Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 2958 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 144, 145, 146, 147, 148  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 feb. 3, 23:04 
Skrachlaci írta:
A saját tapasztalatomat írom.. :) mielőtt megszólnak.. :)
:89:

Skrachlaci írta:
A kézzelnevelt nem akart dumcsizni, de nagyon prímán fütyülte a Fürelise-t, a Híd a Kwai folyón stb. A vadon befogott Jákóim hajnalban csodás hangokat hallattak amit sztem az élőhelyükröl hoztak magukkal..szval élmény volt hallgatni őket.

Nekem "csak" egy volt amit anno a sógoroktól hozott be valaki. Én már a második gazda voltam a sorban, ha jól tudom akkor újsághirdetések alapján vettek madarat amit aztán idehaza értékesítettek. Vagy valahogy így. Tehát ez egy jákó volt másodkézből.
Eleinte nem akart "szelídülni". Rengeteget füttyögött (nem azt a vidám kis füttyentését, hanem igen éles magas hangon morzézott és károgott/morgott). Szinte folyamatosan hallatta a hangját. Nem nagyon tudtam mit kezdeni vele (ez kb 23 éve volt már, akkoriban nem igen volt semmi használható magyar nyelvű irodalom). Aztán az egyik nap kilógott a klaitból. Értelmes madár, hamar rájött, hogy tudja kinyitni az ajtót. Emlékszem hazaértem és azonnal feltűnt, hogy nagy a csend. Éreztem valami nem stimmel, aztán amikor bementem a szobába rögtön láttam mi a helyzet. A madár (Mogyoró volt a neve) kimászott a kalitból fent ült a tetején és minden papírt, újságot amit nyújtózkodva épp elért lehúzott és egy iratmegsemmisítő alaposságával kb 1cm -es darabokra darált. Cserébe igen önelégülten nézett rám és teljesen meglepő módon csendben volt.
Nekem meg az volt a legnagyobb bajom, hogy most hogyan fogom megfogni? Volt otthon kesztyű, gondoltam a törölközős módszerre, de még bőven kora délután volt, kíváncsi voltam mit csinál így szabadon. Legnagyobb meglepetésemre egész nap csendben volt és a maradék papírral játszadozott vagy fentről piszkálta a játékait. Meg sem próbált elmenni. Este viszont gondoltam mindenképp visszateszem a kalitba és odamentem hozzá. Megint csak meglepett mert morgott párat majd mint a világ legtermészetesebb dolga lenne, szépen helyrement. Rájöttem, hogy valószínűleg az előző gazdinál ez volt a megszokott. Ezentúl reggel kiengedtem, felment a kalit tetejére és estig kint volt. Soha egy centit sem repült (orvoshoz is vittem, mert azt hittem a szárnyával van valami, de semmi baja nem volt). Évekkel később hallottam arról, hogy előfordulhat madaraknál (főleg az intelligensebb madaraknál), hogy "repülés fóbiás" lesz, ha a kezdeti időszakban valami rossz élmény éri. Ezek után előfordulhat, hogy a későbbiekben már nem akar repülni. Erről (is) le lehet szoktatni persze de nem könnyű feladat. A fene sem tudja, de azóta már máshol is találkoztam efféle "beszéddel" az interneten egy madarak idomításával foglalkozó oldalon írták, hogy sose "dobjuk" fel a levegőbe a madarat amikor reptetjük vagy repülni tanul, mert akkor előfordulhat, hogy "félni fog" a repüléstől a későbbiekben... alighanem van benne valami.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 11, 20:54
Hozzászólások: 95
Tartózkodási hely: Solymár
   
Hozzászólás 2010 feb. 3, 23:00 
És még annyit hogy mindenkinek ajánlom figyelmébe a Társunk, a papagáj címü könyvet!!!

_________________
Máthé József
http://www.papagajaim.hu
info@papagajaim.hu
06205243185


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 28, 20:48
Hozzászólások: 889
Tartózkodási hely: Maglód
   
Hozzászólás 2010 feb. 3, 22:47 
Sziasztok!

Nekem egy nagy álmom, hogy egyszer legyen egy jákó párom! Eleve tetszettek ezek amadarak már régóta, de amikor élőben láttam 6-ot, 3 párt, akkor elált a lélegzetem és, ahogy meséltek róluk az valami nagyon szupi dolog!

A tenyésztésük, nevelésük, hogyan kell velük foglalkozni, mik a buktatók, mind mind érdekes dolgok voltak!

Legszívesebben elhoztam volna egy párt, de még nem állok készen a befogadásukra!

Még jó pár évnek el kell telnie, hogy sikerüljön! De nem adom fel! Addig is majd járok tenyésztőkhöz és kérdezősködök és figyelek, tanulok szinte élesben, hogy miként is történik az egész!

_________________
Ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!
Mindenki tud valamit, amit lehetetlen megcsinálni, majd jön valaki, aki erről nem tud semmit és megvalósítja.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 feb. 3, 22:47 
Szia Józsi!

Végre pozitív sorokat is olvashatunk! :) Valóban lesz párja a madaramnak. Jelenleg még tojásban fejlődik és 2 hét múlva várható a kikelése.

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 11, 20:54
Hozzászólások: 95
Tartózkodási hely: Solymár
   
Hozzászólás 2010 feb. 3, 22:43 
Sziasztok
Néhány gondolat és tapasztalat (nekem 2db van lakásba kedvencként)
Először is kalitkába nem tartanám, hanem min.1*2m alapterületű helyen, amit a szobából de nem a hálóból leválasztanék (nekem egy terasz lett beépítve innen látnak minket) egy ekkora helyen tudnak repkedni valamennyit már. Baba korától ugyan úgy kell foglalkozni vele, amit lehetőleg 10-20-30 stb. év múlva is tudunk biztosítani és lehetőleg minden nap hasonló időbe, hogy kialakuljon a madárba egy élet ritmus (hétvégén és szabadság alatt se nagyon térjünk el ettől) ne legyen kint egész nap, mert egy idő után a lakást saját területének fogja tekinteni, amit védelmezni fog!!! Az enyémek, ha nem akarják, hogy simogassam vagy hozzájuk nyúljak akkor kétszer háromszor finoman megfogják az ujjam és odébb teszik, ha nem veszem a lapot, akkor erőteljesebben fognak. Nálam nem kiabálnak egyáltalán, csak amit tanultak azt használják, beszélnek, fütyülnek és reggel, amíg nem látnak vagy hallanak csendben vannak, mikor dolgozni megyek mondják, hogy "apa megy dó jók legyetek, sziasztok" és még nagyon sok mindent…
Az előttem szólók írásaiba sok igazság van, de azért nem kell eltúlozni a dolgokat, minden kézzel nevelt madár nagy felelősség ez legyen nimfa vagy Jákó teljesen mindegy ők egy élőlények, amikért egy életen át felelősek vagyunk, én személy szerint mióta madaraim vannak nem voltam nyaralni nagyon max. egy hétvége :((
És ha jól tudom, tervbe van Bettynek hogy párt is fog venni mellé egyszer.

_________________
Máthé József
http://www.papagajaim.hu
info@papagajaim.hu
06205243185


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 feb. 3, 22:37 
Warhawk írta:
Skrachlaci írta:
Warhawk írta:
Ez amúgy igaz az összes többi (nagy)papagájra is.

Így igaz..de még a Zebrapintyekre is... :)

Pintyeim sosem voltak, így azokról semmit sem tudok. :)

Húha... legyünk on topic-ok. Most akkor gyorsan valami jákósat...

Beszéltünk már a madár tartásáról, de keveset a hangutánzó képességéről. A Jákó az egyik legügyesebb hangutánzó a papagájok között. Ugyanakkor az amazon állítólag tisztábban "beszél" (azaz tisztábban képes visszaadni a megtanult hangokat), illetve a nemespapagáj ami (vagy aki) nagyobb szókincset képes felhalmozni. Ők a "top 3" beszélő papagájok. Idehaza kis hazánkban valamiért mégis a jákó lett a favorit. Vajon miért?


A saját tapasztalatomat írom.. :) mielőtt megszólnak.. :) Szóvel, nekem vót egy kézzel nevelt meg 2-vagy 3 befogott Jákóm. azé nem emléxek pontosan, mert akkor sok más nagypapagájom is akadt. Nem tenyésztettem őket, "csak" tartottam. A kézzelnevelt nem akart dumcsizni, de nagyon prímán fütyülte a Fürelise-t, a Híd a Kwai folyón stb. A vadon befogott Jákóim hajnalban csodás hangokat hallattak amit sztem az élőhelyükröl hoztak magukkal..szval élmény volt hallgatni őket. Nekem a Kékhomlokú amazonom lett a legjobb utánzó dumás madaram. Kedves Jani barátomnak ma is megvan a két kézzelt nevelt Jákója, azok hihetetlen jó beszólásokkal lepik meg az embert.

_________________
Lac


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 2, 20:03
Hozzászólások: 152
Tartózkodási hely: Újfehértó
Valódi név: Thomas
   
Hozzászólás 2010 feb. 3, 22:25 
Na ide nem akartam írni semmit :D


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 feb. 3, 22:25 
Tuli írta:
http://www.youtube.com/results?search_query=karika57&search_type=&aq=f



Kiko megbeszéli magával a dolgokat... :D Teccik!

_________________
Lac


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 feb. 3, 22:23 
Skrachlaci írta:
Warhawk írta:
Ez amúgy igaz az összes többi (nagy)papagájra is.

Így igaz..de még a Zebrapintyekre is... :)

Pintyeim sosem voltak, így azokról semmit sem tudok. :)

Húha... legyünk on topic-ok. Most akkor gyorsan valami jákósat...

Beszéltünk már a madár tartásáról, de keveset a hangutánzó képességéről. A Jákó az egyik legügyesebb hangutánzó a papagájok között. Ugyanakkor az amazon állítólag tisztábban "beszél" (azaz tisztábban képes visszaadni a megtanult hangokat), illetve a nemespapagáj ami (vagy aki) nagyobb szókincset képes felhalmozni. Ők a "top 3" beszélő papagájok. Idehaza kis hazánkban valamiért mégis a jákó lett a favorit. Vajon miért?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2009 ápr. 11, 20:01
Hozzászólások: 76
   
Hozzászólás 2010 feb. 3, 22:21 
http://www.youtube.com/results?search_q ... type=&aq=f


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 feb. 3, 22:11 
Warhawk írta:
Skrachlaci írta:
A lényeg, hogy nem lehet recept, akár milyen tapasztalt tenyésztő is valaki,nem tudja előre megmondani hogy fog vislkedni a madár az új helyen. Minden Jákó külön egyéniség, + amikor ivarérett lesz egészen megváltozhat a viselkedése!
Ez amúgy igaz az összes többi (nagy)papagájra is.[/quote

Így igaz..de még a Zebrapintyekre is... :)

_________________
Lac


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 feb. 3, 22:09 
Skrachlaci írta:
A lényeg, hogy nem lehet recept, akár milyen tapasztalt tenyésztő is valaki,nem tudja előre megmondani hogy fog vislkedni a madár az új helyen. Minden Jákó külön egyéniség, + amikor ivarérett lesz egészen megváltozhat a viselkedése!
Ez amúgy igaz az összes többi (nagy)papagájra is.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2009 ápr. 11, 20:01
Hozzászólások: 76
   
Hozzászólás 2010 feb. 3, 22:09 
Bocs 3 idézet amire válaszoltam nem idézetként jelent meg. ezek ni!



Kipróbálja és ha tetszik akkor okés, ha nem akkor meg eladja oszt jónapot ! :)



Betty írta:
most úgy tűnik, hogy le akarjátok beszélni azokat akik jákót akarnak tartani!



Marcsi! Ha egy madár már megtámadja a családtagokat, akkor ott komoly nevelési problémát lehet feltételezni

Nagy valószínűséggel aki már vállalja, hogy nagyobb madarat tart és az szelíd is, nem csak dísznek veszi a lakásba, hanem foglalkozik is vele. Aki pedig úgy érzi, hogy nem tud róluk gondoskodni, az még a gondolattal se játszon el!
Úgy gondolom, hogy amit nem próbál ki az ember, arról nem is tud véleményt alkotni!


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 feb. 3, 22:00 
A lényeg, hogy nem lehet recept, akár milyen tapasztalt tenyésztő is valaki,nem tudja előre megmondani hogy fog vislkedni a madár az új helyen. Minden Jákó külön egyéniség, + amikor ivarérett lesz egészen megváltozhat a viselkedése! Senkit nem beszélnék le róla, hogy tartson ilyen madarat, ha megteheti! De alaposan készüljön fel belőle!

_________________
Lac


 
Offline
Csatlakozott: 2009 ápr. 11, 20:01
Hozzászólások: 76
   
Hozzászólás 2010 feb. 3, 21:57 
Betty írta:
most úgy tűnik, hogy le akarjátok beszélni azokat akik jákót akarnak tartani!


Kipróbálja és ha tetszik akkor okés, ha nem akkor meg eladja oszt jónapot ! :)

Na ez csúnya volt!

Betty írta:
most úgy tűnik, hogy le akarjátok beszélni azokat akik jákót akarnak tartani!


Én nem akarlak lebeszélni, de tudnod kell mit vállalsz! Ők intelligens élőlények és nem lehet csak úgy adogatni őket ide-oda, pont ezért. Mit fog érezni az a szerencsétlen! Akiben eddig bízott, és akit szeretett egyszerűen csak lapátra teszi, mert nem úgy teljesít ahogyan elvárják Tőle, és mert nem tudta mivel jár egy jákó tartása! A gazdi váltás óriási stressz a számára! ráadásul ha el sem fogadja amire nagy az esély ismét tovább adják, és a végén lesz egy idegbeteg, stresszes szerencsétlen kis lény belőle! Komolyan sírhatnékom van ha erre gondolok! Ő nem csak egy madár egy papagáj, hanem egy érző lény, akit mi taszítunk nyomorba, ha felelőtlenül vállaljuk a tartását!
Menj fel a parrotlandra és olvass el jó pár tolltépős és csípős jákóról szóló történetet.
És gondold végig: napi több óra foglalkozás vele, minden nap ki kell engedned, röptetni kell. ha kinn van leamortizálja a szekrényeket, ajtókat, megrág minden rághatót, a növényektől kezdve a könyveket újságokat, a vezetékeket, a csillárt és a madzagját. Összekakil mindent válogatás nélkül, a kalitja körül a maghéjak a magok szét lesznek szórva, a gyümölcsök leve szétfröcsögve. Ha el akarsz menni nyaralni, olyan emberre kell bíznod, akit ő is elfogad és naponta gondját viseli, kiengedi és vissza is tudja tenni a helyére. Ha megérkezel 2 hét után, meg lesz sértődve és vagy téged is csipkedni fog bosszúból, vagy oda sem megy hozzád, míg ki nem engeszteled stb....

Marcsi! Ha egy madár már megtámadja a családtagokat, akkor ott komoly nevelési problémát lehet feltételezni!

Ne gondold, hogy ez nevelés kérdése!
egyszerűen az ő kis ösztönük ezt diktálja, hogy meg kell védeniük a párjukat és a területüket. Féltékenyek lehetnek mindenkire. Nem véletlenül mondják, hogy a jákó egy gazdás, mert ő kiválaszt valakit a csapatból (családból) és őt tekinti párjának, és mindenki más ellenség, és kell zavarnia a párja mellől. Nem biztos, hogy mindegyik ilyen durván nyilvánul meg, de egy ember lesz csak akit elfogad, és ez lehet nem Te leszel, hanem a párod, még akkor is ha kezdetben Te nevelted!
Ő nem egy kutyus, aki az egész családot elfogadja és akit lehet idomítani, neked ugyanúgy idomulnod kell hozzá, ha egy aranyos, kiegyensúlyozott madárral szeretnél együtt élni sokáig.

Nagy valószínűséggel aki már vállalja, hogy nagyobb madarat tart és az szelíd is, nem csak dísznek veszi a lakásba, hanem foglalkozik is vele. Aki pedig úgy érzi, hogy nem tud róluk gondoskodni, az még a gondolattal se játszon el!
Úgy gondolom, hogy amit nem próbál ki az ember, arról nem is tud véleményt alkotni!

Látod ez nem kipróbálásról szól, és vélemény alkotásról, hanem felkészülésről, és utána olvasásról utána járásról, hogy mivel jár egy jákó tartása. Olvasd el a papagájonline-on a jákósokkos topik hozzászólásait is. Ott is sok jó tanácsot kaphatsz és sok olyan problémáról olvashatsz ami a jákó tartásával kapcsolatos, és még így is érhetnek meglepetések. Én sem gondoltam és hittem el, hogy mennyi gondot, lemondást (persze egy csomó örömöt is) jelent velük együtt élni.
Először olyan mintha egy gyereked lenne, míg megtanítod őt játszani, repülni, viselkedni, míg megpróbálod megnevelni, ami persze nem fog sikerülni, mert az ő akarata fog úgyis teljesülni, mert kicselez és kijátszik és hülyére vesz és a szolgája leszel, ha azt akarod, hogy nyugi legyen. :-))))


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 feb. 3, 21:46 
És ha már a madarak repüléséről szó esett ebben a fórumban, akkor itt az egyik kedvenc videóm. Papagájok reptetése a szabadban. Bár csak az egyikük jákó, de láthatóan élvezettel repül. A másik az én személyes kedvencem a rózsakakadu (nem tud valaki olcsón esetleg? :mrgreen:) A rózsakakadu gyorsan és ügyesen repül, igazi légi akrobata, de itt a videóban közel csem csillogtatja meg igazi képességeit. 8)

A videó alapján senki se próbálja meg szabadban reptetni a madarát, ezek profi idomárok nem csak lelkes papagájtartók!


_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 feb. 3, 21:42 
madár írta:
Nekem nincs lakásban kézzelnevelt madaram így Jákóm se ezért ebben én nem tudok semmi TAPASZTALATOT átadni. Viszont nem kevesen leírják a " véleményüket" holott nincs és nem is volt ilyen vagy hasonló madaruk.
Nekem volt ilyen madaram. Sajnos már nincs meg (rajtam kívülálló okok miatt). Ha részletesen leírnám mi mindent tapasztaltam vele kapcsolatban, akkor az jó pár oldal lenne, így igyekeztem csak a lényeget röviden (ami hirtelen az eszembe jutott). Nemrég az IDRE-s könyvtárnak adtam egyik német nyelvű jákós könyvecskémet, ha valaki kedvet érez hozzá jó pár oldalnyi anyag van benne, de abban sincs benne mindaz amivel egy "átlagos" jákó tulajdonos találkozni fog.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Warhawk 2010 feb. 3, 21:46-kor.

 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
Hozzászólás 2010 feb. 3, 21:35 
Szervusztok.
Olvasgatom a Jákóval kapcsolatos írásokat és olyan kép kezd kialakulni bennem, hogy sokan "értenek" a kézzelnevelt madarak elsősorban a Jákó lakásban tartásához. Nekem nincs lakásban kézzelnevelt madaram így Jákóm se ezért ebben én nem tudok semmi TAPASZTALATOT átadni. Viszont nem kevesen leírják a " véleményüket" holott nincs és nem is volt ilyen vagy hasonló madaruk. Ezeket az írásokat kell a legkevésbé komolyan venni, ([a véleményeket[/color]). Olyan emberekkel ajánlatos felvenni a kapcsolatot akinek-akiknek van pl. Jákóval gyakorlati tapasztalata (kézzelnevelt-lakásban tartott) Ők tudnak segíteni. A többiek csak ötletelnek ,hallottak valamit stb. Azt is érdemes szemelőtt tartani, hogy madár és madár közt is van különbség. Körbe kell járni a dolgot rendesen és tisztában lenni vele, hogy egy ilyen ÉLŐLÉNY beszerzésével mit vállal az ember, nem 1-2 hétre ,valószínű hosszútávra- ugyanis nem egy plüsmackó amit belehet tenni a szekrénybe ha meguntuk vagy nincs időnk rá. Tenyésztők is tudnak ebben segíteni de nem elsősorban Ők hanem azok akik együtt élnek lakásban ilyen madárral-madarakkal, az Ő TAPASZTALATUK a lényeg és megfontolandó!!!!!!!!!!!!!!!

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 feb. 3, 20:44 
Betty írta:
most úgy tűnik, hogy le akarjátok beszélni azokat akik jákót akarnak tartani!

Így igaz! De ha még ezek után is a jákó papagáj mellett döntesz akkor nem ér majd meglepetés. És valószínűleg ha ezek tudatában is bevállalod, akkor jó gazdája leszel. :D

Amúgy az üvöltésről a saját tapasztalatom alapján le lehet szoktatni. Mondjuk ha kellően fiatalon kerül hozzád, akkor jó bánásmód mellett eleve nem is lesz kiabálós. Ha naponta megszokta, hogy foglalkozol vele, akkor arra figyelj, hogy legyen benne rendszeresség. Egy idő után tudni fogja, hogy mikor jönnek a foglalkozások és már várni fogja előre. Ha dolgozol a szobában már az is jó, mert látja, hogy mellette vagy és figyelheti, hogy mit csinálsz. Egy ismerősnek a jákója a vállán ült miközben az mosogatott, teregetett, végezte a házimunkákat. A madár meg baromira örült, hogy mindeközben "felügyelheti" őt. Ja, igen! Mindenképp próbáld belevonni a családot is a "madarazásba". És nem feltétlenül tekint majd párjának. Ivarérés előtt semmiképp sem, ha addig megszokja, hogy mindenkivel egyformán haver, akkor nem lesz csipkelődős a családdal szemben. Ivaréréskor amúgy minden madár kicsit "zizisebb" de megfelelő odafigyeléssel, törődéssel könnyebb átvészelni azt az időt.

De mit is magyarázok neked, nem ez lesz az első madarad, nem féltelek sem téged sem a jákót ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 feb. 3, 20:29 
Thomas be fogok majd pár hónap múlva számolni a tapasztalataimról, de azért rossz olvasni ezt a sok negatívumot! Nyilván nálam sem egyik napról a másikra jött ez a döntés, hogy jákót fogok tartani, és ezek a sorok semmiképpen sem tudnak eltántorítani a madártól!

Azzal egyetértek, hogy sokan csak azért vesznek madarat, mert éppen látta az egyik szomszédnál, vagy a TV-ben látott róla egy felvételt, közben meg mit sem ért hozzájuk. Én nem ezen egyének közzé tartozok!

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2958 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 144, 145, 146, 147, 148  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 0:20
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO