Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 625 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 13, 12:51 
Szia Díszmadár !

Szépek a madaraid, miért nem gyűrűzöd őket ? !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 13, 12:40 
Szia Csaba !
Látom, hogy fertőzőtt lettél a szépre.

Felfüggesztés elött a nyilás alá 3 cm-re furjál egy lyukat és tegyél bele kb 8 - 1o cm hosszú 12 mm átmérőjű pihenő pálcikát.
Sokkal könnyebben járnak ki - be a nyíláson és a hímnek is lesz őrhelye kotlás idején. Ne legyen rövidebb mert a fészekrakás elötti odú kiválasztáskor sokat fognak a pálcán üldögélni így kényelmesen elférnek rajta, a közelség meg erősíti az egymáshoz tartozást. Felfüggeszteni, ha rizsnek szánod sarokba kell. Zebrának bárhova lehet 1,5 m fölött.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 13, 12:19 
Üdv mindenkinek !
Nemrég jöttem meg egy kis kiruccanásból.
Díszmadár! Komolyra vetted a figurát! Nem semmi, gratulálok. Szombaton várlak.


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 12, 22:39 
Kedves Waxbill!

köszönöm az elismerő szavakad Neked is.
Valóban a rácsot tűzőgéppel tűztem fel, aminek szára 12 mm -es, ez tökéletesen megtartja a hálót.
A "papucsokat" egy lakatos ismerősöm csinálta acéllemezből, talán 1-es, vagy 1,5-ös ből, alulra betonvas darabot hegesztett rá, azután elvittem horganyoztatni őket. Betonozáskor a hegeszett szárat belebetonoztuk az aljzatba. Többek véleménye szerint túl lett ezzel kicsit biztosítva a statika, mert egy ekkora röpde már saját súlyánál fogva is stabil, talán felesleges volt a papucsozás. Nekem mindenestre megnyugtató, hogy most egy tornádó se biztos hogy elvinné:)
Természetesen ha mégegyszer építenék röpdét, akkor tanulnék az első hibáiból, s valószínű gyorsabban, egyszerűbben csinálnám a következőt. /Különben épp ezt teszem egy havoromnál/
Bár mint látszik a mostani átalakításból is, a modulrendszernek vannak hosszútávú előnyei. A befektetett sok munka ilyenkor visszaköszön. Viszonylag egyszerűen átalakítható bármikor a röpde, mivel a belső keretek mérete milliméterre egyező, az ajtók, dupladrótos elemek, etetők helye, a lerekesztések gyakorlatilag szabadon változtathatóak, igény szerint. Így lett a 6 rekesz papagájröpdéből most "egylégterű" röpde, /ami egy polikarbonát elemmel télre kétterűvé fog válni.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 12, 14:59 
Lajos után szabadon!

Vettem egy nagy, jól megtermett kókuszdiót:

Kép

38-as lyukfúróval lukat fúrtam a homlokába:

Kép

Kiszedve a húsát és kitisztítva:

Kép

Már csak a felfüggesztést kell megoldani (kifúrva a szemeit) és mehet a madárházba.
Remélem az ezüstcsőrűeknek is legalább annyira fog tetszeni mint nekem!


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 12, 8:12 
Szia Díszmadár!

Na ez aztán nem semmi! Gratulálok a röpdéidhez, rengeteg munkád lehet benne!!! Az állományodhoz nemkülönben, sok-sok tenyésztési sikert kívánok. Itt minden madár jól érzi majd magát!!!

Kérdéseim is lennének, mert röpdeépítés előtt állok és gyűjtöm az ötleteket:

1. Jól látom, hogy a dróthálót kárpitos tűzőgéppel rögzítetted a fakarethez?
2. A kész betonaljzaton látok (alumínium???) rögzítőelemeket, amelyek a fakereteket tartják. Ezeket készen vetted, vagy magad készítetted? Lefotóznál egyet közelről?

Előre is kösz a válaszokat.

Üdv.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 11, 20:48 
Szia Díszmadár!
Megnéztem a képeket és ezáltal láttam a birodalmadat! Hát komáim ezért érdemes madarászni! Ezt látni kell, akár képen, akár élőben!! Irigyellek ezért a kis édenkertért, mégha balkezes is vagy!! Barátom ezaztán az állomány!! Remélem nagyon sok örömöd lesz bennük! Gratulálok és mindenkinek csak ajánlani tudom!
Üdv Tangara


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 11, 20:47 
Na mire felocsúdok már meg is oldottad a kép kérdését.
Nagyszerű képek, egyáltalán nem gond ha sok, majd sokszor nézzük őket
:83:


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
Hozzászólás 2007 júl. 11, 16:39 
képeket a túlméret miatt töröltem.:(


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Hegedűs Zsolt 2007 aug. 6, 21:20-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2007 júl. 10, 7:49 
Pedig érdekelnének a fotós illusztrációk. Csaba biztosan segít, és felteszi a képeket!

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
Hozzászólás 2007 júl. 2, 23:24 
Szia Tangara!
Haladok szépen, köszönöm az érdeklődést. Kicsit belassultam, mert mivel hátrányos helyzetű balkezes vagyok kicsit megszivattam magam az építéskor. Pénzem nincs balkezes szerszámokra, így hát néha nem egyszerű az életem. A körfűrész porfújójától próbáltam elhajolni épp, mikor _OSB lapot vágtam. Persze pofám tele volt fűrészporral, mikoris a levágott darab lemez a sarkával pont beleállt a kislábom ujjába, ami cca. 2x-re dagadt rögtön, és lila, meg kék színekben játszik. Ígyhát most sántikálva bár, de nem adom fel, - mindent a madarakért!!!
Ma a faágakat aplikáltam be a volierbe, holnap talicskázok földet, homokot. Azután etetők itatők elhelyezése, stb. Sikerült szereznem 4-5 féle közepes növésű bambuszt, azoknak is ácsolok ládát, szerintem jól fog mutatni a volierben, ázsiai madarakhoz, ázsiai növényt választottam:)
A hétvégén Békéscsabán leszünk, a nagyobbik fiamnak lesz Országos Bajnokság /úszás/, úgyhogy akkor már pihenek egy kicsit, csak hangom nem lesz mire hazajövök.
Ha minden jól megy, jövő héten már nem virít üresen majd, megyek Kecskemétre Gyulához rizspintyekért, utána meg Necohoz kanáriékért.
A papagájok eladásakor beszámítottam egy pár zebrapintyet, akiket nem tudok majd rögtön kirakni, -mert hálás kis madarak lévén-, letojtak a drágáim, s szorgalmasan ülik a tojásokat.

Nem tudom, hogy kell ide fotót feltenni, pedig végig fotóztam a munkafolyamatot.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 2, 22:00 
Szia Díszmadár!
Hogy haladsz a madárházzal, remélem nem akadtál meg?


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 27, 21:30 
Köszi az aktivitást! Az ötletek, tanácsok jók, beépítem őket!

[/img]


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 27, 19:37 
Heló Díszmadár!
OK rendben. Egy pár gondolatot írnék a rizsekkel kapcsolatban, ha nem gond. Ha csak egy vagy két párt szeretnél azokkal nem lesz gond, ha naggyából egy koruak. Ha több madárról lenne szó, úgy lehet, hogy csak a domináns pár fog fészket rakni. Jó a több fészkes megoldás, mert így a csapaton belül lesz esélye más párnak is a fészekrakásra. Ha már megszokták a helyüket és jó kényelmes száraz fészkük van, akkor egész évben a kialakított röpdében lehetnek. Nálam a rizsek 15x15-ös élhosszuságu, és 17cm magas oduban költenek, melynek a bebujónyilása 4cm átmérőjü. Az enyémek szeretenek fürdeni, mondhatni minden nap, ezért jó ha teszel nekik fürdető tálkát is.
Remélem nagyon sok örömöd lesz tartásukban
Üdv Tangara


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 27, 0:56 
Szia Zsolt!

Őszintén szólva nálam több gyakorlati tapasztalattal rendelkezők válaszára vártam..... Egy pár megjegyzést azért teszek, persze ha ezt egy koca kanáristól nem veszed rossz néven.
A kanáriknak majd tavasszal valamilyen 10-12 cm átmérőjű, félgömb alakú fészket tégy, mert az oduba nem fognak bemenni. Tésztaszűrő, félbevágott kókuszdió, lehet kapni kész fészket is kimondottan kanáriknak, de bármi jó, csak nyitott legyen.
A rizseknek-zebráknak különben nem nagy a hullámos odu? Nem tudom ez gondot okoz -e, de én talán kissebbet tennék.
A növényeknél szerintem kimondottan előnyös a konténeres elhelyezés. Ha elkoszolódott bármikor ki lehet hozni lezuhanyoztatni. Kertészetekben találsz borókát, tiszafát, meg még a tuja fajták sem hiszem hogy gondot okoznának.
Az oduk elhelyezése meg szerintem is úgy frankó, ahogy Doromboló barátunk írta. Hullámosokat tartottam így csoportban, és van amelyik a felső, néhány meg az alsó odukba szeretett bele. Gondolom a te bandádnál is így lesz.

Sok sikert!

Üdv : neco


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 26, 21:06 
Hát ugyan rizspintyet szeretnék telepíteni, meg még néhány más fajt, azonban kérdéseimet inkább éreztem ebbe a topikba valónak, hiszen a madárház általános elrendezéséhez kapcsolódtak, nem pedig rizspinty-specifikus kérdések voltak. A fórum címe pedig: Tartási helyek, eszközök felszerelések- Madárház.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 26, 20:18 
Szia Díszmadár!
Ha rizspinty csapatot szeretnél telepíteni tenyésztés céljából, írj a rizspintyes topikban, ott több választ fogsz kapni a kédésekre.
Üdv Tangara


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 26, 14:55 
Szia!
Köszi a választ, bár a hullámos odú úgy látom félre vitt, rizspinty - csapatot telepítenék, egy egy zabrapinttyel, kanárival.


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 26, 14:33 
A francba ! Ezt itt alább nem ide akartam írni....!! :23:


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 26, 12:01 
Szia ! Doromboló vagyok, nem tudom kiírja e, azért a bemutatkozás.
A hullámosoknál nem mindig az dönti el, hogy milyen messze vannak egymástól az odúk, hogy ne zavarják egymást a költésben, hanem, hogy baromkodó famíliából származik e a tenyészanyag. Láttam már egy apró kis pincehelyiségben odukkal kitapétázott falú 3×3 m-es helyiséget, ahol nagy egyetértésben, különösebb balhék nélkül költött 14 pár !!!
De olyant is ahol a nagy tér ellenére a néhány pár folyton kirámolta egymást.
Az odukat csak a fedett helyen rakjad fel, az átjárhatóság több szempontból is előnyös.
A takarmányozás szerencsésebb a fedett helyen mert az állandóan kint repdeső madarak rendszeresen telitojnák az etetőt, az ebédlőbe meg csak tényleg enni járnak be.
Próbáld két sorban az odúkat de ne pont egymás alá, hanem lépcsőszerűen alá-mellé és két három oduval többet kellene felraknod...
Növénynek a legjobb a boróka, ezt csak a ritkásabb erdőrészletekben találsz és csak gyepkockástól marad meg....Ha jön az erdész meg spuri...!


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 625 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 13:51
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO