Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 75 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 2, 16:12
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Koczeth László
   
Hozzászólás 2010 márc. 10, 11:32 
Mit lehet ez ellen tenni, hogyan léphet fel akár egy egyesület ez ellen? :?:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 márc. 8, 17:03 
kulturia írta:
Jó lenne, ha a rendeletalkotók figyelembe vennék ilyen kiadványoknál az évtizedek óta madarászó, gyakorlott, felelős madártenyésztők javaslatait.

Sajna ez nem jellemző.... :( :evil:

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 2, 16:12
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Koczeth László
   
Hozzászólás 2010 márc. 8, 14:20 
Kedves Csaba

A gyakorlat tapasztalata belátom többet érhet, bármilyen táblázatnál.
Gondolom fajokra, egyedekre lebontva is mást mutathat, a madarak igénye szerint, hisz nem feltétlen a szárnyfesztáv
- bár nem elhanyagolható - határozza meg a helyigényt.
Szerintem sok oka lehet - pl. revír igény stb.
Jó lenne, ha a rendeletalkotók figyelembe vennék ilyen kiadványoknál az évtizedek óta madarászó, gyakorlott, felelős madártenyésztők javaslatait.
Köszönjük elgondolkodtató észrevételeid


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2010 márc. 8, 13:13 
Sziasztok,

sajnos ez a táblázat már eleve hibás, vagy legalábbis "érdekes"!
Példáúl egy kis testű (15cm alatti) madárnál azt nézzük, hogy a kalitka minimális szélessége 35cm, hossza pedig 40cm kell hogy legyen, akkor az alap terület csak 0,14m2. Tehát ez nem éri el a minimálisan meghatározott alapterületet egy példány tartása esetén.
Ha viszont 2-4 egyedet helyeznek el ebbe a méretű kalitkába, akkor már minden rendben van? (A kormány rendeletben nem találtam arra vonatkozó részt, hogy a csoportos tartásnak milyen egyéb követelményei vannak, ha valaki talál ilyet megköszönném ha kisegítene.)

Valamint igen érdekes még a kör alapú kalitkás rész is! Értelmezésem szerint a táblázatban szerepelt minimális alapterületi négyszögletes kalitkában tartható madár, de mondjuk egy 1-2m sugarú, köralapú röpdében nem?

Összeségében az az érzésem hogy ez a kormányrendelet némileg el van kapkodva, nincs teljesen átgondolva és körültekintően szövegezve...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 2, 16:12
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Koczeth László
   
Hozzászólás 2010 márc. 7, 16:12 
Igen István
ez mindenképpen jó fogódzó :D


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2010 márc. 7, 15:55 
Kép

Ha minden kereskedésben betartanák..................... :D

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 2, 16:12
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Koczeth László
   
Hozzászólás 2010 márc. 7, 15:15 
Visszatérve a kalitméretekre, bizony sokan gyötrik nagyobb testű madaraikat párban kis méretű kalitkában, s mivel a madár nem tud ököllel az asztalra csapni, így nekünk kell.
Gondolom első lépése a békésebb felvilágosítás.
Ezért indítottam a topicot.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 márc. 7, 8:24 
kulturia írta:
Igen kedves druszám
Akkor még a vadmadaraknek is nagy kultusza volt, sok ma már elérhető trópusi faj hiánya miatt.
Nekem kállói kertem orgonabokrában rendszeresen költött egy tengelic pár.
Egészen megszokták mozgásomat, élmény volt házam bejáratától öt méterre megfigyelni őket.
Akkoriban kanáriztam, kalitkájukat gyakran kitettem nyári napokon.
Fantasztikus volt visszahallani, hogy építették egymás énekébe a dallamokat.
Igazi madárhangverseny volt.
Az igazi kanárisok lehet kinevetnek ezért, de az élmény lenyűgöző.


Hogyne lenne érdekes,tapasztaltam én is . 2-3 napos koruktól kézzel nevelt stiglinceim csak kanárit hallottak,a hívóhangjukon kívűl alig volt felismerhető fajra jellemző motívum a hímek énekében! :)

_________________
Lac


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 márc. 7, 8:19 
Warhawk írta:
kulturia írta:
Említettem ítt egy topicban, hogy volt szerencsém a 70-es évek klasszikus újpesti madárpiacán a nagy öregektől tanulni, megfigyelni állományukat, útmutatásaik alapján tenyészteni.

Totál off topic leszek, de én is jártam arrafelé annak idején. A nagyapám vitt ki oda párszor, ő galambászott. Magyar pávagalambjai voltak.... ehh, öregszem :(



Szerintem örülhetsz, hogy láttad te is, még ha öregszel is! :) Meg volt annak a piacnak a hangulatja..nekem hiányzik.. :)

_________________
Lac


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 márc. 7, 1:54 
kulturia írta:
Említettem ítt egy topicban, hogy volt szerencsém a 70-es évek klasszikus újpesti madárpiacán a nagy öregektől tanulni, megfigyelni állományukat, útmutatásaik alapján tenyészteni.

Totál off topic leszek, de én is jártam arrafelé annak idején. A nagyapám vitt ki oda párszor, ő galambászott. Magyar pávagalambjai voltak.... ehh, öregszem :(

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 2, 16:12
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Koczeth László
   
Hozzászólás 2010 márc. 6, 21:29 
Igen kedves druszám
Akkor még a vadmadaraknek is nagy kultusza volt, sok ma már elérhető trópusi faj hiánya miatt.
Nekem kállói kertem orgonabokrában rendszeresen költött egy tengelic pár.
Egészen megszokták mozgásomat, élmény volt házam bejáratától öt méterre megfigyelni őket.
Akkoriban kanáriztam, kalitkájukat gyakran kitettem nyári napokon.
Fantasztikus volt visszahallani, hogy építették egymás énekébe a dallamokat.
Igazi madárhangverseny volt.
Az igazi kanárisok lehet kinevetnek ezért, de az élmény lenyűgöző.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 márc. 6, 19:53 
kulturia írta:
Kedves Skrachlaci

Igen, ezt tudom.
Említettem ítt egy topicban, hogy volt szerencsém a 70-es évek klasszikus újpesti madárpiacán a nagy öregektől tanulni, megfigyelni állományukat, útmutatásaik alapján tenyészteni.

Igaz a legtöbb kezdő madárbarát tanácstalan, vagy tetszés alapján választ, de nem tudja a madár igényeit. Lehet, hogy az ő lakásának 24 négyzetméterén már hatalmas terület pl. egy 100 cm hosszú kalitka, mert speciel egy akkorát igénylő madár, vagy pár tetszett meg neki.
- hozzáteszem nem magamról beszélek, a problémáról, amit szóvá tettem.
Bizonyára neked megfelelő terület áll rendelkezésedre, így kevésbé érzed át ezt a helyzetet.
Mindenesetre köszönöm, hogy foglalkoztál a kérdéssel.


Igen olvastam, hogy az újpesti piacon " nevelkedtél"! :) Nekem is az volt szombatonként a madarászat mekkája akkoriban.. :) Még láttam ott lovaskocsi rakomány stigót, meg kenderikét.

_________________
Lac


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 2, 16:12
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Koczeth László
   
Hozzászólás 2010 márc. 6, 19:41 
Kedves Skrachlaci

Igen, ezt tudom.
Említettem ítt egy topicban, hogy volt szerencsém a 70-es évek klasszikus újpesti madárpiacán a nagy öregektől tanulni, megfigyelni állományukat, útmutatásaik alapján tenyészteni.

Igaz a legtöbb kezdő madárbarát tanácstalan, vagy tetszés alapján választ, de nem tudja a madár igényeit. Lehet, hogy az ő lakásának 24 négyzetméterén már hatalmas terület pl. egy 100 cm hosszú kalitka, mert speciel egy akkorát igénylő madár, vagy pár tetszett meg neki.
- hozzáteszem nem magamról beszélek, a problémáról, amit szóvá tettem.
Bizonyára neked megfelelő terület áll rendelkezésedre, így kevésbé érzed át ezt a helyzetet.
Mindenesetre köszönöm, hogy foglalkoztál a kérdéssel.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 márc. 6, 19:19 
kulturia írta:
Kedves Madárbarát Társaim

Újrakezdő madarász lennék, de azóta, hogy életkörülményeim vátozása miatt abbahagytam ezt a szép hobbyt, nagyon sok új eredmény, változás született a madártartás területén.
Jóleső érzés számomra az a nagy előrelépés, amit a többnyire fiatalok ezen a területen elértek.
Naponta újabb és újabb érdeklődő kezd el foglalkozni díszmadarak tartásával, egyesek megpróbálva tenyésztésüket is.
A tapasztalatlanok kedvéért, kedves tenyésztőtársak ebben a topicban próbáljátok összeszedni, a kis lakásban élő, egy kalitban madarat tartók számára , hogy az egyes fajokból melyek az egyedül illetve párban tartott madárkák igényei kalitméret szempontjából.
Sokat segítenétek vele, sokunknak.
Nagyon köszönöm tapasztalataitokat minden kezdő madárbarát nevében - igaz fogadatlan prókátor nem szeretnék lenni, de bizonyára hasznos lesz mindenkinek.


Máshogy közelíteném meg a kérdést,- mekkora az a minimális terület amit a madarak (madár) részére szán a leendő madarász!? Na és persze milyen fajt szeretne tartani!? Így könyebb lenne a válasz a minimális hely igény tekintetében! Azt persze szinte mindenki tudja, hogy a helyes válasz -a legnagyobb hely sem túl nagy nekik! :)

_________________
Lac


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 2, 16:12
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Koczeth László
   
Hozzászólás 2010 márc. 6, 18:58 
Kedves Madárbarát Társaim

Újrakezdő madarász lennék, de azóta, hogy életkörülményeim vátozása miatt abbahagytam ezt a szép hobbyt, nagyon sok új eredmény, változás született a madártartás területén.
Jóleső érzés számomra az a nagy előrelépés, amit a többnyire fiatalok ezen a területen elértek.
Naponta újabb és újabb érdeklődő kezd el foglalkozni díszmadarak tartásával, egyesek megpróbálva tenyésztésüket is.
A tapasztalatlanok kedvéért, kedves tenyésztőtársak ebben a topicban próbáljátok összeszedni, a kis lakásban élő, egy kalitban madarat tartók számára , hogy az egyes fajokból melyek az egyedül illetve párban tartott madárkák igényei kalitméret szempontjából.
Sokat segítenétek vele, sokunknak.
Nagyon köszönöm tapasztalataitokat minden kezdő madárbarát nevében - igaz fogadatlan prókátor nem szeretnék lenni, de bizonyára hasznos lesz mindenkinek.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 75 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 15:04
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO