Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 2958 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 143, 144, 145, 146, 147, 148  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 feb. 5, 21:38 
dujuor biztos Te is rákerestél a neten az említett sprayre...Én ezt találtam:

"A Papick spray egy jól bevált termék tolltépkedés ellen papagájoknál, dísz- illetve énekesmadaraknál. A hatása egy keserű anyagon alapszik, ami emberre és állatra egyaránt ártalmatlan. Ajánlott pótlólag a Paganol vitaminokat is adni ami az új tollazat egészségesebb képződését segíti elő."

Valószínű, hogy a keserű hatóanyag miatt nem tépkedi a madár a tollát? Hasonló lehet mint a körömrágás elleni keserű körömlakk?

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 2, 20:03
Hozzászólások: 152
Tartózkodási hely: Újfehértó
Valódi név: Thomas
   
Hozzászólás 2010 feb. 5, 20:46 
Szia dujuor !

Légyszíves keress rá a Deák János - "deákmadár" honlapra és próbáld felvenni vele a kapcsolatot mert neki nagyobb tapasztalata van róla. Én már régen olvastam a lapján és onnan emlékeztem, hogy létezik ilyen megoldás is.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
Hozzászólás 2010 feb. 5, 20:08 
rollerbird írta:
A megkopasztott területet befújni és az esetek 80%-ban sikeresen működik :
Papick spray

Kép


Kedves rollerbird. Hogy hat ez a spray? Mi a hatása? Ugyan jákóm nincs, de van egy kisebb csapat kopasz törpefürjem, ők egymást kopasztják. Ezzel esetleg meg lehetne állítani ezt?

dujuor

_________________
Óvakodj az állatoktól, ha inni mennek és az emberektől, ha inni voltak!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 feb. 5, 11:22 
Annyit tudunk csak reménykedni, hogy valaki befogta őket és jó heylük van. Mi is hosszú időkön keresztül kerestük a közeli erdőben, a telefonra felvett hangját játszottuk le és sötétedésig jártuk a környező utcákat. Szólítgattuk a nevén, de sajnos nem válaszolt. Még aznap láttuk, hogy a környékünkön repked, céltalanul, de nem jött vissza még a másik madarunk hívó szavára sem. Szegények milyen rémültek lehettek mikor nem találták a régi környezetüket :( Sajnos nagyon sok madár van aki elszökik otthonról, Én ezért nem szeretném majd az enyémnek megengedni, hogy az egész lakást uralja. Tervezünk egy szobát berendezni neki, ami majd az ő kis birodalma lesz, és remélem onnan nem lóghat majd meg!

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2009 ápr. 11, 20:01
Hozzászólások: 76
   
Hozzászólás 2010 feb. 5, 11:09 
feketemarcsi írta:
Szerintem érdemes lenne rákeresnetek hirdetésekre, nem árult-e valaki a közeletekben olyan papagájt, amit kerestek. :wink:


Ezen már túl vagyunk:-((((, mivel mindkettőnknél tavaly áprilisban történt a szökés.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 ápr. 11, 20:01
Hozzászólások: 76
   
Hozzászólás 2010 feb. 5, 11:06 
Betty írta:
Marcsi, nem bántott meg senik, csupán úgy éreztem, mintha egy lavinaként zúdítanák rám a sok negatív tapasztalatot.
Olvastam sokat a madarakról és nem csak a jópofa videók vagy a beszéde miatt szerettem meg őket. Tisztában vagyok azzal, hogy ők akárcsak egy gyerek, úgy lesznek a család része.
Tudom, hogy sokáig élenk, így 33 évesen arra is felkészültem, hogy lehet együtt fogunk megöregedni! :) Ha ez így lenne, nagyon boldog lennék.

Figyeltem a Te hírdetéseidet is amiben kerested kikót és sajnálom, hogy nem sikerült megtalálnod! 2009. áprilisban mikor elment Kikó, sajnos a mi madarunk (nimfa) is elszökött tőlünk és szinte egy időben adtuk fel a keresésére irányuló hírdetést. Sajnos a mienk sem lett meg, pedig imádtuk, úgyhogy együttéreztem veled.

Remélem, hogy nálam ilyen nem fog előfordulni, így már a kezdetektől biztossá fogom tenni a helyét.


Ok, köszönöm megnyugtattál (mármint, hogy nem bántottalak meg).
Nézz fel erre a fórumra, http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9038540 ha nem ismernéd akkor mindenképpen érdemes meglátogatni. Na itt találsz fanatikus madárimádókat és tartókat:-)))). Szívesen segítenek is, tanácsokkal és minden egyébbel is.
És itt egy link, érdemes ezt is megnézni! http://haningegojor.se/detarkul%20med%20djur.htm

Köszönöm, hogy velem éreztél amikor elment Kikó! Én is együttérzek mindenkivel, aki elveszíti a kis kedvencét, és nagyon sajnálom a papeszokat, mert ők az igazi vesztesek, mivel kiszakadnak az addigi biztonságos életükből, és ráadásul legtöbben úgy vannak nevelve, hogy nem félnek senkitől és semmitől.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 feb. 5, 9:18 
Marcsi, nem bántott meg senik, csupán úgy éreztem, mintha egy lavinaként zúdítanák rám a sok negatív tapasztalatot.
Olvastam sokat a madarakról és nem csak a jópofa videók vagy a beszéde miatt szerettem meg őket. Tisztában vagyok azzal, hogy ők akárcsak egy gyerek, úgy lesznek a család része.
Tudom, hogy sokáig élenk, így 33 évesen arra is felkészültem, hogy lehet együtt fogunk megöregedni! :) Ha ez így lenne, nagyon boldog lennék.

Figyeltem a Te hírdetéseidet is amiben kerested kikót és sajnálom, hogy nem sikerült megtalálnod! 2009. áprilisban mikor elment Kikó, sajnos a mi madarunk (nimfa) is elszökött tőlünk és szinte egy időben adtuk fel a keresésére irányuló hírdetést. Sajnos a mienk sem lett meg, pedig imádtuk, úgyhogy együttéreztem veled.

Remélem, hogy nálam ilyen nem fog előfordulni, így már a kezdetektől biztossá fogom tenni a helyét.

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2009 ápr. 11, 20:01
Hozzászólások: 76
   
Hozzászólás 2010 feb. 5, 0:01 
Betty írta:
Marcsi bevallom kissét támadósnak éreztem a fórumozók által leírtakat, pedig csupán tapasztalatszerzésre nyitottam ezt a topikot.
15 éve vannak madaraim, igaz kezdetben csak kanárim volt (ő is szelíd volt) és eddig minden madaram az átlagéletkort jóval túlélte, hisz igyekeztem nekik mindent megadni, aminek megvolt és megvan az eredménye.

A pozitív dolgok pedig valóban ott vannak bennem és senki és semmi nem tudja ezt letörni.
A könyvet be fogom szerzni! :)


Tudod az a baj, hogy mindenki a pozitív dolgokat írja csak le, vagy mondja el, amikor kérdezel a jákójáról, és azért mert ő szereti és tudja tolerálni a rossz a tulajdonságait is. Ha kérdeztek engem is, ódákat tudtam zengeni, hogy milyen aranyos és jópofa, és mennyire szeretem! Ha vendégek jöttek, ők is csak azt látták, hogy miket dumál és puszit ad, és jön hozzám, bújik, simogathatom, de senki nem kérdezte a negatívumokat, pedig vannak azok is, mint kiderült itt a fórumon is!
Sokan sajnos ezeket a tulajdonságait látva határozzák el magukat, és vesznek jákót, vagy amazont esetleg arát. Azután pár hónap után rájönnek, hogy mennyi gond is van az öröm mellett, és hogy mennyi időt kellene rájuk szánni, hogy ne legyenek depisek, csípősek, és ha még mindent jól csinálnak, akkor sincs garancia arra, hogy egy szelíd és kedves jákó boldog tulajdonosa lesz.
Például gyerek mellett nem merném tartani ill. kiengedni, mert kiszámíthatatlan és nem érezném biztonságban. Volt hogy a fiammal barátkozott, hagyta hogy simogassa és egyszer csak odacsípett minden ok nélkül, ill csak ő tudta miért. Én is nagyon lelkes voltam amikor megvettem az enyémet, szerencsére nem múlt el akkor sem amikor kiderült, hogy nem fenékig tejföl minden és bizony sok gonddal és felelőséggel is jár a tartása, és nem nimfa papagáj, vagy huli, vele nem egyszerű boldogulni. Sajnos a tenyésztő akitől vettem egyáltalán nem készített fel arra, hogy hogyan nevelgessem, irányítgassam és terelgessem ahhoz, hogy egy kiegyensúlyozott papagáj legyen belőle. Sokszor kellet őt felhívnom, és szerencsére találtam egy jó kis indexes fórumot is, ahol sok segítséget kaptam fanatikus papagáj imádóktól.
Mikor elszökött, óriási lelkiismeret furdalásom volt, mert tudtam, hogy mennyire rémült lehet egyedül, egy számára idegen világban. Minden nap reggel és este, amikor még nem voltak zajok, vagy már elcsendesedtek, útnak indultam és jártam a falut a nevét kiabálva. Plakátoltam, szórólapoztam, hirdettem, kerestem rendületlenül. Sajnos nem találtam meg. Csak remélni tudom, hogy jó helyre került és szeretik és megkap mindent, amire szüksége van, de leginkább szeretetet és foglalkozást.
Ha elköltöznek a lányomék a kicsivel, ismét lesz jákóm, de nem 1, hanem pár, és úgy alakítom ki a helyüket, mint Józsinál is van, hogy ha szükséges el tudjam őket szeparálni, de mégis a közelemben legyenek.
Szerintem nem baj hogy kérdeztél, sőt... Biztos vagyok benne, hogy mások sem akartak bántani!
Személy szerint kívánom, hogy sok örömötök legyen egymásban, és várom a beszámolókat is a kis jákókról!


 
Offline
Csatlakozott: 2009 ápr. 11, 20:01
Hozzászólások: 76
   
Hozzászólás 2010 feb. 4, 23:06 
Macky írta:
Sziasztok!
Betty! Nekem nem állt szándékomban semmiféle támadós hangulatot szítani. Csupán szerettem volna egy kicsit az általam tapasztalt árnyoldalait is bemutatni a Jákótartásnak. Nekem is nagy álmom vált valóra amikor végre (30 év madarászás után) Jákóm lett. A magunkfajta ,,madárőrült" biztosan sokmindent elnéz Nekik. Nem biztos azonban, hogy a többi családtag is olyan tűrőképességgel rendelkezik. Sajnos tényleg nagyon sok papagáj van hirdetésekben, a kereslet is nagy , ,,virágzik az üzlet". Csak remélni lehet, hogy mindnek olyan felkészült gazdája lesz mint Te. Én azt hittem az vagyok de ,,lakva ismerszik meg az ember" és be kellett látnom a család kevésbé örül a madárnak mint én.


Teljesen igazad van, a "lakva ismerni meg.." dologban. Végül már nálunk sem tolerálta a család, de leginkább a lányom, hogy mindenhová oda pottyantott, mindent megrágott, mindig ott akart lenni ahol mi voltunk, ráadásul miután megcsípte egyszer, már félt is tőle, aztán amikor terhes lett, már csak a napaliban randalírozhatott, a lakás többi részéből ki kellett tiltanom, igaz ha nem voltak itthon azért engedtem őt az ebédlőbe is, mert az volt a kedvenc helye. Persze sokszor lebuktam a kaki nyomok miatt amit nem vettem észre. Fájt is a szívem, amikor a nappaliból kiabált utánam, de nem jöhetett velem. Lehet ezért szökött el!:-(((((
Egyik ismerősömnek a felesége tiltotta ki a lakásból a jákót, mert mindent szétszaggatott, leszedett a polcról, és rengeteg szemetet hagyott maga körül. Szegényt a férj kiköltöztette egy udvari röpdébe, ahol elkezdte kiszedni a tollait, aztán kompromisszumot kötöttek és 1 szoba maradt mozgástérnek a papagájnak, de legalább visszakapta a gazdiját.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 feb. 4, 22:41 
Macky remélem, hogy nagyon jó gazdája leszek majd a madaraknak :) Természetesen be fogok majd számolni idővel a saját tapasztalataimról is.

Mátyás Gabinak ezúton jelzem, hogy ma összeszerelésre került a kalitka és nagyon szuper! Igazi lakosztály lesz a tollasoknak! :)

Az ajánlott könyvet megtaláltam a neten, ha valóban sok hasznos dolgot olvastatok benne, be fogom szerezni.

Nyuzilla szívesen fogadom tőled az angol szöveges könyvet! elküldöm neked privátban az elérhetőségem és köszi!

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
Hozzászólás 2010 feb. 4, 21:00 
Szia, Betty! Angol nyelvvel hogy állsz? Van két könyvem (szkennelt, pdf):
Andrew U. Luescher: Manual of Parrot Behaviour
Julie Rach Mancini: Why Does My Bird Do That? - A Guide To Parrot Behaviour

Ha szeretnéd, és tudsz velük boldogulni, akkor szólj, és átküldöm valahogy!

_________________
Annyi bölcsesség szorult belém, hogy néha szivárog...


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 14:32
Hozzászólások: 173
   
Hozzászólás 2010 feb. 4, 19:35 
Sziasztok!
Betty! Nekem nem állt szándékomban semmiféle támadós hangulatot szítani. Csupán szerettem volna egy kicsit az általam tapasztalt árnyoldalait is bemutatni a Jákótartásnak. Nekem is nagy álmom vált valóra amikor végre (30 év madarászás után) Jákóm lett. A magunkfajta ,,madárőrült" biztosan sokmindent elnéz Nekik. Nem biztos azonban, hogy a többi családtag is olyan tűrőképességgel rendelkezik. Sajnos tényleg nagyon sok papagáj van hirdetésekben, a kereslet is nagy , ,,virágzik az üzlet". Csak remélni lehet, hogy mindnek olyan felkészült gazdája lesz mint Te. Én azt hittem az vagyok de ,,lakva ismerszik meg az ember" és be kellett látnom a család kevésbé örül a madárnak mint én.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 feb. 4, 19:16 
Betty írta:
A könyvet be fogom szerzni! :)

Kép

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 feb. 4, 19:04 
Marcsi bevallom kissét támadósnak éreztem a fórumozók által leírtakat, pedig csupán tapasztalatszerzésre nyitottam ezt a topikot.
15 éve vannak madaraim, igaz kezdetben csak kanárim volt (ő is szelíd volt) és eddig minden madaram az átlagéletkort jóval túlélte, hisz igyekeztem nekik mindent megadni, aminek megvolt és megvan az eredménye.

A pozitív dolgok pedig valóban ott vannak bennem és senki és semmi nem tudja ezt letörni.
A könyvet be fogom szerzni! :)

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2009 ápr. 11, 20:01
Hozzászólások: 76
   
Hozzászólás 2010 feb. 4, 0:38 
Betty írta:
Szia Józsi!

Végre pozitív sorokat is olvashatunk! :) Valóban lesz párja a madaramnak. Jelenleg még tojásban fejlődik és 2 hét múlva várható a kikelése.


A pozitív dolgok már ott vannak a gondolataidban, hiszen ezért szeretnél jákót.
Tényleg nagyon aranyosak és kedvesek és nagyon jókat lehet derülni rajtuk, ahogy dumálnak.
Sokan csak ezt látják, és legtöbben ezért vesznek jákót, és meglepődnek, hogyha jönnek a problémák! Ne támadásként és ellenségeskedésként fogd fel a figyelmeztetéseket!

Máthé Józsi nagyon jó tenyésztő, és nála tényleg mindent megkapnak a papagájok amire csak szükségük van, talán még többet is! Ő biztosan sok jó tanáccsal el tud látni Téged Jákó ügyben, rá nyugodtan hagyatkozhatsz!
A könyvet mindenképp szerezd be amit ajánlott! Nekem is megvan! :-))


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 feb. 3, 23:46 
Skrachlaci írta:
Huhu télleg a vadon fogott hím úgy tudott hörögni mint egy Rotweiler..No, és mi lett a madaraddal Warhawk?

Őkelme elvben kézzel nevelt volt (ellenőrizni ezt persze sosem tudtam, de zárt gyűrűje volt). Mi lett vele... ez a szomorúbb része a történetnek. Kevesebb mint egy évig volt nálam. Elköltöztem be Pestre. Ide (azaz oda) nem vihettem madarat (albérlet). Bár én mindent megpróbáltam és a szívem szakadt bele (mert az emberhez tudnak ám nőni ezek a tollas jószágok), de el kellett ajándékozni. Én persze abban reménykedtem, hogy átmeneti állapot és majd vissza kerül hozzám hamarosan. Aztán telt múlt az idő, nem tudtam madárbarát helyre költözni és mivel az új gazdáékat is megszokta (talán mert kézzel nevelt volt vagy talán azért mert nem az volt?) maradt ott ahova ideiglenesnek szántam. (Még egy olyan marha nincs mint én. De pénzt nem voltam képes kérni érte, mert akkor az olyan végleges lett volna). Aztán a srác kiköltözött ámerikába és a madár a szülőkhöz került (újabb váltás, bár igazából nem volt váltás, mert addig is ott volt csak a "tulaj" arca tűnt el a madár elől). Azt hiszem talán hat vagy hét évre rá a fertőzött földimogyoró (nagyon szerette, innen is kapta a nevét: Mogyoró) tett be szegénynek és elvitte az Aspergillosis. Pedig én mondtam, hogy azt inkább ne adjanak neki, de hát nagyon szerette és nem tudták kellően megkeményíteni a szívüket.
:73:

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2009 ápr. 11, 20:01
Hozzászólások: 76
   
Hozzászólás 2010 feb. 3, 23:27 
Skrachlaci írta:
Én két faj közül, (amazon és jákó) választottam a jákót. Mindkettőről nagyon sokat olvastam, (többek között a parrotlandon) a jó és rossz tulajdonságaikról egyaránt, voltam ismerősnél érdeklődni, aki jákót tartott. Végül többektől tanácsot kértem egy papagájos fórumon, míg végül a jákó mellett döntöttem, annak ellenére hogy tudtam érzékeny és tolltépős is lehet. Ami az amazon ellen szólt, az az amazonos viselkedése, vagyis az erőszakosága és a csípkedése. Valamiért a nemes papagáj nem annyira közismert.

A jákóról én is saját tapasztalatomat írtam. Nagyon szépen beszélt, mint a videón is látható. Csak velem barátkozott, a férjem hiába adta neki a legkedvencebb kajáit, elfogadta, de soha nem ment a kezére, sőt odacsípett. A kalitjába senki nem nyúlhatott be, csak én és ha közelítettek a kalitja felé ijesztgetős támadásokat indított, ha benn volt nekiugrott a kalit rácsának, ha elment valaki mellette. A fiamat megcsípte, a lányomat szintén. Volt amikor figyelmeztetésként az én ujjamat is erősebben megfogta. Ettől függetlenül nem adtam volna soha el, ha nem szökött volna meg, tervben volt, hogy kap egy társat és kialakítunk nekik egy helyet, ahol el lehet szeparálni a lakástól őket, de mégis ott vannak a közelemben. Sajnos ez már nem valósult meg.


Megszökött! Hát ez tragédia! :([/quote]


Sajnos hiába kerestem, nem találtam meg. :03: :26: :26:


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 feb. 3, 23:16 
Én két faj közül, (amazon és jákó) választottam a jákót. Mindkettőről nagyon sokat olvastam, (többek között a parrotlandon) a jó és rossz tulajdonságaikról egyaránt, voltam ismerősnél érdeklődni, aki jákót tartott. Végül többektől tanácsot kértem egy papagájos fórumon, míg végül a jákó mellett döntöttem, annak ellenére hogy tudtam érzékeny és tolltépős is lehet. Ami az amazon ellen szólt, az az amazonos viselkedése, vagyis az erőszakosága és a csípkedése. Valamiért a nemes papagáj nem annyira közismert.

A jákóról én is saját tapasztalatomat írtam. Nagyon szépen beszélt, mint a videón is látható. Csak velem barátkozott, a férjem hiába adta neki a legkedvencebb kajáit, elfogadta, de soha nem ment a kezére, sőt odacsípett. A kalitjába senki nem nyúlhatott be, csak én és ha közelítettek a kalitja felé ijesztgetős támadásokat indított, ha benn volt nekiugrott a kalit rácsának, ha elment valaki mellette. A fiamat megcsípte, a lányomat szintén. Volt amikor figyelmeztetésként az én ujjamat is erősebben megfogta. Ettől függetlenül nem adtam volna soha el, ha nem szökött volna meg, tervben volt, hogy kap egy társat és kialakítunk nekik egy helyet, ahol el lehet szeparálni a lakástól őket, de mégis ott vannak a közelemben. Sajnos ez már nem valósult meg.[/quote]

Megszökött! Hát ez tragédia! :(

_________________
Lac


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 feb. 3, 23:12 
Huhu télleg a vadon fogott hím úgy tudott hörögni mint egy Rotweiler..No, és mi lett a madaraddal Warhawk?

_________________
Lac


 
Offline
Csatlakozott: 2009 ápr. 11, 20:01
Hozzászólások: 76
   
Hozzászólás 2010 feb. 3, 23:12 
Warhawk írta:
Skrachlaci írta:
Warhawk írta:
Ez amúgy igaz az összes többi (nagy)papagájra is.

Így igaz..de még a Zebrapintyekre is... :)

Pintyeim sosem voltak, így azokról semmit sem tudok. :)

Húha... legyünk on topic-ok. Most akkor gyorsan valami jákósat...

Beszéltünk már a madár tartásáról, de keveset a hangutánzó képességéről. A Jákó az egyik legügyesebb hangutánzó a papagájok között. Ugyanakkor az amazon állítólag tisztábban "beszél" (azaz tisztábban képes visszaadni a megtanult hangokat), illetve a nemespapagáj ami (vagy aki) nagyobb szókincset képes felhalmozni. Ők a "top 3" beszélő papagájok. Idehaza kis hazánkban valamiért mégis a jákó lett a favorit. Vajon miért?


Én két faj közül, (amazon és jákó) választottam a jákót. Mindkettőről nagyon sokat olvastam, (többek között a parrotlandon) a jó és rossz tulajdonságaikról egyaránt, voltam ismerősnél érdeklődni, aki jákót tartott. Végül többektől tanácsot kértem egy papagájos fórumon, míg végül a jákó mellett döntöttem, annak ellenére hogy tudtam érzékeny és tolltépős is lehet. Ami az amazon ellen szólt, az az amazonos viselkedése, vagyis az erőszakosága és a csípkedése. Valamiért a nemes papagáj nem annyira közismert.

A jákóról én is saját tapasztalatomat írtam. Nagyon szépen beszélt, mint a videón is látható. Csak velem barátkozott, a férjem hiába adta neki a legkedvencebb kajáit, elfogadta, de soha nem ment a kezére, sőt odacsípett. A kalitjába senki nem nyúlhatott be, csak én és ha közelítettek a kalitja felé ijesztgetős támadásokat indított, ha benn volt nekiugrott a kalit rácsának, ha elment valaki mellette. A fiamat megcsípte, a lányomat szintén. Volt amikor figyelmeztetésként az én ujjamat is erősebben megfogta. Ettől függetlenül nem adtam volna soha el, ha nem szökött volna meg, tervben volt, hogy kap egy társat és kialakítunk nekik egy helyet, ahol el lehet szeparálni a lakástól őket, de mégis ott vannak a közelemben. Sajnos ez már nem valósult meg.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2958 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 143, 144, 145, 146, 147, 148  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 20:24
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO