Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával





Fórum szabályok


>>> Általános fórumozási szabályok <<<



Hozzászólás a témához  [ 176 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 ápr. 17, 16:13 
KanáriXSüvöltő paszta.
Télleg hátha van aki nem tudja, esetleg másként ismeri..én úgytom a paszta a nem éppen hízelgő bastard szó elferdített változata.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DKnXtcvOqTI&feature=related[/youtube]

_________________
Lac


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 ápr. 17, 16:02 
kanary71 írta:
Laci ! nem kérdés volt , hanem egy lentebb irt kérést teljesítettem. félre értettél.

Szia!
Vágom, de még mindíg nemtom kanári-é a másik szülő.. ? :lol:

_________________
Lac


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 26, 23:16
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Tápiószecső
   
Hozzászólás 2010 ápr. 16, 23:24 
Ja srácok valaki már próbálkozott lizardal, azt szívesen megnézném, meg kíváncsi lennék hogy tényleg kijön rajta 2-ik évben a lizard hatás. :roll:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 26, 23:16
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Tápiószecső
   
Hozzászólás 2010 ápr. 16, 23:17 
Idézet:
Gyuri! a keresztcsörű hibrid hogytetszik? véleményt kérek .
A madárka örökölte a kereszt csőrű fejformáját (szűk koponya, magasabb homlok) de csőrét se tagadhatná le, viszont a szíííííne az tuti. Látszik hogy vakuval csináltad a fotót de a képernyőt megdöntve elő jön a madárka valódi színe, hozzá teszem színezék nélkül ilyen mert citromba hajlik és nem narancs ez becsülendő dolog, a toll minősége azért más mint az előzőé de a szatinét ezért szeretjük gratula2 csövi. :wink:


 
  
Hozzászólás 2010 ápr. 16, 22:33 
Gyuri! a keresztcsörű hibrid hogytetszik? véleményt kérek .


 
  
Hozzászólás 2010 ápr. 16, 22:29 
találtam egy másik képet is róla.
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 26, 23:16
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Tápiószecső
   
Hozzászólás 2010 ápr. 16, 22:27 
Kanári71 gratula ehhez a gyönyörű madárhoz, szép feszes tollazat, no meg az a B-és hatás! Kár hogy a fejét elfordította mikor fotóztad, mondjuk a zöldike variációhoz meghökkentően hasonlít, főleg ebben a test tartásban. Ezzel nem akarom kétségbe vonni a magellán eredetét csak meghökkentő a hasonlóság. :) Mondjuk ha jól emlékszem a zöldike p. szárnyéle sárgán virított, még egyszer gratula és vigyázz rá. Ja a videót biztonsági okok miatt nem teszem fel sehová, ha valakit érdekel élőben megmutatom szívesen, és szívesen látok minden madár barátot. Csak 30km B.p.-től csövi.


 
  
Hozzászólás 2010 ápr. 16, 22:26 
keresztcsörű szatiné kanári hibrid tojó egy osztrák kiállitáson nemhez kötöen öröklödik a szín . szatiné kanári hím és keresztcsörű tojóból való nagyon nagy kedvencem.nekem egy sárga szatiné példány van a tulajdonomban
Kép


 
  
Hozzászólás 2010 ápr. 16, 22:00 
Laci ! nem kérdés volt , hanem egy lentebb irt kérést teljesítettem. félre értettél.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 ápr. 16, 21:47 
kanary71 írta:
Kép
magellán pasztám a kérésre


Magellán x Kanári..? Ha jól látom az.

_________________
Lac


 
  
Hozzászólás 2010 ápr. 16, 21:44 
Kép
magellán pasztám a kérésre


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 ápr. 16, 8:05 
VladTepes írta:
Skrachlaci írta:
...Ott nem bontották ki a tojást sem a Stiglincek, sem a Csízek, kalitkás költetésnél, ezt gyakran megtették. Monnyuk ki lehet védeni állítólag, ha kiveszed a hímet időben, de nálam volt mikor már a második tojást feltörték..

Ezekről a tapasztalatokról, ha lehetne egy kicsit bővebben?
Van egy közeli ismerősöm, akit ez a téma, minden info, tanács érdekel, úgyhogy..... :mrgreen:
Mekkora kalit nem kicsi, ha nincs kerti röpde?
Milyen fészek kell nekik? Milyen fészekanyag? Kaján kell-e variálni? (bónusz négermag?? hogy fickósodjanak?)

Nehéz szabályt állítani, hiszen a körülmények, és a tenyészanyag is nagyon változatos lehet.
Azonban itt is azt mondanám,hogy nem feszegetném a minimális kalit méretet.Legyen minél nagyobb,nyugis világos helyen. Nálam a kanári tojók kinn teleltek a "vadakkal" nyitott röpde egy fedett 3 oldalról zárt védőházikóval kiegészítve. 2x3 méteres helyen 3 kanári tojó, és 5 "vad" hím volt együtt. Tavasszal egyszerre indultak, száraz fű, moha, és párnából kiszedett toll, ezt kapták fészekanyagnak. A kanári eleségből elhagytam a roppantott fekete szotyit (ezt csak télen adtam), kaptak hagyományos lágyeleséget-főtt tojás kétszersült,sárgarépa szépia lereszelve. Nálam így működött, de ahány ház.. :)

_________________
Lac


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 18:02
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Albertirsa
   
Hozzászólás 2010 ápr. 15, 21:36 
:51: :53:
Sokminden forog a fejben ezért kéne valaki tapasztalt szaki aki járt már ebben az utcában :lol:


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 ápr. 15, 21:33 
leho írta:
Na még ezt találtam:Keresztezhetők a Magellán-csízzel ,Tengeliccel, zöldikével, csicsörkékkel hibridizálható :wink: :lol:
A bőség zavara de meglátom mit tudok az extrások közül beszerezni ha nem jönnének be neki a kanári hímeim.

MagellánXTűzcsíz olyat mán láttam, kicsit nagyobb volt mint a Tűz, és ha nem mondják, hogy az talán észre sem veszem! Kb. ugyanolyan piros volt. Egyébként ha megfelelő helyed van, meg kellő számú madarad, nem ördöngősség költésre bírni őket, Nekem mindíg a kerti röpdében keltek a pasztáim. Ott nem bontották ki a tojást sem a Stiglincek, sem a Csízek, kalitkás költetésnél, ezt gyakran megtették. Monnyuk ki lehet védeni állítólag, ha kiveszed a hímet időben, de nálam volt mikor már a második tojást feltörték..

_________________
Lac


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 26, 23:16
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Tápiószecső
   
Hozzászólás 2010 ápr. 15, 21:31 
Leho jutott eszembe mit szólnál egy t.pinty X csicsörke mix-hez, mert kicsi is meg mozambik is. :D Ja és a pintyed mit szólna a csicsörkéhez :roll: , ez csak egy ötlet meg jól mutatnának együtt. :wink:


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 18:02
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Albertirsa
   
Hozzászólás 2010 ápr. 15, 21:25 
Na még ezt találtam:Keresztezhetők a Magellán-csízzel ,Tengeliccel, zöldikével, csicsörkékkel hibridizálható :wink: :lol:
A bőség zavara de meglátom mit tudok az extrások közül beszerezni ha nem jönnének be neki a kanári hímeim.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 ápr. 15, 21:19 
leho írta:
Köszi mindkét hozzászólást!
A bronzon én is gondolkodtam a razat meg egyszerűen elég nehéz mostanság beszerezni főleg a sötét aljtollút,glosterre meg nem is gondoltam bár az is csak egy tök ződ vóna nékem hát abbó meg mi lenne?Bár így elgondolva a füttye viszont az isten királyé lehet meg is próbálom.legfeljebb utánna marad a B-bronz abbol van kistestű hímem.
Azért még ötleteljetek hátha lessz még belölle valami.
Ez is csak egy hülye kérdés a himalája zöldi nagy hülyeség volna?

Nemtom, a Kína zöldivel is meg lehetne talán próbálni, ha mást nem, legalább tapasztalatot nyerhetsz rajta. :) A Gloster hímek között télleg elég sok kellemes énekű madárka akad, állítolag a fajta kialakításakor Roller kanárikat is bevontak a tenyésztésbe. Talán ezért kicsit halkabb, kellemesebb a hangjuk.

_________________
Lac


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 18:02
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Albertirsa
   
Hozzászólás 2010 ápr. 15, 20:15 
Köszi mindkét hozzászólást!
A bronzon én is gondolkodtam a razat meg egyszerűen elég nehéz mostanság beszerezni főleg a sötét aljtollút,glosterre meg nem is gondoltam bár az is csak egy tök ződ vóna nékem hát abbó meg mi lenne?Bár így elgondolva a füttye viszont az isten királyé lehet meg is próbálom.legfeljebb utánna marad a B-bronz abbol van kistestű hímem.
Azért még ötleteljetek hátha lessz még belölle valami.
Ez is csak egy hülye kérdés a himalája zöldi nagy hülyeség volna?


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 ápr. 15, 20:04 
leho írta:
Üdv csibészek!
Kérdesem vóna hátha segíteni tud valamelyiktek,olyan dologba tűzpinty tojóhoz passzol-é a kanári hím és énekre inkább kanári lessz,vagy egyáltalán lesz-e belölle valami.mert fordított esetben már hallottam az f1 hímet fütyülni,hát nem volt semmi.
Segítsetek mivel lenne érdemes megpróbálni a "tüzes"tojót párbatenni?


Szia!
Nem volt még saját tenyésztésű TúzcsízX kanári hybridem. Így nemtok mit mondani a termékenységet illetően.Volt pár éve egy hímem, szépen énekelt, a java hang kanári volt, de ez egyedenként változhat, sőt később is alakít még a hangján. Attól függ mit hall a környezetében. Ha ezzel a felálással kísérletezel,sztem egy kisebb termetű kanári hím kell, pl Raza, vagy Gloster.

_________________
Lac


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 26, 23:16
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Tápiószecső
   
Hozzászólás 2010 ápr. 15, 19:19 
Az én tudomásom szerint a bronz színkanárik egyik őse a tűzpinty, tehát nagy valószínőségben megy a dolog, de ez csak az én véleményem. :roll:


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 176 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 14:13
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO