persze közben a házon is... A szülői házban Édesapám gondnoksága alatt van néhány madaram, pirókok, mozambiki csicsörkék, Katalin-papagájok. Az én honlapomra is kb ilyen aktivitással kerül fel tartalom, mint ide, de tervezem részletesen dokumentálni ott a madárház kialakítását és természetesen ezt itt is megteszem, ha beindul az élet.

Szép napot mindenkinek!

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 10:41
Hozzászólások: 91
Valódi név: Kerek László
   
Hozzászólás 2020 jan. 7, 9:52 
Szia Zoli! Miután egyeztettük óráinkat, beszélhetnénk a madarakról is? Mi újság nálad ,első sorba eredményekre elképzelésekre tervekre lennék kíváncsi. Amióta ki léptem "facéból" szinte semmi nem jutott el hozzám irányodból. Én továbbra is első sorba egzotikus csízfélékkel zöldike félékkel csicsörkékkel pirókokkal stb. foglalkozom. Keresem a kapcsolatot hasonló tenyésztőkkel, ez idáig nem nagy sikerrel, így egyenlőre marad külföld. Hétvégén is megyek Straubingba ,még van néhány hiánypótlásom, no meg a vérfrissítés se árt. Röviden ennyit ,és remélem hogy a kapcsolatunkat föl tudjuk frissíteni. üdv:KL


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 1, 19:45
Hozzászólások: 131
Tartózkodási hely: Savaria
   
Hozzászólás 2020 jan. 6, 21:55 
Szia!
Zottan írta:
Az óra beállítható a Felhasználói vezérlőpult Fórum beállítások panelén.

Köszi!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2020 jan. 6, 11:15 
karel írta:
u.i.: Nem jó az óra. Egyet siet.... (mármint az itteni rendszeré)
.


Az óra beállítható a Felhasználói vezérlőpult Fórum beállítások panelén.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 10:41
Hozzászólások: 91
Valódi név: Kerek László
   
Hozzászólás 2020 jan. 3, 8:40 
Üdv karel! Na ezek a tartalmas tényt és véleményt közlő írások hiányoznak, amiket itt meg lehet osztani, és remélem hogy egyre többen ragadnak "tollat". Reménykedjünk hogy majd az óra is pontosan jár egyszer :? .


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 1, 19:45
Hozzászólások: 131
Tartózkodási hely: Savaria
   
Hozzászólás 2020 jan. 1, 23:12 
Sziasztok!

Próbálom ide pötyögni a korábbi hozzászólásomban ígért újabb információkat a császárról. Rövid kitérő: Mivel nyelvtudásom szinte a nullával egyenlő, ezért amellett, hogy „kicsit” nehézkes a külföldi irodalmi adatok megismerése számomra, még az sincs 100 százalékosan kizárva, hogy valami apróságot félreértek. Ezért ha valakinek az információi pontosabbak, javítson ki! A lényegi, fontos dolgok viszont tuti jók. (Vagy eleve az a cikk is hibás, ahonnét az információkat loptam izé szereztem….)
Tehát akkor:
Röviden a történet annyi, hogy az elmúlt nyár folyamán a faj természetvédelmi besorolásán változtatott a Természetvédelmi Világszövetség. Az eddigi „EN”-ből átpakolták „CR”-be. (Tehát már nem veszélyeztetett, hanem kritikusan veszélyeztetett.)
Picit jobban kifejtve: Szóval azzal nagyjából mindenki tisztában van, hogy 1979-ben a David hurrikán elég jól hazavágta az imperialis állományt, ami állítólag a XIX. sz. vége óta amúgy is folyamatosan csökkent. Ez számszerűsítve azt jelenti, hogy David után a populáció ivarérett egyedeinek számát 25-50 példányra becsülték.
A védelmi intézkedéseknek köszönhetően aztán az egyedszám lassan emelkedett. (Na, ezt baromira bírom mikor említenek valamit, de ha megkérdezném, hogy ez miben merült ki, akkor gyanítom csak lesnének, mint hal a szatyorban… Aha, na utánanéztem. Szóval azt a rizsát nyomják, hogy természetvédelmi oktatás, meg élőhelyvédelem… Tehát olyan dolgokról van szó, amiket a papír elbír. Szóval tájékoztatták a lakosságot, meg műveleti tervet dolgoztak ki, meg védett területeket hoztak létre stb.) (OK, kevesebb erdőből lett banánültetvény, az is valami….)
2012-ben az ivarérett egyedek számát 160-240 közöttire becsülték. (Tehát elvileg 300 feletti tényleges egyedszámról van szó).
Aztán ugye 2017- szeptemberében Maria elkapta Dominikát, ennek következtében aztán a populáció újra összeomlott. Így fogalmaz: „valószínűleg minden idők legalacsonyabb szintjére”. A becslések alapján a teljes egyedszám 50-nél kevesebb, ebből az ivarérett egyedek száma 10-20 példány közötti lehet. A Maria pontos hatása az imperialis populációra, valamint az élőhelyére még máig sem ismert teljes egészében. A felmérések szerint ez volt a legsúlyosabb vihar, ami valaha is Dominikát sújtotta. A helyi Erdészeti és Mezőgazdasági Minisztérium szerint a sziget fáinak 30%-át letarolta, a maradék 70%-át pedig megfosztotta terméseitől, valamint teljes levélzetétől. Ezt a becslést támasztja alá a Global Forest Watch, amely 24000 ha erdő veszteséget jelent. Amit a sisserou jelenlegi helyzetéről tudunk, az a következő: Korábban a hegyvidéki erdős területeken fordultak elő 600-1300 m tgszf magasságon, elsősorban a Morne Diablotin Nemzeti Parkban és annak környékén, a Központi Erdőrezervátumban, és kis számban a Morne Trois Pitons Nemzeti Parkban és környékén.
2018. januárjáig (Maria óta) mindössze 9 alkalommal sikerült a sziget 9 helyszínén megfigyelni összesen 11 példányt. A megfigyelt egyedek egy részét nem az eredeti előfordulási - (szándékosan nem írok elterjedési területet) – helyükön, hanem alföldi régióban sikerült megfigyelni. És most jön a jó hír, (ha egyáltalán igaz) 2019 júniusáig további példányokat sikerült megfigyelni, elsősorban az eredeti előfordulási területeken, (ezek ugyebár Nemzeti Parkok) de történtek megfigyelések magántulajdonban lévő földeken is. Ám ezek említése során számszerűsített adatok nincsenek…. Viszont kettő példányt, amiket nem sokkal Maria után mentettek meg, rehabilitációs központba szállítottak, majd felépülésüket követően - most jön a meglepi – egy németországi tenyésztelepre exportáltak. (Tehát ha ez igaz, akkor amit egy korábbi hozzászólásomban írtam, hogy a Dominikán már régóta fogságban lévő, és egy alkalommal már szaporodott madarak kerültek Berlinbe, az téves információ volt. Már csak az a kérdés, hogy az ACTP-hez került madarak milyen ivarúak, milyen idősek, szimpik-e egymásnak.
Úgy tűnik, hogy most kezdenek tényleges védelmi intézkedéseket is, tehát nem csak a lakosságot oktatják, és nemcsak papíron védik a fajt, hanem pl. faunaidegen fajok terjedését igyekeznek korlátozni (konkrét faj nem került megnevezésre), valamint fészkelési lehetőséget is igyekeznek biztosítani, mivel a hegyvidéki erdőségek pusztulása miatt az alföldi jellegű régióba húzódó példányok révén egyre több lehetőség van az arausiaca-val történő találkozásra, ám azért az ő élőhelyük is ramaty állapotban van, fészkelési lehetőségeik nekik is korlátozottak, így akár konkurenciát is jelenthetnek egymásnak. Vizsgálják továbbá a faj ökológiáját és annak állapotát befolyásoló tényezőket, ideértve a fajok közötti versenyt is. (Bár elvileg ezt már a 1990-es évek végétől teszik, tanulmányokat már írtak is róla. Talán ezen tanulmányok tartalmát most a gyakorlatban is tudják a megfelelő szervek alkalmazni.) Igyekeznek további élőhelyeket védelem alá helyezni, mert az erdőirtás mezőgazdasági területek (különösen banánültetvények) nyerése céljából még mindig előfordul.
Okos emberek, védelmi szervezetek még nem temetik egyértelműen a fajt, mert abból indulnak ki, hogy David után is sikerült a fajnak növekvő populációdinamikát produkálnia, és ezáltal megmenekülnie a kipusztulástól. Ám azt hozzáteszik, hogy a klímaváltozás miatt fokozott a veszélye a David-hoz, Irma-hoz és Maria-hoz hasonló hurrikánok egyre gyakoribb létrejöttére, és általuk a Karib Térség, ezáltal Dominika letarolására. Amennyiben pedig egy ilyen vihar még azelőtt végigsöpör a szigeten, mielőtt a császárok populációs szinten megerősödnének, ténylegesen nagy mértékben megnő az esélye a fajnak a kipusztulásra. Már csak amiatt is, mivel hiába van a fentebb említett két példány az ACTP-nél, valamint a szigeten az egyszer már szaporodott pár, valódi, tényleges, összehangolt ex situ védelmi program az nincs.

Na bakker!… nem számoltam, de sokszor leizzadtam, mire ezt két ujjal lepötyögtem…….

Sziasztok!

u.i.: Nem jó az óra. Egyet siet.... (mármint az itteni rendszeré)
.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2019 dec. 28, 21:22 
Írd!!

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 1, 19:45
Hozzászólások: 131
Tartózkodási hely: Savaria
   
Hozzászólás 2019 dec. 25, 23:07 
Hi!
Nem tom érdekel-e még valakit, vannak császáros hírek... Ha lesz időm, pár sorban idebiggyesztem.

.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2019 máj. 28, 12:57 
Arról nem beszélve, ha a megmaradt cirka 13 példányból, mondjuk 10 hím lenne :shock:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2019 máj. 28, 11:37 
Hali!

Szóval a világpopuláció kb. 10+3, +/- 1-2 példány. Hát elég siralmas :( A legnagyobb, legszebb amazonnak sajna hamarosan meszelnek. Nem tudom lehet e reménykedni abban, hogy egy- két arab, vagy távol-keleti milliárdos "hobbista" talán bespájzolt belőle fű alatt pár példányt? (most még az is szerencsés lenne, ha még törvénytelen is)
Vajon indult már valamilyen új program a megmentésükre, vagy csak azzal az egy költőpárral próbálkoznak?


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 1, 19:45
Hozzászólások: 131
Tartózkodási hely: Savaria
   
Hozzászólás 2019 máj. 26, 22:58 
Sziasztok!
Elavult adatok. Irma is, és Maria is telibe trafálta Dominikát. Már Irma tombolása közben beszélgettem pár barátommal a Karib térség madarainak sorsáról. Elsősorban a császárt emlegettem, hogy bajban lesz. A két hurrikán után olyan képeket lehetett látni a szigetről, ami nyilvánvalóvá tette, hogy ott bizony egy darabig nem igen fog kaját találni a sziget "magasabb rendű" állatvilágának java része. Emiatt volt lehetőség például arra, hogy 1 vagy 2 imperialist megfogjanak, mert a kaja hiánya miatt ramaty kondícióban voltak. (Ja, meg a letarolt erdőknek köszönhetően minden életben maradt madár könnyen szem elé került, így sikerült megfigyelni egy sárga színű A. arausiacat. Arra már nem emlékszem hogy lutino, vagy esetleg valami más mutáció volt-e, csak arra, hogy sárga a színe.) Azt nem tudom, hogy az imperialis(ok)nak a felhízlalásuk után mi lett a sorsuk, mert egyik cikkben az volt írva hogy állapotjavulás után elengedik, a másik cikkben meg ennek ellenkezője szerepelt. Azóta viszont nem nagyon találkoztam olyan hírrel, amiben szerepelt(ek) volna. (Számomra az sem volt egyértelmű, hogy 1-et vagy kettőt fogtak meg, mert valahol többes számban írtak róluk, valahol egyes számban. A youtube-on csak egy megfogott madár szerepel a videóban.)
Mindenesetre, aki látta a képeket a sziget hurrikánok utáni állapotáról, az sejtheti, hogy a kis híján szó szerint teljes mértékben letarolt növényzetnek köszönhetően tényleg minden élve maradt állatot könnyű észrevenni, amennyiben az meghaladja egy lódarázs méretét. Ennek fényében a hurrikánok utáni 2-3 hónapban észlelt 10 körüli példány valószínűleg nagyon közelíti a populáció tényleges egyedszámát.

.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2019 máj. 26, 13:19 
Hali!

A WPL szerint császárból 250-350 a világ populáció, ebbe beletartozik a fogságban lévő és a vad is. De az nem derül ki, hogy ez a hurrikán előtti vagy utáni állapot. (gondolom előtti)
Egy másik helyen meg 150 példányról írnak
De ha tényleg csak az 3 példány van fogságban, akkor azt hiszem én is, hogy keresztet vethetünk rá.

Vörös nyakúból meg 1200-1500-t ír


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 1, 19:45
Hozzászólások: 131
Tartózkodási hely: Savaria
   
Hozzászólás 2019 máj. 24, 17:35 
Sziasztok!
Az információim elég régiek, sacc/kb 1 évesek a császárokkal kapcsolatban, de akkor még mindig a 2017. decemberi, és 2018. januári 10+ példányról volt szó. Azt tudom, hogy 1-2 példányt simán meg is lehetett fogni 2017. november-decemberben, annyira [cenzúrázva]* állapotban voltak. Az egyikről video felvétel is van youtube-on. Ha igaz, az arausiaca-kal egy picit jobb a helyzet, ők egy kicsit többen maradtak. Ezért kerülhetett belőlük 5 pár Berlinbe, míg a császárokból csak a Dominikai közösség füvészkertjében élő, "időszámításunk előtti kelési idővel büszkélkedő" 1 párt sikerült valahogy kijuttatni a szigetről. (A hivatalosan 3 fogságban tartott példányból ők a szülőpár, míg a harmadik az ő szaporulatuk.) Most aztán lehet vakarózni, hogy ennek valószínűleg pár éven belül extinct lesz a vége....
Holott ez ellen "könnyen" lehetett volna tenni, csak időben kellett volna gondolkodni. Ja, és a tenyésztelepeket nem a szigeten létrehozni, mert pl a puerto rico amazon esetében, amelynél úgy nézett ki, hogy nagyon jó irányba tartanak a faj megmentése érdekében végzett munkálatok, a Maria keresztülhúzta a számításokat. Nevezetesen legyalulta az amazonok számára létrehozott tenyésztelepet, csak a hurrikánbiztos védőépületek egy része maradt meg, amibe viszont csak a madarak töredékét pakolták be, mert az előrejelzések szerint nem kellett attól tartani, hogy őket is olyan intenzitással éri el a vihar, mint amilyenre végül is sikeredett... (Meteorológusnak ne higgyetek!)
Na, de vissza az arausiacakhoz, örüljünk a szaporulatnak! Abban pedig reménykedjünk, hogy a természetvédelemben és állatvédelemben pár éve jelen lévő új hullám balfaszságain nem kell majd a végtelenségig boronganunk!

*(Ezt miért kellett cenzúrázni? Azt írtam hogy emésztési végtermék/ürülék, csak röviden. Ez miért cenzúrázandó? Na, ezért hal be ez az oldal!...A dolgokat a nevén kell nevezni! Hehehe, ez jó: a "balfaszságain" kifejezést meg nem cenzúrázza a rendszer. Na, ezen beszarok!)
Sziasztok!
.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2019 máj. 23, 13:48 
Üdv Mindenkinek!

"Bírom" mikor a természetvédők vagy épp az MME élharcosai tűzzel-vassal próbálják ellehetetleníteni, lejáratni a vadállat tenyésztést, tenyésztőket, állatkerteket,stb.. Pedig azt hiszem a Föld faunája nélkülük már sokkal szegényebb lenne, pl. spix arát már csak kitömve, múzeumban lehetne mutogatni. Szerintem sokszor átesnek a ló másik oldalára, túl szélsőségesek.

Valahol olvastam, hogy az A. imperialis-ból --a 2017-es hurrikánok következményeként-- a vadonban csupán cirka 10!! példány maradt.
Gondolom az A. arausiaca-ból sincs sokkal több, mivel az élőhelyük szinte azonos.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 1, 19:45
Hozzászólások: 131
Tartózkodási hely: Savaria
   
Hozzászólás 2019 máj. 21, 22:16 
Sziasztok!

Amazona arausiaca-k keltek Berlinben!
Tavaly, mikor sikerült leügyezni a tenyészállatoknak szánt madarak Európába szállítását, a világ hivatalos/hivatásos, és amatőr természetvédő szervezeteinek jelentős része tiltakozott a Berlinbe történő szállításuk ellen. (A tiltakozó levélen 3 oldal szólt csak ezen szervezetek felsorolásáról.)
Jó lenne, ha a császár párral is mennének valamire.... Meg persze jó lenne, ha a még megmaradt pár példány (császár) összefogdosását , és Dominikáról történő elszállítását, majd szaporítását is sikerülne megoldani - ha minden igaz, jelenleg ő a világ legritkább madara. Persze lehet, hogy ez már halottnak a csók, de ha meg sem próbálják, akkor tuti hogy pár éven belül a faj tudományos neve mellé az EX jelölés fog kerülni a vörös könyvben....



.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2019 máj. 16, 22:36 
Még egy dolog. A facebookra pillanatok alatt feldobok pár képet és kész, különösebb dolgom nincs vele. Itt most szerettem volna két képet a pirókos témába beszúrni.Az alul lévő "Kép feltöltése a hozzászóláshoz" lehetőségen a feltöltés után 404-es hibakódot ír ki. A lenti "Csatolmány feltöltése" résznél pedig közölte, hogy a feltölteni kívánt fájl túl nagy... Mivel most nincs kedvem átméretezni, ezért nem töltöm fel, esetleg majd holnap.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2019 máj. 16, 22:20 
Kerek László írta:
Ez így van, és itt minden megmaradt. Valóban egy kulturált eszmecserét lehetett itt folytatni de ma valami miatt ez nagyon kevés embert érdekel, mi lehet az oka?

A legtöbb embernek macerás... A facebook ott van mindenkinek az okostelefonján, ezer más dologra is lehet használni, napi rutin. Ide ezzel szemben általában gépről kell belépni, mert a phpBB formátum nem olyan nagy barátja az okostelefonos megjelenítésnek... Ez ellen mondjuk lehetne tenni, de mindenképpen nagyobb "elhivatottságot" kíván meg a felhasználótól, mint az amúgy is órákig görgetett facebookon átkoppintani egy-egy madaras csoportba.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1016 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 51  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 19, 5:48
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO