Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 416 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2010 aug. 6, 20:56
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Orsi
   
Hozzászólás 2010 aug. 6, 21:20 
Sziasztok!
Az én pipusom (aratinga mitrata) mindig a kezemen öklendezik. Nem értem miért csinálja, ti tapasztaltatok ilyet? :drunken:
Nagyon ragaszkodó, ha eltávolodunk tőle rögtön kiabálásba kezd. Mindenhova vinnem kell magammal a lakásban. Reggel amikor elindulunk a munkába mindig hisztizik, kiabál és remeg. Folyamatosan látni szeretne minket. Szabadon van az egyik szobában egész nap, ha hazaérkezünk nagyon örül nekünk, azt mondja: "tyútyúrityútyúrityú." Ha eszünk mindig tolakszik oda és kiköveteli magának a kóstolót. Kéthetente szeret megfürdeni. Olyan játékai vannak, mint egy kutyának. Rágja, dobálja a játékokat, sokszor a hátára fordul és úgy kalimpál a lábaival, mint egy cserebogár :lol: . Estére mindig elfárad és magától a kilincsre repül pihenni. Egyetlen baj vele, hogy nagyon hangosan tud sikítozni. :cyclops:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 15:18
Hozzászólások: 204
   
Hozzászólás 2010 júl. 3, 18:55 
Itt vannak apuci szeme fényei, sajnos el kellett hoznom egy havertól, mert a pár túl fiatalnak bizonyult és nem nevelte őket megfelelően.
Amugy eladóak lesznek ha anyuci is megengedi :D Sajnos roppant aranyos jószágok, de mindet nem tudom megtartani.

Itt éppen a 3. repülés lecke utáni pihenést láthatjátok:
Kép
Kép
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 21:08
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Jászberény
Valódi név: Bíró Bálint
   
Hozzászólás 2010 jún. 25, 16:17 
Tud valaki írni egy jó aratinga magkeveréket százalékos arányben?:)

_________________
Szelíd papagájok, Az idomítás művészete! Papagajidomitas.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2010 jún. 9, 12:29 
Idézet:
Párosodáson kívül mindent láttam már azonos neműek között.



Láttam én már karón varjút!!!! :-)

Nimfa párom gyönyörűen párosodott, kaptak odut, le is tojtak vagy 12 tojást!
Két szép tojóm volt!
Csak ezért kérdeztem...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 jún. 8, 22:18 
tasi írta:
A kérdésem az lenne, hogy náluk előfordulhat-e a hasonló neműek közötti párosodás, vagy egyszerűen a tavasz kihozta belőlük a dolgot, és megnyugodhatok, hogy tényleg egy harmonizáló párom van...??

Párosodáson kívül mindent láttam már azonos neműek között. Lehet tényleg mázlid van :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2010 jún. 8, 21:50 
Üdv Mindenkinek!

Egy kérdésem lenne a profik felé!
A minap véletlenül elkaptam amint a jandaya párom párosodik.
Kicsit korainak tartom, mivel kb. egy évesek.
(Tojni nem tojtak, amit egyáltalán nem bánok)
Nincsenek ivarvizsgálva.
A kérdésem az lenne, hogy náluk előfordulhat-e a hasonló neműek közötti párosodás, vagy egyszerűen a tavasz kihozta belőlük a dolgot, és megnyugodhatok, hogy tényleg egy harmonizáló párom van...??


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 29, 12:03
Hozzászólások: 190
Tartózkodási hely: Bácsborsód
   
Hozzászólás 2010 máj. 26, 21:00 
Üdv
Egy olyan kérdésem lenne, hogy milyen mostanság a természetben fellelhető növényeket adtok a madaraitoknak.?
Enyémek a friss fűzfát nagyon szeretik meg a lucernát is. Mit szóltok hozzá lehet zöld kalászosokat adni most nekik?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 ápr. 26, 18:03 
Warhawk írta:
És igen, kiabál, de vannak fajok amiknél a csoportos (2 egyedtől felfelé) tartás bizony nemhogy csökkentené, hanem növeli a "zajt". Mert az egyedek közötti kommunikáció is "zajjal" jár nemcsak az, hogy unatkozik. Szerintem ne "floodoljuk" a fórumot tovább ezzel, ha még mindig kételkedsz akkor írj PÜ-ben és megbeszéljük. :)


Hát... én naivan mindig abból indulok ki, hogy max. 1 párt tart egy ember! :lol:

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Csatlakozott: 2009 dec. 11, 13:58
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2010 ápr. 26, 16:18 
Warhawk írta:
És igen, kiabál, de vannak fajok amiknél a csoportos (2 egyedtől felfelé) tartás bizony nemhogy csökkentené, hanem növeli a "zajt". Mert az egyedek közötti kommunikáció is "zajjal" jár nemcsak az, hogy unatkozik. Szerintem ne "floodoljuk" a fórumot tovább ezzel, ha még mindig kételkedsz akkor írj PÜ-ben és megbeszéljük. :)


Köszi a tanácsokat!
December óta van nálunk és egy rossz szavunk sem lehet rá, nagyon jó kismadár. Nem viszi túlzásba a kiabálást, néha a hullámos is többet beszél, kiabál, mint ő. Nagyon lehet szeretni, egy kis bohóc és iszonyatosan jófej. Szerintem ideális lakásban is ha ilyen is marad ivarérés után is.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 ápr. 26, 7:54 
Lacrimosa írta:
Warhawk írta:
Lacrimosa írta:
:| Nem tudom, de én eddig a 15 év madártartás alatt épp az ellenkezőjét tapasztaltam...

Azért gondolj bele: Nem minden fajt tartottál és nem minden faj reagál / viselkedik egyformán.

Azért akkora különbségek nincsenek. A papagáj az papagáj, szociális állat és természetes, hogy kiabál, mikor egyedül van.

Hatalmas különbségek vannak. És igen, kiabál, de vannak fajok amiknél a csoportos (2 egyedtől felfelé) tartás bizony nemhogy csökkentené, hanem növeli a "zajt". Mert az egyedek közötti kommunikáció is "zajjal" jár nemcsak az, hogy unatkozik. Szerintem ne "floodoljuk" a fórumot tovább ezzel, ha még mindig kételkedsz akkor írj PÜ-ben és megbeszéljük. :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 ápr. 26, 6:33 
Warhawk írta:
Lacrimosa írta:
:| Nem tudom, de én eddig a 15 év madártartás alatt épp az ellenkezőjét tapasztaltam... A madarak egyedül sokkal hangosabbak, mint párban, hiszen ha egyedül vannak, folyamatosan kiabálnak társaság után, míg párban csak szokásos - üdvözlés, riasztás, udvarlás - van.

Azért gondolj bele: Nem minden fajt tartottál és nem minden faj reagál / viselkedik egyformán. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ne húzz egy "sablont" a viselkedésükre, mert lesz ahol nem vagy nem úgy "működnek a dolgok". Ahogy a világ sem fekete-fehér, úgy fajonként, de még egyedenként is nagy különbségek és eltérések vannak. Főleg a közép és nagy papagájok viselkedését, szokásait nem lehet a kisebb társaikéhoz hasonlítani.


Azért akkora különbségek nincsenek. A papagáj az papagáj, szociális állat és természetes, hogy kiabál, mikor egyedül van. Na már pedig ember nem lehet mindig mellette, sőt lesz olyan idő, mikor akár napokra is egyedül maradhat - ki tudja mit hoz a sors alapon. Ekkor a madár monotonan ordít. (egyáltalán nem kellemes, sőt!!!) Na már most, ha ott a párja, akkor nem ordít - minek is? "kiabálás" ekkor már a normális szituációkra tér vissza: udvarláskor, reggel üdvözlés, este búcsúzás a napocskától, és játék - na meg mikor idegenek érkeznek - de ez természetes! Általam ismert fehérbóbítás kakaduk is ilyenek... meg nem mondanád, hogy abban a házban kakaduk élnek, mert tényleg annyira csend van. Csupán mikor kinn vannak és játszanak eleresztenek egy-két ordítást, meg vinnyogást.
Mikor beszerezték a nappapagájt, tudták, mire számítsanak, tudták, hogy nem feltétlenül lakásba való kedves kis hangocsskája miatt. Viszont a jövő hozhat olyan szituációkat, fordulhat akkorát a madár állapota, mikor a gazdák kétségbeesetten próbálnak neki párt szerezni majd - csak akkor talán már későn? Ezért nem pártolom, hogy ennyire elzárkóznak ettől gondolattól.

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 ápr. 25, 22:09 
Lacrimosa írta:
:| Nem tudom, de én eddig a 15 év madártartás alatt épp az ellenkezőjét tapasztaltam... A madarak egyedül sokkal hangosabbak, mint párban, hiszen ha egyedül vannak, folyamatosan kiabálnak társaság után, míg párban csak szokásos - üdvözlés, riasztás, udvarlás - van.

Azért gondolj bele: Nem minden fajt tartottál és nem minden faj reagál / viselkedik egyformán. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ne húzz egy "sablont" a viselkedésükre, mert lesz ahol nem vagy nem úgy "működnek a dolgok". Ahogy a világ sem fekete-fehér, úgy fajonként, de még egyedenként is nagy különbségek és eltérések vannak. Főleg a közép és nagy papagájok viselkedését, szokásait nem lehet a kisebb társaikéhoz hasonlítani.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 ápr. 24, 11:01
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Szekszárd
Valódi név: Szabó Ildikó
   
Hozzászólás 2010 ápr. 25, 21:07 
Kedes Annmr!
Köszönjük a bókot!
A Többieknek meg a sok hasznos tanácsot, nagyon Kedvesek vagytok!

_________________
"TE EGYSZER ÉS MINDENKORRA FELELŐS LETTÉL AZÉRT, AKIT MEGSZELÍDÍTETTÉL!"


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 ápr. 25, 20:15 
annmr írta:
Warhawk írta:
Esetleg egy pár, de akkor hatványozottan nőni fog a hangkibocsátás mértéke és időtartama. :D


Ezzel a lehetőséggel nem élünk, persze azért van mellette másik madár, de nem napocska. Így is kiabál eleget. Főleg ha vendég van. Olyankor felborzolja a tollait is :lol:


:| Nem tudom, de én eddig a 15 év madártartás alatt épp az ellenkezőjét tapasztaltam... A madarak egyedül sokkal hangosabbak, mint párban, hiszen ha egyedül vannak, folyamatosan kiabálnak társaság után, míg párban csak szokásos - üdvözlés, riasztás, udvarlás - van. Nem ártana meggondolni ezt a pár dolgot, hiszen a madárnak csak jó lenne, és nektek is. A másik madárnak sem ártana pár, hiszen a két különböző faj nem tud mit csinálni egymással, nem értik meg egymást, így ez épp olyan, mintha egy solymót zárnál össze egy bagollyal.

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Csatlakozott: 2009 dec. 11, 13:58
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2010 ápr. 25, 17:32 
Warhawk írta:
Esetleg egy pár, de akkor hatványozottan nőni fog a hangkibocsátás mértéke és időtartama. :D


Ezzel a lehetőséggel nem élünk, persze azért van mellette másik madár, de nem napocska. Így is kiabál eleget. Főleg ha vendég van. Olyankor felborzolja a tollait is :lol:


 
Offline
Csatlakozott: 2009 dec. 11, 13:58
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2010 ápr. 25, 17:27 
Warhawk írta:
Egyértelműen ki akar menni, hozzátok akar menni. Mit lehet tenni? Még többet foglalkozni vele, megváltoztatni valamit, hogy direktben ne lásson titeket, növelni a játéklehetőségek számát. Esetleg egy pár, de akkor hatványozottan nőni fog a hangkibocsátás mértéke és időtartama. :D


Köszi! Mostanában többet van kint (átlagban napi 5 órán keresztül nyitva van a kalitka ajtaja), remélem, az új farok tollai nem lesznek ilyenek. Mennyi időnként vált farok tollat? remélem, nem évente :shock:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 ápr. 25, 13:57 
annmr írta:
Most egy újabb "gond" merült fel. Hugo a kalitkának ahhoz a részéhez áll, ahol a legjobban lát minket és fel-le húzogatja magát a rácson. Ettől a farka vége már szinte teljesen roncsonódott, kb 5cm-en abszolút nincs is toll. Szerintetek miért csinálja? Mit tudok ezellen tenni?

Egyértelműen ki akar menni, hozzátok akar menni. Mit lehet tenni? Még többet foglalkozni vele, megváltoztatni valamit, hogy direktben ne lásson titeket, növelni a játéklehetőségek számát. Esetleg egy pár, de akkor hatványozottan nőni fog a hangkibocsátás mértéke és időtartama. :D

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2009 dec. 11, 13:58
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2010 ápr. 25, 12:39 
Sziasztok!
Megint tanácsra lenne szükségem. Nekem egy nap ordibátorom van :alien: (ha nem emlékeznétek rám).

Most egy újabb "gond" merült fel. Hugo a kalitkának ahhoz a részéhez áll, ahol a legjobban lát minket és fel-le húzogatja magát a rácson. Ettől a farka vége már szinte teljesen roncsonódott, kb 5cm-en abszolút nincs is toll. Szerintetek miért csinálja? Mit tudok ezellen tenni?

Egyébként sokat van kint, szereti az emberi társaságot és van mellette egy hullámos, vele is sokat játszik, sőt sokszor kijöhetne, ő mégis a kalitkában szórakoztatja magát.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 dec. 11, 13:58
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2010 ápr. 25, 12:33 
szaboildiko írta:
Kép


Ő lenne Yoda!
A képen látszik is a kis láb.
Annak idején, tekeredett valami és elvágta.



Szia!
Nagyon szép a madarad!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 ápr. 24, 21:42 
Lacrimosa írta:
De hogy a madárnak egyik lába rossz, nem jelent gondot!

Remélem igazad lesz.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 416 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 10:02
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO