Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 20 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2010 máj. 6, 21:42 
Sziasztok,

a családi házunk fűtési rendszer felújítása miatt feleslegessé vált néhány fűtőtest.
Nevezetesen FÉG parapet-es konvektorok és Calor II-es fali melegítők.
Madárház fűtésére szerintem tökéletesek, akit esetleg érdekel, keressen bizalommal.

Üdv:
Csaba


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 18, 21:33
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Mindszent (Csongrád megye)
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 8, 22:44 
sziasztok mi télen ugy oldjuk meg a madarak elhelyezését hogy van egy garázsunk és oda ketrecekbe be tesszük öket nyáron pedig páronként 6 m3 en vannak sztem ez reális télen semmi probléma nincs a garázsba 4-5 fok mindig volt és halálozás nélkül átvészeltük a telet lehet hogy ez szerencse volt de mi igy oldjuk meg ...

szabka


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 15, 23:24 
Sziasztok,

azért ma már kapható többféle párásító berendezés, ami méri is az aktuális párát és ahhoz képest üzemel! Háztartási áruházakban érdemes körbenézni.
Egyes típusúakat ionizátorral is ellátnak, ami szintén nem elhanyagolható eszköz egy madárszoba alkalmazásánál...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 9, 23:52
Hozzászólások: 352
Tartózkodási hely: Tolna megye
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 15, 23:15 
Évcsi írta:
Sziasztok!
A páratartalmat tulajdonképpen mivel lehet biztosítani? Párologtatással? Növényekkel? :oops: És mivel lehet mérni? Itt páratartalom-mérőre tippelnék :oops: De ilyet lehet kapni?
Üdv.: Évcsi


Szia!

Van itt egy rajz amit a Díszmadár magazin 2006 dec.-i számában találtam. Bocs a gagyi fotóért, de csak a telefonommal tudtam fényképezni.
Könyvtárakban biztos elérhetőek még a korábbi számok. Bár nem igazán szabályozható, max. ki-be kapcsolással, de azért működhet a dolog. A lényeg egy műanyag doboz és egy párszáz forintos 4 vagy 8 centis ventillátor ami számítógépházakban használatos hűtésként + egy tápegység. A többi kitalálható a képek alapján.
Üdv!
Kép
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 10, 20:27
Hozzászólások: 213
Tartózkodási hely: Battonya
Valódi név: Nagy Éva
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 15, 22:15 
Sziasztok!
A páratartalmat tulajdonképpen mivel lehet biztosítani? Párologtatással? Növényekkel? :oops: És mivel lehet mérni? Itt páratartalom-mérőre tippelnék :oops: De ilyet lehet kapni?
Üdv.: Évcsi

_________________
A leghatékonyabb környezetvédő az emberevő cápa...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 9, 23:52
Hozzászólások: 352
Tartózkodási hely: Tolna megye
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 15, 18:17 
kuvik írta:
Helló!

Nos a másik helyen már leírtam, és elmagyaráztam amivel a gondod volt. Itt írtam, de nem neked címeztem.
Szerintem fontos, hogy mielőtt madárfajt választunk, tájékozódjunk annak igényeiről. Ha találkozik a lehetőségünk, és a madár igénye, akkor próbálkozzunk, ha nem akkor próbáljuk összhangba hozni a kettőt. A lehetőségeink pontos felmérése a siker záloga is lehet, és ha rosszul mértük fel e lehetőségünket, az sajnos a bukásé is lehet. Nagy általánosságban elmondható, hogy közel 0-ra kilehet hozni a végeredményt, vagy jobb esetben némi kis + elérhető. "Gazdasági tevékenység" esetén szerintem a madár lesz a szenvedő alany.
Ha nincs lehetőségünk a fűtésre, olyan fajt kell választani, amely tűri a hideget valamilyen szintig. Az egzóták túlnyomó része nem ide tartozik, ott szerintem a fűtés nélkülözhetetlen. (Főleg ha ekkorra időzítjük a költési időszakot.)
Ahhoz nem kell milliomosnak lenni, hogy valaki JÓ TENYÉSZTŐ legyen, bőven elég a madár szeretete.
Szeretném hozzátenni, hogy mindegy, hogy milyen fajt választunk, mert mindegyiknek megvan a maga "értéke", és mindegyik szerethető.
Számomra mindíg az fontos, hogy a lehetőségeit jól mérje fel az ember, és ha már szereted a madarakat ,a többi jön magától.(De természetesen mindennek megvan a sorja, mint a lepényevésnek.)
Én is horgászom, és még sohasem jutott eszembe, hogy azon gondolkodjam, hogy amit horgászatra költöttem, azért mennyi halat vettem volna, ráadásul igen bajban lennék, mert évente egyszer sem eszem halat.(Persze ez legyen az én gondom!)
A fűtésnél még fontosnak tartom, hogy a hőfoknak megfelelő reletív páratartalom is mindíg megfelelő legyen.

U.i.: - És remélem gumisember nem haragszol, -mert egy kicsit félreértettél- hisz nekem aztán végképp semi okom nincs Téged bántani.
(És remélem jól fogsz dönteni. Sok sikert!!!)


Hali!

Elnézést kell kérjek, kicsit túlreagáltam a dolgot. Azt hittem velem, vagy a hozzáállásommal van gondod. Mégegyszer bocs a kirohanásért. Nálam így néz ki a dolog: amit lehetett elolvastam a tartással kapcsolatban. Elhelyezés, táplálék, étrendkiegyészítők, betegségeik és megelőzésük stb. Aztán elkészítettem a helyüket, lehetőleg figyelve mindenre: zsilip, etető-itató elhelyezése, megfelelő világítás, külső behatolás (patkány, görény, ilyesmi) ellen levédtem stb. Kifertőtlenítettem és most várom a madárkákat. A tapasztalatot nem lehet olvasással pótolni, de igyekszem és a madarak érdekeit fogom szem előtt tartani.

Üdv!


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 15, 13:59 
Helló!

Nos a másik helyen már leírtam, és elmagyaráztam amivel a gondod volt. Itt írtam, de nem neked címeztem.
Szerintem fontos, hogy mielőtt madárfajt választunk, tájékozódjunk annak igényeiről. Ha találkozik a lehetőségünk, és a madár igénye, akkor próbálkozzunk, ha nem akkor próbáljuk összhangba hozni a kettőt. A lehetőségeink pontos felmérése a siker záloga is lehet, és ha rosszul mértük fel e lehetőségünket, az sajnos a bukásé is lehet. Nagy általánosságban elmondható, hogy közel 0-ra kilehet hozni a végeredményt, vagy jobb esetben némi kis + elérhető. "Gazdasági tevékenység" esetén szerintem a madár lesz a szenvedő alany.
Ha nincs lehetőségünk a fűtésre, olyan fajt kell választani, amely tűri a hideget valamilyen szintig. Az egzóták túlnyomó része nem ide tartozik, ott szerintem a fűtés nélkülözhetetlen. (Főleg ha ekkorra időzítjük a költési időszakot.)
Ahhoz nem kell milliomosnak lenni, hogy valaki JÓ TENYÉSZTŐ legyen, bőven elég a madár szeretete.
Szeretném hozzátenni, hogy mindegy, hogy milyen fajt választunk, mert mindegyiknek megvan a maga "értéke", és mindegyik szerethető.
Számomra mindíg az fontos, hogy a lehetőségeit jól mérje fel az ember, és ha már szereted a madarakat ,a többi jön magától.(De természetesen mindennek megvan a sorja, mint a lepényevésnek.)
Én is horgászom, és még sohasem jutott eszembe, hogy azon gondolkodjam, hogy amit horgászatra költöttem, azért mennyi halat vettem volna, ráadásul igen bajban lennék, mert évente egyszer sem eszem halat.(Persze ez legyen az én gondom!)
A fűtésnél még fontosnak tartom, hogy a hőfoknak megfelelő reletív páratartalom is mindíg megfelelő legyen.

U.i.: - És remélem gumisember nem haragszol, -mert egy kicsit félreértettél- hisz nekem aztán végképp semi okom nincs Téged bántani.
(És remélem jól fogsz dönteni. Sok sikert!!!)

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 9, 23:52
Hozzászólások: 352
Tartózkodási hely: Tolna megye
   
Hozzászólás 2009 feb. 14, 22:29 
kuvik írta:
Helló!

Nem akarok beleszólni, de ha valaki elkezd számolgatni, az jobb ha el sem kezdi a madarászatot, vagy mielőtt számolna hagyja is abba az egészet, mert ha jól akarod csinálni- főleg egzótázást- akkor a külön helyiség- vagy madárház- a fűtés , a világítás, a páratartalom beállítás, a JÓ minőségű kaja, a megfelelő rovareleség, de inkább nem is írom tovább. Persze, ha valakinek csak azért kell a madár, hogy "kupeckodjon" az más kérdés. (Mert sajnos még "jónevű" madarásznak kikiálltott "kollégák" is sokszor ezt a műfajt választják.A madár az csak "sokadrangú" kérdés a "madarászatukban."(!!!)) Sajnos, elég sok van belőlük.(!!!)


Hali!

Abban azért szerintem egyet értünk, hogy amit pl. zozimo2 írt a havi 50-60ezres fűtésszámla az horribilis. Legalábbis az én anyagi lehetőségeimhez képest. Ha te tudsz havi 100-150 ezret áldozni erre a "hóbortra", akkor te szerencsés vagy, örülj neki. Nekem ez nem adatott meg sajnos, de egy madárházat régóta szerettem volna. Akkor most ne is álljak neki mert nem tudok annyit áldozni rá amennyit szerinted kellene? Vagy nem ez volt a mondandód lényege?

Szép napot!


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
Hozzászólás 2009 feb. 14, 22:25 
Szervusztok.
Régebben sem de mostanság aztán végkép nem tartom jó felfogásnak azt, hogy ne tudjam mibe kerül az általam művelt (űzött) hobbi. Dugjuk a fejünket a homokba (struc) és nemérdekes csináljuk majd lessz valahogy.
Kimegyek néha horgászni (120-150 km összesen)közben nem szeretem a halat max.halászlé. A családom többi tagja sem, így ha sikerül fogni halat vagy vissza engedem vagy elajéndékozom. Horgászás közben sétálok a parton figyelem a madarakat. Nem egy haszonszerző elfoglaltság DE NEM IS EZ A LÉNYEGE EGY HOBBINAK de nem árt ha tudom mibe kerül.
A madarászkodás egy kicsit más hobbi ha odafigyel a madarász és nem esik túlzásokba hobbiként működhet,ellenkező esetben másnak hívják.Üdv. madár. :)

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 14, 21:02 
kuvik írta:
Helló!

Nem akarok beleszólni, de ha valaki elkezd számolgatni, az jobb ha el sem kezdi a madarászatot, vagy mielőtt számolna hagyja is abba az egészet, mert ha jól akarod csinálni- főleg egzótázást- akkor a külön helyiség- vagy madárház- a fűtés , a világítás, a páratartalom beállítás, a JÓ minőségű kaja, a megfelelő rovareleség, de inkább nem is írom tovább. Persze, ha valakinek csak azért kell a madár, hogy "kupeckodjon" az más kérdés. (Mert sajnos még "jónevű" madarásznak kikiálltott "kollégák" is sokszor ezt a műfajt választják.A madár az csak "sokadrangú" kérdés a "madarászatukban."(!!!)) Sajnos, elég sok van belőlük.(!!!)


Erre próbáltam ráterelni a figyelmet én is!

zozimo2 írta:
Állítólag a konvektor rendkívül gazdaságtalan, főleg ha nincs hőszigetelés. Azért jó mert egyedi. Jobb, ha nem számolod, csak fűtesz.


Nem árt, ha tudod, mi mennyibe kerül, de ne kalkulálj vele!
Talán a lottóhoz hasonlítanám.
Ha nem veszek, nyerek!
Ha veszek, vesztek!
Ha nyerek, akkor is csak nullán vagyok!

_________________
zozimo2


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 14, 20:13 
Üdv Gumisember.
Nálam 20-22 fokra van beállítva a fűtés.Szerintem 5000ft-ot minimum elfogyaszt havonta de még nem mértem meg.(de mivel nem vagyok otthon napközben ezért nincs rá módom,hogy fával fűtsek)

Elektromos fűtés az kész ráfűzetés lenne! :68:

_________________
Varga Krisztián


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 14, 19:24 
Helló!

Nem akarok beleszólni, de ha valaki elkezd számolgatni, az jobb ha el sem kezdi a madarászatot, vagy mielőtt számolna hagyja is abba az egészet, mert ha jól akarod csinálni- főleg egzótázást- akkor a külön helyiség- vagy madárház- a fűtés , a világítás, a páratartalom beállítás, a JÓ minőségű kaja, a megfelelő rovareleség, de inkább nem is írom tovább. Persze, ha valakinek csak azért kell a madár, hogy "kupeckodjon" az más kérdés. (Mert sajnos még "jónevű" madarásznak kikiálltott "kollégák" is sokszor ezt a műfajt választják.A madár az csak "sokadrangú" kérdés a "madarászatukban."(!!!)) Sajnos, elég sok van belőlük.(!!!)

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 14, 0:10 
Gumisember írta:
Pont ilyen tapasztalatokra vagyok kíváncsi. :D Nekem is a konvektoros fűtés fordult meg a fejemben, mert sajnos nem vagyok olyan szerencsés mint zozimo2, hogy lenne egy pár fűtéscső amire ráköthetnék, mert a röpde egy külön hátsó épületegyüttesben van a gázkazán pedig a fürdőben. Kérdésem még az lenne, hogy mennyit fogyaszt például egy 3 kW-os konvektor amit madár is említett, úgy hogy én sem szeretnék 3-5 foknál többet. Ki lehet azt körülbelüli értékre számolni? Elektromos fűtés drága, a kályha meg nehezen szabályozható. Leszigetelve nincs úgy mint madárnál de teljesen zárt, jól záródó ajtóval és a plafon OSB lappal van fedve. Szomszédos helység (műhely, tároló) nincs fűtve, így nem veszi körül fűtött tér.


Az biztos, hogy ára van!
Szerintem ezt így nem lehet megmondani.
Túl sok tényező, hatással van rá. Helység nagysága, külső hőmérséklet (ami változik), szigetelés, lámpák, stb.
Nálam a Januári nagy hidegben a 35-ös gázkazán 16m3/nap (2000-2100Ft, sok!), enyhe idő 10m3 /110m2 egyszintes.
Állítólag a konvektor rendkívül gazdaságtalan, főleg ha nincs hőszigetelés. Azért jó mert egyedi. Jobb, ha nem számolod, csak fűtesz.
Kell még a világítás is.
A világítást azt meg tudom mondani, megmértem műszerrel.
12 neon/15óra+ éjszakai fény+ egyéb kütyü (telefon, töltők)= 80Ft/nap

_________________
zozimo2


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
Hozzászólás 2009 feb. 14, 0:08 
Gumisember írta:
Pont ilyen tapasztalatokra vagyok kíváncsi. :D Nekem is a konvektoros fűtés fordult meg a fejemben, mert sajnos nem vagyok olyan szerencsés mint zozimo2, hogy lenne egy pár fűtéscső amire ráköthetnék, mert a röpde egy külön hátsó épületegyüttesben van a gázkazán pedig a fürdőben. Kérdésem még az lenne, hogy mennyit fogyaszt például egy 3 kW-os konvektor amit madár is említett, úgy hogy én sem szeretnék 3-5 foknál többet. Ki lehet azt körülbelüli értékre számolni? Elektromos fűtés drága, a kályha meg nehezen szabályozható. Leszigetelve nincs úgy mint madárnál de teljesen zárt, jól záródó ajtóval és a plafon OSB lappal van fedve. Szomszédos helység (műhely, tároló) nincs fűtve, így nem veszi körül fűtött tér.

Szia Gumisember.A konvektorjaim kéményesek 1.5-2m es csővel így kevesebb a veszteség mint a parapettes üzeműnél. A világítás enrgia takarékos lámpákkal van megoldva.Jó a fénycsöves megoldás is de ott komoly veszteséget termel a fojtó trafó.
Kertesházban lakom,ezt azért írom le, hogy tisztán látható legyen senki nem fűti a falakat (mint egy társasházban)rajtam kívül.A szél teljesen körbe fújja és hűti a házat, a madárházat is. A két fűtött madárházzal (alsó-felső) együtt 140 nm-ert fűtök. Amíg nem volt madárház egy évben-a tél keménységétől függően 1500-1900 köbméter gázt fogyasztottam egy évben (márciustól márciusig). Amikor belépett a madárház fűtése akkor 400-500 köbméterrel megnőtt a fogyasztás egy évben. Azt nem tudom most neked megírni a 3 és a 6 kw-os konvektor fokozatonkén egy óra alatt mennyit fogyaszt a gépkönyve úgy emlékszem említi. A szigetelés nagyon fontos (gázfogyasztás),a hugarocelt nagyon szeretik az egerek.
Egy általam lényegesnek tartott dolog:Igyekeztem úgy felépíteni a madarászatomat,hogy elsősorban hobbiként csinálom. De nagyon-nagyon odafogok figyelni mindig arra,hogy azért eltartsák magukat(élelem-fűtés-világítás-madarak estleges pótlása,cseréje stb).Megoldható, 6-7éve működik a rendszer.Üdv.madár. :)

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára madár 2009 feb. 14, 0:29-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 9, 23:52
Hozzászólások: 352
Tartózkodási hely: Tolna megye
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 13, 22:12 
Krissz írta:
Én egy 4x4 helységet tartok fent a madaraknak és ennek a fűtését egy gáz konvektorral látom el.Persze a konvektor fölé vagy a közelébe nem teszek madarat.A biztonság kedvéért egy kisebb kályha is van bent.(hátha az oroszok megint lezárják a gázt)
:92:


Szia!

Nálad hány fok van a madárházban és kb. mennyibe fáj egy szezonban a fűtés?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 9, 23:52
Hozzászólások: 352
Tartózkodási hely: Tolna megye
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 13, 22:10 
Pont ilyen tapasztalatokra vagyok kíváncsi. :D Nekem is a konvektoros fűtés fordult meg a fejemben, mert sajnos nem vagyok olyan szerencsés mint zozimo2, hogy lenne egy pár fűtéscső amire ráköthetnék, mert a röpde egy külön hátsó épületegyüttesben van a gázkazán pedig a fürdőben. Kérdésem még az lenne, hogy mennyit fogyaszt például egy 3 kW-os konvektor amit madár is említett, úgy hogy én sem szeretnék 3-5 foknál többet. Ki lehet azt körülbelüli értékre számolni? Elektromos fűtés drága, a kályha meg nehezen szabályozható. Leszigetelve nincs úgy mint madárnál de teljesen zárt, jól záródó ajtóval és a plafon OSB lappal van fedve. Szomszédos helység (műhely, tároló) nincs fűtve, így nem veszi körül fűtött tér.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
Hozzászólás 2009 feb. 13, 21:58 
Gumisember írta:
Sziasztok!

Osszátok meg velünk, hogy milyen módját választottátok a fűtésnek. Nyilván minél olcsóbban jön ki annál jobb és persze nem kell szobahőmérséklet. (Nem találtam hasonló témát. Előre bocs ha mégis volt már róla szó. )

Üdv! Gumisember.

Szervusztok.
A madárházam padlásterében ez 21nm (15cm-es Izolittal hőszigetelve)egy 6-kw-os gázkonvektorral fűtök,2.5ös re van beállítva így15-18c-fok között tartja a hőmérsékletet (zebrák-sirálykák-neophemák)vannak fent. Alattuk szintén 21nm, törpék,hullámosok,közép és nagy papagájok,verébpapagájok vannak.A közép és nagypapagájoknak külső röpdéjük van.Itt egy 3kw-os gázkonvektor van 2.5ös-re beállítva így 3-5c -fok között tartja a hőmérsékletet. Ha a keleti nagy mostoha "testvérek" szokásukból de főleg a génjeik jóvoltából mintmár nem először elkezdenek játszadozni a gázcsappal hát akkor jön a "Grísa azt a moszkvai nagynénédet" ne tekergesd a gázcsapot.Üdv. madár :)

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára madár 2009 feb. 14, 0:10-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 13, 20:51 
Én egy 4x4 helységet tartok fent a madaraknak és ennek a fűtését egy gáz konvektorral látom el.Persze a konvektor fölé vagy a közelébe nem teszek madarat.A biztonság kedvéért egy kisebb kályha is van bent.(hátha az oroszok megint lezárják a gázt)
:92:

_________________
Varga Krisztián


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
Hozzászólás 2009 feb. 13, 17:30 
Gumisember írta:
Sziasztok!

Osszátok meg velünk, hogy milyen módját választottátok a fűtésnek. Nyilván minél olcsóbban jön ki annál jobb és persze nem kell szobahőmérséklet. (Nem találtam hasonló témát. Előre bocs ha mégis volt már róla szó. )

Üdv! Gumisember.


Szia!
Nem tudom mész e valamire a leírásokkal, hiszen nagyon különböző lehet egy madárház/szoba elhelyezkedése a telken, és annak fűtése.
Nálam pl. egy nagy helységből lett leválasztva, melynek funkciója kazánház, műhely, raktár volt. Igazából meg is maradt, csak kisebb lett minden. A kazánház szerep miatt a fűtés csövek a falon itt mennek be a lakásba. A madárszoba kialakításánál egy leágazással tettem fel egy radiátort és termosztáttal láttam el (22-24C). Jelenleg ez a ház legmelegebb pontja! Vigyáznom is kell, mert amikor fával fűtök (ilyenkor jóval melegebb víz kering, mert nem lehet olyan könnyen leszabályozni) nagyon felszökik a hőmérséklet. Hiába van termosztát, a lakást tápláló csövek túlfűtik a madárszobát (26C).

_________________
zozimo2


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 9, 23:52
Hozzászólások: 352
Tartózkodási hely: Tolna megye
   
Hozzászólás 2009 feb. 12, 23:55 
Sziasztok!

Osszátok meg velünk, hogy milyen módját választottátok a fűtésnek. Nyilván minél olcsóbban jön ki annál jobb és persze nem kell szobahőmérséklet. (Nem találtam hasonló témát. Előre bocs ha mégis volt már róla szó. )

Üdv! Gumisember.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 20 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 11:35
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO