Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 2972 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 144, 145, 146, 147, 148, 149  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 29, 20:51
Hozzászólások: 506
Tartózkodási hely: kistarcsa
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 17, 21:24 
Szevasztok!
Nálam már 3 kölök kirepült+4 van fészekben és a két német tojóm 4-4 tojáson.
Neco!
A legnagyobb esélye az OB-n annak van aki indul ezen a versenyen :lol: !!!


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 17, 18:14 
Kynyoo írta:
Sziasztok!

Ma újabb 3 fiókám kelt 4 tojásból a negyedik szerintem kilyukadt és beszáradt!
Remélem simán fog menni az etetés és nem lesz gond! Egy ígéretes Röder hím a büszke apa!
Neco nálam már van olyan tojód ami hordja a papírt a csőrében úgyhogy ma feldobtam neki a fészket! Remélem nem lesz korai! :roll:


Hajrá Kinyó :wink: !
Nem korai, a tojók már elég idősek. A március elejét a lentebb említett vedlés miatt mondtam, hogy ne csodálkozz ha a többinél kicsit később kezdenek mocorogni. De ha elindultak had' menjenek!

-----------------------------------------------------------------------------------
Szia Gyuri!
Ahogy Dorombi írta. Menjenek a melegebbe, és adj nékik fészket. Ha megfúrták mehet hozzájuk a hím. A márciust Néked is a fent említettek miatt mondtam!

Énnemtudom?! Mindenkinél ficeregnek a dec.ben bevedlett rigó(né)k, csak nálam nem?! :shock: Holnap alájuk nézek, nehogy valamiről lemaradjak.... :wink:

cwgVili, nálad mi újság? Remélem kikupálódtak a csajok?

------------------------------------------------------------------------------------
Eztetet' találtam az idei VB-ről Csicsöri jóvoltából.
Kép

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 17, 17:13 
Sziasztok!

Ma újabb 3 fiókám kelt 4 tojásból a negyedik szerintem kilyukadt és beszáradt!
Remélem simán fog menni az etetés és nem lesz gond! Egy ígéretes Röder hím a büszke apa!
Neco nálam már van olyan tojód ami hordja a papírt a csőrében úgyhogy ma feldobtam neki a fészket! Remélem nem lesz korai! :roll:


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 17, 17:02 
Szia Gyuri !...
Vannak még meglepetések ! Hisz tudod, te is öreg róka vagy a szakmában ! :wink:
Sajnos én is hasonló cipőben járok...Ráadásul azok közül is beizgult egyik melyeket neked szántam....valszeg nem fogja kibírni a március 8-at, de majd kitalálok valamit...
Szóval nézzed meg a tojókat...ha kitelt a hasuk és már nincs rajta toll és van egy piros gyűrű a kloáka körül akkor az már nagyon kész van !...Nem tudom ki volt aki ígérte a gyűrűt de hívjad fel hogy március 5 re legkésőbb kell (aztán lesz belőle március 10 és az lesz a pont jó...)
!...Mire szétrakod, mire megcsináljátok a fészket, mire elkezdi letojogatni a tojásokat s mire kikelti őket lesz március...és kb egy hetes korában kell gyűrűzni...Kicsit benyálazod és ez a 3.2-es gyűrű úgy felcsúszik rá, hogy ihaj !....
A lágykaját meg akkor kezd adni ha már külön vannak és benn a fészek, 2 naponta elég....Ha ráfütyülsz a tojóra és lekuporodik az már tuti jó ! Elég a 15 fok de lejjebb ne nagyon menj !...A legjobb a 18-20 fok...Ha van időprogramozható kapcsolód akkor azzal is hosszabbíthatod a nappalokat...de csak úgy hogy világítok este 6-ig és utána ketty le a villanyt ! Az nem megy !...Szóval először is vizsgáld meg mi van a bugyiban !... :lol:

_________________
Üdv : Doromboló...


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 17, 13:56 
ágyuri írta:
Gabesz Tanító néni én készültem, majd javítom hibámat, ne írja be a rossz jegyet, én készültem.

:lol:
Szerintem tudod a leckét és már meg is válaszoltál magadnak! 8) (De majd a mogulok kiegészítik.)
Nyugi :lol: ! Én csak jó jegyet adok! :wink:
:28:


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2008 márc. 24, 20:28
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Orosháza
Valódi név: Ács Győrgy
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 17, 13:36 
Üdv Mindenkinek!

Ahol a tojók vannak a hőmérséklet 4-6 celzius, és ennek ellenére az egyik tojó letojt. Se fészek se kandúr, a kalit aljára a macskaalomra tojt.
Nem akartam még, hogy beinduljanak mert a gyürüket február végére március elejére igérték. A hímet nem hallhatta mert az egy szinttel feljebb van. A tojást elszedem, mikor probálkozak , át is kell telepíteni melegebb helyre 15 fok körül jó a hőmérséklet? 23.án el lehet indítani vagy várjak még, kaja mehet minden nap lágykaja? Külön kalitba vannak már egy hónapja mert gladiátorost játszotak. Vagy akkor már védte a területét? De ez a tojó biztos szibériai vérrel is rendelkezik, nem érdekelte a hideg sem.
Doromboló főmogul és Necó főmogul várom a megvilágositást, mert biztos figyelmetlen voltam valamit észre kellett volna vennem.
Gabesz Tanító néni én készültem, majd javítom híbámat, ne írja be a rossz jegyet, én készültem.

_________________
üdv.: Ács György


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 17, 10:07 
Mosz a hétvégén volt az ornitológia egyesűletnek kíállítása és ott voltak rollerek eladók ha jól láttam 5000 ft darabja,ha jól tudom az attilái voltak de nem biztós mert csak látogatoként voltam,ha kell Marcsika hím megadom a telszámát mert szerintem van neki,igaz méág nem tudom de van akitől elkérjem.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 17, 4:16 
doromboló írta:
...Ma Aradról hívtak, de hetente többször van ilyen hogy rollert szeretnének...A necótól vannak madarai egyébként....


Naja....pénteken vitte el a szaki (egyébként egy jópofa fiatal srác) az utolsó két tojót. Egyébként le akartam beszélni róla (mi a fenével teszi párba? Aradról, csak ezért, szakadó hóesésbe? :shock: ) de nem hagyta magát. Pedig már a helyet is kigondoltam nékik, hová fogom leültetni őket...

A hímeket két hete izzítom (már'amit nem raktam párba Papcsa tojóival a füles' prodzsekt keretében :wink: ) egy kis nevelőeleséggel (nem lágykaját írok, mert idén először megpróbálom én is "fűrészporként" adni nékik) reszelt répával, csíráztatott maggal. Ezek túl vannak már egy gyönge jolovit kúrán is.
A tojókat szétválogattam kondi szerint. Néhány dagit fénymagkúrára fogtam.... Hónap végén tervezem a stimulálásukat jolovittal, kajával, megvilágítással.
Nem nagyon merek korábban indulni a hőmérséklet miatt (10-15 foknál többet nem igazán tudok jelenleg produkálni én se), de leginkább azért, mert dec. végén elindult a tojók jórészénél egy részleges vedlés, ami jan. végére befejeződött. (gőzöm sincs mitől? akkoriban gipszbe, néha kórházba voltam, srácaim, feleségem etetett.....?)
Mostanra ugyan olyanok mint a porcelán, de egy hónap pihi' kell ezután nekik.

Ez nálam a nagy harczi :wink: helyzet....

Szóval Kinyó, eddig Néked van legnagyobb esélyed nyerni az OB.-n! :wink: :lol: ......meg talán Andrénak?! Nála is van3?4?5???? rollerkölök, tán már ki is repültek?

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 16, 21:58 
Köszi szépen !

_________________
Üdv : Doromboló...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 17, 11:27
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Székesfehérvár Tel: +36-30/ 896-6374
Valódi név: Cserna Zoltán ifj.
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 16, 20:34 
Üdv Doromboló Béla Bátyám !

Téglás Laca bátyó otthoni telefonszáma:
06-1/ 389-4599

Mobilról nincs tudomásom.
Remélem, tudtam segíteni.

Tisztelettel:

canary1


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 16, 17:36 
..Egyébként minden hónap utolsó vasárnapján van a nyitrai burza !...
Köszi a gyors választ Gabe !
A kisgalamb egy hetes kor után hogy kibírja reggeltől délutánig abban nem fogadok de hogy addig nem az olyan biztos mint a halál !...Az hogy ne etess rá sem mindig igaz de ésszerűtlen is lenne, viszont egyszer kétszer mindenképpen hagyni kell leürülni a bomlástermékek felszaporodásának veszélye miatt !
Meg tudod adni a Téglás telefonszámát ?...
Ja ! Most nézem hogy elmúlt 4 óra és már nem tud válaszolni ! Akkor valaki ha tudja megköszönném....

_________________
Üdv : Doromboló...


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 11, 20:48
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 16, 16:05 
doromboló írta:
Egyedül a Nagy Gabinak van talán még


Már nincs kiadó hímem, elvitték az utolsót is.
Két tojó viszont van még, ha érdekel valakit...

_________________
http://www.rollerkanari.hu


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 16, 15:33 
Nem azt mondtad, hogy külön szobád van ?...Akkor hogy venné észre az ember ?...Ha meg beraknád egy fiókba ?...Amúgy a vadász boltokba kapni kézi melegítőt...Ez úgy néz ki mint egy plüs bevonatú szemüveg tok. Van hozzá kicsi szénrudacskák amit ha kinyítottad, belehelyezted, beindítottad,,talán öngyujtóval, becsuktad és klasz mleget ad órákon át !!! Na erre tennéd a picit és köréje fészekanyag és mindig előveszed 2 óránként...A kaját ugyanúgy mellette tartanád egy orvosságos fiolába ?!...Észre sem venné azt az egy percet amíg az öledbe az asztal takarásában megetetnéd !?...A Gábor meg ne nagyon kölcsönözzön hímet mert akkor neki nem lesz ! Nem azért mert éppen az övék most ülnek, hanem azért mert üresek lesznek a golyócskái mire visszakerül !...Egy hím max 3 tojót tud eltartani, ha gondosan ki be rakjuk tehát nem veszt több spermát max napi 3 szor-nál a kérdéses hétben !...Főleg ha egyszerre indul be 3 tojó akkor minimum várni kell közöttük 1 órát, hogy biztos legyen érett spermium ! Legalább azt kérdezd meg az öregtől, hogy mikor vannak a Burzák Nyitrán ! A hónap első vagy utolsó szombatja ?! Nem tudom már de meg próbálom megtudni én is !...Ott talán még kapsz !...DUTA SPEVEC-nek azaz mélyhangúnak mondják a rollert szlovákul...Nem kanári, mert akkor kapsz egy sárga színkanárit...
A Bóka tudja ne félj !...Hogy ne tudná...neki még énekszekrénye is volt réges régen...Mikor még nem lehetett kapni műanyag kívületetőt a füttykalitokhoz csak üvegből létezett de már rég nem gyártotta azt sem a gyártó, még az öregtől kaptam vagy 10 darabot annó !....

_________________
Üdv : Doromboló...


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 16, 12:30 
Szuper Kinyó !...Most arra figyelj majd, hogy a mama nehogy lehúzza és kidobja a gyűrűt, esetleg babával együtt mert akkor meg kell keresned a tálcában ha nincs a fészekben...Ezt minden nap ellenőrítd még 4-5 napig mert ha nem, egyszer csak azt veszed észre, hogy már nem megy fel !....

_________________
Üdv : Doromboló...


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 16, 12:26 
Szia Marcsi ! ...Akkor menj ela lakására !!! Van kocsid úgy tudom ?!...Mire vársz ?...Még egy hetet ?...Már így is maga lesz a csoda ha van valahol még kiadó roller !...Ma Aradról hívtak, de hetente többször van ilyen hogy rollert szeretnének....Egyedül a Nagy Gabinak van talán még ezért mindenkit odaküldök tehát már lehet hogy nincs is !?...Az aradi kolléga este 7-8 között fog hívni megint és addigra ígértem hogy kerítek neki valakitől...Kérlek benneteket hogy írja ide akinek van még kiadó jó hímje ennek az embernek. A necótól vannak madarai egyébként...
Marcsi ! Hogy gondoltad hogy a kis galamb élni fog még holnap este is ????...Komolyan mondom ilyenkor bele kell hogy nyúljak a konektorba ! :twisted: ...Max másfél napig van még a szikből egy kis tápanyaga de aztán a 2-3 óránkénti kaja ha nincs akkor éhhalál TE !...
Különben miért ne tudnád bevinni a munkahelyedre ???....Volt idő mikor én is cipeltem rendezvényekre iskolába, előadásokra a kicsiket ha volt olyan úgy, hogy senki még észre sem vette !...Egy kis dobozka kell jól bebugyolálva vattával, vagy hasonlóval... Ott radiátor közelbe tenni (rátenni nem jó mert kiszárad negyed óra alatt, persze ha csak enyhén meleg akkor lehet rá is ?!... A bőségesen nedves emulzióból meg adsz neki 2-3 óránként !....

_________________
Üdv : Doromboló...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 16, 12:13 
Sziasztok!

Ma elkelt H-MNK 96 01 és 02 /09 es gyűrűm!
:wink:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 16, 3:19 
doromboló írta:
Igen ! Úgy tünt... Pároztak is (4tojó)...De most meg már nem akarnak semmit !?...Visszavadultak !....Ez az egy tojó ez volt az 5. ez meg elkezdett tojni...Hát lássuk....Legalább megtudjuk hogy lehet e Szibériában kanárizni !?... :lol:


Szia,Béla nállam se volt több mikor elkezdtem a tenyésztés mind 15 fok,de még véletlenűl se és kelltek ám a fiatalok,úgyhogy ha a többi rendben akkor lesz majd fióka is.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 14, 22:22 
doromboló írta:
Igen ! Úgy tünt... Pároztak is (4tojó)...De most meg már nem akarnak semmit !?...Visszavadultak !...


Gondoltam...., oszt ha nem melegszik folyamatosan soxor döntenek úgy hogy mégse, és hagyják az egészet a francba. :?
Persze próbálkozni érdemes. Még mindig jobb, mintha tuti üresek a tojások.

Különben ha 4 elindult az már nem egy tojó szeszélye. Egy kis + világítással rásegítenél mennie kéne a dolognak. 10-15 fok meg nem lehet gond egy jól nevelő tojónak.


------------------------------------------------------------
Kösz' a bíztatást Zoty'! :wink: :lol: :D

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 14, 22:22 
Kedves roller kanáris kollégák!
Egy kis biztatás nektek... :D
Kép
(Nem én fotóztam és nem ma, de remélem értitek!)

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zottan 2009 feb. 14, 22:22-kor.

 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 14, 22:14 
Igen ! Úgy tünt... Pároztak is (4tojó)...De most meg már nem akarnak semmit !?...Visszavadultak !....Ez az egy tojó ez volt az 5. ez meg elkezdett tojni...Hát lássuk....Legalább megtudjuk hogy lehet e Szibériában kanárizni !?... :lol:

_________________
Üdv : Doromboló...


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2972 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 144, 145, 146, 147, 148, 149  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 0:47
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO