Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 35 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 24, 22:46
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Debrecen
Valódi név: Bántó Arnold
   
 
Hozzászólás 2014 jan. 21, 18:36 
rtomek írta:
A DM - ben megjelent kép alapján még akkor elkészitettem a szerkentyűt ime
Kép


Kép

és belülről

Kép

igazat megvalva nem sokat használtam mert nem sok port szűrt le , legalább is nem nagyon volt a vizben szemét....
inkább úgy ahogy kuvik is irta a párologtató nekem is jobbnak tünik,nálam a fűtés a ház központijából van levezetve igy egyszerüen a radiátoron van egy edényben viz ha kell .
ROBY


Sziasztok.
Megcsináltam ezt a cuccot és azt szeretném kérdezni hogy mennyit kellene menjen kb naponta ?

-4m hosszú és 2,5 széles madárházam, fel van osztva 3ba.
-a fütés melegitővel müködik 3 óránként 15 percet kapcsol be.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 máj. 29, 20:59
Hozzászólások: 109
Tartózkodási hely: Budapest,XVI kerület
Valódi név: Gyarmati Renátó
   
 
Hozzászólás 2009 júl. 6, 22:03 
hát nem tom...itt van mögöttem a ventilátor,úgysem használom,ráfabrikálom a magasnyomású(hát ilyen gőzborotva szerűség,de ez csak simán szét porlasztja a nagy nyomással jövő vizet)tisztitó izének a végét és voila...és a megmaradt pénzből csinálok még egy madárszobát is hogy tudjam hol használni :D jah,és veszek bele pár nagypapagájt is...és eredeti importgyümölcsel etetem őket egy évig...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 máj. 28, 21:16
Hozzászólások: 232
Tartózkodási hely: Szombathely
   
 
Hozzászólás 2009 júl. 6, 21:59 
Bocs, helyesbítek. 2 db ventillátor 755.000 brutto. :D


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 máj. 28, 21:16
Hozzászólások: 232
Tartózkodási hely: Szombathely
   
 
Hozzászólás 2009 júl. 6, 21:57 
Mit akartok? Simán megéri egy ventillátort 1 misiért :))) looool...
Hol élünk?
Mit tud? Megfőz, kimos, bevásárol?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 máj. 29, 20:59
Hozzászólások: 109
Tartózkodási hely: Budapest,XVI kerület
Valódi név: Gyarmati Renátó
   
 
Hozzászólás 2009 júl. 6, 21:54 
ahogy megnéztem az "új termékeink" résznél az árakat én is valami ilyesmire gondoltam...
esetleg akik füvet termesztenek pincékben meg bérelt lakásokban meg tudnák fizetni :D


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2009 júl. 6, 21:43 
vízöntő írta:
... (Nem vagyok nagy műszaki szakember, de valami ilyesmi volt a használatijában, ha jól emlékszek.) ...

...Megnéztem a gyártó honlapját és láttam, hogy van telepített párásító berendezésük is...

Simon Józsefné


Tisztelt Simon Józsefné,

ahogy elnézem, Ön igen közel áll a céghez, valószínű még forgalmazza is ezeket a termékeket. Alapvetően ez nem gond sőt, az érdeklődők még talán kérdéseket is tehetnének fel, de az idézet mondatai így megtévesztőek!
Nem lett volna jobb és egyszerűbb az igazságot leírni?
Az én érdeklődésemet minden esetre felkeltette a termék, de ezek után nincs sok kedvem kapcsolatba kerülni sem a céggel, sem a termékükkel.

Üdvözlettel:
Küzmös Csaba


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jún. 30, 12:06
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2009 júl. 4, 7:26 
Olvastam a topikot és saját tapasztalataimat szeretném megosztani. Még májusban vettem egy mobil klímát, párásító berendezést, ami a ködhűtés elvén, azaz a víz magas nyomáson történő elporlasztásával működik. (Nem vagyok nagy műszaki szakember, de valami ilyesmi volt a használatijában, ha jól emlékszek.) Remekül funkcionál: teljesen mobil, csak áram kell hozzá. Nagyon nagy víztartálya van, így órákig képes működni. Csendes, energiatakarékos, alig fogyaszt.
Megnéztem a gyártó honlapját és láttam, hogy van telepített párásító berendezésük is.
Én csak ajánlani tudom őket! http://www.teraszklima.hu
Üdvözlettel:

Simon Józsefné


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2009 feb. 26, 9:25 
Gumisember írta:
Hali!

Költéskor mennyi lenne az ideális páratartalom?


50-60% között


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 9, 23:52
Hozzászólások: 352
Tartózkodási hely: Tolna megye
   
Hozzászólás 2009 feb. 25, 19:28 
Hali!

Költéskor mennyi lenne az ideális páratartalom?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 19, 20:04 
zozimo2 írta:

Szia!
Először is az okát kell megkeresni a nagy páratartalomnak. Abból már ki lehet indulni, mit is kellene tenni.
Nálam az ősszel 80% volt, most meg alig bírom tartani a 60-at. Ennyit jelent az állandó fűtés.
Milyen fűtésed van?

Szia!
sajna az okán nem tudok változtatani, mert egy régi szigeteletlen ház van a telkemen, abban vannak a madaraim. Sajna a fűtés nem segít, inkább ront a helyzeten, minél melegebb van, annál párásabb a levegő. Ha tavasszal már nyitott ablakoknál vannak a madarak, akkor csökken a pára, de nem eleget, ha huzatot csinálok akkor ok., de a madarak miatt nem csinálhatok. Nem látok más megoldást, mint egy páramentesítőt, azért érdeklődöm, hogy nincs-e tapasztalata valakinek olyan 25-30ezres Praktikeres készülékekkel kapcsolatban.
Üdv : conure


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 19, 19:50 
Zsolt79 írta:
Üdv,

Ilyen készüléket lehet bérelni, a falakból kiszívja a nedvességet, kb: 140 liter vizet vett ki egy ismerősöm egy új építésű lakásból. Kiszárította a falakat teljesen 2 hét alatt.

http://www.paramentesito.fw.hu/ innen bérelte.

Zsolt

Köszi, de ha a szomszédomban lenne a kölcsönző akkor sem hoznám el!
Gondolj bele 1000FT/nap, nekem évente kb. 60 napra kell, az 60ezer Ft! Ennyibe kerül egy új, középkatagóriás készülék.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 19, 15:43 
conure írta:
Sziasztok

Sajnos, én a ló túloldalán vagyok! Nálam a páratartalom túl nagy, sokszor 20-30%- al meghaladja a kívánt értéket. Ha valakinek van tapasztalata páramentesítő készülékkel kapcsolatba, legyen olyan kedves mint amilyen magas, és írja meg. Amiket a neten nézegettem, azokból is azok, melyeken beállítható a kívánt páratartalom 50ezernél kezdődnek. Ami csak megy állandó jelleggel, ha be van dugva, úgy 30ezer körül van. Szívesen veszek ötleteket is, vagy tapasztalatokat. Köszi!

Üdv: conure

Szia!
Először is az okát kell megkeresni a nagy páratartalomnak. Abból már ki lehet indulni, mit is kellene tenni.
Nálam az ősszel 80% volt, most meg alig bírom tartani a 60-at. Ennyit jelent az állandó fűtés.
Milyen fűtésed van?

_________________
zozimo2


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 19, 15:32 
rtomek írta:
Azért van itt kapacitás elég mivel órákon át működik , igy több köbméter levegőt megforgat , a viz felszine enyhén hullámzik az edényben ha mindezt még a radiátorra ( melegre) tesszük még jobbb hatást érünk el vele! Szerintem egyszerú és olcsó és a páratartalmat lényegesen meg tudjuk vele emelni viszont a porra szerintem nem jó(megjegyzem szerintem ! ).
ROBY

Szia!
Talán egy kis fejlesztést megérne a dolog.

_________________
zozimo2


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 19, 15:13 
Üdv,

Ilyen készüléket lehet bérelni, a falakból kiszívja a nedvességet, kb: 140 liter vizet vett ki egy ismerősöm egy új építésű lakásból. Kiszárította a falakat teljesen 2 hét alatt.

http://www.paramentesito.fw.hu/ innen bérelte.

Zsolt


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 19, 15:01 
Sziasztok

Sajnos, én a ló túloldalán vagyok! Nálam a páratartalom túl nagy, sokszor 20-30%- al meghaladja a kívánt értéket. Ha valakinek van tapasztalata páramentesítő készülékkel kapcsolatba, legyen olyan kedves mint amilyen magas, és írja meg. Amiket a neten nézegettem, azokból is azok, melyeken beállítható a kívánt páratartalom 50ezernél kezdődnek. Ami csak megy állandó jelleggel, ha be van dugva, úgy 30ezer körül van. Szívesen veszek ötleteket is, vagy tapasztalatokat. Köszi!

Üdv: conure


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 19, 13:12 
ÜDV,

Én ultrahangos párásítót használok, halk és keveset fogyaszt, pontosan be lehet állítani a kívánt páratartalmat. Olcsón lehet venni akár használtan is.
pl: http://www.teszvesz.hu/item523825076_ul ... rmaju.html

Zsolt


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 19, 12:20 
Na, erre voltam kíváncsi, hogy használ e valaki porszívót a madárházban!
Kéthetente szoktam igénybe venni, és nem tapasztaltam semmi negatívumot miatta.
Lehetőleg gyorsan elvégzek vele. Ilyenkor minden madár rázendít az énekére. Túl akarják harsogni.
A kalit rendszernél is kiválóan lehet alkalmazni. A tálcát kihúzom és benyúlok a csővel, persze csak vízszintesen, így a résekből is kiszippantom, ha van valami ott.
Már fejben elkészült a központi porszívó, mert azért hosszútávon nem biztos, hogy jót tesz a nagy zaj és nem kell kétszer takarítani.
Most még a porszívózás előtt nem árt kitakarítani, mert a kiáramló levegő, igen csak kupit tud csinálni a röpdében.

_________________
zozimo2


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 11, 23:51
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Dunavecse
Valódi név: Herceg Mónika
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 19, 7:36 
Sziasztok!

Nálam a lakás része a madárszoba, mindig porszívóval takarítok, és nem zavarja a madarakat, sőt megpróbálják "túlkiabálni" olyan hangosan énekelnek, hogy öröm hallgatni. Az egyetlen "trükköm", hogy ha új madarat veszek akkor a szomszédos szobában kapcsolom be és úgy megyek be hozzájuk. Így nem azonnal sokkolom őket a hangzavarral. Nagyon hamar megszokják, szinte az első alkalom után. Nem ugranak le a fészekről, és vígan esznek isznak közben.
(Mondjuk én csak a szőnyeget és a kalitok környékét porszívózom, a kalitba nem mernék benyúlni vele, nehogy felszippantson valakit! :lol:)
Van egy új "játékszerem", egy vizes porszívó. Nem porzsák van benne, hanem a beszívott levegőt egy vízzel teli tartályon nyomja át. Garantáltan nem jut por a levegőbe és kb.20 perc alatt párásít és megtisztítja a levegőt, akár ha csak berakom és bekapcsolva hagyom egy kicsit. (Allergiásoknak is ajánlják!)

_________________
Moncsi


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
Hozzászólás 2009 feb. 18, 23:44 
Gumisember írta:
Krissz szerezz egy hosszú (4-5m) gégecsövet a porszívóhoz és akkor a masina maradhat a madárházon kívül. Lehet külön kapni. Akkor nincs akkora hangja bent. Csak így meg lehet hogy a tekergőző kígyó láttán kapnak szívinfarktust a madaraid.

Ezt pl. 7 méteresre lehet nyújtani:

http://www.vatera.hu/porszivo_gegecso_t ... 46459.html

Sziasztok.
Egy nagy teljesítményű (elsősorban az ürtartalma miatt) porszívót használok.A hangja miatt nem tapasztalok semmi hisztit -vergődést a madaraim részéről. Bentvan mellettem használat közben. Viszont a fekete szívócsővel amikor benyúlok a madarakhoz akkor van (volt) riadalom, be kell tekerni fehér szigetelő szalaggal. A szívó végét érdemes leszűkíteni annyira,hogy az esetleg odakerülő madarat ne szívja be de a szemetet azért betudja szippantani. Üdv. madár. :)

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 18, 23:19 
Azért van itt kapacitás elég mivel órákon át működik , igy több köbméter levegőt megforgat , a viz felszine enyhén hullámzik az edényben ha mindezt még a radiátorra ( melegre) tesszük még jobbb hatást érünk el vele! Szerintem egyszerú és olcsó és a páratartalmat lényegesen meg tudjuk vele emelni viszont a porra szerintem nem jó(megjegyzem szerintem ! ).
A porszivó használatát én úgy oldottam meg hogy vettem levélszivót aztán vettem 5 méter gégecsövet ( falbavaló a villanyszerelők használják) ezt rászereltem a szivóra úgyhogy a levélszivó kinn van az udvaron ott bömböl én meg bent csendben tudok tisztitani.
ROBY


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 35 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 10:46
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO