Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 152 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 júl. 8, 19:20 
Gyönyörűek ezek a madarak! Nekem is sikerült egy párra szert tennem :)

Kép

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 17, 19:29
Hozzászólások: 285
Tartózkodási hely: Nyáregyháza
   
Hozzászólás 2010 júl. 3, 9:15 
Sziasztok! Íme egy pár új kép a 2010-es eddigi szaporulatról:
Kép
Kép
Kép

_________________
Vadászüdvözlettel : Lipót Péter
H26-022

http://lipimadar.5mp.eu
http://gyorimadaraszok.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 17, 19:29
Hozzászólások: 285
Tartózkodási hely: Nyáregyháza
   
Hozzászólás 2010 feb. 19, 12:13 
Üdvözlök Mindenkit! Kedveskedek egy pár képpel nektek, a madaraim egy részéről ! :D :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

_________________
Vadászüdvözlettel : Lipót Péter
H26-022

http://lipimadar.5mp.eu
http://gyorimadaraszok.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 máj. 26, 20:22 
Szia!

Én 2001-ben tettem szert a vörösbegyűimre, de sajnos 2 éven belül abba kellett hagynom. Azóta is bánom,de ha nem tudok megfelelő feltételeket biztosítani nekik,inkább nem tartom őket. Majd eljön még a az idő, amikor újra belekezdek:) A madaraim Biri Sándortól származtak. Akkoriban sok vörösbegyűje volt több színváltozatban, de már jópár éve felszámolta.
Straubingban voltam egyszer idén télen, de én nem voltam elragadtatva. Mindenki azt mondta,hogy olcsón lehet szép madarakat venni. Az ár kevésbé lett volna problemás,én nem sok igazán szép madarat láttam,így üres kézzel jöttem haza. Mondjuk én a nagyobb madarakat nézegettem. A glancokból valóban voltak érdekes színváltozatok, ékesekre nem is emlékszem.
Mindenesetre köszi a segítséget,majd próbálkozom, aztán ha sikerült vásárolnom, beszámolok róla:) Nameg majd kérek bírálatot....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 20:53
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
   
 
Hozzászólás 2009 máj. 25, 21:15 
Szia!

Ki az ismerősöd?Hátha ismerem:) A kilencvenes években nyolcan-tizen minimum neophemáztunk(legalább 50-60 madaras tenyészetek).Sajnos mára szinte mindenki abbahagyta...:(
Igazán szép ékesekért érdemes kiugrani Predavba,vagy Straubingba,persze háznál még jobb madarakat kapni.Itthon nem tudom...idén az utolsó kollegák is abbahagyták:(
Mindenképp páronként,az 1 éves madarak többnyire már tenyészérettek(egyedileg 9-24 hónap).
Minden madaram gyűrüzöm,"törzskönyvezem",valamelyik akár 5-6 generáción át visszakövethető.A brownok még csak tavaly kerültek hozzám,a fiatalok ősszel kapnak odút,a költőpár nálam eddig nem mutatott fészkelési hajlandóságot.Szép,hibátlan madarakat nehezebb volt beszerezni,mint megfizetni,sok telefonomba,több ezer kilóméterembe kerültek:) Fagymentes helyen átteleltethetők,de évi 2 költés csak fűtött helyen várható(persze én akár egynek is örülnék ;) )
A rozellákhoz szerintem a külső hasonlóságukon kívül nem sok közük van,rendkívül gyorsan,akrobatikusan repülnek,kicsit tartózkodóbbak,sőt az első időkben akár ijedősek is.A fiatalabb hímem viszont már lassan pofátlanul közelre is bevár,tudatában van kiváló röpképességének.
Hirtelen ennyi ugrott be,üdv:Gábor

_________________
Kurunczi Gábor

www.neophema.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 máj. 24, 20:27 
Szia!

Nekem ismerősömnek régen rengeteg vörösbegyűje volt és volt pár ékese is,ő bent teleltette őket,így nekem alapvetőnek tűnt,meg amúgy is annyira hasonló madarak.....
Mindenesetre ennek a hírnek annyira megörültem,hogy gyorsan be is szerzek néhány párt:)
Ugye páronként kell tartani őket és csapatban való költés itt sem lehetséges? Azt olvastam 1 évesen ivarérettek. Ez valóban így van?
Tudnál nekem ajánlani tenyésztőt akinek jó minőségű madarai vannak? Mivel db-i vagyok átvenni sajnos csak Monoron tudnám.
Múltkor végignéztem a te honlapodat is és hát tátva maradt a szám. Remélem hamarosan nekem is lehetőségem lesz majd újra vörösbegyűeket is tartani, csodaszép madarak. Gyűrűzöd őket? a vérvonalakat nyomonköveted?
És a brown rozelláid költenek? Kb mennyibe kerül egy pár kölyök? Milyen viselkedésű madarak,milyen sajátos tulajdonságaik vannak? Azokból érdekelne egy pár, gondolom ők nem igényelnek fűtött helyet. Vagy ezeket kérdezzem inkább emailben?:)

Üdv.:Jancsi

neophema írta:
Szia!

Mind itthon,mind külhonban sokan kinn tartják őket egész évben.Nyugaton ez annyira elterjedt,hogy meg is lepődnének a fűtött helyen való teleltetésen(akinek fűtött helye van az fényeket tart).Egy hazai ismerősömnél egy ládakalit-féleségben töltötték a teleket a garázs déli falára felakasztva....Másik barátomnál kb. 6 pár élt és költött csak szabadtéri kisröpdékben,a tető fele és a hátfal zárt volt.A madarai robosztusak voltak,tökéletesen vedlettek és hibátlanul költöttek.Mind mutáció volt,németben vásárolta össze a madarakat kinn telelő állományokból.Természetesen nem a tél közepén kell a madarakat kihelyezni a fűtött lakásból:)

Üdv:Gábor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 20:53
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
   
 
Hozzászólás 2009 máj. 24, 9:43 
Szia!

Mind itthon,mind külhonban sokan kinn tartják őket egész évben.Nyugaton ez annyira elterjedt,hogy meg is lepődnének a fűtött helyen való teleltetésen(akinek fűtött helye van az fényeket tart).Egy hazai ismerősömnél egy ládakalit-féleségben töltötték a teleket a garázs déli falára felakasztva....Másik barátomnál kb. 6 pár élt és költött csak szabadtéri kisröpdékben,a tető fele és a hátfal zárt volt.A madarai robosztusak voltak,tökéletesen vedlettek és hibátlanul költöttek.Mind mutáció volt,németben vásárolta össze a madarakat kinn telelő állományokból.Természetesen nem a tél közepén kell a madarakat kihelyezni a fűtött lakásból:)

Üdv:Gábor

_________________
Kurunczi Gábor

www.neophema.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 máj. 17, 21:44 
Jól értettem, hogy az ékesek bírják kint a telet??? Ez konkrét tapasztalat,vagy csak hallomásból? És a mutációk is, vagy csak az alap színváltozat?
Ékesem sose volt, vörösbegyűim voltak, nekem egy űtetlen garázsba teleltek,de sajnos nem igazán jött össze a dolog. A telet mindig nagyon megsinylették. Ahogy most olvasom,lehet az a baj,hogy ez a 0-5 fok magas páratartalommal társult. De ez ellen nem tudtam mit tenni a kocsi kerekén bekerül némi hó,az meg ugye leolvad.......
Így felszámoltam az állományt, de amint lesz helyem újra neki kezdek, egyik legszebb madarak.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 20:53
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
   
 
Hozzászólás 2009 máj. 16, 22:25 
Szia!

Azért az ördög nem ennyire fekete,tehát nyugodtan próbálkozz meg a tartásukkal ezen a helyen.A jól felkészített madarak kibírhatják,több hazai és külföldi tenyésztő teleltet kényszerből,vagy spórolásból(bár a fűtést mindenki megfizeti,ha nem a gázszámlában,akkor az elhullott madarakban)hasonló körülmények között.Lehetőleg próbálj meg alacsony páratartalmat biztosítani télen.

Üdv.:Gábor

_________________
Kurunczi Gábor

www.neophema.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
 
Hozzászólás 2009 máj. 16, 8:13 
Szia Gábor!

Nagyon köszönöm az ismertetőt!

Nos, meggondolom még hogy mi lesz?! A teleltetés tart vissza nagyon, mert kb -2 +4 között van a hőmérséklet amikor nagyon hideg van! És azt nem akarom hogy e-miatt elpusztuljanak, bár zebra és rizspinty is telelt már át ezen helyen elhullás nélkül eddig!

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 20:53
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
   
 
Hozzászólás 2009 máj. 15, 21:15 
Szia!

A neophemák kinézetük ellenére elég agresszív madarak,így kolóniában való tenyésztését nem nagyon alkalmazzák.Természetesen kivételek mindig vannak,főleg a Bourkokat szokták nagy(óriás)helyen több páros rendszerben tenyészteni.Szerintem a páronkénti boxos tenyésztés a legcélravezetőbb,100-140x50x50cm-es ládakalitok nekem tökéletesen beváltak,persze,ha nagyobb helyet tudunk számukra biztosítani,azt sem bánják:)
Nálam a fiak a kirepülés után 2-3 hetet a szülőkkel töltenek,majd 2-3 hetet egy ugyanekkora boxban(ha esetleg mégsem önállósodtak,még vissza lehet tenni a szülőkhöz,persze azoknak addig lezárva tartom az odút).Ezt követően egy 2x0,8x2-2,7m-es volierben laknak kb. tizesével egy éves korukig,mikor is kikerülnek a boxba tenyésztésre.A tojók 2-4 költést követően kb. 10-esével ismét röpdébe kerülnek pihenni.Hímekből jelenleg kevesebbet tartok,ők egész évben a boxokban vannak,csak a csajok cserélődnek mellettük:)
Ha hímes röpdét tartunk fenn,ők kicsit több odafigyelést igényelnek,előfordulhatnak civakodós egyedek...
Ezt a röpdét lehetőleg ne a pihenő tojók mellett alakítsuk ki,de még a fiatalok mellett se,inkább tegyünk közéjük idegen(nem is rokon)fajt.
Az odúméretek 17x17x25 től 20x20x30 asig változnak,a pár igényeinek megfelelően.Tehát ha a párunk pl. az odúban tép(ennek több oka lehet),érdemes az alacsonyabb odú,hogy a fiak hamarabb kikerüljenek a "veszélyzónából",de ha pl. a hímünk agresszív és az odúból kirepült fiakat hajtja,jól jöhet a magasabb odú,ahonnan a fiak pár nappal fejlettebben reppennek ki és kevesebb időt kell nem túl békés szülőjükkel túlélni(erre is lehet több megoldás,pl. egyik szülő eltávolítása).
Szerintem röpdében nimfával megférnek,hulival nem vagyok ennyire biztos:) Költetni,mint mondtam inkább páronként.
8 fokon tartva már költ is,ezek a költések gyakran eredményesebbek,mint a nyári kánikulaiak.8 fok alatt jelentős veszteségekkel kell számolni,viszont az ékest egy féltető alatt is kinn lehet teleltetni.
A fentebb írtak persze nagyon általánosságban értendők és a saját és hallott,látott tapasztalataimra épül,de nem szabad elfelejteni,hogy minden madár kicsit saját egyéniség(persze nem kell emberi tulajdonságokkal felruházni).

Remélem hamarosan a neophemások táborában üdvözölhetünk!:)

Üdv:Gábor

_________________
Kurunczi Gábor

www.neophema.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2009 máj. 9, 16:43 
Sziasztok!

Pár kérdésem lenne e fajjal kapcsolatban!

Lehet-e saját fajtársaival közös röpdében tartani, tenyészteni?
Lehet-e hullámossal és nimfával közös röpdében tartani,tenyészteni!
Oduméret?
Télen elég-e nekik a fűtetlen garázs? Ritkán fagy be a víz télen nálam.
és minden egyéb ami fontos lehet érdekel!

Aki tartja/tartotta ezt a fajt az kérem ossza meg velem a tapasztalatait.
Én is szeretnék megpróbálkozni ezekkel a szép madarakkal!

A választ előre is köszönöm!

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 152 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 21:26
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO