Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 171 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 7, 11:51
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: GYÁL
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 16, 20:36 
Szia! Én beválalom mivel Karácsonyi ajándéknak szánom, így ezt kértem!
Aztán a nyugodt téli estéken ez lesz az esti mesém, már igy is azzal az álommal fekszem és kelek hogy várom a tavaszt, hogy nekiugorjak a madárháznak!!


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 16, 20:11 
borlacsa írta:
... szeretne esetleg még valaki könyvet rendelni?


Szia borlacsa!

Köszönöm a privát maileket, az árajánlatok szerintem méltányosak. De azért nem lebecsülendő összegek ezek, így - még ha a szívem szakad is meg a legtöbb könyvért - valószínűleg csak a Finches and Sparrows-t rendelem meg.
Mivel a postázási költség nő a rendelési értékkel, ezért szerintem túlságosan itt nem éri meg összefogni, ha beleszámolod, hogy még egymásnak el kell juttatni a megérkezett könyveket, a címzettnek meg kell előlegezni, stb....
Úgyhogy valószínűleg megrendelem a könyvet, mivel volt a kezemben néhány napja, ez tényleg megéri a 9.656 Ft-ot (+ postaköltség 1.140 Ft).

Még egyszer köszi!!!!!!!!

Te melyik mellett döntöttél??? vagy bevállalod mindet?

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 7, 11:51
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: GYÁL
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 11, 17:56 
Szia! A darazsak ellen tényleg nincs mit tennem, a lehülés???? hát nem is tudom. Ezek szerint ezt is valami üvegből kell csinálnom, csak kicsit félek tőle mert kis gyerekem van és könnyen betörheti amire az udvaron elég nagy esélye van!! Biztosan van valakinek ilyen hátha ad valami tanácsot! Olvastam hogy Lajos úrnak valamilyen biztonsági üvege van, de szerintem manapság ilyet szerezni egy vagyon lehet. Lemondani róla pedig nagyon-nagyon nem szeretnék !


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 23, 18:33
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Budaörs
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 11, 17:39 
borlacsa írta:
Szia Uti péter! Nézd meg légyszi ebben a témában Nov. 7-ei hozzászólásokat! köszi


Szia borlacsa!

A 4*4,5m már elég baba, de én a külső részt nem javasolom!
Próbálkoztam már én is ezzel,és csak magamnak csinálltam vele gondot.Még a nyár közepén is jöhet egy hirtelen lehülés, vagy eső, és mindjárt ritkul az állományod. Abba ne is reménykedj, hogy mind behúzodik a belső részbe, és a darazsak is hozzáférnek a fiókákhoz.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 9, 16:25
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 11, 16:55 
Kedves Lajos!
Ez azért van, mert megörültem, hogy egy ilyen színvonalas és hasznos kis fórumot találtam, ahol ennyi szakember van, és rögtön végigolvastam az egészet.Sajnálom, hogy nem találtam ide korábban, akkor talán az első két kismadaram még élne :( És köszönöm szépen!


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 9, 16:25
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 11, 16:48 
waxbill írta:
A baj az, hogy ilyen esetben legtöbbször a felnevelkedett utód a pótszüleihez vonzódik a jövőben szexuálisan, ami szélsőséges esetben oda vezethet, hogy egyáltalán nem vonzódik ellenkező nemű saját fajtársához, így továbbszaporítása nehéz vagy lehetetlen.


Hát, ezek szerint, az állatvilágban sem minden a külcsín :wink:
Persze így már értem a "sirálykázás" nehézségeit.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 9, 16:25
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 11, 16:33 
waxbill írta:
Ha ezt a kifejezést olvasod valahol, hogy "sirálykás", azt jelenti, hogy a sirálykát dajkamadárként használták más fajok utódai felnevelésénél. A kényesebb, értékesebb, ritkább, stb. adott esetben rossz nevelő fajok tojásait kotló sirálykapár fészkébe teszik, és az általában jó nevelési tulajdonságokkal bíró sirályka felneveli a fiókákat.


Kedves Waxbill! :shock: Erre a magyarázatra nem is számítottam.Most nagyon büszke vagyok az én kis sirálykáimra! Lám, a madárvilág kis szürke (fehér) eminenciásai milyen hasznos kis madarak! :)


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 10, 19:07 
Kedves Dóra !

Üdvözöllek honlapunkon, :54: csak most néztem meg, hogy mily aktív vagy, alig 26 óra leforgása alatt 8 hozzászólás ez igen, csak így tovább.
Bármi gondod van a madarakkal, nyugodtan kérdezd meg mi válaszolunk a legjobb tudásunk szerint.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 10, 18:36 
Szia, Dóra!

Idézet:
Nem tudom, hogy érdemes-e vagy lehet-e harcolni az elkerülhetetlen sors ellen.Azt már tudom, hogy nagyon sürgősen kell állatorvoshoz fordulni, ha valami nincs rendben, mert 1-2 napon belül végük van.


Érdemes! Nem vagyok én bátor, de nem tudom nézni tétlen, ha szenved egy állat. Azon segíteni kell! Ha egy kismadarammal szemmel láthatóan baj van, próbálok segíteni rajta- ha tudok. Figyelem, hogyan viselkedik. Ez a kloáka probléma is így oldódott meg szerencsésen (Ápolás topik). Ha pedig orvosi ellátásra lenne szükség, van egy kedves állatorvos ismerősöm, a "lódoktor" :D , aki segíteni szokott. De innen a fórumról is nagyon sokat lehet tanulni, és vannak szakemberek, akiktől nyugodtan kérdezhetsz, mert szívesen adnak tanácsot, útbaigazítást.

Ha pedig egy tollas kis kedvencnek "mennie kell", akkor valószínű, hogy a Nagy Természetnek jó oka van rá, hogy elszólítsa.

Üdv: Gabesz


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 7, 11:51
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: GYÁL
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 10, 18:32 
Szia Dóra. Köszönöm a könyves segítséget a hét elején már ugrok is neki a témának. Az üveggel kapcsolatosan pedig, nekem van egy röpdém aminek teljesen plexi az eleje mérete 190cm magas 130cm széles és 50cm mély és ez a megoldás nekem nagyon tetszik mert a rácsos módszert én nem igazán kedvelem. A madarakat amikor telepítettem azt csináltam, hogy vékonyabb kötélből szerkesztettem egy hasonló fonatot mintha egy rács lenne. Ezt felerősítettem a röpdén belül a plexitől egy 5cm és így a madarak arra száltak nem tovább, majd minden héten mivel kb. tíz ilyen kötél volt levágtam egyet és igy már hozzá is szoktak! A gond akkor volt amikor új madarat raktam közéjük, az bizony elég sűrűn megtalálta, de egy hét múlva már azoknak sem volt gond.Most ez már annyira jól müködik hogy mivel ez a plexi leaksztható, hogy tisztán tudjam tartani akár egy fél órát is elvanak nélküle és nem repülnek ki.

Szia!Waxbill neked: Ha te is szeretnél esetleg könyvet rendelni akkor jövőhéten dumájuk még ezt meg


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 10, 17:34 
Szia Waxbill !

Szerintem nem kapsz semmit, mert igazat írtál, bár tudni kell, hogy a sirálykázás a legnagyobb bajt a Gould amandinánál okozza, pl: a zebránál, rizsnél, szövőknél, amarantféléknél semmi viselkedésbeli eltorzulás nem tapasztalható, vagy csak kis, elhanyagolható % - ban.

Dórinak :

Ha belőlről van megvilágítva a kalitka akkor csak ritkán repűl neki és hamar feltérképezi a kalitka határait.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 10, 17:04 
Szia Dóra!

Válaszolok, mert most én vagyok itt, bár - mivel ez a téma eléggé "kényes" - lehet, hogy kiegészít más is.

Ha ezt a kifejezést olvasod valahol, hogy "sirálykás", azt jelenti, hogy a sirálykát dajkamadárként használták más fajok utódai felnevelésénél. A kényesebb, értékesebb, ritkább, stb. adott esetben rossz nevelő fajok tojásait kotló sirálykapár fészkébe teszik, és az általában jó nevelési tulajdonságokkal bíró sirályka felneveli a fiókákat. De nem mindig és nem minden fajét!!
Mindenesetre gyakori eset, hogy gould amandina, kákapinty stb. fiókáit sirálykapár neveli föl. A baj az, hogy ilyen esetben legtöbbször a felnevelkedett utód a pótszüleihez vonzódik a jövőben szexuálisan, ami szélsőséges esetben oda vezethet, hogy egyáltalán nem vonzódik ellenkező nemű saját fajtársához, így továbbszaporítása nehéz vagy lehetetlen. Ezért veszélyes a sirálykázás, és azért kényes kérdés, mert vannak madarászok, akik nagyban sirálykáznak, de letagadják...

Hú, mit kapok én ezért... :64:

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 9, 16:25
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 10, 16:30 
KUVIK írta:
.Különben a hazai állomány nagyobb hányada sajnos az üzleti fel-
fogás miatt "sirálykás",és sajnos a "legnagyobb tenyésztők" használják
a sirálykákat..


Kérem, hogy világosítson fel valaki - ha nagyon ciki, hogy nem tudom, akkor privátban -, mi a baj a sirálykákkal? Mit jelent az, hogy "sirálykás"? Nekem sirálykáim vannak, nekem ők tetszenek.Köszönöm.


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 10, 16:28 
Szia Dóra!

Köszi, miután feltettem a kérdést, eszembe jutott, hogy biztosan van weboldaluk, hát van is, a Prospero-n már regisztráltam is és kértem árajánlatot a Finches and Sparrows-ra.
Szállítanak utánvéttel is, majd meglátjuk, mennyiért tudják beszerezni a könyvet.

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 9, 16:25
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 10, 16:27 
Ne haragudjatok, hogy "a kályhától indulva" teszem fel az amatőr kérdéseimet.
A teljesen átlátszó, akváriumszerű kalitka esetén a madarak nem repülnek neki az üvegfalnak?


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 9, 16:25
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 10, 16:18 
Kedves Waxbill!

Biztosan, ha vidéki vagy, de a pontos részleteket nem tudom.Azonnal utánanéznek a cuccnak és küldenek komplett árajánlatot (érdemes mindkét helyről megérdeklődni ugyanazt a kiadványt, - azt tapasztaltam, hogy amennyiben mindkét cég be tudja szerezni az adott könyvet, a Pendragon olcsóbb).Mindkét cég nagyon korrekt.


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2007 nov. 10, 15:56 
Dóra írta:
Aki tehát ódzkodik a bankkártyás, internetes vásárlástól... ,


Szia Dóra!

Köszönet az értékes információkért!!! Ezt értsem úgy, hogy utánvéttel is postáznak?

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 9, 16:25
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 10, 13:10 
Kedves Gabesz!

Nem tudom, hogy érdemes-e vagy lehet-e harcolni az elkerülhetetlen sors ellen.Azt már tudom, hogy nagyon sürgősen kell állatorvoshoz fordulni, ha valami nincs rendben, mert 1-2 napon belül végük van.
Első (idős nőstény) madaram esetén kloáka-beragadás volt, amit az állatorvos eltávolított, de más, valamilyen belső-elválasztású probléma is adódott, tojás nagyságúra kidudorodott a hasacskája.Egy injekcióstűvel váladékot szívott le belőle az orvos, de nem tudta megmondani, mitől alakult ki és hogyan lehet ezt megelőzni (az Állatorvostudományi Egyetem Egzóta szakrendelésen).Egy hónapig jobban volt, majd váratlanul elpusztult.A hasacskája nem apadt le.Olvastam a korábbi hozzászólásaidban, milyen bátran kezeled ezt a kloáka-ügyet, valószínűleg nekem is ezt kellett volna tennem idejekorán...
A másik (idős, hím) madaram halálához az vezetett, hogy a lábai egyszerűen "felmondták a szolgálatot". Ki hallott már ilyet? Először úgy nézett ki, hogy szédül, bár elég vitamindús volt a tápláléka.Aztán a hosszú körmökre gyanakodtam, de nem találtam rendellenesnek, mert van szépia és különböző vastagságú ágak a kalitkában, nem merevedhetett el.Egyszerűen nem tudta használni a lábát, az állatorvos sem találta a probléma okát.Megszűnt az egyensúlyérzéke.Állandóan felborult, mint egy kis keljfeljancsi.A vergődéstől való végkimerülésben hunyt el.
Kérem, hogy aki ehhez hozzá tud szólni, mondjon valami okosat, hogy megtudhassam, mit rontottam el! Ha már egy állat látnivalóan "dögrováson" van, várjuk meg a természetes kimúlást, vagy altassuk el? Nagyon megviselt végignézni az agóniát.A ti hozzászólásaitokból nagyon sokat tanulok.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 9, 16:25
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2007 nov. 10, 12:32 
Kedves Ákos és Borlacsa, és mindazok, akik külföldi kiadású könyveket rendelnek!
A könyvszakmában dolgozom, és 2 könyvimportőrt szeretnék ajánlani.Mindkettő abszolút ugyanazon az áron szerzi be a könyvet, ami a kinti bolti eladási/katalógus ár, napi árfolyamon forintba átszámítva.1-2 héten belül mindent be tudnak szerezni, forintban lehet fizetni, Áfás számlát adnak.Szállítási költség nem minden esetben van (angolszász kiadványok esetében nem szokott lenni).
Aki tehát ódzkodik a bankkártyás, internetes vásárlástól, annak a Prospero Könyveit ajánlom: prospero@prospero.hu , 302-8444, vagy a Pendragont, pend@axelero.hu, 340-4426.Keresésben is tudnak segíteni, előleget nem kérnek (kivéve a nagyon drágák vagy a nagy mennyiség esetén).


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 10, 11:47 
Szia borlacsa!

Az egzotáknál fajon belől az összeállt pár egyedei csapatban tartva szinte kivétel nélkűl verekedni fognak a költési - nevelési időszakban. (territórium és fióka védési ösztön miatt)
Több faj eggyütt tartása sikeres szokott lenni, de tágas röpdében és jól begazosítva a röpdét.
A kotlási periódust lehet némileg szabályozni a hő, napfény hossza, ( világítással kiegészítve) az eleség összetételének változtatása ( emészthető nyers fehérje dúsítással) és a vitamin adagolásának fokozásával, na ehhez kell aztán egy jó adag szerencse és még több saját, vagy átvett tapasztalat.
Egzótát nevelni nehéz dolog, de ez a szép és jó benne.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 171 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 1:56
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO