Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával





Fórum szabályok


>>> Általános fórumozási szabályok <<<



Hozzászólás a témához  [ 176 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 18:02
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Albertirsa
   
Hozzászólás 2010 ápr. 15, 18:13 
Üdv csibészek!
Kérdesem vóna hátha segíteni tud valamelyiktek,olyan dologba tűzpinty tojóhoz passzol-é a kanári hím és énekre inkább kanári lessz,vagy egyáltalán lesz-e belölle valami.mert fordított esetben már hallottam az f1 hímet fütyülni,hát nem volt semmi.
Segítsetek mivel lenne érdemes megpróbálni a "tüzes"tojót párbatenni?


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 20:29 
canary1 írta:
Szia Laci !

Sajna nem tudok a yútúb-ra se kép, se hanganyagot fölrakni. Per pillanat. Pedig nem tartanak hülyének a PC-hez, mert nem ülök a monitornak háttal, azt gondolván róla, hogy írásvetítő. Mégsem megyen...
A basztardok közül az idősebbik hímecske e hónapban tölti bé 6. hónapos korát. Énekére, legalábbis kiforrott dalára Szépmagam is kíváncsi valék. Egyenlőre inkább csak hangicsál, ám őszre már sokakat le fog venni a lábáról. Remélem, és itt most a bírálókra gondolok... Elsősorban...
Öccse is keményen gyakorol, azonban nagyon "gyerekhangon" nyomatja még.
Viszont ahogy kinéznek. Halvány mákkék hátoldal, hófehér hasi rész, halvány sárgászöld farcsík, már most el vagyok tőlük ájulva...


canary1

Szia Zoli!
Új dolgokat én is nagyon nehezen tanulok meg a pc-n, leginkább csak úgy ha többször megmutatják.. :) Valóban mutatós kismadarak lehetnek,a leírás szerint! Nagy kérdés, hogy termékenyek-é?! Arra tippelnék, hogy - igen!

_________________
Lac


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 17, 11:27
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Székesfehérvár Tel: +36-30/ 896-6374
Valódi név: Cserna Zoltán ifj.
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 20:23 
Szia Laci !

Sajna nem tudok a yútúb-ra se kép, se hanganyagot fölrakni. Per pillanat. Pedig nem tartanak hülyének a PC-hez, mert nem ülök a monitornak háttal, azt gondolván róla, hogy írásvetítő. Mégsem megyen...
A basztardok közül az idősebbik hímecske e hónapban tölti bé 6. hónapos korát. Énekére, legalábbis kiforrott dalára Szépmagam is kíváncsi valék. Egyenlőre inkább csak hangicsál, ám őszre már sokakat le fog venni a lábáról. Remélem, és itt most a bírálókra gondolok... Elsősorban...
Öccse is keményen gyakorol, azonban nagyon "gyerekhangon" nyomatja még.
Viszont ahogy kinéznek. Halvány mákkék hátoldal, hófehér hasi rész, halvány sárgászöld farcsík, már most el vagyok tőlük ájulva...


canary1


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 ápr. 13, 6:50 
canary1 írta:
Csumi Lacc !

Na, majd ha +hallod az én hybridjeimet....
Todd, idén jauárban, mutattam a kölkökről egy pötty videjjót, a Roller Kanári Bajnokságon.
S.leucopygius x S.mozambicus paszták.

canary1


Szeva Zoli!

Mán jutott eszembe azóta párszor mivé is lettek azok a fiókák.. :) Tegyed felfele őket a yutyubra,had hallgassam ki az éneküket! :lol: Amikor először hallottam Mozambikit, minnyá az Ökörszem jutott eszembe,(na nem azé me hasonlóan danolnának) amilyen kicsi olyan hetyke hangja van! Ha kiereszti a torkát ölég délceg, hangos trillákat hallat. A Szürkék hangja nekem kedvesebb, kissé "hallgatósabb" több benne a lágyság. Kíváncsi lennék mit fújnak a Te madárkáid!

_________________
Lac


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 22:14
Hozzászólások: 364
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Valódi név: Takács Chris
   
Hozzászólás 2010 ápr. 12, 22:01 
Nagyon komoly eszmefuttatások, érdekes.
Gyerek koromban láttam utoljára stiglic pasztákat. Mostanában senkinél sem. Mondjuk az öreg madarászok, mint öregapám, már meghaltak.

_________________
Üdvözlettel, Chris


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2010 ápr. 12, 21:46 
Sziasztok,

ha mesterséges megtermékenyítéssel hoznak létre hibridet, akkor mi a szitu?
Ha valaki fog egy stigót, leveszi a spermáját és utána elengedi, majd azt a kedvenc kanárijába tolja stb...
Nincs több ideig fogságban a madárka, mint egy gyűrűzés esetén.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 17, 11:27
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Székesfehérvár Tel: +36-30/ 896-6374
Valódi név: Cserna Zoltán ifj.
   
Hozzászólás 2010 ápr. 12, 20:07 
Csumi Lacc !

Na, majd ha +hallod az én hybridjeimet....
Todd, idén jauárban, mutattam a kölkökről egy pötty videjjót, a Roller Kanári Bajnokságon.
S.leucopygius x S.mozambicus paszták.

canary1


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 ápr. 12, 19:59 
Gigor György írta:
Laci nekem is volt zöldike és csíz pasztám de legjobban a tengelic változat tetszett no meg a csicsörke se semmi. Férfiasan bevallom hogy ezek a madarak nem az én tenyésztésem eredményei csak szemtanúja voltam a műveletek folyamatának. Így lopták be magukat a szívembe, annak idején szín kanárikkal foglalkoztam: bronz B-és, szürke szárnyú achát, fekete pasztell vörös mozaik tehát melanin vadas színezetű madarakkal, több kevesebb sikerrel. Visszatérve a hibridekhez kenderike X tengelic madárról még biztosan tudom hogy létezik mert láttam a tenyésztést. :)


Érdekes madárkák keletkeznek a rokon fajok keresztezése folytán! A színkanárikhoz nem értek, de vannak közöttük csodálatosak, nekem a melanin színek jönnek be inkább! Gyerek korom óta kísérletezgettem a hazai pintyfélékxkanári keresztezéssel. Leginkább a Cardielus nemzetségből, na meg Csicsörke pastáim is voltak. Engem főleg a hangjuk varázsolt el, főleg a Kenderike,Csíz, és az említett Brimston kanári hybrdek hangja volt az én fülemnek muzsika.. :)

_________________
Lac


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 26, 23:16
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Tápiószecső
   
Hozzászólás 2010 ápr. 12, 19:49 
Laci nekem is volt zöldike és csíz pasztám de legjobban a tengelic változat tetszett no meg a csicsörke se semmi. Férfiasan bevallom hogy ezek a madarak nem az én tenyésztésem eredményei csak szemtanúja voltam a műveletek folyamatának. Így lopták be magukat a szívembe, annak idején szín kanárikkal foglalkoztam: bronz B-és, szürke szárnyú achát, fekete pasztell vörös mozaik tehát melanin vadas színezetű madarakkal, több kevesebb sikerrel. Visszatérve a hibridekhez kenderike X tengelic madárról még biztosan tudom hogy létezik mert láttam a tenyésztést. :)


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 ápr. 12, 18:19 
Gigor György írta:
A stigó volt az apa és kanári az anya, fordítva nem működig a szaporítás mert a vadmadarakban nagyon erős a fajtájukhoz való ragaszkodás míg a kanári esetében már szinte mindegy, csak valaki fütyülje ki belőlük a párzási pozíciót. Ja a videóra azért még várni kell egy kicsit, főleg ha a hangjára is kíváncsi vagy mert mostanság felénk ratyi az idő! :(
Flyeer írta:
Meik az apja és meik az anyja? :D
Jah és tenné fel róla videót? :D Kíváncsi vagyok rá!


Pár éve volt ilyen tenyészetem, engedéllyel!! :) Lakó Antitól volt az engedély, valóban könnyebb a hím "vad" X Kanári tojó párosítás. Igazából az ellenkezőjéről nem is tudok. Viszont Zőldike tojó X Tengelic hím hybrid nálam is kelt, Sőt volt Zöldike tojó Brimston kanári pastám is.. :)

_________________
Lac


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 26, 23:16
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Tápiószecső
   
Hozzászólás 2010 ápr. 12, 18:12 
A stigó volt az apa és kanári az anya, fordítva nem működig a szaporítás mert a vadmadarakban nagyon erős a fajtájukhoz való ragaszkodás míg a kanári esetében már szinte mindegy, csak valaki fütyülje ki belőlük a párzási pozíciót. Ja a videóra azért még várni kell egy kicsit, főleg ha a hangjára is kíváncsi vagy mert mostanság felénk ratyi az idő! :(
Flyeer írta:
Meik az apja és meik az anyja? :D
Jah és tenné fel róla videót? :D Kíváncsi vagyok rá!


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 18:02
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Albertirsa
   
Hozzászólás 2010 ápr. 11, 22:33 
2 hét mulva nyitrai börze nem kell olyan messze meni!!! :wink: :lol:


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 18:02
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Albertirsa
   
Hozzászólás 2010 ápr. 11, 22:10 
Szerintem addig nincs gond amíg csapót,hálót meg a zsákmányt nem találják meg. A pasztát szólóban meg csak nem veszik véresen komolyan!!!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2010 ápr. 11, 22:07 
berenyibela írta:
Nyilván ép ésszel nem gondolhattam komolyan, h ez a megoldás

Lehet, de a törvényalkotók sem... ;)
VladTepes írta:
No meg mert szeretem azokat a madarakat.

:thumright: :08:

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2010 ápr. 11, 21:49 
Nyilván ép ésszel nem gondolhattam komolyan, h ez a megoldás

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 8, 15:28
Hozzászólások: 272
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Valódi név: Levente
   
Hozzászólás 2010 ápr. 11, 21:43 
Meik az apja és meik az anyja? :D
Jah és tenné fel róla videót? :D Kíváncsi vagyok rá!


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2010 ápr. 11, 21:38 
Legalább megtujuk milyen a kalitkában :twisted:

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 18:02
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Albertirsa
   
Hozzászólás 2010 ápr. 11, 21:34 
Zottan írta:
berenyibela írta:
Rájöttem a megoldásra!! Mondjuk azt,hogy befogtunk egy kanárit, aki akkor már be volt pározódva :lol: egy stigó által(nem is tudhattuk) Harmadnapra letojt és ez lett belőle. Na ki a király? :bom:

:drunken: :08:

De a lényegen nem változtat, a madarat viszik és irány a kóter :D


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2010 ápr. 11, 21:30 
berenyibela írta:
Rájöttem a megoldásra!! Mondjuk azt,hogy befogtunk egy kanárit, aki akkor már be volt pározódva :lol: egy stigó által(nem is tudhattuk) Harmadnapra letojt és ez lett belőle. Na ki a király? :bom:

:drunken: :08:

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2010 ápr. 11, 21:29 
Ez nagyon jó kérdés, főleg annak fényében, hogy ha az adott védett faj genetikai örökségét kívánja megőrizni a magyar természetvédelem... :roll: Mert ugye a kanárivérrel "szennyezett" stigó, zöldi, stb. minden, csak nem védendő... Ha meg import, zártgyűrűs-bizonylatos madarakkal tenyésztik/jük a hibrideket, akkor meg végképp nem a természetvédelem ügye.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 176 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 20:40
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO