Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 113 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
 
Hozzászólás 2010 márc. 23, 16:47 
Pár hetes fiókáknak való inkubátort házilag barkácsoltam bútorlapból és a PL Machine SK-75 kompakt fűtőegységből.
A bútorlap adott volt, (régi ruhásszekrény kidobandó állapotba került 8) ) SK-100-as keltetőgépből pedig csak átraktam a fűtőegységet.
Néhány lyuk a tetejére (mint a keltetőgépnél), megoldotta a szellőzést, a hőmérséklet 0,1 C fokonként állítható digitálisan, páratartalom pedig permetezéssel és/vagy kis tálkában behelyezett vízzel állítható...
Jákót, nemest is "inkubáltam" benne, nem panaszkodtak!!! :D


Warhawk írta:
Nimfanatikus írta:
És még ezer dolog van amit csak a józan paraszti ésszel végig kell gondolni, és arra még rádolgozni tanulással hogy ne történjen baj!

A profi gép jelentős százalékban növeli az esélyeket! Persze ha valakinek nem a madár számít akkor ez tök mindegy (gondolok itt azokra az emberekre akik ezt a csodát kitalálták: műanyag doboz fűtőegységgel...aha az elektromos műveknek jó biznisz lehet)

Annyit már sikerült kihámozni a nem létező műszaki leírásból és a kereskedő Emailjéből, hogy ez az izé 150W-ot zabál amikor melegít. Ráadásúl valószínűleg nem lehet állítani a hőmérsékletet. Szóval erősen felejtős lesz.

Nimfanatikus írta:
Persze elegendő tapasztalattal egy eléggé fejlett fiókát fel lehet nevelni egy asztali spotlámpával és egy dobozzal is (nálam már bevált)

Ha egy teljesen tollas madarat próbálok tovább nevelni akkor egy (erősen leegyszerűsítve) lavór és egy melegítőpárna is elég erre a célra. Mivel nekem egyelőre ilyesmire kellene ezért gondolkoztam ezen az izén. Mégiscsak jobb a vödörnél (egy picivel). Keltetni nem akarnék benne. Arra ott van a drágább Brinsea. Viszont a Brinsea inkubátora kb 110e Ft (szállítással együtt). Ami irdatlan profi egyébként és csak ajánlanám mindenkinek, de nekem "túl jó lenne" egyelőre.

Nimfanatikus írta:
Nem gondolod?

Dehogynem! Csak nekem a mostani tervekhez a Brinsea TLC-4 túl profi.

Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 19, 22:27
Hozzászólások: 16
Valódi név: Horváth István
   
Hozzászólás 2010 márc. 23, 16:01 
Én hungarocelből megcsináltam egy konpakt fejet készitetem hozzá amibe egy pc ventilátor van . Az elektronika 99/6 rt. Szij István terve alapján elkészitetem 0.01 pontossággal szablyoz .
Akár csak a tied a huk140 . csak az enyém erősseb és nagyobb 300W 20e böl kijön
csak pak de tizből is ha te csinálod


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 28, 16:01
Hozzászólások: 144
   
Hozzászólás 2010 márc. 23, 9:19 
Én is építettem már hűtőszekrényből, de nekem nem vált be. Folyton előjötek apró hibák és amikor már a 3. banda próbakeltetést csináltam és 20-30 %-os kelésekkel, akkor besokalltam és szó szerint kidobtam a gépet, étermembránostól, fordítóstól együtt!!!
Ez után döntöttem a PL MAschine mellett!!!!
De aki érez magában affinitást, az próbálkozhat. Főleg ha eltalálja és beválik neki.
:lol: :drunken:


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 19, 22:27
Hozzászólások: 16
Valódi név: Horváth István
   
Hozzászólás 2010 márc. 22, 16:49 
ohiki írta:
Ja!! Bocs.. Nem olvastam végig a korábbi hozzászólásokat!! Ismered akkor te is!! :oops: :oops: :oops:

Az enyémbe belefér 200 csirketojás
structojás is vagy 10 stabilan tartja a hőt .És mivel a cim Keltetőgép házi készitése .
Azért nem részleteztem a huk140 ami egy jó masina .
De az enyim nem adnám érte pedig házi készitésü mert én csináltam .
Elvben vizont meg egyezik vele.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 28, 16:01
Hozzászólások: 144
   
Hozzászólás 2010 márc. 22, 9:19 
Ja!! Bocs.. Nem olvastam végig a korábbi hozzászólásokat!! Ismered akkor te is!! :oops: :oops: :oops:


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 28, 16:01
Hozzászólások: 144
   
Hozzászólás 2010 márc. 22, 9:18 
Szerintem is lehet kapni nagyon jó gépeket!! Ahogy az előttem szóló is mondta pl a PL maschine!
De ha vastag a pénztárcád, mutatok én neked olyan gépet ami 70 e Ft kb és angliából küldik, igaz csak 30-40 db tojás fér bele..... :D De az szinte tökéletes.
http://www.brinsea.co.uk/index.php


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 19, 22:27
Hozzászólások: 16
Valódi név: Horváth István
   
Hozzászólás 2010 márc. 19, 22:36 
Nemondj ijet ,hogy jót nem lehet kapni.ittvan
http://www.plmaschine.hu/hun/magyar.html
Nekem elvben hasonlom van P tipusu szabályzó .
én csináltam hungarocel ház és konpakt fej .


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 21, 18:08 
Nimfanatikus írta:
Mostanában nem nézegettem, de a hazai piacon már nincs is normális inkubátor?

Sajnos eddig csak ezt találtam... :(

Nimfanatikus írta:
Nincs ismerősöd aki németországba szokott menni, v ausztriába? Az ottani börzékről, kiállításokról lehet jó gépeket beszerezni. Ismertem egy tenyésztőt aki gyakran hozott be az országba, de ő már kinnt él és nem tudom elérni sajnos.

Ausztriába tudok kimenni. Az közel is van meg van ismerősöm aki rendszeresen jár arrafelé.

Nimfanatikus írta:
Rendelni meg csak komoly cégen keresztül érdemes, aki nem vág át és ha behozza és nem tetszik akkor nem kell megvenned, hanem vissza tudja küldeni v eladni másnak, mert könnyen átvágnak vele.

Az eBay és a PayPal kombó eddig bejött. Kalitkától kezdve hőmérőn át a clicker training -ig mindenfélét vettem már ott. :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 15:18
Hozzászólások: 204
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 21, 17:31 
Mostanában nem nézegettem, de a hazai piacon már nincs is normális inkubátor?

Nincs ismerősöd aki németországba szokott menni, v ausztriába? Az ottani börzékről, kiállításokról lehet jó gépeket beszerezni. Ismertem egy tenyésztőt aki gyakran hozott be az országba, de ő már kinnt él és nem tudom elérni sajnos.

Rendelni meg csak komoly cégen keresztül érdemes, aki nem vág át és ha behozza és nem tetszik akkor nem kell megvenned, hanem vissza tudja küldeni v eladni másnak, mert könnyen átvágnak vele.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 21, 17:22 
Nimfanatikus írta:
És még ezer dolog van amit csak a józan paraszti ésszel végig kell gondolni, és arra még rádolgozni tanulással hogy ne történjen baj!

A profi gép jelentős százalékban növeli az esélyeket! Persze ha valakinek nem a madár számít akkor ez tök mindegy (gondolok itt azokra az emberekre akik ezt a csodát kitalálták: műanyag doboz fűtőegységgel...aha az elektromos műveknek jó biznisz lehet)

Annyit már sikerült kihámozni a nem létező műszaki leírásból és a kereskedő Emailjéből, hogy ez az izé 150W-ot zabál amikor melegít. Ráadásúl valószínűleg nem lehet állítani a hőmérsékletet. Szóval erősen felejtős lesz.

Nimfanatikus írta:
Persze elegendő tapasztalattal egy eléggé fejlett fiókát fel lehet nevelni egy asztali spotlámpával és egy dobozzal is (nálam már bevált)

Ha egy teljesen tollas madarat próbálok tovább nevelni akkor egy (erősen leegyszerűsítve) lavór és egy melegítőpárna is elég erre a célra. Mivel nekem egyelőre ilyesmire kellene ezért gondolkoztam ezen az izén. Mégiscsak jobb a vödörnél (egy picivel). Keltetni nem akarnék benne. Arra ott van a drágább Brinsea. Viszont a Brinsea inkubátora kb 110e Ft (szállítással együtt). Ami irdatlan profi egyébként és csak ajánlanám mindenkinek, de nekem "túl jó lenne" egyelőre.

Nimfanatikus írta:
Nem gondolod?

Dehogynem! Csak nekem a mostani tervekhez a Brinsea TLC-4 túl profi.

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 15:18
Hozzászólások: 204
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 21, 15:03 
Sziasztok!
Warhawk!
Sztem ha nem nagy értékű a madár és rendelkezel kézügyességgel, v szakemberrel, akkor egy plmachine fűtőegységből és egy bútorlap dobozból lehet inkubátort készíteni, nekem olyan van, még arra is alkalmas volt hogy kis ideig melegítsen néhány nimfatojást amíg pótszülők alá helyeztem! Igazából eredetileg is ilyen doboz volt a gyártótól hozzá, de az megsemmisült az előző gazdánál mert nem igen értett a dologhoz.

Viszont abban mindenképp egyetértek a többséggel, hogy ha komoly dologba vágsz bele, vagy szuper gépet vegyél!!! (kipróbáltat, kiforrottat gyártótól), vagy nagyon sok dolognak nézz utána és tanulj belőle (hőszigetelés technikája, párásítás eszközei, a faj igényei, de a szellőzést, plusz mérőeszközök használata, bevédendően a müszaki hibák okozta veszteséget). Nálam rá van (mármint ha használom, mert már egy ideje üres szerencsére) kötve egy szünetmentes tápra is, mivel nálunk gyakori az áramszünet. Ha jó is a szigetelése, biztos ami tuti sztem nem árt ha egy ideig arról megy a gép mielőtt végleg leáll.
Példának okáért, ha van egy inkubátorod és áramszünet van, addig nem érdemes kinyitni, mégha a fióka éhes is már, mert hidegben nem tud emészteni, hiába eteted meg beragad a kaja, ráadásnak a gépet is lehűtöd a nyitással ha netán tartaná egy-két órát a meleget. Ennek érdekében kell a plusz manuális műszer, mert ha nincs áram akkor nyilván le sem tudod olvasni a hőfokot, de ha van egy jól szuperáló hőmérő, akkor ki tudod kapni a fiókát ha lehül a gép, vagy forró vizes tasakkal tudod fűteni kicsit a gépet, persze biztonságosan a fiókától távol.

És még ezer dolog van amit csak a józan paraszti ésszel végig kell gondolni, és arra még rádolgozni tanulással hogy ne történjen baj!

A profi gép jelentős százalékban növeli az esélyeket! Persze ha valakinek nem a madár számít akkor ez tök mindegy (gondolok itt azokra az emberekre akik ezt a csodát kitalálták: műanyag doboz fűtőegységgel...aha az elektromos műveknek jó biznisz lehet)

Persze elegendő tapasztalattal egy eléggé fejlett fiókát fel lehet nevelni egy asztali spotlámpával és egy dobozzal is (nálam már bevált), de ezel nem buzdítani akarom a népet, mert ha épp akkor áramszünetünk lett volna hát nagyon nem örültem volna. Ez volt 5 éve, azóta csak arra törekszem hogy profi dolgokat vegyek, készítsek, ezek nélkül csak kontárkodik az ember.
Nem gondolod?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 jan. 21, 14:20 
dujuor írta:
Én is ráakadtam erre a keltetőre, de idegenkedem tőle. Bár lehet, hogy bekockáztatok egyet. 20000 forintba kerül, és elég kicsi.

Az biztos így ránézésre is, hogy nincs benne automatikus tojás forgatás. Nekem nem is keltetésre kellene, hanem sokkal jobb lenne talán egy ilyen mint "nevelő" amíg a madarat melegen kell tartani. Csak az eladó meglehetősen szűkszavú volt amikor kérdeztem a készülék műszaki paramétereit és ilyen célra való esetleges felhasználását firtattam... élőben meg nem lehet megnézni sajnos.

A Brinsea a csúcs, de sajna az ára is az. A múltkor volt olcsón eBay-en azóta én sem látok fent. Úgy látszik ki kell fogni amikor épp jó árban van.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
Hozzászólás 2010 jan. 21, 13:48 
Warhawk írta:
Én a véleményeteket szeretném most kikérni.


Megnéztem a Brinsea keltetőket. Ebay-en drága. Az angol Brinseánál drága, az amerikainál most le van értékelve igen szépen, de ott a postaköltség tesz rá egy nagy lapáttal.

Én is ráakadtam erre a keltetőre, de idegenkedem tőle. Bár lehet, hogy bekockáztatok egyet. 20000 forintba kerül, és elég kicsi. Nekem már ennek a fele is jó lenne (ezért tetszett a Brinsea Eco és az Advance is), de ilyen kicsit sehol sem látok. Nekem max. 25 törpefürj tojás keltetésére kellene. De ennyire picit még nem láttam itthon.

dujuor

_________________
Óvakodj az állatoktól, ha inni mennek és az emberektől, ha inni voltak!


 
  
 
Hozzászólás 2010 jan. 21, 13:42 
Ha valaki hajladóságot érez hogy saját építésű keltetője vagy inkubátora legyen figyelmébe ajánlom a kompakt fűtőegységet amit a www.plmaschine.hu oldalon megtekinhettek és megvásárolhattok. üdv.KL


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 jan. 21, 11:17 
Én a véleményeteket szeretném most kikérni. Ki találkozott már ezzel a "csodával"? Sajnos a típusát az árus gondosan titkolta, így csak egy képet tudok mutatni róla. Ez egy "keltető" bár én inkább arra lennék kíváncsi, hogy a kézzel nevelés időszakában ez mennyire felelhet meg (vajh) az elvárásoknak? Ugyanis (már megint csak elvben) ez arra is alkalmas (inkubátorként a madár melegen tartására). Szóval ismeri esetleg valaki?

Kép


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
Hozzászólás 2010 jan. 12, 19:25 
parfi írta:
Sziaztok ha érdekel tikteket hogyan lehet egy rossz hütő szekrényben 300 tojást 80% keltetni Kérdezzetek Ez a találmány részemről bejött .És már adtam el belőlük Akik megvásárolták 0 -ba vettek. A berendezés egyszerü elő állitani . Nemkell felügyelni rá ,Autómata hő szabályzás ,pára tartalom tartás ami a leglényegessebb a forgatás ,Áram kimaradás esetén 12 órát biztosit .Nyomás, és szellőztetés auto mata .
Üdvözlettel: István

Szervusz "parfi".
Amit it az alábbiakban le fogok írni természetesen nem abból a meggondolásból teszem, hogy az általad "kitalált " keltető gépet leminősítsem- távolál tőlem ilyet tenni. Az általam ismert és papagájokat kézzel nevelő madarászokat megkérdeztem amikor én is a kézzel neveléssel kezdtem el foglalkozni inkubátor és keltető ügyben. Mindanyian -egymástól függetlenül- de ugyanazt az álláspontot vallották-és valják a SAJÁT TAPASZTALATUK alapján, nem egy Jákó fiókájuk és más egyébb madár ráment a barkácsolt, nem kifort inkubátorra és keltetőre ( nem biztos, hogy a tiéd is ez mivel nincs vele tapasztalatom). Azt javaslom mindenkinek mielőtt ilyen és hasonló berendezést vásárol (beszerez)előtte próbálja meg kikérni olyan emberek TAPASZTALATÁT ( nem a véleményét) akik használnak ilyen berendezéseket. Lesznek sajnos olyanok is akik erre nem hajlandók. Az általam megkérdezettek is és én is papgájokkal- pintyekkel- egzótákkal foglalkozunk. Ebből adódik, hogy a baromfik ( a dísz is)és vizi szárnyasok terén nincs tapasztalatom .
Üdv: Czinege István
UI: Egy szintén kecskeméti (senkit) de főleg egy másik Kecskemétit nem bánt.

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 12, 17:29 
dujuor írta:
Ó basszus. Hogy nekem egy ilyen mennyire elég lenne....Imádnám. Megyek e-bayt kukkolni.

dujuor

Csak egyre figyelj, hogy olyantól vegyél aki el is küldi kis hazánkba, mert én majdnem biddeltem egyre és csak az utolsó pillanatban vettem észre, hogy U.K. only. De láttam olyat, hogy az Európai Unió-ba bárhova.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 12, 13:56 
Warhawk írta:
Én az eBay-en nézegettem Brinsea Mini Advance keltetőket, ott néha egész emberi áron hozzá lehet jutni, csak ügyesen kell licitálni :)

Kép

Persze ez a legkisebb modell, de teljesen automata.


Ó basszus. Hogy nekem egy ilyen mennyire elég lenne....Imádnám. Megyek e-bayt kukkolni.

dujuor

_________________
Óvakodj az állatoktól, ha inni mennek és az emberektől, ha inni voltak!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 12, 13:43 
Én az eBay-en nézegettem Brinsea Mini Advance keltetőket, ott néha egész emberi áron hozzá lehet jutni, csak ügyesen kell licitálni :)

Kép

Persze ez a legkisebb modell, de teljesen automata.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 12, 10:25
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Kecskemét
   
Hozzászólás 2010 jan. 12, 10:43 
Sziaztok ha érdekel tikteket hogyan lehet egy rossz hütő szekrényben 300 tojást 80% keltetni Kérdezzetek Ez a találmány részemről bejött .És már adtam el belőlük Akik megvásárolták 0 -ba vettek. A berendezés egyszerü elő állitani . Nemkell felügyelni rá ,Autómata hő szabályzás ,pára tartalom tartás ami a leglényegessebb a forgatás ,Áram kimaradás esetén 12 órát biztosit .Nyomás, és szellőztetés auto mata .
Üdvözlettel: István


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 113 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 12:18
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO