Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 99 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 7, 20:00
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: Szada
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 8, 16:40 
afrikai citromcsicsőrke (serinus citrinelloides hypostictus) hím
Kép

Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 7, 20:00
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: Szada
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 8, 16:37 
himaláyazöldike 1.2,kép teny.pár és fiatal hím 3.kép öreg hím

Kép

Kép

Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 7, 20:00
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: Szada
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 8, 16:08 
himaláyatengelic(carduelis caniceps) 1kép pár 2.képtojó 3.kép hím
Kép

Kép

Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 7, 20:00
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: Szada
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 8, 16:03 
feketecsízek (carduelis atrata)
Kép

Kép


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 8, 11:06 
Szia Laci !

Köszönöm a fordításokat E-mail címem tudod, de biztonság kedvéért - avikultura@t-online.hu - biztos felrakjuk és gyorsan, mint azt már Csaba is jelezte. Jó, hogy ez a topik is beindult, sok hasznos dolog fog itt is megjellenni.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 8, 10:48 
Kedves Lászlók,

Itt akkor a lehetőség hogy egy kicsit népszerűsítsük ezen fajok tartását, tenyésztését Magyarországon. :wink:
Ha van kedvetek és időtök, fajleírás és a tenyésztési tapasztalatokat szívesen vesszük cikkek formájában is amit kiraknánk a főlapra. Hasonlóképpen mint mondjuk a díszpintyeket…
Lehetne írni a saját tapasztalataitokról, a madárka habitusáról, tartási körülményekről, nehézségekről és minden amit esetleg fontosnak tartotok…

Üdvözlettel:
Küzmös Csaba


 
  
 
Hozzászólás 2007 nov. 8, 10:10 
Üdvözlök Mindenkit! Természetesen Én a saját tapasztalataimat tudom megosztani veletek, és ez nemjelenti azt ,hogy ettől nemlehet eltérni. Helyhiány miatt egyszer költettem pirókot egy 100x50x60-as kalitba eredményesen.Valóban nem mondhatók bizalmas természetűeknek, de a volierbe nem annyira vadak,ijedősek. A feketefejű és himalája zöldikéket is kinti volierbe tartom. Takarmányozásuk minnél változatosbb legyen. Vecsésen működő Belga cégnél szinte mindent belehet szerezni. A magas hegyvidéki vagy néhány ázsiai faj a természetbe különféle fenyő és tuja ,boróka magokat is fogyaszt, amit vegyünk figyelembe.(ázsiai megyvágók) A napraforgó jó ,csak ne vigyük túlzásba az etetését, de csíráztatva lehetünk bátrabbak. Egy terjedelmes cikk jelent meg AZN 10/2007-es számában a mexikói pirókokról. Lajos megpróbálok néhány fordítást, jegyzetet eljuttatni hozzád és próbáld valahogy megjelentetni. Röviden ennyi üdv:KL


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 8, 9:03 
Sziasztok! Kedves Laci!

Ha már ilyen nagy az érdeklődés, esetleg fotózásban segíthetek. Ha van rá igény.

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 8, 6:33 
Sziasztok !

A felsorolt fajok azért ritkán fordulnak elő az egzota tenyésztőknél és még ritkábban kiállításokon, nem különösebben ismertek a madarászok körében. Éppen ezért fontos bemutatni és lehetőleg a képaláíráshoz rövid ismertetőt írni. Pl : nemük, ivari különbségük, ha van, ha nincs még fontosabb dolog a tájékoztatás. Egy szép, vagy ritka madárárról szívesen olvasgat a topik látogató, így viszont akarva, akaratlanul, de oktatási jelleget is kap a topik.
Köszönöm a segítségeteket.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 7, 21:35 
Kedves Laci!
Nagyon örülök, hogy bejelentkeztél a fórumon!
Remélem az én rábeszélésemnek is köszönhető legalább egy kicsit :)
Előbb -utóbb csak neki kell látnod fotózni a madaraidat, mert mint olvasom, képeket rajtam kívül mások is szívesen nézegetnének!
Köszönöm!


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 7, 20:31 
Szervusz Laci !

Üdvözlünk a honlapon. Köszönjük a segítségeteket.
Mindjárt egy kérés : tegyél fel képeket is, köszönöm.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 7, 20:00
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: Szada
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 7, 20:22 
Szerbusztok! Én Papp László vagyok és az édesapámmal mi is carduelidákat tenyésztünk és tartunk.Úgy látom kis hazánkban is
kez népszerű lenni ezen madarak tartása és ezzel kapcsolatban mi
is csatlakoznánk a Kerek Laci barátunkhoz,és szivesen segitenénk
minden érdeklődőnek.Amit mi tenyésztünk,
kapucinuscsíz (carduelis cucullata)
mexikóicsíz (carduelis psaltria)
himaláyazöldike (carduelis spionides)
himaláyatengelic (carduelis caniceps)
afrikai citromcsicsőrke (serinus citrinelloides hypostictus)
és amit még 5 év alatt nem sikerült tenyészteni de a 9-ből 4 megmaradt
feketecsíz (carduelis atrata)
Várom kérdéseiteket ha tudunk szivesen segítünk.
Üdv.zeisig.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 23, 10:00
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: 6500 Baja, Család u.7.
   
Hozzászólás 2007 nov. 7, 17:33 
Szia Laci

Miután az egyéb "csatornák" lehetősége kilőve, és Lajos is kérte, hogy az információcsere itt történjen, ezért élek az általad kínált lehetőséggel és kérdezek.

A mexikói pirókról elég vegyes információim vannak. Antalfalvi János szerint viszonylag kisméretű 60X40X40-es kalitban sikerült szaporítania, Tőle van a két tojóm, a hímeket Hollandiában vettem. Tapasztalatom szerint félősek,nálam 100X50X50-es kalitban vannak, zárt helyen kb.10-12 fokon.
Jól esznek, keverékük egy kanári keverékhez hasonlít, fekete napraforgóval kiegészítve. Nem tudom róluk azt, hogy hajlamosak-e az elhízásra, ezért esetleg a fekete napraforgót milyen mennyiségben szabad velük etetni, vagy egyáltalán nem kell nekik.

Nagyon foglalkoztat a pirókon kívüli fenti két faj is, mivel nekem is a "grosbeak" csoport nyerte el a tetszésem, és ezek állnak közelebb a meggyvágófélékhez.
Sikerült-e már valamelyiket szaporítanod? Milyen alapmagkeveréket adsz nekik?
Télire kint hagyod-e őket, milyen hőfok az igényük?
Azt hiszem jól feladtam a kérdéseket,ha időd engedi megtisztelnél minannyiunkat és engem is válaszoddal amit előre is köszönök

Üdv.:

_________________
LJ


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 7, 10:09 
Szia Laci !

Köszi, élni fogunk vele.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
  
 
Hozzászólás 2007 nov. 7, 10:07 
Szia Lajos! Nemtudom válalni, hogy több évtizedes tapasztalataimat a fórumba írjam meg, mert akkor csak írhatnék,írhatnék,írhatnék.......... Konrét dolgokba tudok segíteni ha volt akár negatív akár pozitív tapasztalatom. Kérdezzetek ha tudok válaszolok! üdv:KL


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 7, 9:43 
Sziasztok !

Itt beszéljétek meg a témát, legalább mi is tanulunk belőle.
Tényleg nagyon kevés a honi tapasztalat és sokszor az sem nyílvános, pedig elősegítené a tartott egyedszám növekedését. Talán ???

_________________
üdvözlettel : -el-


 
  
 
Hozzászólás 2007 nov. 7, 9:37 
Szia Józsi! Nincs tapasztalatom a pirókok kolóniába tartásával, de gondolom egy megfelelő nagyságú, és növényekkel berendezett volierben több pár is költhet. Mivel a madaraim egymásmelletti röpdékbe vannak, igazán komoj veszekedést nem tapasztaltam a dróthállón keresztül. Sajnos a valódi pintyfélékkel és rokon fajokkal kevesen foglalkozunk, így hazai tapasztalat kevés van. Ennek egyik oka a nemigazán alacson áruk, a speciális táplálék (magkeverék) a madarak beszerezhetősége stb. Nincs vezetékes telefonom és skypem se, de remélem megtaláljuk a módját ,hogy ezt a témát alaposan kibeszéljük. üdv:KL


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 23, 10:00
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: 6500 Baja, Család u.7.
   
Hozzászólás 2007 nov. 6, 20:55 
Szia Laci

Köszönöm válaszod, egy dolog érdekelne velük kapcsolatban, és erről nem írtál, hogy pirókból több pár lehet-e egy helyenköltési időszakban.
Megkérnélek még egy arra, ha van vonalas számod, vagy interneten skype elérésed írd meg. Ugyanis a himalájai zöldike és még sok más meggyvágófélével,csízekkel kapcsolatos tapasztalatod érdekelne. Egy kis csömöröm van a papagájoktól és már korábban is pintyekkel/kardinális/ foglalkoztam.
Most, hogy van lehetőség beszerezni őket szívesen visszatérnék néhány párral ebbe a műfajba.
üdv.:

_________________
LJ


 
  
Hozzászólás 2007 nov. 5, 14:14 
Üdvözöllek Józsi! Elnézést, hogy késve válaszolok az Általad feltett kérdésekre, a mexikói pirókokka kapcsolatba. Nálam 150x80x200-as kerti volierbe vannak elhelyezve,mejhez egy kb. ekkora belsőrész tartozik. Minden godnélkül tartottam együtt fehérhasú csicsörkével,himalája zöldikével. A mi telünket problémamentesen elviselik, a hímek már februárba énekelnek és márciusba fiókák vannak. Fészküket minden alkalmas helyre megépítik, fontos, hogy sok fészekanyagot biztosítsunk számukra, mert terjedelmes fészket épít. A tálálékra nem válogatósak, szinte minden magot megesznek, de szeretik a zöldet,gyümölcsöt,bogyókat is. A fiókáit bármijen kész nevelőtáppal felneveli, de nem veti meg az élőeleséget sem. Ennyit röviden, ha valami nem egyértelmű, hívj a :06306062681-es. számon. üdv:KL


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 99 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 1:30
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO