Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 171 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 20:04
Hozzászólások: 30
   
Hozzászólás 2008 dec. 17, 21:25 
autómata befogó/csapó/ ha valakit érdekel ,nálam.,k. dezső


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 10, 20:27
Hozzászólások: 213
Tartózkodási hely: Battonya
Valódi név: Nagy Éva
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 7, 18:28 
Sziasztok,
köszi a hozzászólásokat. Azért úgy látom, hogy ez a befogás nagy térből egy olyan nem egyszerű dolog, ami mindenkit trükközésre kényszerít. :twisted:
Nekem is az alján van az ajtó a befogókalitnak, így ki fogom próbálni Nyuzilla fürtösköles módszerét, és Zozimo hatására a drót helyett madzagot vagy damilt teszek, aminek nincs hangja, ha el kezdem húzni.
Zottannak tudom, hogy az enyémnél kisebb a röpdéje: az enyém kb 3x2 m alapterületű, és 2,2m a legmagasabb része. Ebben hadonászni úgy, hogy az ülőrudakat hát éppen ki tudnám iktatni, ha nagyon akarnám, de most csak 9-en vannak benne, szinte elvesznek :D De ha a fenti módszerek se vezetnek eredményre, akkor mindenképp csinálok egy hálót is :!:
Majd jövök a hírrel, ha megint kell befognom, hogy hogy sikerült :!: :D
Üdv.: Évcsi

_________________
A leghatékonyabb környezetvédő az emberevő cápa...


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 6, 11:04 
Szia!
A befogókalit nálam magas és egy ülőrúd is van benne, az ajtó a padlóhoz közel található. Ha vadászni akarok, egy csokor fürtös kölest akasztok a kalit tetejébe, akkor odagyűlnek, és nehezebben találják meg az ajtót.
Ha nem hirtelen felindulásból kell kiszedegetni őket, akkor előző este elveszem a kaját, hogy ne tudjanak bereggelizni, majd délelőtt kaja. Csak úgy özönlenek befelé!!!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 5, 20:30 
Szia Évcsi!
Nálam működik a kalitkás befogás. Nem drót, hanem vékony spárga kell és legyen feszes amennyire csak lehet! Nem kell órákig ott állni! Nem akkor kell befogni, amikor te akarod, hanem amikor ők engedik. Vagy is, figyeld meg mikor esznek! Nálam általában, ha bemegyek a röpdébe és adok valamit nekik enni, ahogy kilépek, már oda is repülnek. Na, ilyenkor kell megfogni! Max 10 perc. A lecsapódó ajtóst szeretnéd, akkor állítsd fel a kalitkát.

_________________
zozimo2


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 5, 20:23 
Szia Évcsi!
Ebben a rohanó világban az embernek ideje sincs mindig befogókalitkázni, pláne ha például eladásra kell kifogni néhányat a fiatalok röpdéjéből. Igazán nem várható el mindenkitől, hogy egyfajta békés nirvánában, kávét iszogatva anekdotázgasson fél délután, amíg a kívánt madár hajlandó besétálni a kalitkába (és bent is maradni ugye...).
Szóval én eretnek módon stresszes, de annál gyorsabb és egyszerűbb módon fogom ki a madarakat: hálóval. :shock:
Ennek nincs sok trükkje: a háló nyele legyen kellően hosszú és kényelmes, a karimája csak éppen annyira nagy, hogy a madár beleférjen, de ne szoruljon be mindenhová. Ugyanez a rész nem árt, ha puha, ha véletlenül mellényúlunk és tarkón találjuk az állatot...
A háló-rész valamilyen rugalmas anyagból legyen, és nem árt ha hosszú, mert így könnyebb a kiemelés: ha a madár bent van a háló aljában, csak elfordítjuk a nyelet és a karima lezárja a háló nyílását, így a madár többé nem jut ki. Hálónak még egy használt harisnya is alkalmas, persze ne a lyukas részt húzd a karimára. :)

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 10, 20:27
Hozzászólások: 213
Tartózkodási hely: Battonya
Valódi név: Nagy Éva
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 5, 20:01 
Sziasztok,
Azt szeretném elpanaszolni, hogy a röpdéből én olyan nehezen tudom kifogni a pintyeket. :( Egy kalitka van benne, mellmagasságban egy polcon, egy kis ablak előtt, és a kalitka ajtaján van egy drót, amivel be tudom rántani az ajtót, ha benn van a kívánt madár. (Állandóan ebben van a kaja, tehát simám ki-be járnak enni, ha nem vagyok ott.) De ez nem működik rendesen, mert már amikor a drót megmozdul, még be se csukódott az ajtó, már kint is vannak, ha lassan, ha gyorsan csinálom akkor is. Órákat állok ott kővé meredve, mire sikerül, de ez így nem mehet tovább! :?
Azt hiszem, vennem kellene egy rendes befogó kalitkát, aminek fölülről a levegőből csukódik le az ajtaja, hang nélkül. Szerintetek a szentesi börzén találok ilyet?
Vagy mit csináljak?
Azt szeretném kérni, hogy osszátok meg velem a befogási tapasztalataitokat, ha lehet képekkel, mert ez a megfogás dolog nekem nagyobb stressz, mint nekik, már néha úgy érzem. :(
Köszi: Évcsi

_________________
A leghatékonyabb környezetvédő az emberevő cápa...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 29, 19:02 
Mihal írta:
Köszönöm a gyors válaszokat, természetesen még sok kérdésem lesz.
Először körülnézek madárügyben.

Csak nyugodtan.
Egyébként három idei kiadó hímem még maradt.
Ez a reklám helye volt. :lol: :oops:

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 29, 13:28
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 29, 18:42 
Köszönöm a gyors válaszokat, természetesen még sok kérdésem lesz.
Először körülnézek madárügyben.

_________________
Üdv. Mihal


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 29, 14:21 
Mihal írta:
Üdv Mindenkinek !
Szeretnék madarat tartani, és mivel (gyermekkorom madarait leszámítva)
kezdő vagyok, ezért segítséget kérek. A kiválasztott madár a japán (vagy
japáni?) sirályka. Az első kalitka adott, mérete: 58x50x43 cm. a kérdésem
az lenne, hogy mennyi madárnak elég ? 1pár ? Esetleg kettő pár ?
Szívesen venném, ha ajánlanátok olyan oldalt, ahol részletes leírások vannak, a madarakról, tartásról, etetésről stb. Köszönöm.

Szia Mihal!
Üdvözöllek a fórumon, a legjobb helyre jöttél!
Nos, a válaszaim:
1. Japáni tűnik a hivatalosnak, noha nekem személy szerint a japán a szimpatikusabb, de fejet hajtok a megegyezés előtt. :)
2. Mivel a sirálykánál elég nehéz a nemeket megkülönböztetni (csak ének és tojás), ezért valószínűleg úgysem komplett tenyészpárjaid lesznek, szóval érdemes több fiatal madarat beszerezned. Mondjuk 4-5-öt, ezek a leírt kalitban jól eltarthatók míg ki nem derül kicsodák-micsodák. Ha kialakult belőlük mondjuk egy pár és úgy veszed észre, hogy a többiek csak zavarják, akkor eltávolíthatod a többi madarat és az összeállt pár nyugodtan költhet. A méret engedi két pár együtt tartását is, azonban a sirálykák hajlamosak arra, hogy egy fészekbe "üljenek össze" és tönkretegyék egymás költését. Kivételek persze akadnak, de nálam pl. ez nem jött be...
Remélem segítettem valamennyit, ha további kérdéseid vannak, ne fogd vissza! :D

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 29, 14:17 
Mihal írta:
Szívesen venném, ha ajánlanátok olyan oldalt, ahol részletes leírások vannak, a madarakról, tartásról, etetésről stb.

http://www.idre.hu/forum/viewtopic.php?t=118&start=0


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 29, 13:28
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 29, 14:09 
Üdv Mindenkinek !
Szeretnék madarat tartani, és mivel (gyermekkorom madarait leszámítva)
kezdő vagyok, ezért segítséget kérek. A kiválasztott madár a japán (vagy
japáni?) sirályka. Az első kalitka adott, mérete: 58x50x43 cm. a kérdésem
az lenne, hogy mennyi madárnak elég ? 1pár ? Esetleg kettő pár ?
Szívesen venném, ha ajánlanátok olyan oldalt, ahol részletes leírások vannak, a madarakról, tartásról, etetésről stb. Köszönöm.

_________________
Üdv. Mihal


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 12, 12:56
Hozzászólások: 189
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 2, 21:50 
Spirit írta:
Szia Jester! Nálam egyetlen egyszer volt vendégségben egy törpepapagáj, na addig én is azt mondtam, hogy á, engem nem zavar a hangja... a két hét vendégség után alig vártam, hogy elvigyék már a csudába, meg lehetett őrülni a hangjától. És azt garantáltan az egész ház hallja...
Én is pont így jártam... :D


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 19, 15:01
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest - Zugló
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 30, 17:58 
Szia Jester! Nálam egyetlen egyszer volt vendégségben egy törpepapagáj, na addig én is azt mondtam, hogy á, engem nem zavar a hangja... a két hét vendégség után alig vártam, hogy elvigyék már a csudába, meg lehetett őrülni a hangjától. És azt garantáltan az egész ház hallja...


 
Offline
Csatlakozott: 2008 okt. 30, 15:34
Hozzászólások: 2
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 30, 16:50 
Szia, Nyuzilla !
nagyon szépen köszönöm a válaszod :) a szaporodás igazábol nem oan fontos szempont mivel nem nagyon értek hozzájuk egyenlőre... hát a hangerő pedig végülis nekm annyira nem zavaro...csak társasház stb...és a szomszédok nem vmi ...toleránsak :? szoval azt hiszem a pintyet fogom választani... és a másik amit még megszeretnék kérdezni...hogy párban jobb tartani őket? vagy lehetnek úgy hogy fiú-fiú lány-lány?


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 30, 16:41 
Szia, Jester!
A tartása egyiknek sem nehéz, a szaporodás a törpénél fogós kérdés.
Ha szempont a hangerő, akkor törpepapagájt semmiképpen! Nálam az 1 törpi hangosabb, mint a 40 pintyőke!!! :83:


 
Offline
Csatlakozott: 2008 okt. 30, 15:34
Hozzászólások: 2
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 30, 15:40 
hello!

érdeklődni szeretnék és egy kis informáciot kapni.
először szeretnék kismadarat tartani..2 fajtán gondolkozom egyenlőre. törpepapagáj, vagy pinty.
ezeknek mennyire könnyű a tartása? ajánlottak e kezdőknek?és mi az amire feltétlenül szükség van még a kalitkán, itato, etetőtálkán és eleségen kívül? és a másik...hogy ezek a madarak mennyire hangosak?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 11, 21:53 
Szia Spirit!
Nagyon jó helyük van a madaraknak! :D
Kicsit emlékeztetett ez a képes beszámoló a vogelarena-s profilokra... Talán így is meg lehet oldani a felvetésem ( http://www.idre.hu/forum/viewtopic.php?t=390 ) ? :O :D

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 12, 12:56
Hozzászólások: 189
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 11, 21:32 
Gratula Spirit! :wink:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 9, 18:57 
Helo!


Szép kis madárbirodalom :lol:

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 19, 15:01
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest - Zugló
   
Hozzászólás 2008 szept. 9, 12:13 
elaci írta:
Szia Spirit!Én kiváncsian várom a képeket... :P


Szia! Köszi az érdeklődést, akkor íme:

két bird lamp, egy infra, és az a kis sárga az éjszakai fény, az egész időzítővel van beállítva, reggeltől estig a bird lamp, kétszer 1 óra szünettel, meg egyszer fél órát az infra megy helyette, és éjszaka az éjjeli fény. Most minden kalitkában egy pár madár van, ez esetenként lehet változó, volt hogy 2 pár gould volt együtt, vagy egy pár gould + egy magányos káka, de annál nagyobb létszám soha nem volt egy kalitban, hogy egy szülőpár, és az ő egy fészekaljuk.

Kép

balra fönt egy pár zebrapinty, mellette fönt középen egy pár szalagpinty, alatta egy pár káka

Kép

az ajtó fölött egy pár gould, és 3 fiókájuk (abból gondolom hogy jól érzik magukat, hogy ez a gould pár gond nélkül költött és maga nevelte fel a fiókákat)

Kép

lent egy törpehörcsög, fölötte mint látható a nimfa, legfölül egy pár gould, és jobbra egy kanári

Kép


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Spirit 2008 szept. 12, 9:02-kor.

 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 171 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 0:15
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO