Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 416 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 1, 15:42 
Gabikaaa írta:
No meg ugye 2 év az ivarérettség elérése.


Valóban hallottam már olyat, hogy már 2 éves korban költött (lehet, hogy ivarérett volt, de hogy tenyészérett nem, az biztos), kb 100 ból 1x! Valójában 3 éves korban kezdenek költeni, de elég sűrűn előfordul, hogy még később. Na itt kell megfizetni a tenyészpár értékét, mert nem mindegy, hogy éveket vársz és még lehet, hogy akkor sem lesz semmi, vagy esetleg veszel egy tenyészpárt és jó esetben az első évben már költ. Ezt mindenki maga döntse el, de mivel fiatalok vagytok ráértek kivárni azt a pár évet. (Csak közbe nehogy beleőszüljetek ':lol:' )
Na még annyit, hogy pl. a jandaya-im 3 évesen kerültek hozzám, utána még két év elment úgy, hogy a kikelt piciket nem etették és azok elpusztultak. Tehát 6 éves lett a pár mire tökéletes tenyészpár lett belőle ! Aki nem hülye, az egy jól "bejáratott" tenyészpárt nem is fog eladni fillérekért.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 1, 15:32 
Gideon írta:
Nem csak a 750 eurós árral van gondom hanem elgondolkodtató ha tényleg pár, jól költ és hibátlan mért adja el a tenyészidőszakban.
Ha október, november lenne még érteném is de jó esetben nem kellene fióka legyen alattuk?

Így látatlanban kár okoskodni, mert az enyémek is költöttek már májusban, és ilyenkorra kint voltak már a fiókák. Elvileg tehát lehetséges, hogy mondjuk 2 hét múlva elvihetőek. De tavaly például augusztusban tojtak le.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 máj. 28, 21:16
Hozzászólások: 232
Tartózkodási hely: Szombathely
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 1, 14:54 
Jövőre én is tervezek beszerezni aratingákat. Engem elsősorban aranysapkások érdekelnek. Én csak fiatal madarakat fogok keresni, mert tényleg ritka az, hogy jól költő párokat adnak el. Ennek pedig az a hátránya, hogy több madarat kell vásárolni és összetenni hogy saját maguk választhassanak párt. No meg ugye 2 év az ivarérettség elérése.

_________________
Mátyás Gábor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 29, 12:03
Hozzászólások: 190
Tartózkodási hely: Bácsborsód
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 1, 14:18 
Nem csak a 750 eurós árral van gondom hanem elgondolkodtató ha tényleg pár, jól költ és hibátlan mért adja el a tenyészidőszakban.
Ha október, november lenne még érteném is de jó esetben nem kellene fióka legyen alattuk? Persze ez csak kérdés még nem volt ilyen madaram MÉG!!!
A másik problémám hogy írnak egy listát de képet nem mellékelnek még kérésre sem a madarakról nekem ez gyanusan kupecség. Ha egy hazai tenyésztő azt mondja ez pár jobban elhiszem mint egy külföldinek akit lehet soha nem látok többet.

De tényleg megadhatná már valaki legalább a Csabi de nevezzuk Csabának inkább elérhetősőgét megelégednék egy e-mail címmel is.

Egyébként azt a 90000-s pár megvettem volna csak nem gyűrűsek és későbbiekben szeretném vinni kiálításokra is a madarakat 8)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 1, 13:52 
Hát, ja ! Van ahol osztogatnak és van ahol fosztogatnak. Nem mindegy! Az 90 ezerért volt, és az enyém volt!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 máj. 28, 21:16
Hozzászólások: 232
Tartózkodási hely: Szombathely
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 1, 13:23 
conure írta:
Gabikaaa! Ha tudsz valahol 35-ért mitratat akkor szóljál nekem is! ':lol:'
Lehet , hogy Te ismersz olyan mitrata tenyésztőt, akit én nem? Mert az a 4-5 ember akit én ismerek és sikerül tenyésztenie az 200-250 euróért adja. (55-70 ezer Ft) ':wink:'


Múltkor az expressz.hu-n volt fent mitrata pár ha jól emlékszem 70 ezerért, amit azt hiszem te is láttál. Az egyik madár viszont lábsérült volt.

_________________
Mátyás Gábor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 1, 13:23 
Aratinga mitrata: hogy tisztába tegyük az ügyet, ezelőtt 7-8 éve a vadon fogottakat hozták be 35 ezerért !! Csak példának kedvéért a Venezuela amazon akkor 25 ezer volt! Akkor azért még a Ft is többet ért. Most egy fiatalt pl. az általad emlegetett Csabi, 250 euróért ad. Vagyis párba 500!!
Egy ivarérett bevizsgált pár 600! Egy fiatal, hibátlan garantált tenyészpár akkor lehet akár 750 is. (azért ennek már szerintem is extra szép párnak kell lennie) Úgy, hogy nem kell hanyatt esni, egész Európában ennyi az ára, természetesen mindig vannak szélsőséges esetek mind lefelé, mind felfelé.

Üdv: conure


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 29, 12:03
Hozzászólások: 190
Tartózkodási hely: Bácsborsód
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 1, 13:17 
conure írta:
Gabikaaa! Ha tudsz valahol 35-ért mitratat akkor szóljál nekem is! ':lol:'
Lehet , hogy Te ismersz olyan mitrata tenyésztőt, akit én nem? Mert az a 4-5 ember akit én ismerek és sikerül tenyésztenie az 200-250 euróért adja. (55-70 ezer Ft) ':wink:'



üdv Én annak az 5-6 ember elérhetőségének is örülnék :D csak most kezdtem elmerülni a témában és kellene pár cím akiket meglátogathatnék vásárólhatnék tőlük..
Főleg az Orosházi aratingafarm elérhetősége érdekelne illetve Gyenesi Lászlóé mindkét tenyésztő madarairól nagyon szép képeket láttam.
Az 50 körüli ár egyébként nem is olyan vészes mert gyönyörű madarak


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 1, 13:06 
Gabikaaa! Ha tudsz valahol 35-ért mitratat akkor szóljál nekem is! ':lol:'
Lehet , hogy Te ismersz olyan mitrata tenyésztőt, akit én nem? Mert az a 4-5 ember akit én ismerek és sikerül tenyésztenie az 200-250 euróért adja. (55-70 ezer Ft) ':wink:'


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 29, 12:03
Hozzászólások: 190
Tartózkodási hely: Bácsborsód
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 1, 12:59 
Gabikaaa írta:
Gideon írta:
Valaki meg tudná írni nekem hogy a különbféle aratinga párok és fiatalok milyen árban mozognak?
Feladtam egy hirdetést hogy keresek aratingákat és eléggé elvadult árakkal jelentkeznek főleg külföldiek
Köszönöm


Nos a jandaják ára 25.000-35.000 /db, a nap ára 45.000-65.000 /db, az aranysapkások 25.000-40.000 /db áron mennek. A kékfejűek 30.000-50.000 /db, mitrata 35.000-60.000 /db.
Általában fiatal madarakat adnak ennyiért. Ha összeállt, bevált párt adnak el valahol, ami igazán ritkaság számban megy, az árak természetesen emelkednek. Tehát simán elkérnek egy jandaya párért 80-100 ezer Ft-ot.


Mitrata párért 750 euró :shock: ehez hasonlók miatt kérdeztem :lol: majd mennek a képek a törpékről csak tegnap bealudtam


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 máj. 28, 21:16
Hozzászólások: 232
Tartózkodási hely: Szombathely
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 1, 12:28 
Gideon írta:
Valaki meg tudná írni nekem hogy a különbféle aratinga párok és fiatalok milyen árban mozognak?
Feladtam egy hirdetést hogy keresek aratingákat és eléggé elvadult árakkal jelentkeznek főleg külföldiek
Köszönöm


Nos a jandaják ára 25.000-35.000 /db, a nap ára 45.000-65.000 /db, az aranysapkások 25.000-40.000 /db áron mennek. A kékfejűek 30.000-50.000 /db, mitrata 35.000-60.000 /db.
Általában fiatal madarakat adnak ennyiért. Ha összeállt, bevált párt adnak el valahol, ami igazán ritkaság számban megy, az árak természetesen emelkednek. Tehát simán elkérnek egy jandaya párért 80-100 ezer Ft-ot.

_________________
Mátyás Gábor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 29, 12:03
Hozzászólások: 190
Tartózkodási hely: Bácsborsód
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 1, 12:14 
Valaki meg tudná írni nekem hogy a különbféle aratinga párok és fiatalok milyen árban mozognak?
Feladtam egy hirdetést hogy keresek aratingákat és eléggé elvadult árakkal jelentkeznek főleg külföldiek
Köszönöm


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 29, 12:03
Hozzászólások: 190
Tartózkodási hely: Bácsborsód
   
 
Hozzászólás 2009 aug. 30, 14:26 
Szevasz madaras 86 köszönöm a válaszod, mindenképpen lesz drótháló minden oldalán mert nem szeretnék kockáztatni hogy kijutnak. Én úgy gondoltam hogy a röpde fele lenne fedett az eleje meg maradna nyitott . A nyári hőgutától nem tartok mert fák alatt lenne a röpdesor így csak reggel érné őket közvetlen napfény. De a röpde hátsó része mindenképpen nem átlátszó anyaggal lenne fedve hogy az odúk környékén védett helyük legyen.

Valaki a fórumban több helyen is emlegetett Csabi elérhetőségét (tel szám, e-mail cím, esetleg honlap) meg tudná adni. Mielőtt belekezdek az építkezésbe szívesen meglátogatnám amennyiben fogad hogy lássam az állományát a kép alapján nagyon jó körülményeket biztosít a madarainak.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2009 aug. 29, 21:04 
Szia Gideon!

Az aratingákhoz ugyan nem értek, de úgy általánosságban van pár dolog,amiben van némi tapasztalatom, pl a röpdékben. Ezt az anyagot amit említesz mi műanyag hullámlemeznek hívjuk itthon, bár más a hivatalos neve,de jó anyag. Nálam is ebből van a tető,viszont alatta elhelyeztem OSB lapokat is, ha az nem lenne ott, akkor nyáron hőgutát kapnának a madarak, legalábbis én úgy láttom jobban élvezik az árnyékot,ha meg napozni akarnak,kimennek a röpde elejébe, van rá lehetőségük,de többnyire hátra mennek az árnyékba. Legalább egy sor OSB lapot,vagy valami telített dolgot ami árnyékol is,feltétlenül tegyél fel a tetejére. Én az oldalát is telített anyagból csinálnám. Sokszor jó ám az a barlang érzet.........Egyrészt biztonságérzetet ad,másrészt nem üvölt annyit,mert nem lát idegent. Ha teszel fel egy OSB réteget is,azért még mindig húzz mellé egy réteg dróthálót is,bár nem ismerem az aratingákat,de gyanítom az OSB-t elrágnák. De ezt majd aki ért hozzá,az megmondja.
Nekem a nagymadaraknak kb 3,5m-es röpdéi vannak, ezeknek az első 1 métere nyitott,imáűdnak így fürdeni. Viszont egy 2m hosszú röpdénél én nem ajánlanám a nyitott első részt,mert egy nagy esőnél totál a röpde végéig becsapna az eső és a kajájuk is elázna. Engedd végig a tetőt és ha ereszt nem nagyon csinálsz elé,akkor be fog verni annyira az eső(mikor kicsit fúj a szél), hogy az alsó részen tudnak fürdeni.
Visszatérve a hullámtetőre,írtad a vadmadarakat.....A verebek előszeretettel be fognak menni ez alá a hullámtető alá is. Ezért is jó,ha teszel alá még egy réteg OSB-lapot is.
Hát ennyit tudtam segíteni, az aratinga specialitásokat majd másvalakik elemzik:)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 29, 12:03
Hozzászólások: 190
Tartózkodási hely: Bácsborsód
   
Hozzászólás 2009 aug. 29, 16:25 
Üdvözlök mindenkit
A segítségét szeretném kérni mindenkinek.
Nemrég úgy döntöttem, hogy a törpepapagájok mellett az állományomat aratingákkal egészítem ki.
Sajnos ahány helyen olvasom, annyiféleképpen írnak a madarak tartásáról és a többség ellentmondásos. A törpepapagájokat egy külön álló téglaépületben tartom, de télen nem fűtök nekik, az aratingáknak egy külső röpdesort szeretnék építeni itt, kezdődik, az első probléma mekkora legyen egy párnak a helye én 2m magas 1 m széles és 2-2,5 m hosszúra gondoltam. Akinél voltam és tart aratingákat ennél lényegesen kisebb helyen tartja őket.
A második nagy kérdés a teleltetés van aki azt mondta fűteni kell rájuk, más hogy elég egy védőházikó, megint más hogy elég nekik ha télen le van fóliázva a röpde. Én arra gondoltam, hogy a röpdesor olyan 5-10 külön részből állna, és a hátsó fal tégla lenne. Ezen falon kerülne elhelyezésre az odú. Az odúknak hátul lenne egy ellenőrző kis ajtajuk, hogy ne kelljen a madarakat nagyon zavarni odú ellenőrzéskor. A röpdesor két oldala pedig átlátszó hullámpalából lenne nem tudom mi a pontos neve ilyen van a teraszunkon is. Így onnan is meg lenne világítva nem lenne barlang érzete a helyüknek. A röpde tetején szintén ezt az anyagot használnám . A hátsó téglafal kicsit előre nyúlna két oldalt olyan 50-70 cm így az odúk környéke azért zárt hatást keltene.
Na most jön a harmadik kérdés a röpde teteje végig le legyen fedve vagy legyen hagyva egy kis nyitott rész ahol pl egy nyári esőnél a madarak élvezhetik az esőt. Sok helyen olvastam, hogy ez nem jó mert a vad madarak ürüléke bejuthat a röpdébe és fokozza egy esetleges fertőzés veszélyét.
Nos így nézne ki a röpdesor az elejét télen befóliáznám így védve lenne valamennyire.
A negyedik nagy kérdés a táplálásuk milyen magokból és milyen arányban keverjem a magkeveréküket mert gondolom akinek sok madara van maga keveri össze nekik a magkeverékeket?
Aki tud kérem segítsen gondolataival, tudásával, tapasztalatával minden vélemény érdekel
Köszönöm előre is


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2009 aug. 2, 18:39 
Gabikaaa írta:

Rönkodúkat használsz? Milyen mély?


50 cm


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 máj. 28, 21:16
Hozzászólások: 232
Tartózkodási hely: Szombathely
   
 
Hozzászólás 2009 aug. 2, 15:26 
conure írta:
Az aranysapkások is azért növekednek. A legidősebb 33 napos, a legkisebb 5-6 nappal fiatalabb.
Kép

Kép


Hali!

Rönkodúkat használsz? Milyen mély?

_________________
Mátyás Gábor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2009 aug. 2, 15:14 
Az aranysapkások is azért növekednek. A legidősebb 33 napos, a legkisebb 5-6 nappal fiatalabb.
Kép

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2009 júl. 27, 15:28 
Sziasztok!

rtomek
Hiába, ha nem elégszel meg a hullámossal akkor meg kell fizetni az árát. A jó hír az, hogy ha sikerül költésre bírnod, akkor Te is megkérheted az árat.

madaras86
Nemek közt elvileg nincs különbség, de ha van különbség a szülőknél akkor azért sejteni lehet, hogy melyik fióka milyen nemű (de nem szentírás)
Nem tudok olyan Aratingáról ami engedélyköteles lenne nálunk. Vagyis nem az.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 máj. 28, 21:16
Hozzászólások: 232
Tartózkodási hely: Szombathely
   
 
Hozzászólás 2009 júl. 27, 8:24 
madaras86 írta:
Tehát megveszek két madarat,utána küldök mintát és lehet, hogy kiderül, hogy két hím, vagy épp két tojó. Huh, nem egyszerű az élet:)


Így van. Vagy érdemes összehaverkodni a madár tulajdonosával és megegyezni, hogy még vásárlás előtt legyen egy DNS vizsgálat. Én úgy tudom, hogy a jandaya az nem engedélyköteles, de ebben lehet tévedek.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 416 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 19, 12:53
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO