Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 30 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 21, 9:19 
A forumunkat nem csak a regisztrált tagok olvashatják, mindenki számára elérhető. Természetes hogy lehetnek súrlódások és egyéb nézeteltérések, de amennyiben azok hangvétele elfogadható és az egyesület szellemiségével összeegyeztethető, nem is lépek közbe. Ez azonban szerintem túllépte azt a határt, hogy a nyilvánosság ellőt folytatódjon.

Ha van olyan személy (esetleg te Gábor), aki igényt szeretne tartani arra hogy a vita teljes egészét átlássa és ez alapján döntsön saját maga arról hogy milyen az IDRE szervezeti élete kérem keressen meg engem privátban. Ha ez szükséges számára ahhoz hogy eldöntse tag szeretne e lenni vagy sem az egyesületünkben, segít neki teljesebb képet adni, megadom a lehetőséget és beengedem…
Nem árulunk zsákbamacskát…
De véleményem szerint nem csak ezt kell nézni, hogy ki miként vitázik, hanem azt is hogy mit tett az egyesületünk, mit szeretne még elérni és merre szeretne haladni a közeljövőben. Talán sokkal fontosabb dolgok ezek annál mint 2 személy összetűzése.

A szólás szabadsága nem sérült, az érintett felek továbbra is kifejthetik véleményüket…


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2007 júl. 28, 21:48
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Jászárokszállás
Valódi név: Görbe Gábor
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 21, 8:19 
Helló Küzmi!

Miért nem engeded, hogy mi is el olvassuk a vitájukat? Így legalább a kívülállók is belátást nyerhetnének a "szervezeti életbe". Szerintem az természetes, hogy ahol egy embernél több van ott vannak nézeteltérések, és súrlódások. Így legalább az aki fontolgatta, hogy tag lesz, láthatja, hogy mi vár rá! Nem is beszélve a szólás szabadságról.

üdv:
Görbe Gábor

_________________
G2


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 21, 7:36 
Higgyétek el, én sajnálom a legjobban hogy így alakult a dolog…
Ez a vita az egyesületünk belső vitája ezért úgy érzem hogy az csak az egyesületre tartozik.
Elhiszem hogy kíváncsiak lennétek a fejleményekre, a dolgok alakulására, de ezen a forumon én sosem fogom engedni hogy ilyesfajta vita a teljes nyilvánosság előtt bonyolódjon le, legyen az akár az IDRE tagjainak a belső vitája vagy sem.

Megértéseteket köszönöm.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 20, 18:18 
Szia Küzmi, sziasztok!

Egyetértek Ottóval. Nem gondolom, hogy át kellene helyezni a hozzászólásokat. Aki sokat olvassa a fórumokat (mint én), azoknak a szemében óhatatlanul kialakul egy kép az írókról. Én úgy gondolom, hogy ez a párbeszéd, alapjaiban igen fontos információkat tartalmaz, nagyobb részében pedig ahhoz (is) hozzásegít, hogy a fórumon lévő emberek jellemét még jobban megismerjük.

És hát az igazsághoz hozzátéve: reggel óta olvastam a fejleményeket, és kíváncsi vagyok, hogy két értelmes, felnőtt ember hogyan képes megoldani a (nem csak) személyes problémájukat.

Amennyiben nekem nincs igazam, úgy elnézést kérek az érintettektől, és a többiektől is.

dujuor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 9, 19:15
Hozzászólások: 149
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 20, 14:29 
ckuzmos írta:
Sziasztok,

ebben a topik-ban elharapózott hozzászólásokat áthelyeztem a zárt részbe, melyhez csak az IDRE tagjai férhetnek hozzá.
Ez úton is kérem tehát azokat a tagjainkat, hogy akinek esetleg nem lenne hozzáférése, jelezzék azt felém.

Küzmi


Miért kell elrejteni a szennyest? Ráadásul pont olvastam amikor eldugtad egy számomra elérhetetlen topicba. :90:


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 20, 14:20 
Idézet:
ckuzmos írta:
Sziasztok,

ebben a topik-ban elharapózott hozzászólásokat áthelyeztem a zárt részbe, melyhez csak az IDRE tagjai férhetnek hozzá.
Ez úton is kérem tehát azokat a tagjainkat, hogy akinek esetleg nem lenne hozzáférése, jelezzék azt felém.

Küzmi


Oké ! A legutolsót is tedd át..légyszi...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 20, 14:17 
Sziasztok,

ebben a topik-ban elharapózott hozzászólásokat áthelyeztem a zárt részbe, melyhez csak az IDRE tagjai férhetnek hozzá.
Ez úton is kérem tehát azokat a tagjainkat, hogy akinek esetleg nem lenne hozzáférése, jelezzék azt felém.

Küzmi


 
Offline
Csatlakozott: 2008 ápr. 4, 18:00
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Berettyóújfalu
Valódi név: Kócsi Péter
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 4, 23:00 
Nagyon szépen köszönöm a válaszát!

_________________
Kócsi Péter


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 1, 6:23 
Kedves Péter !

Ez szövetségi és egyben egyesületi igazolvány ezért nem mi készítjük, hanem közösen gyártják le más egyesületekével.
Az igazolványod adatait és a képet továbítottam a gyártó felé, de mivel azt néhány darabbal nem kezdik meg, így még várni kell vele, mig összejön az országból vagy 5o darab. Ez eléggé vontatott dolog szokott lenni.
Ha megjönnek akkor kiküldöm, bár ez az időpont elég bizonytalan.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2008 ápr. 4, 18:00
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Berettyóújfalu
Valódi név: Kócsi Péter
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 31, 21:00 
Tisztelt Lajos úr! Szeretném megkérdezni öntől, hogy az igazolvány mikor érkezik meg? Tisztelettel: Kócsi Péter

_________________
Kócsi Péter


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 12, 12:04 
Kócsi Péternek !

Szia !

Megérkezett a tagfelvételi kérelmed, de a válasz e-mailt nem továbbítja a rendszer.

Pontosítsuk az e-mail címedet pü-ben.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 1, 12:37 
Itt szeretném felhívni a figyelmet egy dologra, amely sokszor bonyodalmat, félreértést okozott, okoz.
Egy személy bármely egyesületben tag lehet (amennyiben megfelel annak az egyesületnek az alapszabályzatában meghatározott követelményeknek) illetve egyszerre akár TÖBB egyesületben is lehet tag!
DE a szövetségben csak egyszeresen lehet tag! Tehát ha valaki több egyesületben is tag, és szeretne a szövetségben is tag lenni, meg kell határoznia mely egyesületen keresztül regisztrálják a szövetségi tagságát!
Ezért a kellemetlenségek elkerülése végett, az esetleges többszörös tagsági viszonyt célszerű jelezni!


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 1, 9:25 
eszterolajos írta:
Szia Zsolt !

Igen Kuvik jól írta le, annyival egészítem ki, hogy várhatólag február végén elkészűl, de ez attól is fűgg, hogy szövetségi szinten hány db gyűlik össze, mivel a nyomda egy bizonyos szám után készíti el azt.


Köszi a választ mindkettőtöknek!


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 1, 9:08 
Semmi gond köszi a segítséget.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 1, 9:06 
Szia Zsolt !

Igen Kuvik jól írta le, annyival egészítem ki, hogy várhatólag február végén elkészűl, de ez attól is fűgg, hogy szövetségi szinten hány db gyűlik össze, mivel a nyomda egy bizonyos szám után készíti el azt.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 1, 9:04 
Bocs Lajos!

Nem vettem észre, hogy itt vagy, ezért "dumáltam bele", hogy a Zsolt minél hamarabb választ kapjon.

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 1, 9:00 
Szia Zsolt!

Bocs, hogy válaszolok a Lajos helyett. Te azzal, hogy beléptél a Lajosékhoz, automatikusan a szövetség tagja is lettél. A regisztrációs kártyádat pedig nemsokára megkapod. (A szövetségben össze kell gyüjteni, és bizonyos időközönként elkészíttetni. Ez sajnos idő, de minden nap nem lehet szaladgálni a készítőhöz, és célszerűbb csoportosan vinni. Remélem kielégít a válaszom?))

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 1, 8:52 
Kedves Lajos!

Szeretném megkérdezni,hogy a fényképes igazolvány hozzávetőleg mikorra készül el?

Illetve az MDOSZ-be nekem mint tagnak külön kell magam regisztráltatni, vagy az IDRE-be történő belépésemmel ez automatikusan megtörténik?


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 21, 22:30 
A pótrendelés márciusban van 15. -ig.
Azért kelett szabályozni, mivel Euróban kell fizetni és minden átutalásnál a bank leszop 3 5oo,- kezelési költséget, ami igencsak megdrágítja a gyűrűket.
Azért ne számolj így , mert nálam is csak 5o- 1oo gyűrű fogy évente.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 21, 21:50 
Köszönöm a választ!
Csak hát röppenek ki szép számmal a madárkák gyűrű nélkül.
:cry:
Az évente egyszeri rendelési lehetőséget kicsit kevésnek érzem.
Nyilván se felét, se kétszer annyit nem szeretnék rendelni 2008-ra, mint amennyire szükség lesz.
Ha csak a rizspintyeket nézem példaként. 15 párnál már jelentős szóródás lehet.
Max.eset: Mind költ és nevel évente 3x5 fiókát: 15x15=225 fiatal/év
/Na remélem ilyen nem lesz, mert ennyi helyem nincs:) /
Min. eset, a 0 levéve: 10 pártól páronként 5 fióka= 50 fióka
A különbség 175 db gyűrű. S ezek csak a rizsek.

Mivel még nem rendeltem gyűrűt egyszer sem, ezért kérlek nézd el tájékozatlanságomat. Ha már bejáratott metodikája van a gyűrűrendelésnek, akkor elnézést a problémázásért. Ellenben ez esetben megmondanád hol olvasható?
Volt egy olyan írás, vhol, hogy rendelést követő 2-3 héten belül kész. Ez még áll? / Ez is csak egysze egy évben? Vagy folyamatosan bármikor az év során?


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 30 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 15:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO