Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 2014 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 97, 98, 99, 100, 101
Szerző Üzenet
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 21, 18:42 
Őt is a mezőről hoztam. Sajnos nem tudom a nevét... De hátha valaki ismeri?!

Kép

Kép


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 20, 22:12 
Ez a fehérgólya nagyon komolyan veszi a vándorlásra való felkészülést! Mióta figyelem, egy halom pockot, békát, gyíkot gyömöszölt le a torkán!
Kép
Igazából nem tudnám megmondani, hogy fiatal gólya-e vagy idős... Azt már tudom, hogy a gólyafiaknak is fekete a csőrük, akárcsak a zebrapinty fiókáknak- jó a hasonlat :wink: - aztán gyönyörűen bepirosodik. A lábai színezete belűl kicsit furcsán fehéres... Gyönyörű madár!
Kép
Kell az energia! Még egy hét, és máris indulnak a hosszú útra.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 17, 0:04 
Hát akkor "galambásszunk" :D !

Örvös galambok? vagy csak sima parasztgalamb?

Kép


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 16, 2:30 
Ne mondj ilyeneket, mert elpirulok.:oops: De a viccet félretéve tanulgatom még csak a szakmát. No meg gyűjtögetek egy jó cuccra. :wink:

Ha tetszenek a galambok akkor talán ez is bejön:
pálmagerle Egyiptomból, lent a kirepült fiókái

Kép
Kép


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 15, 23:44 
Mi az, hogy amatőr? Mihez, vagy kihez viszonyítva??? Te akkor profi vagy az amatőrök között :D

Gyönyörű ez a gerle! Nálunk sokat lehet látni ilyet. Aranyosak, ahogyan párban "burukolnak", udvarolnak :D

Üdv: Gabesz


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 15, 14:58 
Hali mindenkinek!

Oké, oké Gabesz igazad van, csak azért a magunkfajta egyszerű halandó nehezen akaszt le fél millát egy gépre+objektívre :65: , (pedíg két hete az egyik "elektromultinál" olyanokat, de olyanokat láttam!!!) meg 50 ezret egy állványra. Abban is igazad van hogy igazán jó képet csak jó cuccal lehet csinálni. Én még kicsit gyüjtögetek mielőtt komolyra veszem a figurát. Addíg maradok az amatőr képeknél, meg a jó kis panasonicomnál. :wink:

balkáni gerle :
Kép


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 14, 18:05 
Hali, Neco, Sünsöri!

Ami az állványt illeti, jó ha stabil!!! Ezért már érdemes vásárolni egy Manfrotto vagy Gitzo állványt fejjel együtt, de ez 200, 300 Euro fölött van... A 6-8000ft-ost, amit említettél, nagy a valószínűsége, hogy bemozdul. Ezt már tapasztaltuk. (Én személy szerint csak kézből fényképezek, meg is látszik... Ha beülnék a madárlesbe, akkor már vinnék állványt is, addig csak csőretöltött géppel járok-kelek a fák közt)

Pussz: Gabesz


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 11, 5:10 
Hali Csicsörke!

Jó ötlet volt ez a topic! Én is hozok egy pár képet.

Karvaly a madáretetőmön elkapott verebet falatozza:
Kép
Kép[url]
(sajnos nem túl jó képek, mert iszonyú köd volt)

Tőkés récék az alcsúti arborétumban:

Kép[/url]

Abban igaza van Gabesznak, hogy a profi gépek olyanok amilyeneket leírt, de én egy panasonic DMC-FZ20 tipusú géppel fotózom, és amatőr szinten tökéletesnek tartom. Persze ki mennyire amatőr!?(ha oly nagyon mint én, akkor ilyen gép kell! ha teljesen manuálisan állítok mindent, nem hogy elrepül a madár, hanem még a fiókái is kirepülnek ha a tojásain ülő tojót fényképezem! mjdnem csak automatán használom.) :wink: 12x zoom , manuális beállítások elég széles köre, mindemellett automatán is elég széleskörűen alkalmazható. Most újonnan úgy 80.ezer kemény magyar forintba kóstál. És még egy tanácsot ha elfogadsz : bármilyen gépet veszel, álványt vegyél hozzá, mert már 8x zoomnál sem lehet mozdulatlanul tartani a gépet. Ez tényleg nem drága 6-8000 ft-ért már van ami bőven megfelel.
Majd hozok még képeket!


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 9, 6:16 
Elhoztam nektek az idei madárlesből a füstifecskéket :D

Kép

Ezta csudabogarat pedig a hegyekből hoztam... A hangja a doromb hangjára hasonlít. Fenyőszajkó:

Kép


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 8, 19:00 
Nagyon örülök, kedves Csicsörke, hogy valakinek :D eszébe jutott a szabad néppel, a vadmadarakkal is kapcsolatos topikot nyitani! Mert szerintem vagyunk egy jópáran, akik nemcsak egy bizonyos madárfajt szeretünk (kalitban tartva figyelni és örülni nekik), hanem általában és nagyon szeretjük a minket körülvevő természetben előforduló csodálatos hangú, gyönyörű színekben pompázó esetleg fakó tollruhájú de annál hasznosabb és kedvesebb madarakat.

Egy hosszabb lejáratú betegszabadság adott időt és alkalmat arra, hogy megfigyelhessem, hány fajta "vendég" látogatja télen a kertünket! Attól fogva az ablakra tapadva figyeltem minden ágrezzenést. Nemcsak a széncinege és kékcinke szórakoztatott délelőttönként, hanem egy hűséges fenyőrigó pár is idejárt szinte órapontossággal ebédelni a hóra "terített" asztalról a pincéből felhordott almából :wink: Legszebb és legkülönlegesebb vendégeim a csonttollúak voltak, akik csilingelő hangon kommunkiáltak egymással és szinte ellepték az almafák alját és kopár koronáját még fennmaradt-félig fagyott alma után kutatva...

Aztán a tavasz mindig elhozza a seregélyeket, akik nemcsak széles repertoárjukkal bűvölnek el engem, hanem a fészekrakás és fiókanevelés periódusát is vágigkövethetem- ami sajnos nem mindig happy end... Hisz a szarkáknak is meg kell élni valahogy...

Nyitottam is egy mappát, amiben a kerti vendégeim kaptak helyet és most már lassan az erdei madarak is bekérezkednek...

Azóta is az "ágak hegyén járok" :D
És szívesen olvasom mások megfigyeléseit, tapasztalatait.


A páromat kérdeztem fotoapparát ügyben... Szerinte, ha madarat akarsz fényképezni, akkor az optika az (300mm fókusztávolság, 2.8 esetleg 4-es fényérték), ami drága és gépestől lehet számítani kb. 2000 Eurora. Ebből az optika kb. 1500 Euro. A fényképezőgép, amit ajánl Nikon, esetleg Sony.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gabesz 2007 aug. 8, 19:15-kor.

 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 8, 14:56 
Bizony, egy jó kis fotóaparát is elkéne már lassan, eddig csak kölcsöngépekkel fotózgattam a csicsörkéimet. Tényleg tudna ajánlani valaki egy nem túl drága, terepen is jól használható digitális fényképezőgép típust?

Egyébként nem árt, ha a könyvespolcon ott-hon figyel egy madárhatározó is :))
Ez egy széles körben használt-javasolt igényes, részletekbe menő példány:
Mullarney-Svensson-Grant: Madárhatározó (Park Kiadó, 2005)
Kép

Ezt pedig egy zsebben is hordható egyszerűbb, de olcsóbb példány:
Martin Woodcock, Richard Perry: Madarak, Fürkész könyvek (Gondolat Kiadó, 1988)
Kép

Én egyébként felregisztráltam a http://www.birding.hu weblapra is, elég sok profi madarász látogatja, egész jó fórum is van rajta (de természetesen nem olyan jó, mint az itteni :lol:
például fotók alapján is segítenek a határozásban:
http://www.birding.hu/forum.do?method=view&temaId=9

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 7, 16:53 
A madarászélményeiteket is nyugodtan ide lehet hozni, mint például ez itten :D

Az elmúlt hétvégét Fonyódon töltöttük a feleségemmel és már otthon, a térképen kiszúrtam, hogy a város mellet egy kiterjedt halastórendszer helyezkedik el. Nosza már raktam is befelé a poggyászba a távcsövemet (Nikula, 10x32, kici ócso kínai, de a célnak megfelel, egyenlőre :) és a Madárhatározót (Svensson, 1999) Egyébként ezeket szinte mindig viszem magammal, ha olyan helyre megyek, ahol már minimum két fa is van :D
Szerencsémre nem volt túl jó az időjárás, így sikeresen előterjesztettem kedves nejemnél egy kis madársétát a halastavaknál, mintegy strandolás helyetti alternatív programot :D Amint némi hezitálás után elhagytuk az "Idegeneknek belépni tilos! Kutyával örzött terület!" táblát, egyből rábukkantunk egy bakcsó fészkelőtelepre, ahol minimum 30 egyedet számláltam meg. A feleségem ezután csak "bakcsomópontnak" hívta ezt a helyet :D Most láttam életemben másodszor bakcsókat. Érdekes volt megfigyelni a felnőtt:
Kép
és a fiatal:
Kép
madarak tollazata közti különbségeket valamint felejthetetlen élményt nyújtott ez a nagyszámú madárcsapat, ami egy ideig szinte a fejünk fölött kőrözött, mivel sajnos felriasztottuk a jelenlétünkkel az egész kolóniát. Volt még szerencsénk egy négyfős szürkegém családot is megröptetni, de szerintem mi jobban megilyedtünk, mint ők, mivel kábé ötméterre bevártak minket és csak utána ereszkedtek a magasba hatalmas szárnyaik segítségével a nád takarásából.
Kép
Most, itt láttam életemben előszőr kárókatonákat is élőben.
Kép
Továbbá egy utólag beazonosított ragadozómadarat is hosszan megfigyeltünk, amint a nádas fölött repülve zsákmány után kutatott, ez egy barna rétihéja volt.
Kép
Érdekes volt, hogy az itteni tőkésrécék már kb. 20 méteres megközelítéstő felriadtak, de a balatoni hajókikötőben lévő kb 30. példányt még etetgették is az emberek.
Kép
Ugyan ez volt jellemző a strandon látott 23! bütykös hattyúra is. A halastavaknál csak egy párt láttunk, viszont azok érthető módon féltették 5 barna tollazatú, fekete csőrű fiókáikat és közeledtünkre hamar beevickéltek a nádas sűrűlyébe:
Kép
De amint elhagytuk a fent említett tíltó táblát és visszapillantottunk a tóra láttuk, hogy újra kijöttek a nyílt vízre és a bakcsó kolónia is szépen visszaszálingózott nappali pihenőhelyére, mi pedig madarászélményekkel gazdagon távoztunk a területről.

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2007 aug. 7, 15:42 
Én csak 2004-ben kezdtem érdeklődni igazán a vadmadarak iránt (is), amikor hozzám került az első mozambiki csicsörke. Tehát érdekesmód nálam a díszmadarászat inukálta a terepmadarászatot. Idő- és pláne autó hiány miatt általában csak itt a kerületemben (Bp. X.ker.) szoktam nézelődni (pl.: Csajkovszkij-, Óhegy park, Népliget, Felsőrákosi réteket). Az én kőbányai fajlistámon eddig 44 madár szerepel, az érdekesebbek közül megemlíteném a sárgafejű királykát, a csonttollút, a vörös vércsét, a karvalyt és a vándorsólymot!!!

(2007. 07.15.)
1. csicsörke
2. meggyvágó
3. zöldike
4. tengelic
5. vörösbegy
6. csuszka
7. erdei pinty
8. házi rozsdafarkú,
9. kerti rozsdafarkú
10. fenyőpiny
11. sárgafejű királyka
12. őszapó
13. örvös légykapó
14. szürke légykapó
15. kékcinege
16. széncinege
17. feketerigó
18. fenyőrigó
19. csonttollú
20. nagy fakopáncs
21. balkáni fakopáncs
22. zöld küllő
23. vetési varjú
24. dolmányos varjú
25. örvös galamb
26. szarka
27. házi veréb
28. mezei veréb
29. seregély
30. vörös vércse
31. karvaly
32. szajkó
33. csilpcsalp füzike
34. barátposzáta
35. fülemüle
36. fácán
37. molnárfecske
38. kakukk
39. sárgarigó
40. tőkés réce
41. mezei poszáta
42. barázdabillegető
43. sarlósfecske
44. vándorsólyom

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2007 aug. 7, 14:53 
Szevasztok!
Gondoltam itt nyitom meg ezt a topikot, mivel ebben a csoportban találtam pár vadmadaras hozzászólást is…
Hogy micélból nyitottam meg ezt a topikot? Hát acélból, hogy itt folytathassanak eszmecserét olyan díszmadarászok, akiket érdekel a terepmadarászat is és nem csak a börzékre járnak díszpintyeket lesni, hanem a szabadban élő vadmadarakat is előszeretettel kapják távcsővégre :D nahát én is ehhez az emberfajhoz tartoznék 8)

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2014 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 97, 98, 99, 100, 101



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 19:04
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO