Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 103 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 6, 12:20 
Sziasztok !

Idő az van persze, de nem lesz indítva folyamatosan képzés, hiszen az temérdek ugynevezett "társadalmi" munkával jár, amit nem vállal be mindenki és főleg nem örökké. Most az utobbi 1o év kihagyása után végre összeszerveztük, felkértük és folyamatosan szemeszterenként felkérjük a vizsgáztatókat, oktatókat.
Kiszemezgettük, lefordítattuk a tananyagokat, meghírdettük a jelentkezési lehetőséget, megteremtettük a kényelmes és fejlett tanulási lehetőséget, (honlap) kialakítottuk a gyakorlati terepet, ebben sok- sok ember munkája fekszik és most a kezdésnél, már probléma van ezzel a minimális költséggel is.

Mi a fene lesz késöbb amikor az árak csak nőni fognak és nem lesz aki felvállalja az ezzel járó többlet munkát és anyagi hozzájárulást ??
Söt tovább mennék : a madarászok részéről állandó követelés a tisztességes és megkülönböztetés nélküli bírálat, de képezni nem szívesen képzik magukat, így hová jutunk majd a bírálattal ?
A legutolsó Díszmadár magazinban Rostás Balázs részéről felvetödött, hogy miért bíráltatunk külfőldiekkel ? A válasz, mert néhány kivételtől eltekintve nem eléggé felkészűltek a hazai bírók és nagyon sokszor elfogultak az ismerőseikkel szemben.
Hát ezen kívánunk segíteni, mégpedig úgy, hogy az megfeleljen a mai nemzetközi követelményeknek. Ezt a három évet az egyesület felvállalta, meg is rendezi, így kialakítja a saját bírógárdáját és az utóképzésekkel több évtizedre önellátó lesz bíró ügyben. Gondolom én.
Sok bíróra tényleg nincs szükség, de nem állitottunk fel akadályokat a jelentkezéseknél, főleg nem anyagiakat. Itt egy akadály van csak,
az pedig a jelentkező elszántsága e témában. A másik határoló tény az a tanítók rohamos kiöregedése, amit nem lehet figyelmen kívűl hagyni, ha meg akarjuk oldani a kérdést. Ezért aztán nincs idő taku-bakuzásra, hanem neki kezdünk és aki velünk tart bíró lesz egy pár év múlva, aki pedig nem, annak más megoldást kell keresnie.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 11, 20:48
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 6, 11:35 
Cs.Misi írta:
gondolom indítotok később is tanfolyamot, s időm meg van...


Ebben reménykedem én is! Mostanában nem lenne rá időm, de később szeretnék részt venni....


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 6, 11:32 
Értettem!

Bevallom először azt hittem, hogy azért ennyi, hogy ne tolongjunk, s valahogy csökkenteni akartátok a létszámot.
Mindenesetre sajnálom, hogy (mint minden) ez is ennyire pénzhez kötött.
kérdem költőien: Hol itt az igazságos madarászat?!
Igaz, 2-3 fészekalj, de ami visszajön, azt folyamatosan viszem vissza a madaraknak, vagy új fajok, vagy extrább eleségek, nagyobb helyek formájában. Bár az a baj, hogy nem látom a végét, mindíg jönnek új madarak, s nem tom hol állok majd meg. :)
Mindegy, gondolom indítotok később is tanfolyamot, s időm meg van...

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 5, 23:34 
Szia Misi !

Kérdezd meg Gyerkó Tíbort mennyibe került neki eddig a birói tanfolyam amit még nem végzett el, és azután számold össze a költségeidet, és vond ki az ővéből.
Az egyenleg különbségét mi adjuk a számodra akik nem kapnak ebből semmit, de lelkesen foglalkoznak majd veled is, hogy elérd a célodat, persze a közreműködő madarászok is profitálnak belőle, ha majd egy jól képzett fiatal madarász lesz a madarainak elfogulatlan bírálója.
Egyébként a közvetlen költségek 3 év alatt (nem számolva az utazásokat és egyéb személyes kiadásaidat) 2, de legfeljebb 3 fészekalj Gould fióka tenyésztői árával egyenlőek, ennyit azért nyugodtan áldozhatsz legalább 2o ember megközelítőleg félévi munkájáért.
A lemondást elfogadom, töröltelek a jelentkezők névsorából.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 5, 22:40 
Szia Lajos!

Nekem egy kicsit kényesebb kérdésem lenne, már ha nem gond.
Megkaptam emailbe a bíróképzésről a dokumentációt, de egy kicsit elszomorodtam az árakon...
Bár kérdezted, hogy anyagilag is támogatnánk-e, de én azért nem gondoltam több mint 50 ezerre. + értelemszerűen az utazások, szállások, stb.

Ahogy számolgattam, a legkedvezőbben is kb egy 100-as körül jönne ki, s én egy picit így sokallom, tehát lemondom, hacsak nincs valami más mód.

S ha szabad megkérdezni, ez mindenkinek szólna, most őszintén, kb hányan vállalnak be ekkora költséget, vagy csak én vagyok ilyen számolgatós?!

:cry:

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 26, 15:04 
Bíróképzésről !

2oo7 november 16 -án a Lurdy- házban reggeltől bírálati gyakorlat van. Aki még nem jelentette be részvételét sürgösen jelezze, mivel az elosztásokat el kell készítenem, illetve az anyagot is biztosítani kell a számotokra.

A részletes információt vasárnap e- mailban megkapjátok.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 17, 11:27
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Székesfehérvár Tel: +36-30/ 896-6374
Valódi név: Cserna Zoltán ifj.
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 15, 19:46 
Tiszteletem Lajos bátyám !

Örömmel konstatálom, hogy nem veszék a felejtés homályába. Nagyon köszönöm !
Nos, hogy csicsörkéimet viszem-e a nevezetes bajnokságra, még erősen kérdéses, ugyanis már az elmúlt szezon fiataljai (december vége- január közepe) is igencsak be vannak indulva, s a junge hímecskék +cibálták önnön sajátmaguk által növesztett citromsárga melltollacskáikat.
Nem 1 szívderítő látvány a csupasz torkú dalnokok csapata.
Igaz, a november elsejei nevezési határidőig még hátravagyon néhány nap, de...
Majd meglátjuk. Szépmagam szívből szeretnék "versenyzőként" is részt venni a Lurdy-házban.
Várom emiledet, amint asztat felemlítetted vagyon, kedves Lajos bátyám !
Madárbaráti üdvözlettel:
canary1


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 14, 23:35 
nagyon jó, várlak téged is.


BOLDOG SZÜLINAPOT !!!!!!!!!


:31: A HONLAP ÉVFORDÚLÓHOZ :103: :04:

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 14, 23:17 
15-én pakolni én is megyek, 16 pedig természetesen segédbíráskodni :)


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 14, 23:07 
Rendben várunk !!!!!!!!! :smurf:

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 14, 23:01 
Oké! Ott leszek!


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 14, 22:57 
Szia Neco !

15 - én munka van, 16 - án bírálati gyakorlat. Mindkettőre várlak. Igaz, hogy nem IDRE tag vagy, de szövetségi viszont igen és ez elsősorban szövetségi munka, csak az IDRE is besegít.
Egyébként aki már rendelkezik az IDRE dijjal az már közénk tartozik, ha nem is tag. A munkát meg köszönjük természetesen elfogadjuk a jelentkezésedet.


Persze másét is. :08:

_________________
üdvözlettel : -el-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára eszterolajos 2007 okt. 14, 23:04-kor.

 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 14, 22:52 
16- án reggel ott leszek. Igaz nem vagyok IDRE tag, de ha elfogadtok egy segítséget 15-én is megpróbálok jönni. :wink:


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 14, 7:47 
Szervusz Canary 1 !

Elnézést, hogy nem jeleztem vissza, valószínű elbaromkodtam valahogy, de a névsorba rögtön felvettelek és benne vagy, így még kapsz E-mailt is ez ügyben.
Mégegyszer bocs a figyelmetlenségemért.

A Nemzeti Bajnokságra nem nevezel a csicsőrkéiddel ?

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 17, 11:27
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Székesfehérvár Tel: +36-30/ 896-6374
Valódi név: Cserna Zoltán ifj.
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 13, 20:13 
Üdv Lajos bátyám !

Őszintén remélem, hogy a bírói segédkezéssel kapcsolatos teendők érintenek engem is, mivel a múltkori bejelentkezésemre nem reagáltál. Kérlek, erősíts meg, hogy szépmagam is bírótanonc lehetek...

Legnagyobb tisztelettel:
ifj. Cserna Zoltán
canary1


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 13, 7:06 
A Budapesti és környékbeli IDRE tagoktól kérem, hogy a novemberi országos kiállítás rendezésében vegyenek részt.
Lehetőségek :

1.

Budapesten nov. 15 én reggel 8 tól a Lurdi -házban kiállító terem berendezés lesz. minden segítő kézre szükségünk van.

Én is ott leszek Szegedről, várom itt a topikban a jelentkezéseteket..........

2.

November 16 - 17 - 18.- án a nyitvatartás ideje alatt rendezőként is lehet tevékenykedni.....


BÍRÓKÉPZÉS !!!!!!!!!

November 16-án 9,oo - a bíróképzésre jelentkezettek részére gyakorlati foglalkozást tartunk a közhiteles bírálat során...
8.3o órakor jelentkezés nálam a bírókhoz való beosztásra.
Minden jelentkező részére ez a gyakorlat már beszámít a képzési követelmények anyagának gyakorlati végrehajtásába.
Itt osztom ki a 6 szemeszter és a gyakorlati oktatás leckekönyvét és beszéljük meg a képzés részleteit is.

Tehát minden bírójelőlt tegye szabaddá magát 16.-ára és találkozunk a foglalkozáson.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 13, 7:00 
Kérem, hogy a nevezések lehetőségéről minél több tenyésztő társat értesítsetek a sikeres kiállítás rendezése érdekében.

A részletekről információt a 62/457-466 - os telefonszámon és a o6-7o-2o3-755o - es mobilon is kaphattok.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 12, 10:25 
Köszönjük szépen,

Még a mai nap beszerkesztem a főlapra is a felhívást, minél többen tudjanak róla…


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 21, 19:24
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Valódi név: Gyulai László
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 12, 9:46 
Sziasztok!
Addig is még a főlapra fel kerül a nevezési lap, a nevezési felhívás, és a madarak szekcióba sorolása, innen letölthetitek.


Nevezési lap: http://mindenkilapja.hu/users/mnye/uploads/N_E_V_E_Z___S_I___L_A_P_2007.doc

Nevezési felhívás: http://mindenkilapja.hu/users/mnye/uploads/NEVEZ_SI_FELH_V_S_2007.doc

Madarak szekcióba sorolása: http://mindenkilapja.hu/users/mnye/uploads/A_madarak_szekci_ba.doc

Üdv: Kanáris


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 5, 9:07 
Sziasztok !

Már van infó : :55:

A 2oo7 - évi Magyar Bajnokság
2oo7 november 15-16-17-18- án. lesz Budapesten a Lurdy -házban. /15 - én csak a madarak átvétele van /

Nevezési határidő : 2oo7 nov 1.
Cím : Tóth Sándor H-44oo Nyíregyháza Sóstói u. 7/b III./7.

Információ :
Folyamatosan a o6-2o-824-617o,

Nappal : munkaidőben 42/4o1-615,

19.oo - 22.oo - ig a 42/4o3-882 tel. számon.



A részletes nevezési felhívást a főlapon lehet majd olvasni és letőlteni. 8 -án felrakjuk. Lehet nevezni. Addigra a Karcagi kvalifikáció is fennt lesz. lehet versenyezni az :20: :20: :20: :20: ...helyekért.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 103 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 11:09
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO