Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 625 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 28, 29, 30, 31, 32  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
Hozzászólás 2007 jún. 26, 10:47 
Tudom, hogy a lista alján van ez a topik, de kérlek segítsetek, mert az alább felvázolt kérdésekben tanácstalan vagyok. S lassan hoznám a madarakat!!!


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
Hozzászólás 2007 jún. 16, 22:15 
A papagájok nagyrészét már elvitték, tehát már dolgozom a röpdén!
Kezdem a röpde-átalakítást. Felmerültek kérdések, segítenétek?

1. Az úgynevezett téliestített részbe is tegyek odút, vagy csak a nagyobbik, félig nyitott röpde részbe?

2. Azt az infót kaptam, hogy egy magasságba, 30-40 cm-re helyezzem el az odúkat, a nyitott résszel szemben. Mivel a 4 méterem van a kinti röpdében, 1 méteren 2 odút tudok csak ilyen pozícióba elhelyezni, az összesen 8 odú / odú 20cm+ 30 cm távolság=50 cm/
Ha 10-15 pár madár lenne, akkor ugye kb. 2x ennyi odút kéne felhelyeznem.
Ezeket hová tegyem szerintetek? Alá, vagy oldalra, vagy esetleg tartó
oszlopra, szembe, háttal a benti odúsorhoz képest?

3. Véleményed szerint hol etesssek majd? A téliesített részben, vagy a
nagyobb, félig nyitott röpderészben? Egy 20x20 cm átjáró lenne a kettő
között.

4. Válasszam el oldhatatlanul a két részt, vagy nyárra nyissam egybe két
részt? /részletezve korábbi hozzászólásomban/

Sikerült tenyészet felszámolásból klassz hullámos odúkat szereznem, olcsón.


előre is köszi:
Zsolt


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
Hozzászólás 2007 jún. 14, 11:52 
Sziasztok!
Eszembe jutott mégegy kérdéskör, amiben tanácsotokat kérném.
Ez pedig a növények elhelyezése a volierben.
Röviden összegezném ami nekem adott, illetve a szempontokat:
-A volierem alja beton, tehát nem tudok beültetni semmit, csak dézsában tudom elhelyezni a növényeket.
- A volier télen bezáródik, tehán nem közvetlen kinn lennének a növények, hanem egy zárt térben.Ezt bírni kéne a növényeknek.
- Értelemszerűen ne legyenek mérgezőek a növények.
- Olyan fajok, fajták jöhetnének szóba, amelyeket nem amortizálnak le teljesen a pintyek.
1. Madárbarát növények:
galagonya, fenyőfélék /törpe, erdei,/ puszpáng, fagyal, kutyabenge, som, kányabangita, borbolya, kökény, magyal, berkenye, madárbirs, tűztövis, stb
Mi ezzel kapcsolatosan a tapasztalatotok? Mennyire birják a zárt teret télen? Illetve mennyire amortizálják le őket a madarak? Dézsás tartás melyek viselik el évekig?
Esetleg más ötlet, tapasztalat növényekkel kapcsolatban?


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 14, 11:06 
Szia Lajos!
Nagyon köszönöm a hasznos tanácsokat!
A fémrosta háló borítás már megvan az infrákon.
Lenne még néhány kérdés, amiben kikérném a véleményeteket, véleményed!
A melegedőnek 2x2x2 méter nem lenne elég? Ezt értelemszerűen egyszerűbb lenne kifűteni.
A 20x20 bejárónyílást legfelülre tegyem?
Egybenyissam a a melegedővel a voliert nyárra, vagy csak a bebújónyílás maradjon akkor is? /Ez inkább látvány szempont/A kialakítás miatt viszont előre el kellene döntenem. Ha egyba akarom nyitni, akkor a 2db 1x2 méteres válaszfalpanelt nyithatóra, vahy leszedhatőre kell kialakítanom.

Illetve etetésnél mindig a melegedő ház részben etessek? Vagy nyáron a nagyobb félid nyitott volierrészben?

Nagyon hálás vagyok a segítségetekért!


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 14, 6:15 
Szia Díszmadár!

Megpróbálom a kérdésedre saját tapasztalataimat összegezni, miután tenyésztési feltételeink majdnem azonosak, főleg az tartani-tenyészteni kívánt állomány tekintetében.

1. A rizsek, zebrák, kanárik hidegtűrő madarak, de rendszeresen igénylik a 15 C fok körüli melegedő helységet is. Ahogy elnéztem a meglévő volieredet és annak adatait, azt javaslom, hogy a melegedő helyet az eredeti nagyság feléből alakítsd ki, egy 2ox 2o as bebúvó ajtóval ellátva, mely a téli napokon napközben nyitva legyen bármilyen hideg is van. A madarak vitalitása télen is megmarad, ha megfelelő a mozgásterük. Ha pedig fáznak van annyi eszük, hogy bemenjenek a meleg helyre. A fő tribli ebben van, ezek a madarak átmenetileg bármilyen hideget kibirnak, (persze nem szibériait) csak közben melegedni tudjanak.

2. A teljes voliert zártra kell beburkolnod, hogy a téli metsző szél ne tudjon átfúvást okozni. ( ne legyen huzat )
Ezt a legegyszerűbben úgy tudod elérni, hogy a polikarbonát borítás után még egy rétegben fényvédős fóliát terítesz a teljes volierre a polikarbonát borításától kb. 5 cm-re. A burkolat feszesen tartása miatt 5o cm-ként a tetötől ferdén elhelyezett fa bordalécekre erősítve, alul a kerti földbe beásva, mint a kertészetekben a fólia házaknál szokás. Ha van elég anyagid rá a leghelyesebb egy előre gyártott fóliaházat ráhelyezni a volierre, ezzel egycsapásra megoldod a beléptető zsilipezés és a szellőztetés, valamint a nappali fűtés gondját is. Csak éjjelre kell a melegítést megoldanod. Nappal még borus időben is meleg lesz, mivel a nap melege 5 - 15 C fokra felmelegíti a fóliaház belső légterét, ami a nappali fűtést csodálatosan helyettesíti.

3. A melegedő kialakítása nagyon fontos, mivel a rizsek fő szaporodási időszaka késő öszel és korán tavasszal van, tehát ekkor még nagyon változékony az időjárás és a fészekaljak könnyen megfázhatnak.
Itt egyre hívnám fel a figyelmet, ha infrával fűtessz rájuk az égőt a robbanásveszély miatt vond be fém rostahálóval ami kivédi az esetleges körte robbanás esetén a szét szóródó forró üveg okozta balesetet, illetve az esetleges tüzet.
egyenlőre ennyit.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 13, 18:17 
Hali Sárkány!
Végre gyakorlati tapasztalatok! Köszi!
Szia Díszmadár!
Ne köszönj ötleteket, csak bólogattam a Te tervedre tul.képp. (Mellesleg piszokul irigylek mindkettőtöktől egy ilyen tizennéhány négyzetméteres röpdét!)

Sok sikert mindenkinek!

Üdv : neco


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jún. 13, 16:00
Hozzászólások: 1
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 13, 16:24 
Szeva!

Én kb azt csináloma röpdében, amit te leírtál. Van a nyári röpde 3X5X3mes, és van a téli röpde, ahol a leghidegebb időkben is van4-5fok: mérete 2X3X2.
Tavasszal és ősszel megfogom a madarakat, legalább kézben vannak, akkor van az Ivermectines kezelés, állapot-és kondíciófelmérés stb. És nem igazán stresszelnek a kergetéstől, eddig még nem volt semmi gond
(4 éve van ez a rendszer)<kopkop>.
A madarak zebra,rizs,kanári(vannak mások is, de azok melegben, kalitkában telelnek, és amikor már tényleg jó meleg van, mennek ki a röpdébe)(A kanárik pedig nem a röpdében költenek, hanem amikor a téli száálásról a nyári szállásra levő áttevés van, ők nem a röpdébe mennek ki, hanem kalitkába, és aztán csak vedleni mennek ki)





quote="Díszmadár"]Szia!
köszi a reakciót!
Pontosítanék egy kicsit. A fő madár a csapatban a rizspinty lenne, a gyémántgerle csak egy esetleges ötlet volt, talán egy pár színesítésnek.
A zebrákon is csak gondolkodom még.

Ha leválasztok, ott tudok 10 fok körüli hőmérsékletet biztosítani, meg a kalitkás-kazánházas megoldásban is.
Igazán a lehetséges előnyeit, hátrányait próbáltam a kétféle megoldásnak összeszedni. Ehhez kérném a véleményeteket!
Az 1. variációban pl. nem kell összefogni évente a madarakat, a 2. variációnál igen. Tehát van helyváltoztatás, zargatás évente minimum kétszer. A 2. variációnál kisebb légköbméter tudok csak télen biztosítani, kalitkákban több pár. Mivel 3 db 100x50x70-es kalitom van /s nekik hely/ nem tudom,hogy kalitonként hány madarat teleltethek. Ha hozzávetőleg 15 pár madaram lenne, akkor az kalitonként 5 párt jelentene+ ugye a szaporulat.
Kezdem magamnak megválaszolni a kérdéseim:))
Lehet, hogy az 1 variáció lesz a jobb, s az esetleges szaporulat menne a kalitokba.

Ha az egész 6x2x2 méteres volier be van borítva polikarbonáttal / 0fok/, akkor a leválasztott 1.v2. méteres fűtott /10-15 fokos/ részből télen is biztosítsak kijárást a rizspintyeknek a 0 fokos részbe?[/quote]


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 13, 13:11 
Szia!
Köszi az ötleteket!
Még azon morfondírozom, hogy csak átjárót tegyek a téliesített rész és a "nyitott" rész közé, vagy teljesen egybenyithatóvá tegyem-e.
Mondjuk egy levehető panellel, vagy kinyitható elemmel.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 13, 10:22 
Tényleg figyelmetlenül olvastalak. Bocs.
A 100-as kalitokba sok az 5 pár madár. A gyémántgalamboknak meg kevés a tartósan 10 fok körüli hőmérséklet szerintem. Így valóban az 1.) megoldás tűnik jónak, úgy ahogy írtad, csak gy. galambok nélkül. Én nem engednék kijárást télen a madaraknak. Költési szezonon kívül biztosan elég 15 párnak 2x2x2m.

Üdv: neco


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 13, 8:59 
Szia!
köszi a reakciót!
Pontosítanék egy kicsit. A fő madár a csapatban a rizspinty lenne, a gyémántgerle csak egy esetleges ötlet volt, talán egy pár színesítésnek.
A zebrákon is csak gondolkodom még.

Ha leválasztok, ott tudok 10 fok körüli hőmérsékletet biztosítani, meg a kalitkás-kazánházas megoldásban is.
Igazán a lehetséges előnyeit, hátrányait próbáltam a kétféle megoldásnak összeszedni. Ehhez kérném a véleményeteket!
Az 1. variációban pl. nem kell összefogni évente a madarakat, a 2. variációnál igen. Tehát van helyváltoztatás, zargatás évente minimum kétszer. A 2. variációnál kisebb légköbméter tudok csak télen biztosítani, kalitkákban több pár. Mivel 3 db 100x50x70-es kalitom van /s nekik hely/ nem tudom,hogy kalitonként hány madarat teleltethek. Ha hozzávetőleg 15 pár madaram lenne, akkor az kalitonként 5 párt jelentene+ ugye a szaporulat.
Kezdem magamnak megválaszolni a kérdéseim:))
Lehet, hogy az 1 variáció lesz a jobb, s az esetleges szaporulat menne a kalitokba.

Ha az egész 6x2x2 méteres volier be van borítva polikarbonáttal / 0fok/, akkor a leválasztott 1.v2. méteres fűtott /10-15 fokos/ részből télen is biztosítsak kijárást a rizspintyeknek a 0 fokos részbe?


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 13, 0:18 
Hali Díszmadár!

Szerintem egy öszvérmegoldás lenne a legjobb. A kanári kibírja fűtetlen helyen is a telet , az tuti. Zebrákat láttam már így áttelelni, de nem tűntek túl vidámnak, bár lehet hogy ennek más oka volt nem a hőmérséklet. Rizspintyeket nem emlékszem hogy láttam volna 0fok körül áttelelni. Szerintem különben ezekkel sem lehet gond, de erről majd megkérjük Lajost írja meg mi a véleménye. A gyémántgalamb viszont legalább szobahőmérsékletet igényel.
Tehát szerintem : a leválasztott helyen teleljen a kanári, zebra, rizs(????)
a négy 100cm-s kalitba meg a gyémántgalambok.

Azért ha valakinek van gyakorlati tapasztalata erről,( ilyen elhelyezésről, ezeknél a fajtáknál ) írjon egy pár sort, nehogy mellélőjünk. :50: :wink:

Remélem kicsit tudtam segíteni.

Üdv : neco


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
Hozzászólás 2007 jún. 11, 10:45 
Kedves Mindenki!
Az alábbiakban kérném tanácsotokat.
Szeretnék kialakítani egy főként rizspintyekből /esetleg néhány zebrapinty, kanári, gyémántgerle/ álló csapatot.
Van egy kültéri volierem, ami 2 méter széles, 2 méter magas, 6 méter hosszú. A röpdét polikarbonáttal tudom téliesíteni, illetve infralámpával fűteni.
Itt a minimum hőmérséklet 0 fok télen, tehát alaphelyzetben fagymentes.

Hozzávetőleg 15-20 pár /30-40db/ madarat szeretnék tartani a 24 légköbméteres helyen.

A téli elhelyezésre kétféle lehetőség adódna, ahhoz kéne tanács, hogy melyik lenne a célszerűbb!

1. variáció
A 6 méter hosszúságból leválasztok 1 vagy 2 ? métert, amit külön, még alaposabban szigetelek, és több infrával fűtök.
Előnyei: nem kell a madarakat pakolászni, egyben maradhat a csapat.
Hátrányai: a különválasztáshoz anyag kell, illetve a fűtés energiaigény költség.

2. variáció
Van egy fűtött /télen 10-15 fokos/ ablakos, üveges ajtós kazánhelyiségem. S van 4 db 100 cm x 50cm alaterülető, 75 cm magas kalitkám. Esetlegesen ezekben helyezném el télre a madarakat.

Előnyei: nem kell semmi többlet munka, anyag, illetve külön fűtés.

Hátrányai: tavasszal és ősszel mozgatva vannak a madarak, össze kell őket fogdosni, áthelyezni a kinti volierbe.
Kisebb légköbméter biztosított számukra.

Kiváncsi lennék a véleményetekre, hogy ti milyen előnyöket, hátrányokat láttok még a kétféle elhelyezésnél?

Konkrét kérdésem is lenne:
Az említett fajokból hány madár teleltethető egy leírt méretű kalitkában?
A kialakult párokat egy helyen kell teleltetni?
Jelenleg neon világításom van a kazánhelyiségben, ez megfelelő? Szélespektrumú világítás megoldható.





 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 31, 4:41 
Szia Timba!

Ezesetben félreértettelek! Mindenképpen legyen egy védett rész ahová elbújhatnak a madarak ha rossz az időjárás. Természetesen a fészek is itt legyen. Figyelni ezekután csak a frissen kirepült fiókákat kell. Azok elég balfékek, nem biztos hogy megtalálják a védett helyet.

Viszont dupla rácsot tégy a röpdé(k)re. Az éjszakai ragadozók ugyanis nagy kárt tudnak okozni rácson keresztül is. Tapasztalatból mondom, jártam már pórul én is. A sírógörcs kerülgetett mikor reggel megláttam a madarakat a röpdémben. 30-ból talán 5 volt egészséges. A többi vagy elpusztult, vagy nekem kellett átsegítenem a túlvilágra olyan állapotban voltak. Máig nem tudom "ki" volt a tettes.
Fűtetlen helyről a fagyok elmúltával, fűtött lakásból ha már 5-8 fok van éjjel akkor tedd ki a madarakat a szabadba.

A tojók - ha máskülönben egészségesek- rendszerint akkor nem indulnak be, ha el vannak hízva. Vedd a kezedbe, fújd meg a seggénél a tollakat. Ha zsírpárnákat látsz vedd ki a hímtől és fogd szigorú fénymagdiétára. Ha néhány hét múlva lefogyott, akkor kapjon fészket és próbáld beindítani egy kevés lágyeleséggel. Különben a tervezett költési szezon elött másfél hónappal érdemes kondícióvizsgálatot tartani. Mindíg van néhány dagadt madár, amit nagy helyen, soványabb takarmánnyal a többihez lehet még hangolni. Elvégre egyszerűbb az élet, ha minden madár közelítőleg egyszerre fészkel.
Remélem tudtam segíteni.

Üdv : neco


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 23:48
Hozzászólások: 1139
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós - Bucka
Valódi név: K.-né T. Tímea
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 30, 21:22 
A képek ugyanazok, csak láthatóbb méretben!
:oops:
Kép
Kép
Kép
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 23:48
Hozzászólások: 1139
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós - Bucka
Valódi név: K.-né T. Tímea
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 30, 14:24 
Szia Neco! :54:
Előszőr is köszi a gyors és kimerítő választ.
A harcot és a hűtlenséget 100 %-ban ki tudom védeni, mert egy "fakkba" csak egy párt rakok. Engem inkább a külső tényezők érdekeltek volna, pl eső, szél, zajok,kinti vad madarak, stb... De ez a probléma is megoldódni látszik, mert időközben el is készült a fészek és lassan egy hete 4 kicsi tojás melegszik benne. A pár jól megvan együtt és a tojó szépen ül. Már a sokadik fészekaljuk ez, így bízom megint a sikerükben. Legutóbb 5 fiókát neveltek és mára mind szép és egészséges.
Van viszont egy másik párom (opál), akik idén még nem produkáltak egy fészket sem. Tavaly már folt fiókájuk, amiket szépen fel is neveltek. Tavasszal a tojó levedlett, azóta szépen kitollasodott, de még mindíg csak nézik egymást. :61:
Kapnak sok zöldet, almát és lágyeleséget is, mégse történik változás.
A hím kitartóan és nagyon szépen fütyül, de a tojót valahogy hidegen hagyja.
Szerinted hogy tudnám "beindítani" a tojót?
Megpróbálok néhány képet felrakni, remélem sikerül!
Üdv: Timba
:54:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Timba 2007 máj. 30, 21:23-kor.

 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 16, 3:37 
Hali Timba!
Ha jól emlékszem az okosok azt írják, mondják hogy két dologra kell figyelni.
1.) Mindenképpen két hímnél több legyen a röpdében, mert így megoszlik a figyelmük egymás közt, lényegesen kevesebbet civakodnak.
2.) 1-2 tojóval több legyen a hímek számánál a röpdében.
Meg hát persze jó nagy hely, a tojók számánál több fészkelési lehetőség, szintén a bunyót elkerülendő. A hímeket is gondolom tanácsos az első napokban figyelni. A feltűnően agresszív példányokat el kell távolítani mielőbb.
Ezek a sokak álltal ismert kritériumok, de leírom hogy mit láttam egy cimborámnál áprilisban.
Tavalyi színkanári fiatalokat és néhány öreg tojót vitt el tőlem szeptemberben 14 darabot. A sajátjaival együtt 25 madara volt tavasszal, amiből 6 párat állított össze kalitos rendszerben. A többi madarat hímnek találta, illetve nem tudta megállapítani a nemüket.(Mellesleg megjegyzem én is megnéztem őket, és én is csak vakartam a fejemet.) Ezeket a " hímeket" a fagyok elmúlta után egy 2,5x2x2m-es röpdébe helyezte el. Néhány nap múva párosodni látott két madarat ezért 5 kettévágott kókuszdiót helyezett el a röpdében. Nos a 13 madárbol 3 tojónak bizonyult. kettőnél 4, a harmadiknál 5 fióka nevelődik minden gond nélkül egyenlőre. Tehát ez esetben 10 hím mellett volt 3 tojó és mégis gond nélkül megy minden, bár még nem önállóak a fiókák.
Azért én azt tanácsolom hogy a fennt leírtak szerint próbáld elhelyezni a madarakat. A konkrét esetet csak érdekességként említettem. Azt azért engedd meg hogy megemlítsem, hogy nagyon körültekintőnek kell lenni a csoportos tenyésztésnél. Nem igazán lehet a fiatalok származását megállapítani. A kanári tojó ugyanis nem a hűség megtestesítője. Előfordulhat hogy egy fészekben 3 hímtől is vannak fiókák. Egy idő után elkerülhetetlen a rokonok egymással való párzása, ami az állomány leromlásához vezet. Ezt úgy lehet elkerülni, ha minden évben legalább az állomány harmadát idegen vérvonalra cseréled. Sokszor viszont gondot okoz több, azonos típusú és színű, egymástól is idegen madár beszerzése. Ha úgy gondolod ezt a problémát meg tudod oldani, vágj bele bátran.

Sok sikert!

Üdv: neco


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 23:48
Hozzászólások: 1139
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós - Bucka
Valódi név: K.-né T. Tímea
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 15, 23:02 
Helló!
Azt szeretném megkérdezni, hogy egy 3 oldalról zárt, kinti röpdében a kanárik szaporodása kivitelezhető-e?
Köszi
Timba


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2006 dec. 22, 22:30 
Szia Sance! Fűtésed lesz, ugye?


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 22, 13:56 
Sziasztok !

Még valamit a zebrát más egzotával egy miatt nem javaslom : a normál zebra széthordja a mások által épített fészket és ezzel sokszor nagy kárt tehet az értékesebb madarak szaporodásában. A standard már kevésbé ilyen lopós !!

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 22, 10:20 
És még valami: ha szaporítani szeretnéd őket, a kevesebb néha több. Vagyis annál nagyobb az esélyed a sikeres szaporításra, minél nagyobb férőhely jut egy-egy párra.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 625 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 28, 29, 30, 31, 32  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 13:49
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO