Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 1, 19:56
Hozzászólások: 11
   
Hozzászólás 2010 júl. 17, 19:55 
Sziasztok4
Angol modern harcosaim.
Kép

Kép

Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 13:26 
ohiki írta:
Még annyit a viadalokhoz:

Pár éve olvastam egy cikket a gladiátorokról. és a hozzájuk kapcsolódó mitoszokról, hogy ott patakokban folyt a vér és hogy öldökölték egymást... A cikk pedig elmondta a valóságot, hogy igazából ez show volt, csak a maga barbár módján... voltak sztárok és voltak ünnepelt úgymond celebek... és voltam managgerek akiknek csapataik, harcosaik voltak, akiket a nép ünnepelt vagy utált..... nos csak azt akarom ezzel mondani hogy nem engedhette meg magának egy okos gazda, hogy a drága pénzen vett és sok-sok pénzébe kerülő kiképzés után, egyszerűen csak leöljék egymást, így nem is volt olyan véres mint az először tűnik. persze voltak áldozatok, de közel sem annyi mint azt mi hisszük.
Szóval szerintem a kakasviadal sem olyan brutális... szerintem.. Vannak videok a neten, aki nagyon ráér kereshet, de ott sem olyan véres-ölős!!!!! HAngulat az van,mert mindenki ordít szurkol..na arra kiváncsi lennék!!! :D :D


Biztosan van lájtosabb kakasviadal is :) Olvastam róla,hogy van ahol kis acélsarkantyúkat kötnek fel a kakasokra, és halálig megy a viadal,de legalább is amíg az egyik már nem tud támadni. Persze valamikor direkt erre a célra tenyésztették őket. Kellett a szórakozás, és abban a korban meg volt a helye az ilyesfajta időtöltésnek. Tudom mennyire agresszívak a tyúkok, szétkapják pillanatok alatt a verebet is. Tavaly beszorult egy a dróthálóba kifelé menet addig míg a tyukok lábánál szedegetett nem törődtek vele, mikor látták bajban van minnyá segítettek rajta..A netről leszedik előbb utóbb a durvább viadalokat, pl a kutyaviadalokat is megszűrték már erősen. Részem volt már mészáros mellett segédkezni a 70-es évek végén még az Állatkertben vágtunk lovat, marhát, és birkát is,tagló bárd..szval a hagyományos eszközök. Mégis más azé mimt egy kutyaviadal, pl. láttam a legendás Shán & Arnold pittbull mérközést élőben a helyszinen. Na letértem az eredeti témától, pedig pont a kutyák kapcsán jutott eszembe, mennyire viador manapság a viador kakas.. :)

_________________
Lac


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 28, 16:01
Hozzászólások: 144
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 13:10 
Még annyit a viadalokhoz:

Pár éve olvastam egy cikket a gladiátorokról. és a hozzájuk kapcsolódó mitoszokról, hogy ott patakokban folyt a vér és hogy öldökölték egymást... A cikk pedig elmondta a valóságot, hogy igazából ez show volt, csak a maga barbár módján... voltak sztárok és voltak ünnepelt úgymond celebek... és voltam managgerek akiknek csapataik, harcosaik voltak, akiket a nép ünnepelt vagy utált..... nos csak azt akarom ezzel mondani hogy nem engedhette meg magának egy okos gazda, hogy a drága pénzen vett és sok-sok pénzébe kerülő kiképzés után, egyszerűen csak leöljék egymást, így nem is volt olyan véres mint az először tűnik. persze voltak áldozatok, de közel sem annyi mint azt mi hisszük.
Szóval szerintem a kakasviadal sem olyan brutális... szerintem.. Vannak videok a neten, aki nagyon ráér kereshet, de ott sem olyan véres-ölős!!!!! HAngulat az van,mert mindenki ordít szurkol..na arra kiváncsi lennék!!! :D :D


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 28, 16:01
Hozzászólások: 144
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 13:02 
Szia!
Szerintem a házityúk mint faj is aránylag agresszívabb az átlag háziállatok között!!!! A tyúkokért a kakaskodás, szinte mindennapos és volt nem egyszer nekem is hogy teljesen békés fajták, akik egymás mellett éltek hetek, hónapok óta, egy délután alatt, véresre csípték egymást a dróton keresztül. Szóval nem hiszem hogy ki lehet ölni, vagy hogy mérsékelhetjük ezt csupán külső megjelenésre törekedő szelekcióval. De a tyúkok is ugyanilyen harciasak... gondoljunk arra amikor egy új tyúkot teszünk a már meglévő csapatba... Agresszívak mert kevés az eszük.. nem olyan régen még hüllők voltak, gondoljunk arra, a Jurassic Park első részében mit mondott a professzor, "nézz egy pulyka szemébe és meglátod benne a Velociraptort" Láttad már mit tesznek az egérrel ha el tudják kapni??? szó szerint széttépik... Vadak még ezek, csak mi jóval nagyobbak vagyunk náluk, bezártuk őket az udvarba és megesszük őket... és a színes tollazatuk és változatos formáik miatt kedvencekké váltak.
Viadal??? nem is tudom.. biztosan megnézném ha egyszer alkalmam lenne rá, csak kérdés ott mit éreznék, vagy utána.. Bár aki egyszer járt már vágóhídon, az nem fog ilyesmin lelkizni..


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 10:02 
ohiki írta:
Szia LAci!
Valamelyest csökken a hajlam, de ki nem veszik belőlük. Nekem egy kimondottan kiállítási Szumátra kakasom van, és az is kihasznál minden alkalmat hogy kötekedjen a szomszédokkal. Igaz ez a fajta nem igazán a game kategória, de viador vér csörgedezik benne... Viszont voltak jó pár éve Tuzo-im, azok meg olyan jámborak voltak, hogy a selyem kakas rendet vágott köztük minden reggel.... :D :D :D


Szia ohiki!
Igen, nagyon érdekes, ki tudja mennyi ideig szelektálták csiszolgatták ezt a fajtát míg harcos lett. Na és milyen rövid idő kell, hogy elnyomják ezt a képességet, ha csak a külső tulajdonságokra figyelnek a tenyésztők! Bár nemistom megnéznék-e egy viadalt, pláne, ha turbózták a sarkantyúkat..az ölég véres esemény..pl: a bikaviadal sem teccik nekem,(talán öregszem...valamikor még rednoise pittjeim is voltak..) :)

_________________
Lac


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 28, 16:01
Hozzászólások: 144
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 8:56 
Szia LAci!
Valamelyest csökken a hajlam, de ki nem veszik belőlük. Nekem egy kimondottan kiállítási Szumátra kakasom van, és az is kihasznál minden alkalmat hogy kötekedjen a szomszédokkal. Igaz ez a fajta nem igazán a game kategória, de viador vér csörgedezik benne... Viszont voltak jó pár éve Tuzo-im, azok meg olyan jámborak voltak, hogy a selyem kakas rendet vágott köztük minden reggel.... :D :D :D


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 ápr. 12, 19:44 
falco írta:
Mint még sok-sok más fajta és faj!!!
Érdekelnek a viadorok? Látom fácánokkal is foglalkozol?! Milyenek vannak?


Csak kíváncsiság, de tény hogy tetszenek! Voltak már saját kelésű Bantam, meg Selyem csibéim..Most csak 2 kakasom van dísznek japán tyukokkal egy nagy kerti röpdében! 1 Arany, és 1 Gyémánt kakas.

_________________
Lac


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 19, 19:52
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: érd
   
Hozzászólás 2010 ápr. 12, 19:34 
Mint még sok-sok más fajta és faj!!!
Érdekelnek a viadorok? Látom fácánokkal is foglalkozol?! Milyenek vannak?


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 ápr. 12, 19:25 
falco írta:
Sziasztok!
A viadorok többségét a mai napig sok országban (Europában is) szelektálják a harciasságuk révén és tudatosan törekednek ennek megörzésére!
De valo igaz jo néhány fajta ma már csak kiállitásra alkalmas közülük. A hajlam azért megmarad valamelyest!


Falco, köszi a választ!
Valahogy én is így képzelem, mimt ahogy a kiállítási Pulik, Komondorok is lassacskán alkalmatlanokká válnak az eredeti szakmájuk ellátására. :)

_________________
Lac


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 19, 19:52
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: érd
   
Hozzászólás 2010 ápr. 12, 19:16 
Sziasztok!
A viadorok többségét a mai napig sok országban (Europában is) szelektálják a harciasságuk révén és tudatosan törekednek ennek megörzésére!
De valo igaz jo néhány fajta ma már csak kiállitásra alkalmas közülük. A hajlam azért megmarad valamelyest!


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 ápr. 10, 21:16 
Szasztok!
A viador kakasok gondolom már csak leginkább Ázsiában bunyóznak nem? Arra lennék kíváncsi meddig fogják megőrizni így harc nélkül, azokat a testi jellegzetességeket vérmérsékletet, amire szelektálták őket, ha tiltják a kakasviadalokat?! Van ilyen tapasztalat, info valakinek?

_________________
Lac


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 28, 16:01
Hozzászólások: 144
   
Hozzászólás 2010 ápr. 9, 10:27 
Megkérdem bátortalanul, hogy nincs valakinek egy felesleges Szumátra tyúkja???? :oops:


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 20, 15:01
Hozzászólások: 330
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 24, 22:48 
gondoltam a fórumon kéne beszélgetéseket folytatni ha érdekel valakit akkot utánna tudjon olvasni itt


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 24, 19:13 
Ebben a témában írj Lyukastarajnak a lyukastaraj@citromail.hu email címen!

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 20, 15:01
Hozzászólások: 330
   
Hozzászólás 2008 okt. 24, 18:40 
Keveset lehet tudni ezekről a baromfikról akinek van vagy érdekli a téma az írjon ide erre a témára nyugodtan


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 17:12
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO